-

przemsa

Władek już się zbliża. Już puka do Pawła drzwi

Wiele, wiele lat temu Paweł Kukiz był dla mnie przede wszystkim wokalistą zespołu jednego przeboju, czyli Ayi RL. Kawałek "Skóra" był prawdziwym, rozrywającym serce hitem i gdy miałem jakieś czternaście lat, pryszcze, przetłuszczające się długie włosy, kolekcję flanelowych koszul w kratę, pasek z ćwiekami, na nogach podróbki Martensów, a na głowie przewiązaną czerwoną bandanę i zadawałem szyku paląc Golden Americany sprzedawane po dwadzieścia pięć w paczce, ten zaśpiewany sztucznym, kretyńskim dyszkantem utwór nie wydawał mi się ani trochę pretensjonalny. Dopiero gdy trochę podrosłem, w kategorii pretensjonalność właśnie, zajął na mojej prywatnej liście drugie miejsce. Zaraz za Jaskółką Uwięzioną Stana Borysa.

Pamiętałem oczywiście jeszcze "ZChN zbliża się", czyli parodię znanej pieśni kościelnej, którą Pawełek nagrał ze swoim zespołem Piersi oraz kawałek tej samej grupy pt. "Rodzina słowem silna", gdzie podmiotem lirycznym jest pijany mąż wyzywający swą małżonkę od kurew.

Później Kukiz jakoś zniknął i pojawił się ponownie w spamie mojej poczty z inicjatywą pod nazwą "Zmieleni". Chodziło bodajże o JOW-y i podpisy pod referendum w tej lub innej sprawie, które Platforma - jak to się mówi na Śląsku - wyciepła na hasiok. Paweł był przeciw i wzywał młodych, by nie pozostali obojętni. Ponieważ nie byłem już wtedy taki młody, nie wzruszyłem się ani trochę, a tylko obserwowałem. Wreszcie doczekałem się inicjatywy z numerkiem piętnaście i nazwiskiem wokalisty Piersi w nazwie. Ponieważ jest to nazwisko dość nietypowe, od razu skojarzyło mi się z innym nietypowym nazwiskiem użytym w nazwie partii, czyli Palikotem i jego Ruchem.

Ale to tylko uwaga na marginesie.

Istotne, że na polskiej scenie politycznej pojawił się zupełnie nowy podmiot i od razu zaczął zyskiwać czas antenowy, a w konsekwencji i poparcie. Z moich obserwacji wynikało, że lgnęli do niego ci, którym niespodziewanie IQ skoczyło o niezbędne do wysnucia tego rodzaju wniosków dwa punkty i zorientowali się, że jednak z tym Korwinem jest coś nie bardzo. Jednym słowem Paweł Kukiz stał się nowym, lepszym Januszem polskiej prawicy prawie że konserwatywnej i deklaratywnie gospodarczo bardzo liberalnej. Tym sposobem ukręcił całkiem niezły wynik w wyborach parlamentarnych, a i w prezydenckich okazał się być trzecią siłą. To był naprawdę wyśmienity rezultat. 

Później jednak, ponieważ JOW-y zaczęły wszystkim zwisać i debatę publiczną (taki żart, chodzi mi tu oczywiście o przekaz medialny) zdominowała walka skupionych wokół PO intelektualno-moralno-finansowych elit z plebejskim PiS-em, Kukiz '15 zaczął tracić na znaczeniu. Pawełka zaczęło być w telewizorku coraz mniej i gdy w wyborach do Europarlamentu poniósł sromotną porażkę, jasnym się stało, że jest na najlepszej drodze do bycia zmielonym niczym Palikot i jego Ruch. Odszedł od niego dziwny, starannie wystylizowany na właściciela majątku na kresach browarnik z nieodłącznym fularem i wąsem, a także kolejni towarzysze. Jasnym stało się, że w jesiennych wyborach parlamentarnych były wokalista Piersi może wypaść blado niczym piersi chronione przed słońcem biustonoszem.

Cóż tu robić - pomyślałby zapewne Paweł, gdyby ktoś pozwolił mu myśleć i podejmować samodzielne decyzje polityczne. - Cóż tu począć? - w takich hipotetycznych okolicznościach westchnąłby.

- A może przykleiłbyś się do tęczowych gumofilców? - zasugerował szeptem ktoś życzliwy. - Wiesz, po tych podłych pomówieniach o gotowość przemalowania koniczynki na różowo, byle tylko móc znów doić państwową kasę, partia Włodka dwojga nazwisk mocno podupadła i warto byłoby ją wesprzeć.

-Ale, ale jak to? - wzburzył się Paweł. -  Przecież jestem nonkonformistycznym, wielkomiejskim buntownikiem! - Jak mam iść z partią nie dość, że etatystyczną, to jeszcze wiejską?

- Oj Paweł, Paweł - westchnął mężczyzna o wyglądzie oficera prowadzącego z wyobrażeń sympatyków Pawła o wyglądzie oficerów prowadzących składających nie od odrzucenia propozycje. - To jest propozycja nie do odrzucenia - doprecyzował. - Władek potrzebuje wsparcia i każdy głos się liczy. Zatem go wspomożesz, bo po prostu niespecjalnie możemy wymyślić teraz coś lepszego. Fakty są bowiem takie, że albo PiS będzie rządzić przez kolejne cztery lata albo uda się sklecić bardzo szeroką koalicję wszelkiej maści partii i partyjek ze wszystkich, którzy przekroczą próg wyborczy.

- No ale, no ale - nieśmiało zaoponował Paweł - co z moją reputacją? - Jak ja to ludziom wyjaśnię?

- Niech cię z tego powodu sutki nie swędzą - zażartował po żołniersku nawiązując do nazwy zespołu Piersi rozmówca.  - Masz nie tylko pełną swobode walenia w PiS za niewprowadzenie JOW-ów i nierozwiązanie Senatu, ale też możesz obiecać, że teraz pochyliłsz się nad tym z troską, to jest z młodym wciąż przecież, jak i ty rockendrolowym w gruncie rzeczy Wlodkiem... Pamiętaj: Rodzina słowem silna, a my ci dajemy słowo, że nie masz innego wyjścia. 

 tagi: wybory  psl  kukiz 15  koalicje 

przemsa
9 sierpnia 2019 09:06
45     1568    11 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @przemsa
9 sierpnia 2019 09:14

Ja bym jednak Kukiza ze Stanem Borysem nie zestawiał. Ze szkodą się to dzieje dla Stana Borysa. Czas nazwać rzecz po imieniu. Kukiz to dywersant III Rp. Na szczęście można powiedzieć, że już sam wskoczył do śmietnika historii.

zaloguj się by móc komentować

JK @przemsa
9 sierpnia 2019 09:28

A mnie ciekawi rola Rafa Ziemkiewicza w doprowadzeniu Kukiza do miejsca w którym się teraz znajduje. Przypominam, że tak w okolicach 2014 roku to właśnie Ziemkiewicz wprowadził Kukiza na "salony prawicowe" przedstawiając go jako nawróconego, byłego zwolennika PO.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 9 sierpnia 2019 09:14
9 sierpnia 2019 09:37

W tym zestawieniu chodzi mi tylko o muzykę i moją bardzo subiektywną opinię na temat dwóch konkretnych utworów. Nic poza tym. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @JK 9 sierpnia 2019 09:28
9 sierpnia 2019 09:38

To może być ciekawy wątek.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 9 sierpnia 2019 09:37
9 sierpnia 2019 09:41

No ale jaskółka to w gruncie rzeczy bardzo ładna piosenka. Teraz już się takich nie robi.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @JK 9 sierpnia 2019 09:28
9 sierpnia 2019 09:41

Ziemkiewicz opisywał Kukiza jako nadzieję polskiej polityki i wręcz nowego Dmowskiego. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 9 sierpnia 2019 09:41
9 sierpnia 2019 09:46

No właśnie moim zdaniem aż za ładna i nie da się jej słuchać :)
zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 9 sierpnia 2019 09:41
9 sierpnia 2019 09:47

Więc teraz pytanie, czy Rafał Aleksander jest aż tak naiwny, czy jednak czasem kogoś promuje z polecenia niczym recenzent słabo sprzedające się książki. 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 9 sierpnia 2019 09:46
9 sierpnia 2019 09:50

A ten Tyszka, który zerwal rozmowy z Konfederacją, to kim on jest i jaką rolę pełni przy Kukizie?

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa
9 sierpnia 2019 09:54

Kukizowi partia się rozpadła i żeby ratować własny tyłek poszedł tam gdzie go chcieli. Akurat PSL jest mocno w potrzebie i Paweł dostał jedynkę w Toruniu. Jeszcze niedawno twierdził, że PSL to zorganizowana mafia a dzisiaj opowiada bzdury, że tworzą super antysystemowy blok. Z PSLem, jądrem systemu. Jaja do kwadratu. W Konfederacji też nie jest łatwo bo się do nich zgłosił antysystemowy generał Wilecki ze swoimi ludźmi i trwają pertraktacje. Że jest gorąco świadczy o tym sytuacja Kai Godek. Jeśli generał albo jego ludzie znajdą się na listach to wyborcy Konfederacji będą mieli taki sam zgryz jak wyborcy Kukiza. O reszcie nie ma co wspominać bo zostaje Lewica razem i Schetyna ze zbieraniną jakiej świat nie widział. Jak PiS ma tu przegrać? Bo Kuchciński latał?

https://dorzeczy.pl/kraj/110385/Spiecie-na-linii-Godek-Konfederacja-Wypychaja-prolife-robi-niesmaczna-awanture.html

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 9 sierpnia 2019 09:47
9 sierpnia 2019 09:54

Rafał Aleksander jest cynikiem. Sam o tym mówi. Tu taj jest to niepopularne, co powiem - ja Ziemkiewicza obserwuję i mam do niego odpowiedni dystans. Na pewno jednak jest najbardziej utalentowany z tej całej bandy i muszę szczerze przyznać, że jak ma dobry dzień to potrafi być zabawny.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @przemsa
9 sierpnia 2019 09:59

Uśmiałam się z tego wdzięcznie skrojonego Pana tekstu :) ps. odpowiedź w poczcie

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @onyx 9 sierpnia 2019 09:54
9 sierpnia 2019 10:01

Wileckiemu nie wyszło z Oparą i Nowym Ekranem założyć nową partię, więc próbuje dalej.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 9 sierpnia 2019 09:50
9 sierpnia 2019 10:03

No tak, Tyszka. Jak mogłem o nim zapomnieć. Wybitnie nie wzbudzający zaufania typek. 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @ewa-rembikowska 9 sierpnia 2019 10:01
9 sierpnia 2019 10:04

oni są jak zombi, zabijesz, a ciągle powraca ;)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 9 sierpnia 2019 09:54
9 sierpnia 2019 10:06

Jest wielka mobilizacja na wybory. Jak napisałem: albo PiS albo bardzo szeroka koalicja Platformy z każdym, komu uda się przekroczyć próg. Teraz pierwszy etap, czyli walka o sklecenie dających największe szanse przekroczenie tego progu partyjek lub koalicji. Nic innego się nie liczy. 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 9 sierpnia 2019 10:03
9 sierpnia 2019 10:07

Skąd mu nóżki wyrastają? Wie ktoś?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 9 sierpnia 2019 09:54
9 sierpnia 2019 10:07

Ja myślę, że inteligencji Ziemkiewiczowi nikt tu nie odmawia. Chodzi bardziej o intencje i interesy. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 9 sierpnia 2019 10:07
9 sierpnia 2019 10:08

Ja nie wiem, ale wizualnie, poglądowo i werbalnie pasuje mi do Platformy. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ainolatak 9 sierpnia 2019 09:59
9 sierpnia 2019 10:09

Cieszę się :) A pocztę sprawdzę, ale trochę później. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 9 sierpnia 2019 10:01
9 sierpnia 2019 10:09

Taki job (dżob) jak mawiają korpoludki. 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 9 sierpnia 2019 10:06
9 sierpnia 2019 10:11

Ja widzę raczej wielką mobilizację przegrywów by uratować własne tyłki ;) Spora część elektoratu Kukiza przepłynie do PiS a każda kanapa, która nie przekroczy progu da kolejne oczka wygranym. Tam nie ma żadnych programów ani pomysłów tylko pożar w szopie i walka o ogień. A czas przyśpieszył. Jest już trailer filmu Vegi, jakaś przaśna komedia z tego wyszła.

https://www.youtube.com/watch?v=jTZgRj1D0_4

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @onyx 9 sierpnia 2019 10:11
9 sierpnia 2019 10:11

Cóż za niespodzianka:)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 9 sierpnia 2019 10:11
9 sierpnia 2019 10:18

Ja jednak uważam, że to coś więcej, a to z tego powodu, że w samodzielność decyzyjną tych przegrywów nie wierzę ani trochę. 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @ewa-rembikowska 9 sierpnia 2019 10:07
9 sierpnia 2019 10:19

To jest sierota po Korwinie, PiS i PO dla niego nie wchodzi w rachubę, a czerwonych nienawidzi. Nie ma powiązań kapitałowych, które zasiliłyby jakiś inny twór, to doczepił sie do Kukiza.

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 9 sierpnia 2019 10:18
9 sierpnia 2019 10:44

Zawsze może coś wyjść zupełnie inaczej o czym dzisiaj napisał Coryllus ale to już by były resety siłowe, na które nie mamy wpływu. Mi chodzi o to, że Kukiz przechodząc do PSLu nie natchnie tym czynem swoich wyborców do jakiegoś wzmożenia a wręcz przeciwnie. A zmiany siłowe zakładają fikcję przy urnach i wtedy faktycznie to, kto skąd startuje i ile głosów otrzyma nie ma znaczenia. Ale to już w rękach władzy, której jednym z zadań/celów jest obronić samą siebie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 9 sierpnia 2019 10:44
9 sierpnia 2019 11:39

Ja jednak myślę, że Kukiz poprawi wynik peeselowi. 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 9 sierpnia 2019 11:39
9 sierpnia 2019 12:05

W Toruniu pewnie tak bo to rozpoznawalna postać ale ogólnie to nie wiem. Na miejscu jego wyborcy bym się podłamał po takim mariażu, równie dobrze mógł pójść do Schetyny. To tak jakby PiS ogłosił, że wchodzi w taktyczny sojusz z Zandbergiem. Nie każdy by to przełknął. A PSL jeszcze miesiąc temu był tęczowy. To mi przypomina koalicję LPRu z Samoobroną swego czasu.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @przemsa 9 sierpnia 2019 11:39
9 sierpnia 2019 12:10

Jak wystąpi na festiwalu twórców ludowych w Kazimierzu, to na pewno poprawi

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 9 sierpnia 2019 12:05
9 sierpnia 2019 12:19

Tu może chodzić o procent, dwa dające przekroczenie progu. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 9 sierpnia 2019 12:10
9 sierpnia 2019 12:20

Niewykluczone, że wystąpi. To artysta wszechstronny, przebojowy. 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @onyx 9 sierpnia 2019 10:44
9 sierpnia 2019 13:03

Ta zajawka filmu Patryka , raczej wyglada na plagiat "Ucha Prezesa "  

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 9 sierpnia 2019 12:19
9 sierpnia 2019 13:15

No zgoda ale to jest rozpaczliwa walka o polityczne/finansowe życie a nie jakaś walka o realny kawałek władzy. SLD też schodzi ze sceny kolejną dekadę, teraz próbują nowej sztuczki by ten próg przeskoczyć. Wiosny i Nowoczesnej już nie ma. Schetyna na te 20% może liczyć ale więcej nie ma z czego uciągnąć. Bez jakiejś niespodziewanej zmiennej, która wywróci opinię publiczną to jest szafa pełna szkieletów. Na film Vegi w większości pójdą wyborcy opozycji to co on ma zmienić sam z siebie? Przekonać przekonanych!? Ludzie już przywykli że przed wyborami jedni drugim wyciągają asy z rękawa. Ja się boję że będzie jakaś powtórka z Adamowicza albo jeszcze coś gorszego.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 9 sierpnia 2019 13:03
9 sierpnia 2019 13:26

Ucho prezesa zrobione w konwencji serialu Ranczo i filmów Bromskiego. Jeśli ludzie liczyli na brutalistyczny poziom z filmu Psy to mogą być zniesmaczeni taką błazenadą. Zajawka nie nastraja agresywnie, bardziej na obciach i wioskowość PiSu ale to znowu nic nowego bo target Vegi i tak w ten sposób myśli. Mi się wydawało że to będzie raczej taka gangsterska brzytwa po której ludzie wychodzą "dzicy" z kina. Sytuacja na pewno będzie bardzo dynamiczna bo wiele projektów i biznesów IIIRP nie przetrwa kolejnej kadencji większościowej PiSu. I wszyscy to doskonale wiedzą.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 9 sierpnia 2019 13:15
9 sierpnia 2019 13:33

Moja teza jest taka: w PO wiedzą doskonale, że po wyborach nie będą mieć tyle, by tworzyć rząd. Jedynym zatem dla nich ratunkiem jest wprowadzenie do Sejmu możliwie dużej ilości partyjek gotowych wejść z nimi w koalicję. Potrzebują do tego także peeselu. A partia Kosinika balansuje na granicy progu. Zassanie Kukiza ma zwiększyć szanse na jego przekroczenie choćby o jeden procent. 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 9 sierpnia 2019 13:33
9 sierpnia 2019 13:47

Zgoda, tylko ten manewr ma szansę jeśli PiS zrobi wynik poniżej powiedzmy 35%, a ja nie widzę na razie takiej opcji bez nowej zmiennej, która wywróci sytuację. Same filmy też nic nie zmienią ale mogą być "padgatowką" do czegoś czego teraz nie widzimy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 9 sierpnia 2019 13:47
9 sierpnia 2019 14:17

Tak, ale to w niczym nie zmienia tego, że niespecjalnie mają inne opcje. Po prostu muszą zrobić wszystko, by mieć szansę utworzyć szeroką koalicję rządową uniemożliwiającą PiSowi rządzenie, gdy ten nie będzie zdolny do tego samodzielnie. 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 9 sierpnia 2019 14:17
9 sierpnia 2019 15:05

No tak, doszliśmy do pełnego porozumienia i pozostaje dopingować swoich jak na meczu wytykając przy okazji faule przeciwnika. A piłka jak zawsze jest w grze.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @przemsa 9 sierpnia 2019 11:39
9 sierpnia 2019 15:10

Z takim dorobkiem. http://teksty.org/pawel-kukiz,ksiadz-proboszcz-juz-sie-zbliza,tekst-piosenki.

Wolne żarty. Ludzie glosujący do tej pory na PSL, to chyba już zupełnie zdurnieją, jeżeli będą głosować na takie  salamandry. Na PSL zresztą też, bo tylko ślepy może nie widziec, co oni wyprawiaja. Z drugiej strony "widzących" ślepców jest zbyt dużo.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @olekfara 9 sierpnia 2019 15:10
9 sierpnia 2019 15:42

Fakt. Władek dwojga nazwisk nie ma lekko :-)

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @przemsa
9 sierpnia 2019 20:06

I niech się cieszy że tego ZeteSeLu nie kazaly mu odszczekać... do kamery.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @onyx 9 sierpnia 2019 13:47
9 sierpnia 2019 20:08

Nowy szef MSW(iaaaa) Kamiński zrobi wynik 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa
10 sierpnia 2019 00:02

Przecież on od początku po to był. do kogo przeszła większość posłów K'15 z posłem Andruszkiewiczem na czele? Tęczowy Krasnodębski, Platonista Legótko, z tych Legótków, frakcja ex-hippisów w PiS tymczasem przycięta, mydli się, mydli ta opera mydlana, tymczasem M. Kamiński, kryminalista, został MSWiA, Seryjny Samobójca wrócil do gry, już nie będę biadolił że rzepak i pszenica tania, bo wiadomo Ukraina uber alles, że Niemcy sprytnie się wyślizgują z amerykańskiej okupacji. Same sukcesy Dobrej zmianyZnalezione obrazy dla zapytania kuchciński penelopa

 

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować