-

przemsa

Telewizję robi się taką, jak konkurencja pozwala

W piłce nożnej funkcjonuje powiedzenie, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Oznacza to mniej więcej tyle, że można sobie zakładać przed meczem na przykład dokładne rozgrywanie piłki w środku pola i długie wrzutki do szybkich, świetnie dryblujących napastników pilnujących tylko, by nie było spalonego, ale gdy już w pierwszych minutach okazuje się, że oponenci zamurowali swoją bramkę stawiając prawie wszystkich zawodników we własnym polu karnym, a nominalni obrońcy jak drwale koszą naszą ofensywę, trzeba zmienić założenia. W przeciwnym bowiem razie za chwilę nie będziemy mieli kim atakować, pójdzie szybka kontra, gol, powrót rywali pod własną bramkę, gra na czas i pozamiatane. Wrócimy do domu zbici i przegrani.

Jak każda analogia, także i powyższa jest pewnym uproszczeniem, ale akurat nic lepszego nie przyszło mi do głowy tytułem wstępu do rozważań o roli i możliwościach telewizji publicznej rządzonej przez Jacka Kurskiego.

Gdy Prawo i Sprawiedliwość wygrało blisko cztery lata temu wybory, TVP była stacją odchodzącego rządu PO. Powyższe nie jest żadnym zarzutem, ale stwierdzenie faktu. Media publiczne pomyślano bowiem w ten sposób, by były na usługach partii aktualnie rządzącej. Rozumie to każdy, kto tylko wybił sobie z głowy dziecinne mrzonki o apolityczności tychże środków przekazu. Mieliśmy więc z jednej strony zaprzyjaźnione stacje prywatne niespecjalnie nawet silące się na udawanie bezstronności i telewizję publiczną robiącą dokładnie to samo, choć być może trochę bardziej krygującą się, że jej misją jest obiektywizacja przekazu. Gdy dołożymy do tego stacje radiowe – prywatne, ale też i publiczne, a na pewno radiową trójkę pod kierownictwem Magdaleny Jethon - trudno nie zauważyć, że Platforma rządziła treściami w mainstreamie.

Dlatego też po wygranej partii Jarosława Kaczyńskiego należało przeprowadzić czystki kadrowe na Jana Pawła Woronicza i w polskim radiu. Do tego potrzebny był ktoś rozumiejący, że konieczne jest stworzenie przeciwwagi dla obowiązującej powszechnie narracji i nie mający złudzeń, że to wymagać będzie twardej ręki i braku skrupułów. Po bodajże jednym przetasowaniu, namaszczono do tej roli Jacka Kurskiego. Człowieka, o którego empatycznych rysach charakteru na pewno powiedzieć można bardzo dużo dobrego, aczkolwiek mnie brakuje teraz wyobraźni, by spróbować choć klika takowych wymienić. Gdy próbuję, od razu przychodzi mi do głowy jego brat bliźniak i to zamyka ten temat.

Nie ma to jednak tak naprawdę specjalnego znaczenia.

Ważne, że Jacek Kurski sprawdza się wyśmienicie z tego prostego powodu, że dość szybko udało mu się przekształcić TVP w taką samą tubę propagandową PiS, jaką dla aktualnej opozycji jest TVN. Można oczywiście zżymać się, że tworzy tym sposobem niewarty uwagi ściek, ale uważam, że przynajmniej na ten moment nie sposób tego uniknąć. Gra się, jak przeciwnik pozwala, a ten nie daje żadnych szans na wprowadzenie subtelniejszych, mniej nachalnych treści. Gdyby bowiem publiczna zaczęła na poważnie silić się na obiektywizm (który należy przecież rozumieć jako stan zbliżony do równowagi w narracji strony rządzącej i opozycji), w ogólnym bilansie opozycja by na tym wygrywała, gdyż trudno mieć złudzenia, że taka postawa spowodowałaby złagodzenie antyrządowego kursu stacji niepublicznych.

Mamy więc TVP z przyległościami, która za Kurskiego stała się bardziej topornym i mniej profesjonalnie obudowanym w ozdobniki mające markować jakiś poziom tefałenem oraz TVN właściwy, którego protegowani i wyznawcy wyją z oburzenia, że ktoś ma czelność robić to samo co oni, tylko w drugą stronę. Powody przy tym rzecz jasna podają - mniej lub bardziej świadomie - zupełnie inne, ale przecież właśnie do tego to się sprowadza. Ta wściekłość drugiej strony jest zresztą najlepszym dowodem, że taka strategia działa. Nie ulega zresztą wątpliwości, że jeżeli PiS tegoroczne wybory przegra, zwycięski obóz zrobi w mediach taką wiosnę kadrowo-przekazową, że propaganda Kurskiego wyda nam się wtedy całkiem umiarkowaną.

Wszystko to sprawia, że choć obiektywnie rzecz biorąc poziom mediów publicznych sięgnął bruku, czy jak kto woli poziom mediów zaprzyjaźnionych, to jednak okoliczności mamy właśnie takie, że nie ma innego sposobu. Gro społeczeństwa czerpie wiedzę właśnie z telewizji i rząd musi mieć swoją tubę propagandową. Ta ma razić masowo i w zastanych okolicznościach nie ma tu miejsca na umizgi. Oni koszą, my kosimy, a przy urnach rozstrzygnie się, kto podczas tego nędznego sportowo i wizualnie widowiska strzelił więcej bramek.

Jeżeli komuś się to nie podoba i uważa za konieczne podkreślać, że spektakl ten uwłacza inteligencji widza przypominam, że ludzie inteligentni nie oglądają telewizji z tego banalnego powodu, że są właśnie inteligentni i znają przynajmniej kilka lepszych sposobów spędzania wolnego czasu lub pozyskiwania wiedzy. A nawet jeśli, to żadnego problemu nie powinno nastręczać znalezienie kanału serwującego coś ambitniejszego niż oferta mainstreamu. W każdym razie, jeżeli należysz do postulujących, by publiczna TV obiektywnie, mądrze poprzez zabawę uczyła, zastanów się lepiej, czy to aby na pewno jakiś podobny do ciebie wrażliwy intelektualista wyskrobał na ścianie publicznej toalety „Wyj..ać Kurskiego!”tagi: telewizja  media  tvp  telewizja publiczna 

przemsa
11 lutego 2019 10:51
174     2930    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
LES @przemsa
11 lutego 2019 11:17

Nie da się robic tego samego tylko w druga stronę .

zaloguj się by móc komentować


LES @przemsa 11 lutego 2019 11:23
11 lutego 2019 11:33

Jedni i drudzy demoralizują widzów , czyli  sprowadzaja do poziomu elementarnych instnktów. W planie długofalowym , kto wygra ? Plan długofalowy to 4 lata . Nawet jeśli taktyka PIS-u przyniesie mu w tym roku sukces , to ten PIS spuści nam dokładnie takie samo lanie jak PO i Biedroń.

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa
11 lutego 2019 11:41

Rozumiem, że piszesz o Wiadomościach i TVP Info.

A czy możesz dać przykład jakiegoś ciekawego cyklicznego programu w telewizji Kurskiego?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @LES 11 lutego 2019 11:33
11 lutego 2019 11:42

Moim zadaniem, o czym dziś pisałem, w tych okolicznościach inaczej się nie da. 

zaloguj się by móc komentować

spox @przemsa
11 lutego 2019 11:52

czy ja czytam to co czytam ??  na stronie wydawcy ksiazek , ktory do znudzenia gledzi o jakosci , ze nie ma innego sposobu aby byc skutecznym na rynku tresci, jak tylko dac sie sprowadzic do gownianego poziomu przeciwnika.... i to dysponujac srodkami z budzetu panstwa, czy naprawde kazde gow..o trzeba uzasadniac tym ze jak to robi pis to nie szkodzi?? 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa
11 lutego 2019 12:08

Moim zdaniem  Kurski nie ma możliwości inaczej działać ,Ustawa o mediach nie została zmieniona, obcy kapitał ma w posiadaniu 80% rynku medialnego. Swoja droga jestem bardzo ciekawy, czy w przyszłej kadencji PiSu ta ustawa ulegnie zmianie. Ale z drugiej strony,gdyby taka zmiana nastapiła ,kto mialby przejąć media,jaki kapitał ,skoro nasz rodzimy kapital jest śladowy. W naszych uwarunkowaniach  byłyby to spolki skarbu państwa. Tak czy siak, ten monopol obcego kapitalu w mediach musi sie zmienic ,i powinien byc ograniczony ,a w przyszlosci całkowicie przejęty. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 11 lutego 2019 11:41
11 lutego 2019 12:22

Na tej samej zasadzie moge Cie zapytać , prosze podaj ciekawy program cykliczny w BBC,ktory namietnie oglądasz z uwagi na tresci jakie tam sa podawane..Niestety dzis jest wszystko propagandą, Nasze uwarunkowania nie pozwalaja na finezje w dzialaniu, bo taki jest przeciwnik,a przeciwnik to zwykle bandziory.. 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @Draniu 11 lutego 2019 12:22
11 lutego 2019 12:35

Wiesz co. Niedawno napisałem dość długi tekst na końcu którego zaproponowałem "obejrzenie" gównianej sztuki, którą w takim razie możemy śmiało oklaskiwać, bo co prawda wali "smordem" ale przecież wali w bandziorskie treści.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @przemsa
11 lutego 2019 12:40

Trudno się z zgodzić z autorem :)

Jest tak jak pisze LES. Ponieważ nie TVP nie podnosi poziomu, działa na tych samych instynktach to bardzo łatwo będzie komuś obrócić je przeciw wybranej opcji politycznej. Według mnie to jedna z najgorszych rzeczy, które może zrobić ktoś kto podobno chce dobrze. Czym przykładowo jest to miejsce, szkołanawigatorów? Podnoszeniem poziomu, wiedzy. Tutaj trzeba naprawdę dużego wysiłku by przeciągnąć kogoś na swoją stronę. Człowieka posiadającego rzetelną wiedzę nie jest łatwo omotać. I tą drogą należało zdecydowanie pójść. Tak żeby człowiek poczuł różnicę, między przekazem TVN a TVP. Ja jeśli mam być szczery to często jestem tak zdegustowany wiadomościami TVP że po prostu niedobrze mi się robi. Widzę powtórkę z PRL. 

Argument że nie da się inaczej pokazuje do jakich niskich standardów przywykliśmy. Tak że rzeczy nienormalne bierzemy za nieuniknione. Podczas gdy nikt nie powinien mieć wątpliwości że nieuniknioną rządową propagandę można uprawiać na dużo wyższym poziomie. Dużo rzetelniej. Serwując dużo więcej prawdy i wiedzy.

Niestety, tak samo jak gdy czyta się niezalezna.pl mamy poziom pudelka. Mamy codzienne dopieprzanie się do drugorzędnych detali w stylu ktoś tam jest brzydki, coś tam oszukiwał, jakieś przekręciki robił. Oczywiście wszystko w stosunku do jakichś płotek, banałów itp.

Nie ma żadnej poważnej dyskusji. Ta jest niemożliwa gdyż niestety rząd PiSu nie jest rzeczywistym bytem, jego zadaniem nie jest zmienienie czegolwiek systemowo a zwłaszcza jego zadanie nie polega na skłonieniu ludzi do samodzielnego myślenia, które jest najskuteczniejszą bronią przeciw PO itp. Chodzi po prostu o to by kiedy kreatorom zdarzeń przyjdzie do głowy wprowadzić w Polsce jakąś nową narrację to by nie musieli napotykać na żaden opór tylko właśnie jak zwykle za pomocą kilku prostych zagrań na instynktach tłumu skłonić go do zaplanowago zachowania.

Prawda jest taka że PO wykonało jednak kawał dobrej roboty naprawdę drastycznie obniżając ludziom oczekiwania (Morawiecki pewnie dostawał na swoich szkoleniach przykłady...) i teraz ludziom wystarczają PiSowskie pozory. Że niby np. gospodarka jest ok. Ale dlaczego? Każdy kto trochę się tym interesuje, wygląda poza polskie podwórko, wie że taki stan panuje w całej Europie. Że nie tylko Polska ale Portugalia, Włochy czy Hiszpania były już pod nożem, zadłużone, niewydolne, przesiąknięte korupcją, władzą klik itp. Ale jakoś te trupy funkcjonują. Dlaczego? Bo ECB rzucił kasę i je finansuje, kasa trafiła też do Korpo, także tych polskich (są globalne w istocie) i jest ruch w biznesie. To wszystko, żaden tam Morawiecki, który jest jedynie od podpisywania papierów.

PiS niczego nie zmienił, nie poprawił, nie uratował. Po prostu upadek Polski nie był w niczyim interesie. Zatrzymano troszkę gigantyczny odpływ pieniędzy z Polski (biła za PO wszystkie rekordy w tym temacie) i przekształcono w wygodny zombo land taki jak inne kraje w Europie. Ale ludziom wydaje się że ten zombo stan jest ok, gdyż właśnie po rządach PO tak przyzwyczaili się do upadku że teraz jawi im się to jako sukces.

PiS jawi się jako sukces, mimo tych wszystkich absurdalnie żenujących działań na płaszczyźnie międzynardowej. To tylko pokazuje jak łatwo urabiać ludzi, jak za pomocą prymitywnej metody pokazania Tuskowej czy Biedroniowej gęby można ludzi skłonić do zadanych zachowań. Dzieje się to na wskutek zorganizowanej pracy obu braci Kurskich, którzy posługują się tymi samymi metodami w tym samym celu. Który pewnie niedługo poznamy. Po coś przecież PiSowi zrobiono ten „pozytywny” wizerunek. Po coś odcięto ludziom myślenie programem 500+ i propagandą TVP. Myślę że żaden pisowiec nie musi się obawiać Biedronia czy kogolwiek w tym stylu gdyż jeszcze nie użyto PiS do głównego zadania, tego docelowego gówna do którego ma doprowadzić dysponując odmóżdżonym, bezideowym stadem wyborców.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 11:41
11 lutego 2019 12:53

Nie rozumiem, dlaczego miałbym podawać? Bardzo mało oglądam telewizję. Jakąkolwiek.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @spox 11 lutego 2019 11:52
11 lutego 2019 12:59

Po pierwsze być może inni widzą to inaczej, ale ja nie poczuwam się do tego, by pisać w taki sposób, jaki komuś tam wydaje się właściwy ze względu na poglądy gospodarza. Nie sądzę zresztą, by on tego oczekiwał. Po drugie, jeżeli uważasz, że można zrobić masową, publiczną telewizję, która realnie będzie w stanie głosić prorządowe treści i być przeciwwagą dla skrajnie nieobiektywnych mediów prywatnych, a przy tym działając w takiej ambitnej formule nie straci widzów, bardzo chętnie przeczytam Twoją notkę na ten temat. Śmiało, napieraj. Kto zamiast Kurskiego, ogólny zarys programu itd.


  

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 11 lutego 2019 12:08
11 lutego 2019 13:00

Z grubsza rzecz biorąc o to samo mi chodzi.

 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @smieciu 11 lutego 2019 12:40
11 lutego 2019 13:01

> Ponieważ nie TVP nie podnosi poziomu, działa na tych samych instynktach
> to bardzo łatwo będzie komuś obrócić je przeciw wybranej opcji politycznej.

Ojej! A to ci będzie niespodzianka i nowość!

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 12:53
11 lutego 2019 13:16

Czy to znaczy, że piszesz o telewizji Kurskiego czerpiąc o niej wiedzę z "innych wiarygodnych źródeł".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 13:16
11 lutego 2019 13:23

Ej, bez przesady. Nie jestem jakimś ortodoksem. Mam telewizor, czasem go oglądam. Zazwyczaj są to programy na TVP Info, rzadko TVN24, sporadycznie coś innego w TVP, TVN, na Polsacie itp. W każdym razie, bo chyba o to Ci chodzi, mam jakiś tam ogląd mediów publicznych i prywatnych. Przynajmniej tych najbardziej popularnych.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa
11 lutego 2019 13:33

Śmiało, napieraj. Kto zamiast Kurskiego, ogólny zarys programu itd.

 

Ja tam bym chciał zobaczyć Coryllusa gawędzacego z Łysiakiem, a niechby nawet Michalkiewicza z Hartmanem, a niechby Szczukę i Magdę Ogórek na jakiś w z góry ustalony temat. Niech siedzą w wodoszczelnych kabinach a sms-y za złotówkę wysyłane na "zalewkę"niech podnoszą poziom wody w danej kabinie. Na inaugurację mógłby wystąpić Kurski kontra Kurski. Oglądalność murowana.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 13:33
11 lutego 2019 13:37

Ja też chetnie obaczę Coryllusa w TVO, ale co do pozostałych, to już nie jestem aż tak przekonany. W każdym razie, Ile razy w tygodniu powyżsi dadzą radę? Co z pozostałym czasem antenowym? Co poza tym, żeby oglądalność była nadal murowana i rząd nie musiał się martwić, że TVN i TVN24 mu kradną cały elektorat?

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 11 lutego 2019 12:35
11 lutego 2019 13:38

Prosze podaj dziesiec polskich wspołczesnych dramatów ,ktore chcialbys zrealizowac w TVP. Jezeli krytykujemy , to badzmy realistami..  Jaką mamy skuteczną alternatywę w roku wyborczym zamiast TVP ? 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 11 lutego 2019 13:33
11 lutego 2019 13:44

Ale to jest teoria, z ta oglądalnością murowaną.. Jezeli uwazasz,ze np wiecwj widzow by bylo niz np skoki narciarskie to jestes w błędzie.. 

To czemy np. Coryllus  w PGR nie realizuje takich pomysłów?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 11 lutego 2019 13:38
11 lutego 2019 13:47

Pewnie, przeciez to są mrzonki. Aby telewizja była masowa, musi serwować treści masowe, a nie jakieś spektakle. Od tego są kanały tematyczne, a nie jedynka i dwójka. Programy nr 1 i 2 mają przyciągać tłumy i przy okazji "sprzedawać" propagandę rządu. Ktoś, kto chciały to zmienić - zwłaszcza w sytuacji, gdy po drugiej stronie są olbrzymie pieniądze i konsekwentnie, bezwględnie robiona agitka antyrządowa - nie wie o czym mówi.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 13:37
11 lutego 2019 13:48

Wydaje mi się, że rząd powinien po prostu dbać o elektorat, wtedy TVN 24 nic mu nie ukradnie.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 13:48
11 lutego 2019 13:52

Tak, jasne. W zasadzie wystarczy dobrze rządzić, a masowe media mogą sobie napieprzać w rząd ile wlezie, a po nim spłynie to jak po kaczce. Otoż nie. Czy nam się to podoba, czy nie, media to piąta, a niejednokrotnie pierwsza, władza.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @Draniu 11 lutego 2019 13:44
11 lutego 2019 13:57

Każdy format można spieprzyć. Skoki też mogłyby zostać wyborczym balastem, gdyby Polakom szło słabo.

To czemy np. Coryllus  w PGR nie realizuje takich pomysłów?

Bo ma lepsze.

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 13:57
11 lutego 2019 13:59

>> To czemy np. Coryllus  w PGR nie realizuje takich pomysłów?
> Bo ma lepsze.

Nie, Coryllus nie realizuje w PGR takich pomysłów, gdyż ma zupełnie inny target i cele niż mainstreamowe media publiczne.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 13:52
11 lutego 2019 14:00

Otoż nie. Czy nam się to podoba, czy nie, media to piąta, a niejednokrotnie pierwsza, władza.

Rozumiem, że Jarosław Kurski to w takim razie Władca Much, który nieustanie dba o ich strawę.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
11 lutego 2019 14:08

> Rozumiem, że Jarosław Kurski to w takim razie Władca Much, który nieustanie dba o ich strawę.

"[...] przypominam, że ludzie inteligentni nie oglądają telewizji z tego banalnego powodu, że są właśnie inteligentni i znają przynajmniej kilka lepszych sposobów spędzania wolnego czasu lub pozyskiwania wiedzy."
Tak, może być, że coś w stylu Władcy Much.

BTW Lubie książkę pod tym tytułem.

 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 14:08
11 lutego 2019 14:17

O ile pamiętam w ostatniej scenie niedojrzałym lokalsom ratunek niesie angielski oficer z angielskiego okrętu, a cała wyspa płonie...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 14:17
11 lutego 2019 14:20

Nopięnie! A jak ktoś nie czytał, to teraz co? Zdradziłeś zakończenie! ;-)

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 14:08
11 lutego 2019 14:23

Belzebub - (sem. władca much)

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 14:20
11 lutego 2019 14:25

Na tym blogowisku to jedno zdanie będzie raczej zachetą.

zaloguj się by móc komentować

klon @betacool 11 lutego 2019 13:48
11 lutego 2019 14:51

Sorki, że się wcinam. Gdzieś tu, dziś, padło stwierdzenie, że PiS / czyli Kurski z TVP / nie są grupą majacą realny wpływ na otaczajacą nas rzeczywistość. A skoro tak jest, to nie możemy "wymagać" tego, czego PiS dać ne może :-) Dlatego też spór o kształt TVP i podobnych tematów ....:-)

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa
11 lutego 2019 15:00

"....Mamy więc TVP z przyległościami, która za Kurskiego stała się bardziej topornym i mniej profesjonalnie obudowanym w ozdobniki mające markować jakiś poziom tefałenem oraz TVN właściwy, którego protegowani i wyznawcy wyją z oburzenia, że ktoś ma czelność robić to samo co oni, tylko w drugą stronę.....

.....Wszystko to sprawia, że choć obiektywnie rzecz biorąc poziom mediów publicznych sięgnął bruku, czy jak kto woli poziom mediów zaprzyjaźnionych, to jednak okoliczności mamy właśnie takie, że nie ma innego sposobu...."

Nie ma innego sposobu??

Ciekawa hipoteza stwierdzająca, że normalność nie ma prawa istnieć a poziom do którego trzeba się dostosować określają nie własne normy a normy tej drugiej strony.

Między Bogiem a prawdą to rzeczywiście ostatnie miesiące przynoszą coraz więcej przykładów jak "normy" przeciwnika stały się "naszymi" normami.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 11 lutego 2019 13:57
11 lutego 2019 15:00

Bo ma lepsze ,jakie ? Wszak ogladalnosc nie wzrasta jest stabilna.. Moim zdaniem realizuje swoja strategię, jemu tylko znaną , my jedynie mozemy stawiac hipotezy.. Zobaczymy jak zafunkcjonuje oferta Coryllusa skierowana do hurtowni.

Mozesz sprecyzowac kto nalezy do elektoratu PiSu,ale doklodnie. 

Co do skoków ,nie brałem tego formatu jako przykladu ktory służy jako materiał propagandowy.. To sa formaty ktore wiecej przyciągają widowni ,niz te o ktorych wspomniales.. Nie zapominaja ,ze TVP nie jest instytycja charytatywną .. I tak do niej  sie doklada, ale nie przesadzajmy.. 

Tak jak Przemsa napisał TV jest instytucja masowa ,w naszych uwarunkowaniach polityczno-gospodarczych,nie ma innej alternatywy skutecznej , jeszcze raz powtorze , w roku wyborczym.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 11 lutego 2019 15:00
11 lutego 2019 15:10

> Ciekawa hipoteza stwierdzająca, że normalność nie ma prawa istnieć 

Co to jest normalność w mediach publicznych? Była takowa Twoim zdaniem kiedyś? A jeżeli nie, to jak ma wyglądać.

> ostatnie miesiące przynoszą coraz więcej przykładów jak "normy" przeciwnika
> stały się "naszymi" normami.

Zaraz się wzruszę. "Ostatnie miesiące", jasne. Telewizja Publiczna za PO czy SLD była obleśną tubą propagandową ówczesnej władzy. W niczym nie była lepsza od obecnej TVP. Powiedziałbym nawet, że teraz jest lepiej w tym sensie, ze przynajmniej publiczna nie jest przedłużeniem przekazu mediów zaprzyjaźnionych.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @smieciu 11 lutego 2019 12:40
11 lutego 2019 15:12

Będzie bardzo niepoprawnie jeżeli napiszę, że zgadzam się z Twoją analizą ukazującą skrótowo bieg wydarzeń na politycznym podwórku?

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 11 lutego 2019 15:10
11 lutego 2019 15:17

Mam wyjaśniać co to jest "normalność"?

Spróbuję to zrobić jeżeli zmierzysz się z z tematem "dobra zmiana" w mediach publicznych :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 11 lutego 2019 15:17
11 lutego 2019 15:18

Właśnie dzisiaj się z nim zmierzyłem.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 11 lutego 2019 15:18
11 lutego 2019 15:21

Ok.

W takim razie pozostańmy przy poziomie "bruku" określającego "dobrą zmianę" w telewizji publicznej.

"....Wszystko to sprawia, że choć obiektywnie rzecz biorąc poziom mediów publicznych sięgnął bruku, czy jak kto woli poziom mediów zaprzyjaźnionych, to jednak okoliczności mamy właśnie takie, że nie ma innego sposobu....."

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 11 lutego 2019 15:18
11 lutego 2019 15:23

A pytanie "dobra zmiana" w innych dziedzinach odwołujące się do Twojego stwierdzenia "okoliczności mamy właśnie takie, że nie ma innego sposobu" raczej nie pozostawia wielu iluzji.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 11 lutego 2019 15:21
11 lutego 2019 15:27

Ej, Ty serio myślisz, że łapiesz mnie na jakichś nieścisłościach, uproszczeniach lub logicznych wnioskach, które płyną z mojego dzisiejszego tekstu, a ja sobie z nich nawet nie zdaję sprawy? Myślisz, że co? Zawstydzę się, że dobra zmiana w tvp to naprawdę żadna dobra zmiana i ja to sam potwierdzam, ale równocześnie wypieram? Serio? Idź może lepiej do Ewarysta, tam powinieneś dać radę.

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 11 lutego 2019 15:27
11 lutego 2019 15:32

Nie denerwuj się.

Protestuję tylko przeciw stwierdzeniom typu: "okloliczności mamy takie, że nie ma innego sposobu", "gra się jak przeciwnik pozwala" czy "tworzy się ściek, ale nie można tego uniknąć" kiedy dyskutuje się o możliwościach poprawy poziomu dyskursu politycznego przez dobrą zmianę. Tym samym usprawiedliwiając ogłupiającą propagandę i dając na nią przyzwolenie.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 11 lutego 2019 15:27
11 lutego 2019 15:34

Nie muszę iść do Ewarysta. 

To samo tylko inaczej pisze "Śmieciu" (12:40).

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 11 lutego 2019 15:32
11 lutego 2019 15:40

> Nie denerwuj się.

Ja się nie denerwuję. Celowo przejaskrawiam, bo nie lubię takiego ostentacyjnego udawania, że nie wie się, o co chodzi.
I tak, usprawiedliwiam ogłupiająca propagandę i daję na nią przyzwolenię. Dlaczego, wyjaśniłem. Nie rozumiesz lub wolisz udawać oburzonego, to na końcu tego prostego tekstu również znajdziesz coś dla siebie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 11 lutego 2019 15:34
11 lutego 2019 15:40

Nie musisz, ale polecam. Tam dasz radę.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 11 lutego 2019 15:18
11 lutego 2019 15:45

Wiedzialem,ze Ichlip przyfrunie .. Również spodziewalem sie ataku z jego strony...  A tak w ogole uwazam, ze dyskusje na ten temat ,przez takie osoby jak Ichlip, jedynie maja na celu oslabic PiS ,albo calkowicie zniechęcić ludzi do glosowania w ogole.. Ichlip nie ma zamiaru przedstawic realanej alternatywy, jedyny cel to atak. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @lchlip 11 lutego 2019 15:32
11 lutego 2019 15:51

Prosze i to bardzo dokladnie przedstawić swoja wizje TVP ,programo- kadrowa, biorąc pod uwage aktualne uwarunkowania polityczno- gospodarcze i strukturalne.. 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 15:27
11 lutego 2019 15:52

Pamiętam kiedy przestałem czytać "Do rzeczy" - wtedy, gdy zaczęli publikować powieść Migalskiego w odcinakach. "W Sieci" nie czytam, mniej więcej od czasu, gdy zaczął publikować tam teksty Ryszard Makowski, Pietrzak i Kaczyńska. Myślę, że sprzedaje się to słabo, więc trzeba będzie jeszcze przekaz uprościć i sformatować.

To jest kanał. Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy oddychają zapachami z tego kanału i stwierdzają że może trochę śmierdzi, ale teraz płynie przynajmniej  w naszą stronę.

PIS nie zbudował w sferze przekazu nic - żadnego porządnego portalu, żadnego porządnego tygodnika, żadnego programu telewizyjnego. Ostatnio widziałem program historyczny, który prowadził Przemysław Babiarz. Nawet kurde normalnej dobranocki dla dzieciaków nie ma.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 11 lutego 2019 15:45
11 lutego 2019 15:57

Na Lchlipa szkoda czasu. Mistrz udawania, że nie rozumie o co chodzi tylko po to, by móc przedstawić się jako ten, który szybując ponad zdumiony sfrunął tu na moment chcąc dociec prawdy, gdyż w swym szczerym, prostym jestestwie nie interesuje go nic więcej, jak właśnie prawda. Taki to z niego głos sumienia i rozsądku zagubionych.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Draniu 11 lutego 2019 15:51
11 lutego 2019 16:01

Usunąć międzyepokowe złogi w postaci mumii pana Wolskiego na dobry początek, pani Jaworowicz na rozwinięcie i Dariusza Szpakowskiego. Czy ty Draniu tego naprawdę nie widzisz?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 15:52
11 lutego 2019 16:03

Myślę, że zwróciłeś uwagę, że piszę dziś o telewizji. Odrobinkę o radio, ale jednak głównie o telewizji. Tak mi się przynajmniej wydaje, gdy zerkam chociażby tylko na tytuł tej notki. W każdym razie PiS w sferze przekazu telewizyjnego zbudował pzreciwwagę do TVN. O gazetach się nie wypowiadam, bo - może się mylę - ale wydaje mi się, że zarówno Do Rzeczy jak i W Sieci to jednak inicjatywy mniej publiczne w tym sensie, w jakim publiczną nazywa się telewizję z siedzibą na Woronicza.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 11 lutego 2019 15:40
11 lutego 2019 16:04

"....I tak, usprawiedliwiam ogłupiająca propagandę i daję na nią przyzwolenię...."

Ok.

Pozostańmy przy tym.

Przynajmniej szczere i bez hipokryzji.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 16:03
11 lutego 2019 16:06

Czytam w twoich myślach. Zerknij na triadę mumii.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 16:01
11 lutego 2019 16:06

Draniu i ja piszemy o telewizji publicznej ogólnie; tym, jaką pełni rolę w realiach Polski rządzonej od niedawna przez PiS. Ty natomiast dzielisz włos na czworo starając się udowodnić na konkretnych przekładach, że ta telewizja to dno, jak gdyby ktokolwiek tutaj za poziom ją chwalił.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 16:06
11 lutego 2019 16:08

A ja myślałem, że pisałeś o czystkach, które zrobił Kurski, żeby potężnie przewietrzyć zatęchły burdel.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 11 lutego 2019 16:04
11 lutego 2019 16:09

> Pozostańmy przy tym.
> Przynajmniej szczere i bez hipokryzji.

Ale ja o tym piszę wprost - w samym tekście, dodatkowo w komenatrzach - od samego początku, a tylko Ty udajesz, że tego nie widzisz. A teraz, na koniec, chwalisz mnie za szczerość, jakbym wreszcie miał odwagę to przyznać. To jest właśnie ten poziom obłudy, który mnie odrzuca. Tak więc naprawdę już spływaj.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 16:08
11 lutego 2019 16:11

> A ja myślałem, że pisałeś o czystkach, które zrobił Kurski, żeby potężnie przewietrzyć zatęchły burdel.

O czymś innym pisałem.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Draniu 11 lutego 2019 15:51
11 lutego 2019 16:13

Moja wizja?

Bardzo prosta: starać się być dobrym dziennikarzem. A co to znaczy proszę sobie wyguglać. Lub pooglądać trochę telewizji w innych krajach. Bo mam taką szansę prównania

A jak mnie zrobisz prezesem TVP to podam jeszcze wizję programowo-kadrową wraz z siatką płac. I nie będę patrzył na "aktualne uwarunkowania polityczno-gospodarcze".

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 11 lutego 2019 16:09
11 lutego 2019 16:21

Jak chcesz bronić gówna uzasadniając to okolicznościami to Twoja sprawa. Bo cały czas próbuję ci uświadomić, nie tylko zresztą ja, że to godzenie się z ogłupianiem. I nie protestuję przeciwko szczeremu przedstawianiu przezie Ciebie jak jest, ale na godzenie się, że nic się nie da przeciwko temu zrobić.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa
11 lutego 2019 16:22

"Gro społeczeństwa czerpie wiedzę właśnie z telewizji i rząd musi mieć swoją tubę propagandową. Ta ma razić masowo i w zastanych okolicznościach nie ma tu miejsca na umizgi. Oni koszą, my kosimy, a przy urnach rozstrzygnie się, kto podczas tego nędznego sportowo i wizualnie widowiska strzelił więcej bramek".

Powedz mi jak w takim razie PiS mógł wygrać wybory nie mając żadnej propagandowej tuby. Czy taki fakt mógł w ogóle zaistnieć?

I przy okazji przypomnij mi, jaki udział w tym zwycięstwie miał Jarosław Kurski?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 11 lutego 2019 16:21
11 lutego 2019 16:23

> Jak chcesz bronić gówna uzasadniając to okolicznościami to Twoja sprawa.

Dzięki za przyzwolenie, to dla mnie bardzo ważne.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @przemsa 11 lutego 2019 13:52
11 lutego 2019 16:25

Masz rację. Oddziałowanie medialne oraz de facto zarządzanie reakcjami [w tym organów Państwa] odbywa się także przez przekaz z ekranu tv. Jeden dobrze ustawiony tzw. event i można każdego usunąć ze stanowiska [z urzędu/resortu]. Raz użyliśmy tej 'broni' i w ciągu 30 minut poleciał ze stanowiska dyr. CSK MSWiA. Z jednym warunkiem, że należy umieć kreować w danym okresie politycznym 'zapotrzebowanie' oraz aby nie wejść w koleiny powszechnie stosowanych chwytów [korupcja, faktury, etc]. Takie chwyty już na nikim wrażenia nie robią. Natomiast aparat urzędniczy śledzi wszystko co dzieje sie na ekranach i na tej podstawie [oraz na bazie dotychczasowych doznań/doświadczeń] buduje swe pozycje oraz modeluje zachowania. Gra 'na przeczekania', 'na sabotaż', etc to normalka i żaden mianowany politycznie i krótkoterminowo aparatczyk sobie z tym nie poradzi.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 16:22
11 lutego 2019 16:29

> Powedz mi jak w takim razie PiS mógł wygrać wybory nie mając żadnej propagandowej
> tuby. Czy taki fakt mógł w ogóle zaistnieć?

Po pierwsze, nie żadnej. Po drugie to, że nastąpiło przesilenie i PO-PSL straciło władzę nie oznacza, że teraz PiS może sobie pozwolić na olanie mediów, no bo przecież jeżeli wtedy udało się bez wsparcia mainstreamu, to teraz też można machnąć na mainstream ręką. 

> I przy okazji przypomnij mi, jaki udział w tym zwycięstwie miał Jarosław Kurski?

Powiedzmy, że nie miał żadnego. I co w związku z tym? To ma oznaczać, że teraz nie może mieć?

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 11 lutego 2019 16:29
11 lutego 2019 16:37

Powiedzmy, że nie miał żadnego. I co w związku z tym? To ma oznaczać, że teraz nie może mieć?

Ależ właśnie teraz będzie miał. Jestem przekonany, że jego wpływ będzie fatalny, a PiS w dużej mierze dzięki jego "tubce" będzie musiał testować swoje zdolności koalicyjne.

 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa
11 lutego 2019 16:38

Po pierwsze, nie żadnej.

To wymień choć jedną.

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa
11 lutego 2019 16:46

Z mojej strony przerwa w meczu.

Jadę posłuchać sobie Coryllusa.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @lchlip 11 lutego 2019 15:23
11 lutego 2019 16:48

tak, iluzje polegaja na tym, że nikt nie może przekroczyć bariery wyobraźni, że w kolejce do władzy są dużo bardziej ortodoksyjne centra i nikt się w polemiki dot. pseudowartości/pseudonorm nie będzie wdawał; w RP iluzje wobec czego i wobec kogo? realność jest prosta w przekazie: kasa, kasa, i jeszcze raz kasa a normy moralne/etyczne/prawne to sny frajerów  

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 16:37
11 lutego 2019 16:49

> Ależ właśnie teraz będzie miał. Jestem przekonany, że jego wpływ będzie fatalny,
> a PiS w dużej mierze dzięki jego "tubce" będzie musiał testować swoje zdolności koalicyjne.

No i fajnie. Pewnie niedługo się przekonamy, czy słusznie byłeś przekonany.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 11 lutego 2019 16:38
11 lutego 2019 16:49

TV Trwam, Radio Maryja, TV Republika. Do tego internet.

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @betacool 11 lutego 2019 16:38
11 lutego 2019 16:51

To ja Was panowie pogodzę. Podstawowym elementem międzynarodowej propagandy, takiej przez duże "P" są,... seriale przyrodnicze. I tu BBC jest mistrzem. A jak pamięć mnie nie myli ani TVN ani Polsat tego nie pokazują, a TVP z polskim tłumaczeniem tak. Np. David Attenborough albo serial "BBC Earth" i wiele innych (niedziela rano). 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @qwerty 11 lutego 2019 16:25
11 lutego 2019 16:54

Dobrze,ze sie wlaczyles w dyskusje.. Ale do takich osobnikow jak Ichlip takie argumenty nie trafiają, on nie ma zielonego pojecia jak sie zarzadza tzw zasobami ludzkimi w korporacjach, a tu chodzi o specyficzna instytucje jaka jest TVP.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 11 lutego 2019 16:49
11 lutego 2019 17:08

Dla Batacoola restruktyryzacja w naszych uwarunkowaniach wydaje sie rzeczą prostą.. Wywalilby wszysykich na pysk. Tylko po pierwsze nie mialby kim zastapic ludzi i to mowie o kazdym szczeblu, po drugie musialby miec spory kapital na odprawy, po trzecie Kurski musiałby sie liczyć z procesami w sadach pracy, ktore by przegrał..  Formaty w tv , jakie i czy jest luksus czasowy na eksperymentowanie, gdzie np. na efekty nowych pomysłów w prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej czeka sie dwa, trzy lata.. Generalnie wszyscy sa mądrzy, tylko nikt nie bierze pod uwagę zagrożeń jakie czyhają oraz ryzyka jakie sie podejmuje.. A rozmawiamy o TVP, gdzie 95% kadry była przeciwko PiS..

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @betacool 11 lutego 2019 13:48
11 lutego 2019 17:16

Trochę żartem a trochę serio.

Tak jak wyżej zasugerowałeś zrobił to Pan Bóg w raju. Wszystko ładnie urządził i cały czas dbał o elektorat czyli pierwszych rodziców. Przyszedł rogaty i zadał elektoratowi pytanie: Czy wszystko wam wolno?

I wtedy całe dbanie Pana Boga o elektorat sz..g trafił!

zaloguj się by móc komentować

Draniu @lchlip 11 lutego 2019 16:21
11 lutego 2019 17:20

Ichlip, to ma byc ta Twoja szczegółowa  wizja.. Nie gniewaj sie, ale nie rozsmieszaj mnie bo zajdow dostanę.. :) To jest wizja jak maly Ichlip widzi TVP . Spoważniej. Ty bys nawt budki z warzywami nie poprowadzil bo bys spuchł po tygodnu wstawania o 3 nad ranem, taki z Ciebie kozak.. Niestety jestes typowym przedstawicielem, krory nie ma zielonegon pojecia o zarzadzaniu i to od strony praktycznej, ma tylko jedynie blade wyobrażenia.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Draniu 11 lutego 2019 17:20
11 lutego 2019 17:29

:)

Nie mam zamiaru dyskutować z Tobą o moim cv.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @lchlip 11 lutego 2019 17:29
11 lutego 2019 17:36

Nie musisz, stosuje jedynie Twoja retoryke..:)

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Draniu 11 lutego 2019 17:36
11 lutego 2019 17:42

W mojej "retoryce" nie odnoszę się do spraw o których nie mam pojęcia czyli gdzie pracowałeś, od której do której i czy była to korporacja czy budka z piwem. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @lchlip 11 lutego 2019 17:42
11 lutego 2019 18:04

Czyżby ..:) Ciesze sie ,ze jednak nie Ty jestes prezesem TVP tylko Kurski. :)

zaloguj się by móc komentować

onyx @betacool 11 lutego 2019 16:08
11 lutego 2019 18:22

Tak przewietrzył a nie dał rady zejść do piwnicy by raz w tygodniu puścić "półkownika" z ocenzurowanej szafy. Kultura i sztuka jest nie do obrony. Betonowe ławki i Korona królów.

https://twitter.com/PKitaDziedzic/status/1094586017775058944?s=19

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 11 lutego 2019 12:22
11 lutego 2019 18:27

Sporo rzeczy od nich znam nawet nie wiedząc że producentem jest BBC.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Seriale_telewizyjne_BBC

zaloguj się by móc komentować

spox @Draniu 11 lutego 2019 17:08
11 lutego 2019 18:28

"Tylko po pierwsze nie mialby kim zastapic ludzi i to mowie o kazdym szczeblu, po drugie musialby miec spory kapital na odprawy, po trzecie Kurski musiałby sie liczyć z procesami w sadach pracy, ktore by przegrał.."

tak ci ludzie  w telewizji sa niezastapieni... hahaha i nic nie da sie zmienic oni sa nieusowalni, kto zastapi pietrzka, wolskiego czy wielka scenarzystke lepkowska, producentow takich hitow jak korona krolow,no nie ma kim , to mowil nam draniu wielki analityk, najwartosciowsza czescia naszej telewizji jest material ludzki, przeciez to brzmi tak abstrakcyjnie, draniu kiedy odwiedzales ostatnio planete ziemie? ;), szkoda ze nie mozemy sie zalozyc, ja bym wzial budynki i sprzet a ty te pozal sie boze gwiazdy i technikow , ciekawe, kto by opanowal wiekszy kawal rynku i szybciej...

zaloguj się by móc komentować

spox @przemsa
11 lutego 2019 18:34

miliony ludzi musza wyjezdzac za praca w ci z telewizji sa niezastapieni , normalnie to jest tak glupie ;), szkoda ze nikt nie zrobi, jakies sondy wsrod absolwentow  szkol teatralnych i lodzkiej filmowki i nie przekaze im wiesci ze jakis geniusz twierdzi, ze ludzie z tvp sa nie do zastapienia i co sadza na temat stanu umyslowego tego osobnika..;)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @spox 11 lutego 2019 18:34
11 lutego 2019 18:36

> miliony ludzi musza wyjezdzac za praca w ci z telewizji sa niezastapieni 

Ja gdzieś pisałem, że ludzie w TVP są niezastąpieni?

 

zaloguj się by móc komentować

spox @przemsa
11 lutego 2019 18:41

pisalem do draniu ale nie ma edycji...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @spox 11 lutego 2019 18:41
11 lutego 2019 18:42

OK. Mnie też często brakuje edycji :)

 

zaloguj się by móc komentować

olekfara @przemsa
11 lutego 2019 19:24

Żeby wygrać wojnę, to trzeba mieć armię, której nie ma, a nie tylko tabory, jakimi wydaje się TVP, złożone zresztą z samych markietanek. Tabory ubogie, pozbawione  najważniejszej części - zaopatrzenia.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @spox 11 lutego 2019 18:28
11 lutego 2019 19:29

Jestem przekonany ,ze bys na tym polu przerznał.. Tak, tak .. Jestes nastepny ktory ma tylko wyobrazenia o tym jak funkcjonuja tego rodzaju instytucja. Wybrales z kontekstu to co Tobie odpowiada , prosze odnies sie do calosci..  Skad wezmiesz pieniadze na odprawy dla ludzi ,ktorych zwolnisz , kto przeprowadzi weryfikacje pracowników , kto da pieniadze na procesy wynikające z pozwow pracowniczych.. Szczegoly prosze, prosze syp nazwiskami i kwotami.. Tylko mi tu nie wyskakuj,ze minister finansow sypnie kasą..

Co do castingu, wystarczy mi casting /teleturniej na piosenkarzy widze jakie "talenty" sa wychwytywane.. A tak na marginesie Kurski kadry zmienia , tylko to robi powoli, na ile mu pozwala sytuacja polityczna ,kasa jaką dysponuje..  

Sadzisz ,ze wszystkie roczniki np ze szkoly tetralnej sa na tyle zdolne,ze mozna nimi zastapic ludzi z TVP ? Gdyby tak bylo jak myslisz, to nie mielibysmy problemów np. z pilkarzami i trenerami w reprezentacji pilki kopanej. Dziala sie tak na ile system pozwala, a zgrywanie bohatera,ze sytem trzeba zmienic to mozna sobie w buty wsadzić.. 

Prosze , mozesz zalozyc sobie tv internetowe , pokaz na co Cie bedzie stac ze sciepy. Daj przyklad i pokaz, pokaz jakie to jest proste,a jak nie ,to prosze podziel sie z nami tymi Twoimi fantastycznymi pomyslami.. Tylko jedna mala uwaga , to musza byc pomysly sprawdzone, bo na eksperymenty nie ma kasy i nie ma czasu, to musi natychmiast zadziałc. To sa takie same warunki jakie stawiasz Kurskiemu. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @olekfara 11 lutego 2019 19:24
11 lutego 2019 19:33

Dobra, ale skąd ją wziąć? Coś zaprzepaszczono, czy jednak rzeźbiono na ile się da z tego co było pod ręką?

 

zaloguj się by móc komentować

sebom @onyx 11 lutego 2019 18:22
11 lutego 2019 19:48

Ale wiesz.. mamy rok wyborczy i wobec tak postawionego argumentu nic panie nie zrobisz. Mamy wybory do eurosojuza, samorządowe, parlamentarne, na prezydenta czyli roków wyborczych może być więcej niż jeden na cztery lata.

 

 

zaloguj się by móc komentować

spox @Draniu 11 lutego 2019 19:29
11 lutego 2019 19:51

wiekszosc sejmowa, cba, abw, policja, premier ministrowie, i nie sa sobie w stanie poradzic z prezenterami telewizyjnymi...;) !!  drza przed procesami, czy ty czytasz sam siebie??  sorry ale jestes albo trollem albo debilem, nie kompromituj sie ostatecznie i powiedz chociaz ze masz kogos z rodziny w tvp , szkoda marnowac czas na dyskusje

zaloguj się by móc komentować


olekfara @przemsa 11 lutego 2019 19:33
11 lutego 2019 20:07

Zaprzepaszczono. I nigdy nie bierze się tego, co jest pod ręką. Kiedyś mówili, z gówna bata nie ukręcisz. Czytał Pan wspomnienia Jałowieckiego o tym, jak zorganizował odbiór pomocy amerykańskiej po odzyskaniu niepodległości. Miał w nosie oskarżenia o nepotyzm, czy zatrudnianie znajomych. Do pracy wziął tych, którzy rzeczywiście cos umieli i którym ufał i za którymi, kiedy było trzeba potrafił się ująć. Potrafił  postawić się wszystkim, (dosłownie wszystkim). Był gotów też złożyć dymisję. I nie był wtedy akurat bogaty. Wygrał.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 11 lutego 2019 19:55
11 lutego 2019 20:10

To jest kolejny dzieciuch, ktory jedynie potrafi operowc ogolnikami  , ktoremu wydaje sie  ,ze swiat zmieni sie za pstryknieciem.. Poprosilem o konkrety,zeby sypną nazwiskami ,cisza.. No i oczywiscie wydaje mu sie,ze jak zmieni prezenterow to i TVP sie zmieni i to w trybie natychmiastowym..  Nic innego nie robi Kurski tylko martwi sie o prezenterów i stylizację.. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @olekfara 11 lutego 2019 20:07
11 lutego 2019 20:17

Ja nie byłbym jednak aż tak surowy w ocenach. Uważam, że celem było stworzenie przeciwwagi dla narracji stacji prywatnych i to się udało. Cel minimalistyczny, mało ambitny? Być może, ale będę się upierał, że w tych warunkach był priorytetem i właśnie na nim należało się skupić.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @onyx 11 lutego 2019 18:27
11 lutego 2019 20:28

Poprosilem Betacoola  o wymienienie dziesieciu wspolczesnych dramatow polskich, ktore chcialby zrealizowac w TVP.. Niestety nie doczekalem sie... Nie wymieni  ich ,bo ich zwyczajnie nie ma na rynku.. Z taka rzeczywistoscia mamy do czynienia.. Predzej ludziskom da sie wcisnac co by bylo gdyby babka miala wąsy w.dobie gender,niz znalezienie odpowiedniego materiału do realizacji.. 

O ile sie nie myle, kiedys Coryllus przeprowadzal konkurs literacki i jakos nie wypali.. Na okolo 200 sluchaczy w Tłokinii  ilu napisalo swoje artykuly na ten temat ..Chyba tylko czterech lub pieciu .. I to jest materia z jaka sie autentycznie zmagamy... Kadry nie powstaja jak grzyby na deszczu.. 

BBC istnie w panstwie od 96 lat ,panstwie w ktorym jest zachowana ciaglosc ustrojowa.. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @sebom 11 lutego 2019 19:48
11 lutego 2019 20:55

Noo i tak minie kadencja, później druga i jakaś kolejna władza pogoni PiS z telewizora i wrócą Lisy. Smutek.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @spox 11 lutego 2019 19:51
11 lutego 2019 21:06

A usuwałeś kogoś ze stanowiska w życiu? Łatwiej jest wywalić szefa abw niż prezentera z wieloletnimi kontaktami i kontraktami. Wydalenie zwykłego złodzieja z zakładu pracy jest problemem a co dopiero kadry średniego szczebla W TVP .TVP jest jak ministerstwo i tak należy nim zarządzać tj. Z rozwagą i z przebiegłością no i cele założone mają być osiągane. Nasze wizje TVP są jak projekcje amatorów. Też robiłem audycję o skutkach politycznych natychmiastowych w realizacji i tamtrn świat jest zupełnie inny i inne kryteria są dominantami.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 11 lutego 2019 20:28
11 lutego 2019 21:08

Dlatego kadrami się handluje i werbuje się je lub odwraca jak agenturę.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Draniu 11 lutego 2019 20:28
11 lutego 2019 21:40

Ten prxyklad z artykułami z Tlokini az krzyczy. ..

Nie byłam,  tylko filmiki i samo miejsce historyczne. .przecież to aż się kłębi od wątków. 

.

Czytam tylko co piszecie bo nie mam 22 lata odbiornika i nie wiem jak wyglądają programy tych rożnych stacji...

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @przemsa
11 lutego 2019 21:43

Możliwe  że Kurski używa  ,,młotka,,.

Mamy sytuację frontowa i chyba tak jest realistycznie.

Mądry człowiek nie ogląda tv  wcale. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 11 lutego 2019 21:06
11 lutego 2019 21:44

Dokładnie tak !

To są wyobrażenia z grupy ,,przesądów inteligencji, ,, które niegdyś Braun wyliczał 

.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @Draniu 11 lutego 2019 20:28
11 lutego 2019 21:50

Hej, hej. Byłem na panelu o Irlandii. Dlaczego to ma być akurat 10 dramatów?

 Niech serial na podstawie powieści Mackiewicza nakręcą  - 10 odcinków. 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @mniszysko 11 lutego 2019 17:16
11 lutego 2019 22:05

Wychodzi mi z tego trochę dziwny scenariusz. Taki, że bylibyśmy nadal w raju, tylko Stwórca się nie zatroszczył,  żeby posadzić na jabłoni jakiegoś Kuraka.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @onyx 11 lutego 2019 20:55
11 lutego 2019 22:16

Ale masz wybór.. ? Czy to tylko od PiSu zalezy,a moze to od nas w duzej mierze zalezy..? Jezeli tak ,to czemu nie powstala przez te ostanie lata opozycja do PiSu..  PiS orze swoje od wielu lat, mozna powiedzieć od dwóch dekad.. Czy przez ten czas powstala jakas rozsadna ,skuteczna partia w opozycji do PiSu.. ? Moze to tez jest wina PiSu ?

Od kilku  dni obserwuje jedynie marudzenia i walenie w PiS , tak jakby to PiS byl wszystkiemu winien.. PiS inwestuje w ludzi ktorzy ich wspierali i to co mogli zrobic w tej kadencji zrobili .. Zadna partia od 89r nie dokonala tego.. 

Moze uwazasz ,ze wyjściem z sytuacji jest nie glosowanie na PiS ? 

Badzmy  realistami..

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 11 lutego 2019 21:50
11 lutego 2019 22:25

Bo zapotrzebowanie jest takie.. I tak to jest malo .. Wszak poniedzialkow mamy od groma w ciagu roku... Powiedzmy ,ze niech to bedzie jedna premiera w miesiacu.. 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 11 lutego 2019 22:05
11 lutego 2019 22:31

Nie rozmawialismy o serialach tylko o TTVP.. A tak w ogole , przeciez mozesz taki projekt złożyć do TVP , co stoi na przeszkodzie ? 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 11 lutego 2019 22:16
11 lutego 2019 22:35

Za dużo kombinujesz. Rozmawiamy o telewizji a nie o wyborach. TVP też ma ciągłość ustrojową od kiedy powstała. Kurski prezes nie wywalił kadry producenckiej tylko zarząd i politruków z pierwszego szerego. BBC miało tyle pomysłów że mogli sobi pozwolić nawet na mega niszowy Latający Cyrk Monty Pythona. My tu nie rozmawiamy o calej ramówce tylko o jednym projekcie którego będzie żal jeśli ktoś inny przejmie TVP i projekt skasuje. Nie porównuj Coryllusa do TVP bo to raz że słabe jest z samego założenia a dwa też jest na niekorzyść TVP. Mają masę filmów których nigdy nie puszczono albo raz i dawno. Raz na tydzień wystarczy na dwie kadencje. Coryllus pisał o tym żeby zrobić własny format czyli np. serial o polskich pejzażystach i pchać go na rynek azjatycki. A całość przekazu wygląda tak jakby to prezes Kurski sam wszystko wymyślał i produkował. A serwis informacyjny to akurat najmniejszy problem.

Teatr telewizji niedawno leciał:

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1248925

https://www.youtube.com/watch?v=MsZc3MD--Qk

Weź to obroń na jakimkolwiek poziomie.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Draniu 11 lutego 2019 22:31
11 lutego 2019 22:38

Książki ze swojej biblioteki mam Kurskiemu do czytania nosić? 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 11 lutego 2019 22:38
12 lutego 2019 00:13

I @Onyx. 

Błąd w mysleniu.. Kurski nie decyduje i to nie jest jego TV.. Realizuje wytyczne partii i od nich jest zależny.. To jest polityk .

Tez bym chcial ,aby inaczej to wygladalo ale tak nie jest, dziala sie na tyle na ile mozliwosci pozwalają,a TVN ,Polsaty wala dzien w dzien.

TVP ma zasoby glownie komunistyczne i na tym bazuje. Innych nie posiad . Chyba taka ciaglosc masz na mysli. Porownywanie BBC z TVP i podobienstwa w tym wzgledzie nie widze.Prosze podaj ile jest polkownikow.. Co do filmow fabularnych i tak ich oferta jest lepsza od TVN i Polsatu, i nie ma reklam w trakcie ogladania..

Wlasnie o wyborach rozmawiamy, prosze przeczytaj jeszcze raz artykuł Przemsa. W TV mamy non stop kampanię wyborczą. Tak to wyglada w rzeczywistosci. 

A dlaczego mamy nie rozmawiac o Coryllusie. Roznica polega na tym,ze dziala na mniejszym polu i operuje mniejszym kapitalem, i o tyle jest w komfortowej sytuacji ,ze sam o wszystkim decyduje. Kurski nie ma takich możliwości aby sam o wszytkim decydowal, nie znamy wytycznych partii, a te sa najwazniejsze.

Podales przyklady TTVP, dlatego prosilem Betacoola ,zeby wymienił kilka wspołczesnych dramatow ,ktore moglby zrealizowac Niestety nie podal.. Natomiast podal klasyczny projekt serialu, choc o serialach nie rozmawialiśmy. Tak jak nie ma na pęczki wspolczesnych autorow,ktorzy moga wydawac u Coryllusa, bo zwyczajnie ich brak..Tak nie ma dobrych wspo)czesnych polskich dramato-pisarzy.

Nigdy nie bedzie TVP taka jakbyście chcieli,zeby byla i nigdy nie bedzie idelanej partii ,ktora bedzie zarzadzała Polską. Robi sie w tym co jest i o tym pisal Przemsa i o tym jest artykuł..  I przypominam to jest spolka ktora ma rowniez zarabiac...  

Jesli o mnie chodzi, zobaczymy jak sytuacja sie bedzie przedstawiała w TV w nastepnej kadencji. Bo PiS wygra wybory. Przegrana to powrót do jeszcze gorszej TVP niz jest.. 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @przemsa 11 lutego 2019 16:49
12 lutego 2019 02:46

"TV Trwam, Radio Maryja, TV Republika. Do tego internet."

Na moment sie wtrace do dyskusji. Chodzi mi o TV Republika. Juz nie bede dzielil wlosa na czworo i rozwazal czy jest pisowska czy nie. Chodzi mi o jakies elementarne zasady dotyczace smaku i dobrego gustu i cos co sie okresla profesjonalizmem.

Prowadzacy program - to wieczorne wydanie wiadomosci wyglada tak ze moglby smialo i bez charakteryzacji wystapic w nowej wersji filmu "Nosferatu wampir". Role te pelnil wczesniej niejaki Karol Jaltuszewski ktorego glos i sposob mowienia dziwnie przypomina mi "Bajki z mchu i paproci". Teraz tego pana zdjeli z funkcji prezentera ale gdzies sie uchowal, chyba jako korespondent.

I inna korespondentka - dziewoja wygladajaca na podlotka z poznego liceum z glosem rowniez zahaczajacym o jakas "Doline Muminkow".

I kwestia nawet przekazywania tych informacji: pare lat temu gdy w wyniku wygranych wyborow PiS obejmowal wladze i zmienial sie premier, pokazano Ewe Kopacz z lecaca w tle piosenka "Nie placz Ewka ".

Ja osobiscie uwazam Kopacz za osobe z powaznymi deficytami [jesli wolno mi sie podeprzec okresleniem Coryllusa] i ogolnie jestem zniesmaczony jak ja widze a co gorsza slysze, ale czy ta telewizja R. musi traktowac odbiorcow jak gowniarzy?

Bo to jest moim zdaniem gowniazeria, takie przekazy.

O innych programach autorskich w ramach TV Republiki szkoda gadac. Jak chocby ten z udzialem obrotnego bylego happeningowca Piotra Lisiewicza i Katarzyny Gojskiej-Hejke. Kiedys obejrzalem krociutki fragment i dalem sobie spokoj. Tak bylo to mialkie i mdlace.

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx 11 lutego 2019 22:35
12 lutego 2019 02:52

"Weź to obroń na jakimkolwiek poziomie."

Nie da sie tego nijak obronic. 

Polscy pejzazysci to dobry pomysl, ale mowiac szczerze to chcialbym zeby TVP byla w stanie zmontowac cykl takiej klasy jak Monty Python.

Nie chodzi mi o to zeby malpowac bo nienawidze imitacji ale o program tej klasy. Marzenia scietej glowy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx 11 lutego 2019 20:55
12 lutego 2019 03:06

"Noo i tak minie kadencja, później druga i jakaś kolejna władza pogoni PiS z telewizora i wrócą Lisy. Smutek."

Niestety, panstwa, podobnie jak i media i telewizje, dziela sie na powazne i niepowazne.

My niestety nalezymy do tej drugiej kategorii.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Maryla-Sztajer 11 lutego 2019 21:43
12 lutego 2019 05:14

> Możliwe  że Kurski używa  ,,młotka,,.
> Mamy sytuację frontowa i chyba tak jest realistycznie.

Tak własnie uważam.

> Mądry człowiek nie ogląda tv  wcale. 

O tym też pisałem.


 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Szczodrocha33 12 lutego 2019 02:46
12 lutego 2019 05:17

Widzowie TVP Republika nie są wyborcami POKO. Obojetnie już, jaka jest ta telewizja, jej odbiorcom bliżej do PIS. 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @betacool 11 lutego 2019 22:05
12 lutego 2019 08:32

Ponieważ Pan Bóg nie chciał nami rządzić a tylko nas uszczęśliwić. Do definicji zaś szczęścia należy zaufanie do tego, który ciebie uszczęśliwia i możliwość jego odrzucenia. To diabeł chce rządzić i w większości przypadków mu się to udaje. 

Pytanie, które zadał jest genialne a pułapka, którą w ten sposób zastawił to mistrzostwo wszechświatów nie do pobicia przez kogokolwiek. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 12 lutego 2019 00:13
12 lutego 2019 09:59

A o składzie gwiazd na Sylwestra też partia decydowała czy jednak Kurski prezes? Czy jak ktoś jest dobrym dźwiękowcem i pracował w PRLu to coś zmienia? No i w PRLu lepsze materiały robili niż teraz. Coryllus nie ma takiego kapitału by wydawać więcej. Naprawdę za dużo kombinujesz. Właściciele stacji TV w Polsce traktują odbiorców jak kretynów i tyle. Niestety dotyczy to także TVP. To że jest trochę lepiej nic nie zmienia. Jak będzie trochę gorzej to i tak nikt po tym płakać nie będzie. Nie ma różnicy w jakości, jest tylko różnica w przekazie informacyjnym. To dużo za mało.

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa 12 lutego 2019 05:14
12 lutego 2019 10:08

Ok. W sytuacji frontowej jak nie masz nikogo i niczego pod ręką możesz użyć młotka.

O ile sytuacja jest rzeczywiście frontowa, o tyle przekonanie, że nie ma nikogo i niczego pod ręką uważam za zupełnie fałszywe.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Szczodrocha33 12 lutego 2019 02:52
12 lutego 2019 10:08

Nie wiem czy w obecnym czasie LCMP to dobry pomysł. To w istocie jest przesterowany lewacki przekaz ale życie ich tak przegoniło że dzisiaj wyglądają jakby bronili wartości i tradycji. W WB robią dalej taki projekt o nazwie Mała Brytania ale czy to się nadaje do telewizji publicznej? Nawet po 24.00 nie bardzo ;) Zostańmy lepiej przy pejzażystach.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 12 lutego 2019 10:08
12 lutego 2019 10:26

Kolejny raz napiszę to samo: Niespecjalnie mnie interesuje, czy są lepsze kadry i czy da się robić ambitniejszą telewizję publiczną. Moja notka jest o tym, że telewizja Kurskiego jest od tego, żeby sprzedawać milionom narrację rządu, gdyż innego równie masowego ośrodka ten rząd nie ma. Twierdzenie, że można połączyć ambitniejszy, robiony przez nowe kadry program z oglądalnością, czyli bez doprowadzenia do jej gwałtownego spadku, uważam za mrzonkę. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa
12 lutego 2019 10:38

Twierdzenie, że można połączyć ambitniejszy, robiony przez nowe kadry program z oglądalnością, czyli bez doprowadzenia do jej gwałtownego spadku, uważam za mrzonkę.

A ja nie.

A o testowanie zdolności koalicyjnych PiSu jestem gotów się założyć (o flaszeczkę), bo takie gadanie na sucho bez choćby drobnej związanej z tym konsekwencji, to sam wiesz....

zaloguj się by móc komentować

betacool @mniszysko 12 lutego 2019 08:32
12 lutego 2019 10:46

«Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?»

1. Wąż stawia pytanie zawierające fałszywe twierdzenie.

2. Ewa to prostuje:

«Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli».

3. A potem wiedząc, że ma do czynienia z kimś kto się myli, ulega jego zapewnieniom. Ona chyba naprawdę nie umiała odróżnić dobra od zła i prawdy od fałszu.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @onyx 12 lutego 2019 09:59
12 lutego 2019 11:02

Zapominasz ,ze za komuny byly tylko 2 programy ,nie bylo reklam i nie bylo konkurencji.. Co do jakosci tu bym dyskutował, mozesz podac jakiś przyklad ..

Wspominając Coryllusa , glownie mialem na myśli proces decyzyjny .. Kurski ma nad glowa ministra finasow oraz partie.. 

Do dzis nie ustalono jak to finasowanie powinno wyglądać. Czy tylko ma sie utrzymywac z abonamentu,czy ma byc finasowana z budżetu panstwa.. W tej chwili jest 50/50.

Dzis TV w ogole jest przedsięwzięciem glownie komercyjnym, glownie zarabia na reklamach i bazuje na masowym widzu. Rocznie w Polsce emituje sie reklam okolo 16 tys godzin.. To jest przemysł.

A wiec masz do wyboru, albo TVP przestaje pelnic funkcje masowa i staje sie niszowa tv, tak jak Coryllus niszowym wydawnictwem, ktory trafia do waskiej grupy odbiorców. Albo jest masowką ,ktora zarabia i jest jedyna konkurencja dla obcego kapitalu jaki dominuje w Polsce..

Gdyby ustawa o miediach byla inna,czyli ogrniczyla obcy kapitał. Pole manewru byłoby wieksze do eksperymentowania formatow programowych.. A tak mamy do czynnienia z notoryczną brutalną kampania wyborczą tu nie mam mowy o finezji i co najgorsze nie ma czasu na nią.. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa
12 lutego 2019 11:07

A tak mamy do czynnienia z notoryczną brutalną kampania wyborczą tu nie mam mowy o finezji i co najgorsze nie ma czasu na nią..

He, he od ponad 3 lat nie ma czasu, a za kolejne 4 też go nie będzie.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @betacool 12 lutego 2019 10:46
12 lutego 2019 11:12

Diabeł wiedział, że Ewa go sprostuje.

Ale zadając pytanie w ten sposób sprowadził wszystkie drzewa do tego jednego. Od tego pytania w każdym drzewie Ewa widziała to jedno, z którego nie mogła jeść owocu. 

To pytanie i odpowiedź z wyjątku zrobiło regułę. To jest pierwsze przeniesienie. Negatywne.

Jest i drugie. Jeśli teraz są tacy szczęśliwi i jest tak dobrze. To co będzie jak jeszcze do tego wszystkiego dołożą i ten owoc. To jest drugie przeniesie. Pozytywne.

Jest tylko jedna przeszkoda - Pan Bóg, który przechadza się wieczorami i "dba o elektorat". To jest bardzo mocny obraz, ponieważ przedstawia zażyłość i wzajemność relacji między Panem Bogiem i pierwszymi ludźmi. Trzeba Go więc odstawić na bok.

W ten sposób nastąpiło zerwanie komunikacji. Ciąg dalszy znamy już z własnego podwórka.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Draniu 12 lutego 2019 11:02
12 lutego 2019 11:12

Dane za 2017:

wynikach finansowych TVP poinformował wczoraj Juliusz Braun z Rady Mediów Narodowych. W 2017 roku koszty TVP sięgnęły 1,8 mld zł, a zatrudnienie spadło o 203 osoby do 2657 pracowników.

REKLAMA

Jednocześnie wzrosły wynagrodzenia – najmocniej dyrektorów i ich zastępców, którzy średniorocznie zarabiają teraz niemal 20 tys. zł (podwyżka o 1260 zł). Co więcej, przybyło czterech nowych dyrektorów i wicedyrektorów. Nie są jednak oni najlepiej zarabiającą grupą w TVP – więcej zarabiają doradcy. Ich przeciętne wynagrodzenie przekracza 20 tys. zł po podwyżce o 970 zł (jednocześnie liczba doradców wzrosła z siedmiu do dziewięciu). Pracownicy emisji zarabiali średnio 5270 zł po podwyżce o 42 zł.

https://www.forbes.pl/biznes/wyniki-finansowe-tvp-2017-i-prognoza-2018-place-w-tvp/32dnx29

zaloguj się by móc komentować

betacool @mniszysko 12 lutego 2019 11:12
12 lutego 2019 12:01

Ale zadając pytanie w ten sposób sprowadził wszystkie drzewa do tego jednego. Od tego pytania w każdym drzewie Ewa widziała to jedno, z którego nie mogła jeść owocu.

No to chyba możemy zaryzykować twierdzenie, że taki sposób wpływu na obraz ludzkiego postrzegania jest propagandą.

Pytanie, czy posługując się nią możemy wrócić do raju albo sie do niego zbliżyć?

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 12 lutego 2019 10:26
12 lutego 2019 12:04

Wytłumacz mi gdzie w teleturnieju Familida jest ta narracja rządu? Krótka piłka, jest tam narracja poprawiająca notowania władzy czy nie ma? Tylko nie mów że masy pracujące go chcą i od tego czy Sztrasburger opowiada dowcipy zależy wygrana w kolejnych wyborach. Familiady nie wymyślił Kurski prezes. Dlaczego uważasz, że obok tego programu nie da się zrobić czegoś ambitniejszego raz w tygodniu bo co? Kasy nie ma? A na kolejne słabe seriale jest? My tu naprawdę nie rozmawiamy o rewolucji w TVP bo wiemy jak jest.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 12 lutego 2019 11:02
12 lutego 2019 12:11

Stawka, Czterej pancerni, Dom, Czterdziestolatek, Daleko od szosy, Czarne chmury, Królowa Bona, Sonda, naprawdę teraz robi się lepsze rzeczy? Ale jakoś Kurski dogadał pół bańki na jeden kawałek z playbacku sylwestrowego artysty? Jeszcze raz, nam tu nie chodzi o rewolucję a o szacunek do widza. 1 (słownie - jeden) dobry format raz w tygodniu.

zaloguj się by móc komentować

betacool @onyx 12 lutego 2019 12:04
12 lutego 2019 12:15

Trzymają Strassburgera  w nadziei, że przed wyborami błyśnie kawałem o Tusku?

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 12 lutego 2019 11:12
12 lutego 2019 12:18

No ale do czego zmierzasz ujawniajac te dane...? Tak to jest korpo i tego nie zmieni inna partia zawsze tak bylo.. Powtorze za Przemsa, naiwne mrzonki i utopia.A kwestionować mozna wszystko i wszystkich, kij sie zawsze znajdzie.Sięgnij do danych ,jak byla przeprowadzana restrukturyzacja pracownicza kiedy był prezesem Braun i jaki poziom reprezentowala TVP. Bo to sa realia, do tych faktow mozemy sie odnosić, a nie do jednostkowych wyobrażeń jak takim balaganem zarządzać.. Podobne dane moge przytoczyc dotyczace ZUSu..Latwo byc idealistą.. A tak na marginesie ,masz relana alternatywe, ktora gleboko przeora rzeczywistosc w trzy lata, czy takowa powstala przez te ostatnie trzy lata ? 

 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @Draniu 12 lutego 2019 12:18
12 lutego 2019 12:29

Dla mnie wnioski są jasne. Kasa nie idzie na nowe formaty ale na kadry.

Nie jestem idealistą. Alternatywy nie ma, ale telewizja Kurskiego będąc medium wojującym świetnie dba o to, żeby alternatywa się nie pojawiła i pod tym względem (muszę przyznać) jest arcyskuteczna.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 12 lutego 2019 11:02
12 lutego 2019 12:47

celem jest zawsze kasa i wyeliminowanie z rynku bez prawa powrotu, opowieści o kretyniżmie widzów i o wyższych wartosciach dla wybranych dobre są w fotelach i bez podejmowania ryzyka, dla wszystkich jest zawsze alternatywa: produkować i oferować do sprzedaży nadawcom; kto rynku nie dotyka własnymi rękami ten zawsze jest idealistą/teoretykiem; jest faktem, że w tvp jak w każdej instytucji patologia mieszka na każdym korytarzu - ale to już inna bajka; tvp skutecznie realizuje cele, które może i na które tamtejsze biura polityczne pozwalają [l.mnoga], każde z mediów ma nadbudowę i my jako krytykanci nie mamy o tym żadnego pojęcia;- jak musimy odpowiadać na pytania: które media problem takiej siakiej patologii wezmą? odpowiedź brzmi: żadne, bo nie mieści się taka krucjata w obszarze dozwolonym; z ostatnich tygodni: rozpracowywanie zorganizowanej grupy o statusie niedotykalnych, do dyspozycji nagrania, dokumenty, .. i propozycja do dziennikarza, ochoczo juz widzial swoją karierę ale po dwóch dniach odmówił, bo jak wspomniał o tym szefowi to ten mu grzecznie powiedział, że jak się do tematu zbliży to będzie przez następne lata jeżdził jako reporter na święto ziemniaka w Wielkopolsce. Świat mediów to obszar dla postronnych niedostępny i zakazany.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 12 lutego 2019 12:29
12 lutego 2019 12:49

A tak na marginesie , nie wiem co zadecyduje o wygranej w kolejnych wyborach.. Ostanie wybory udowodnily ,ze to internen mial wiekszy wplyw ,niz TV. Prosze przypomnij sobie zdziwie w studio  po przegranej.. Dzis rynek medialny wlasciwie sie zmienia i przenosi sie  do internetu.. Platformy typu Netflix HBO GO, zabieraja widza.. TV klasyczne wlasciwie jest archaizmem.. Do Karola S. jest przywiazana starsza masowa publiczność, sciaganie mlodej widowni do TV nie wiem czy ma sens przy takiej konkurencji internetowej o ktorej wspomnialem.. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @betacool 12 lutego 2019 12:29
12 lutego 2019 12:51

oni wszyscy są aparatczykami i myślą oraz działają jak aparatczycy i nic innego nie potrafią, zatem krytyki i oczekiwania to nie te adresy;- nowe formaty jak nazwa wskazuje mogą mieć odbicie w realnej rzeczywistości jako odzew społeczny, a po co to komu? dzialające mechanizmy przez lata są utrwalane i nikt nie pragnie zmian, bo straci i kasę i władzę oraz wypadnie z obiegu wobec tych, którzy mu coś zawdzięczają [stąd rozrost doradców, vice dyr., etc]

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 12 lutego 2019 12:49
12 lutego 2019 12:53

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/robert-gwiazdowski-oglosil-powstanie-ruchu-polska-fair-play/7njzfnf

wyścig ruszył, wcześniejsze manewry zostały ocenione in plus, i obszar dystrybucji informacji w necie będzie decydował;- ten wyścig dopiero się zaczyna i drużyny jeszcze nie sformatowane ale w starterach pustki nie ma

zaloguj się by móc komentować

onyx @betacool 12 lutego 2019 12:15
12 lutego 2019 12:56

Pewnie tak i do tego będą liczyć, że to da 10% głosów wyborczych więcej i przeważy szalę. Mi Pan Karol nie przeszkadza, wychował sobie pokolenie odbiorców ale co dalej? Jeśli sprowadzamy TVP do roli tuby propagandowej to ok, na tym odcinku wykazują wiele działań ale nie mówmy wtedy o jakiejś misji i nie załamujmy rąk nad tym że to lewica dzierży stery nad narracjami. Po prezesie Kurskim ludzie zapamiętają tylko huczne Sylwestry.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 12 lutego 2019 12:49
12 lutego 2019 13:01

No tak, nie ma sensu, niech oglądają Netflixa i głosują na Biedronia. Ile taki stan pociągnie? Dwie kadencję max. TVP jest też w internecie, rozmawiali podobno o kupnie Showmaxa.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Draniu 12 lutego 2019 12:49
12 lutego 2019 13:11

Pełna zgoda. Wygraną dał PiSowi internet i o zawładnięcie nim stoczy się największa walka.

Proponuję wyobrazić sobie Kurskiego, czy Wolskiego, czy Jaworowicz, czy pozostałe telewizyjne mumie jako wojowników internetu. Czy tak drużyna sław byłaby w stanie powalczyć o jakieś zwycięstwo?

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @betacool 12 lutego 2019 12:01
12 lutego 2019 13:48

Do raju wrócić nie możemy. Raj był dziełem i darem Boga dla człowieka. Podstawą, która umożliwiała istnienie tego raju była głęboka, naturalna i intymna zażyłość z Panem Bogiem (przechadzki Pana Boga w porze, kiedy wietrzyk wiał i jego rozmowy z Adamem). Wraz przerwaniem tej zażyłości i komunikacji zniknął fundament istnienia raju.

Dlatego mamy obietnicę Nowego Nieba i Nowej Ziemi, która to rzeczywistość objawi się na końcu historii wraz powtórnym i ostatecznym przyjściem Pana Jezusa w chwale. I znowu będzie to dzieło i dar Pana Boga.

Nam pozostaje aktywne oczekiwanie na Paruzję czyli przyjście Jezusa Chrystusa w chwale. Właśnie Nowe Niebo i Nowa Ziemia (rzeczywistość fizyczna bez skażenia przmijaniem i cierpieniem) są istotnym elementem objawienia się chwały Pana Jezusa.

Z tej prezentacji widać, że Kościół jest naturalnym i zajadłym wrogiem wszelkich utopii. Pierwszym utopistą był właśnie diabeł. Raj, niebo - stan trwałej szczęśliwości nie jest w zasięgu możliwości człowieka ale jest jak najbardziej możliwy dla Pana Boga. Jest Jego darem.

Pomijając aspekt religijny czy moralny, histora pierwszych rodziców pokazuje nam narodziny gry politycznej a jego autorem jest właśnie "ten, który nie przepuszcza żadnej okazji".

zaloguj się by móc komentować

onyx @qwerty 12 lutego 2019 12:51
12 lutego 2019 13:57

No zgoda ale w takim wypadku mamy doktrynę pt. "trwanie do wygaśnięcia mandatu" a nie jakiś rozwój czy zmiany. Jeśli taki jest cel to pozostaje machnąć na to ręką i się przyzwyczaić. Płakać po telewizji Kurskiego będzie tylko najtwardszy elektorat a i on po 2-3 latach zapomni że "było inaczej".

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @przemsa
12 lutego 2019 14:18

Uważam, całą tę dyskusję za bezprzedmiotową.

Telewizja, jest takim samochodem, który właściciel pożycza raz temu raz innemu. Otóż żaden rząd w Warszawie po 1989 roku nie jest właścicielem telewizji. Telewizja i rząd są na tej samej linii. Są rzeczą, którą się wypożycza raz temu raz innemu. Czasami zmieni się wypożyczający, kiedy globalny suweren wtrąci się do gry. Ci, którzy dają legitymację na sprawowanie władzy w Polsce, są tymi sami, którzy decydują o rządach nad telewizją. Widać to było po interwencj ambasadorki Maszbachora w sprawie TVN.

Władza w Polsce i władza w telewizji nie pochodzą z wyborów ale z zewnętrznego nadania. Wybory i statuty do pozory, które trzeba utrzymać.

Św. Benedykt opisuje w swojej Regule bardzo wyraźnie pewien mechanizm przy omawianiu urzędu przeora. Działa on także i przy telewizji oraz w innych miejscach.

Nazbyt często się zdarza, że przy ustanawianiu przeora dochodzi w klasztorze do poważnego zgorszenia.  Niektórzy bowiem, nadęci złym duchem pychy, wyobrażają sobie, że są drugimi opatami, a roszcząc sobie prawo do nieograniczonej władzy wywołują zgorszenie i doprowadzają do rozłamu we wspólnocie, zwłaszcza tam, gdzie przeora ustanawia ten sam biskup lub ci sami opaci, którzy wyznaczają również opata.

Nietrudno zauważyć, jak dalece jest to bezsensowne. Od początku bowiem urzędowania daje się nowemu przeorowi powód do popadnięcia w pychę, gdyż łatwo może przyjść mu na myśl, że jest wyjęty spod władzy opata: przeorem ustanowili go przecież ci sami, którzy ustanowili i opata. Stąd rodzą się zawiści, kłótnie, oszczerstwa, zazdrości, niezgody, nieporządki, bo gdy opat i przeor stają jeden przeciw drugiemu, to i własnym ich duszom musi przez tę niezgodę grozić niebezpieczeństwo i podwładni ich, [obu] stronom schlebiając, idą na zatracenie. A za całe zło tej niebezpiecznej sytuacji ponoszą odpowiedzialność ci, którzy stali się przyczyną takiego nieporządku.

Dlatego też uważamy za wskazane, dla zachowania pokoju i miłości, aby opat według własnego uznania miał prawo obsadzać stanowiska klasztorne.

Dokładnie ten sam mechanizm funkcjonuje w mass mediach, w kulturze i edukcji. Myślę, że to była cena za objęcie władzy przez PiS. Oczywiście inną sprawą jest, że jak mówił nam kiedyś mądry kanonista między jednym paragrafem i drugim jest przestrzeń, którą człowiek inteligentyn wykorzysta. No ale do tego trzeba mieć doktrynę, która opisuje i cele do zdobycia i środki do stosowania wychodząc z realnej oceny obecnej sytuacji. Takiej doktryny ja na razie nie widzę. Jeśli, ktoś ją ma to jest to o. Rydzyk a już wątpię czy pan Kaczyński poza taktyką ma jakąś strategię.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 12 lutego 2019 10:38
12 lutego 2019 14:29

>> Twierdzenie, że można połączyć ambitniejszy, robiony przez nowe kadry
>> program z oglądalnością, czyli bez doprowadzenia do jej gwałtownego spadku,
>> uważam za mrzonkę.

> A ja nie.

Pewnie. Najlepszym dowodem, że to że to wcale nie mrzonki są stacje takie jak TVN czy Polsat, gdzie oglądalność jest priorytetem i dlatego ich ramówki pełne są tych wszystkich ambitnych spektakli, koncertów symfonicznych i wyważonej, eksperckiej publicystyki.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 12 lutego 2019 10:46
12 lutego 2019 14:30

Uwaga, bluźnię! Świetnie o tym opowiada Szustak.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @betacool 12 lutego 2019 11:07
12 lutego 2019 14:32

Omyłkowo odpisałeś pod moim komentarzem, ale odpowiem: Moim zdaniem w telewizji publicznej nigdy nie będzie czasu i miejsca na finezję. To stacja dla masowego odbiorcy.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 12 lutego 2019 12:04
12 lutego 2019 14:41

> Wytłumacz mi gdzie w teleturnieju Familida jest ta narracja rządu? Krótka piłka,
> jest tam narracja poprawiająca notowania władzy czy nie ma? 

A gdzie w Tańcu z Gwiazdami jest propaganda pro PO? Przecież to bez sensu. Familiada, jak i TzG, przyciąga widza, a tym samym reklamodawcę. Gdyby w porach jej emisji zaczęto puszczać koncerty na fagot i basetlę, widz zmieniłby stację. Tyle.

> Dlaczego uważasz, że obok tego programu nie da się zrobić czegoś ambitniejszego
> raz w tygodniu bo co?

Ależ uważam, że się da. Nie rozumiem tylko po co. Nie potrafisz znaleźć sobie czegoś ambitniejszego na innych kanałach lub w internecie? I po co widzowi lubiącemu tanią rozrywkę jakieś ambitne produkcje?

> My tu naprawdę nie rozmawiamy o rewolucji w TVP bo wiemy jak jest.

Właśnie nie wiem, o czym rozmawiacie. Przecież z tego wszystkiego wyłania się jakaś tęsknota za rozwijającą telewizją dla ludzi ambitnych, oczytanych itd. Czymś takim miałyby być główne kanały telewizji publicznej?

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mniszysko 12 lutego 2019 14:18
12 lutego 2019 14:46

> Uważam, całą tę dyskusję za bezprzedmiotową.

Ja też. Zwłaszcza, że część dyskutantów zdaje się ambitnie walczyć z tezą, że telewizję Kurskiego broni jakość. Problem w tym, że ja takiej tezy nigdzie nie stawiam. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @onyx 12 lutego 2019 13:01
12 lutego 2019 15:06

Takie info zostalo nam  podane.. Teraz jest kwestia decyzji .. Mamy rok wyborczy, nie wiemy co jest priorytetem i jakie TVP ma plany co do kampanii wyborczej.. 

Zeby przejąć firme, musi dojść do wstepnego porozumienia, nie wiemy czy 100% akcji ma przejac TVP , nic na ten temat nie wiemy, powinno sie zrobic audyt, nic nie wiemy o dlugu jaki ma showmax, bo pewnie ma .. Taki projekt wymaga szczegolowego biznes-planu i czasu aby firme przejąć.. No i kapitału..Nie wspominajac o stopniu ryzyka.

Sądzisz,ze TVP moze byc skuteczną konkurencja przejmujac Showmax,konkurencją dla Netflixu albo HBO GO , skoro nie wytrzymał Showmax..?

 Jest pewne,ze internet jest istonym obszarem dla kampanii wyborczej..Ale rowniez mamy wyrazny podział jezeli chodzi o wyborców  . Ten podział jest podobny jak w USA.. A wiec czy taka tendencja sie utrzyma ?

Jedno jest pewne PO i spolka oraz homoseksualista ,ktory jest pompowany przez Niemcow nie maja nic do zaproponowania..  Uwazam,ze wybory do UE  zadecyduja o przyszlosci Polski w najblizszym czasie..

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx 12 lutego 2019 12:11
12 lutego 2019 16:17

Poziom jaki serwowala telewizja i radio w PRL (chodzi o filmy, programy rozrywkowe, audycje) wydaje sie byc zlotym wiekiem w porownaniu z tym co mamy teraz. Chocby mozna dorzucic 60 minut na godzine, czy Powtorke z rozrywki.

Gdzie teraz takich aktorow i satyrykow szukac?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @mniszysko 12 lutego 2019 14:18
12 lutego 2019 16:19

"Władza w Polsce i władza w telewizji nie pochodzą z wyborów ale z zewnętrznego nadania. Wybory i statuty do pozory, które trzeba utrzymać."

I tu jest wlasnie zrodlo problemow.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @Grzeralts 12 lutego 2019 17:47
12 lutego 2019 19:03

Temat w każdym razie jest ciekawy, bo panuje swoisty snobizm na mówienie z obrzydzeniem o ofercie programowej telewizji Kurskiego. Tu wyborcy PiS są zgodni w ocenie z wyborami PO. Mnie to śmieszy choćby tylko z tego powodu, że krytykowanie telewizji w poczuciu jakiejś wyższości jest mniej więcej tym samym, co naśmiewanie się z Disco Polo, że jest płytkie. A jakie niby ma być?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 12 lutego 2019 19:03
12 lutego 2019 22:15

To jest analogiczne do pretensji wykształconej części społeczeństwa, że ten PiS taki płytki i schlebia prolom. Pytam ich wtedy, czy Bul i Kopaczowa należycie schlebiali ich własnym gustom?

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa
13 lutego 2019 00:26

Bez finezji, muzyki symfonicznej i wyszukanych ambicji ale też bez durnego lawirowania, żeby kogoś przypadkiem nie urazić.

https://www.youtube.com/watch?v=OBb2coDN_gM

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @betacool 13 lutego 2019 00:26
13 lutego 2019 03:12

Bardzo dziekuje za link.

Interesujaca rozmowa. Ten Marek Formela to czlowiek ktory powinien byc stawiany za wzor dziennikarza.

Niestety, w Polsce dziennikarstwo, opinia publiczna to sa sprawy dopiero w powijakach.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Szczodrocha33 13 lutego 2019 03:12
13 lutego 2019 07:48

Oj tam za wzór. Tu nie ma nic. Nie ma pieniędzy, nie ma ładnej buzi pani Ogórek.

Warsztat dziennikarski też w sumie kiepski. Najważniejsze to dać ludziom, którzy mają coś do powiedzenia, mówić. 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @betacool 13 lutego 2019 07:48
13 lutego 2019 07:58

Warsztat moze i kiepski, ale najwazniejsze ze ta rozmowa sie odbyla. Cos chyba jednak kielkuje w krainie nadwislanskich Komanczow.

Ogorek to ma przynajmniej ladna buzie. Fakt ze niczym wiecej nie dysponuje ale przynajmniej ladnie wyglada.

Dzisiaj obejrzalem przesluchanie Zybertowicza w sprawie Adamowicza przez cesarzowa polskiego dziennikarstwa, pania Monike Olejnik. To jest straszne. Ona powinna wrocic tam skad przyszla. Czyli do punktu skupu butelek.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 12 lutego 2019 22:15
13 lutego 2019 10:27

I wiesz że to nie trafia. Oni tego nie rozumieją.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 13 lutego 2019 10:27
13 lutego 2019 10:31

Albo nie chcą rozumieć.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 13 lutego 2019 10:31
13 lutego 2019 11:26

Wszystko (MI) jedno. Skoro brak rozumu to już nie moja wina.

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 12 lutego 2019 19:03
13 lutego 2019 11:28

Natomiast brak snobizmu na mówienie tego samego o tuskvisionnetwork.

A wiesz czemu? Bo oni temu motłochowi całą dobę wmawiają że należą do tych lepszych, wybranych a nie do reszty tej gorszej co to nie ma prawa jazdy i konta w banku a ma tylko kota. I oni w to wierzą a jak wiesz wiara czyni....

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 13 lutego 2019 11:28
13 lutego 2019 11:30

Dlatego mi się dziwi że masz siłę dyskutować. Nie widzę większej propagitki w tvp niz w reszcie. A śmiem twierdzić że jest znaaaacznie mniejsza.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @betacool 13 lutego 2019 07:48
13 lutego 2019 12:37

Moim zdaniem PiS popelnil błąd przejmujac tvp. Zdziebko sie zagalopowali, wmawiajac ludziom,ze tvp bedzie drugią BBC, ze to bedzie tv misyjna , narodowa itp. I ludziska tego oczekiwali , ale sie zawiedli. PiS w cziszy powinie przejąć tv i walic mlotem w totalna opozycję wykorzystujac ja do dzialan bierzacych.. Natomiast wiara w to,ze to tv moze zadecydowac o kolejnych wyborach ,chyba jest takim samym błędem jakie popelnilo PO-PSL.

zaloguj się by móc komentować

betacool @przemsa
13 lutego 2019 18:57

Słuchałem przed chwilą radia Wnet i tam trąbią o tym że Pence w swoim przemówieniu wspomniał jakiegoś Żyda,  który nie doczekał od Polski zadośćuczynienia. Ponoć był przy okazji UBECKIM zbrodniarzem. Niestety nie pomnę nazwiska.

Wie ktoś coś o tym? Bo TV oglądam a nawet szukam w internecie i nic.

zaloguj się by móc komentować


betacool @przemsa
14 lutego 2019 11:13

Amerykański język mówienia o pokoju (też Pompeo):

"niemożliwym jest osiągnięcie pokoju na Bliskim Wschodzie bez skonfrontowania się z Iranem"

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 13 lutego 2019 11:28
14 lutego 2019 12:07

Zwłaszcza dotyczy to słojów w wielkich miastach. Stąd takie wyniki w Wawie.

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @przemsa 11 lutego 2019 16:09
17 lutego 2019 11:37

Podobało mi się określenie dla Ichlipa, "pan śliski", wg Krzysztofa Osiejuka.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 11 lutego 2019 16:04
17 lutego 2019 23:50

Podaj mi link do jednego Twojego tekstu z lat 2010-2014, gdzie zwróciłeś uwagę na ogłupiającą propagandę TVN oraz TVP.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2019 23:50
18 lutego 2019 08:28

Cześć Krzysztof. Fajnie Cię widzieć. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2019 23:50
18 lutego 2019 08:40

Jak zwykle strzał między oczy :-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2019 23:50
18 lutego 2019 08:43

Ale jak zwykle twoje pytanie zostanie przemilczane i śliski dalej będzie propagandę robił. Takie jego zadanie. Zasiać ziarno wątpliwości. Tutaj został skierowany jako tzw. inteligent "obiektywny"

zaloguj się by móc komentować

qwerty @betacool 14 lutego 2019 11:13
18 lutego 2019 14:01

to jak z dowcipów o proletariackiej walce o pokój, kamień na kamieniu nie zostanie

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
18 lutego 2019 14:48

@Paraosl(?)

Czy notka znika z koumny "Popularne wpisy" na SG po jakimś czasie,niezależnie od ilości odsłon; pomimo tego, że są tam jeszcze inne, z mniejszym licznikiem?


 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować