-

przemsa

Sede, tace et expecta in pace*

Grzegorz Schetyna, szef partii, która wygrała wybory według jakichś statystyk, których zrozumienie wymaga sprania mózgu wnikającego z regularnego, wieloletniego oglądania Tańca z Gwiazdami i Szkła Kontaktowego, napisał wczoraj:

"Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. I 2. rocznica śmierci Piotra Szczęsnego - "Szarego Człowieka". Obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich. Składamy Im hołd."

Gdyby ktoś nie wiedział, Piotr Szczęsny dokonał samospalenia w proteście przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Promotor Jachiry dokonał więc swoim wpisie zrównania morderstwa dokonanego przez aparat państwowy na księdzu, który w trudnych czasach odważnie mówił prawdę, z wyrafinowanym samobójstwem.

Wywołało to wielkie oburzenie komentujących akcentujących ten właśnie aspekt sprawy, czyli stawianie obok siebie beatyfikowanego męczennika z człowiekiem, który w 2017 "dokonał aktu demonstracyjnego samopodpalenia się w proteście przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości oraz inspirowanej politycznie dyskryminacji (rasizmowi, homofobii i innym jej formom) w polskim życiu społecznym. "

Dla mnie istotniejsze wydaje się jednak bezczelne stwierdzenie, że Polska roku 1984 to w sumie to samo, co Polska 2017, gdyż to identycznie "ciężkie czasy". Ktoś tak twierdzący i nie będący przy tym skrajnym idiotą, może być tylko cynicznym oszustem mającym odbiorców za skończonych, bezrefleksyjnych przygłupów i tyle. Trzecia możliwość po prostu nie istnieje.

Wszystko to jednak nie jest takie ważne. Nawet to, że słowa przewodniczącego PO wypowiedziane zostały z premedytacją i świadomie.

Kluczowe jest dostrzeżenie, że najwyraźniej przeszliśmy do tego etapu walki o odzyskanie dostępu do koryta, gdzie zjednoczona opozycja - a pisząc o zjednoczonej opozycji mam na myśli również Konfederację - zgodnie uznała, że drodze prowadzącej do odzyskania władzy musi towarzyszyć nieustanne napieprzanie z całych sił kijem w klatkę z PiS-owskimi małpami. Tak, by tym wściekłość wyłączyła myślenie.

I rzeczywiście.
Zgodnie z oczekiwaniami, wygrażając w bezsilnej złości pięściami małpy wrzeszczą jak opętane.

Wie o tym Schetyna stawiający znak równości między bł. x. Popiełuszką i Szczęsnym; wie o tym  doskonale ulubiony konserwatysta obyczajowo niekonserwatywny, partner polityczny Grzegorza Brauna, cybernetyk Janusz Korwin-Mikke mówiący, że zabójstwo kapelana Solidarności było tylko wypadkiem przy pracy. Wiedzą o tym także pomniejsi sadyści wyczuwający, że na taką narracje jest przyzwolenie.

W tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko opanować emocje i nie wdawać się w pyskówki z prowokatorami. Skoro im ewidentnie o to chodzi, należy robić coś dokładnie przeciwnego.
Liczmy, że rząd się zreflektuje i zacznie robić coś, co w sposób naturalny stanie się dla tych splunięć przeciwwagą. Bo że "nasze" media dojdą także do takiego wniosku, jest raczej niemożliwe.

Siedźmy zatem, milczmy i oczekujmy w spokoju.
 


__
*Sede, tace et expecta in pace - Siedź, milcz i oczekuj w spokoju
Senstecję tę znam z jakiejś książki Edmunda Niziurskiego. Na pewno nie ze Sposobu na Alcybiadesa, Awantur w Niekłaju, Księgi Urwisów, Siódmego Wtajemniczenia czy Klubu Włóczykijów, ale nie potrafię sobie przypomnieć której...

 tagi: opozycja  schetyna  mikke  zjednoczona opozycja  popiełuszko  szczęsny 

przemsa
20 października 2019 09:02
67     2083    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
valser @przemsa
20 października 2019 09:08

Akcje Schetyny pokazuja, ze on jest juz tylko stara, zuzyta, zaplesniala scierka. Nie ma na co czekac. Trzeba wziac kijek i tym kijkiem przerzucic scierke na smietnik. Samo sie nie zrobi.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 20 października 2019 09:08
20 października 2019 09:09

Właśnie niekoniecznie. Myślę, że byłoby lepiej, choć nie dla PO, gdyby został.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 20 października 2019 09:09
20 października 2019 09:16

Dokładnie, póki robią to, co robią, PiS ma duży margines na błędy.

A oni jednak doskonale wiedzą, że w wyborach prezydenckich brakuje im miliona głosów, bo numer z Konfederacją w nich nie zadziała. I będą rwali na wszystkie możliwe sposoby. Nie wolno dawać się prowokować. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa
20 października 2019 09:17

Zapał rewolucyjny ex-posła Wilka  nie stygnie. Dzień bez przywalenia PiSowi jest dniem straconym. Logika Wilka z dzisiejszego wpisu porażająca - PiS przegrał wybory, bo łączna liczba głosów oddanych na partie antyPiS jest większa niż oddanych na PiS. On się stawia tym sposobem w tym samym rzędzie co spadkobiercy ideowi Kiszczaka, którzy do tej pory uważają, że w sprawie śmierci księdza Jerzego nie muszą sobie nic zarzucać, którzy nie czują odrobiny moralnej odpowiedzialności za uczestnictwo w tej antypolskiej i zbrodniczej formacji.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa
20 października 2019 09:18

Mnie postawa "im gorzej, tym lepiej" nie urzeka. Schetyna jest smieciem, udowodnil to juz tyle razy, ze nie mozna go w innych kategoriach traktowac. Tolerowanie gnoju wprowadza ten element na trwale w zycie i zaniza jakosc.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 20 października 2019 09:16
20 października 2019 09:19

Zdaje się, że dzielni patrioci z Konfederacji już zapowiedzieli, że skoro PiS nie chce marszałka seniora Korwina, to może się okazać, że oni nie chcą prezydenta Dudy. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 20 października 2019 09:17
20 października 2019 09:19

To inteligentny, cyniczny cwaniak bez skupułów.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 20 października 2019 09:18
20 października 2019 09:21

Polska scene polityczna nic nie zyska na tym, że zniknie z niej Schetyna, gdyż jego następca będzie robił dokładnie to samo. Może nawet bardziej. Opozycja bowiem nie ma nic do zaoferowania poza samą sobą i związaną z tym obietnicą, że dorżnie watahę i będzie tak jak było.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 20 października 2019 09:19
20 października 2019 09:24

Mam wrażenie, że największym wrogiem Konfederacji jest PiS a nie lewica i wszystkie siły i metody skierują na walkę z rządem. Oni chcą po prostu zająć miejsce PiS na scenie politycznej i mieć te 8 mln wyborców za sobą.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 20 października 2019 09:21
20 października 2019 09:25

Schetyna nie jest sam. On tylko reprezentuje ludzi o niskich standardach umyslowych i moralnych. On zaniza standardy. Wyobraz sobie, ze w opozycji sa ludzie, ktorzy maja olej w glowie, dobre pomysly, i nie chca tworzyc kolejnej kleptokracji. To bylby spory challenge dla PiSu. A tak masz scierko-matola, ktory nic nie potrafi, tylko lepic kulki z gnoju. To jest do wyrzygania.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa
20 października 2019 09:29

Nie wiem kim jest schetyna/świadomie z małej litery/ , brakuje słów, a wlasciwie wyzwisk, reasumując to jest zwykły bandyta polityczny, a  z całą pewnością certyfikat podpisał z samym diabeł.. 

To na jego grzbiecie do europarlamentu i do sejmu wjechali komuniści to on wykopał z ziemi tych współczesnych zombi ..I to on przyczynił się do ostatecznego rozwalenia PO.. Straty w ostatnim czasie najsilniejszej opozycji w ostatniej kadencji to :duzo strat mandatów do europarlamentu, dużo strat mandatów w sejmie.. Zieloni , mogą w tej kadencji przejść do bolszewików..  Generalnie wychodzi na to ,ze wzmacja tzw lewicę, która powinna występować w formie szczatkowej

Nie wiem kim jest schetyna, no nie wiem..Jak takiego bydlaka nazwać, który dokonuje tak przerażające decyzje ,i tak  skandalicznie wypowiada się.. Nie wiem również, jaką rolę pełni w Solidarności Walczacej. Może to jest zwykły prowokator, nie wiem, ale scyzoryk sie otwiera w kieszeni..

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 20 października 2019 09:24
20 października 2019 09:30

To jak najbardziej uzasadnione wrażenie. Choć nie sądzę, by wierzyli, że zajmą miejsce PiS. Im chodzi o wykończenie partii Kaczyńskiego. Reszta to detale.

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 20 października 2019 09:25
20 października 2019 09:31

I dobrze, niech zaniża. W Polsce nie ma opozycji, o której mógłbyś myśleć bez trwogi, że będzie tylko rozwalać. Jego zamiana na kogoś innego nic tu teraz na lepsze nie zmieni.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 20 października 2019 09:25
20 października 2019 09:32

To są kandydaci na następcę Schetyny. Kóry z nich ma olej w głowie?

  1. Rafał Trzaskowski

  2. Hanna Zdanowska

  3. Radosław Sikorski

  4. Bartosz Arłukowicz

  5. Tomasz Siemoniak

  6. Sławomir Nitras

  7. Borys Budka

  8. Bogdan Zdrojewski

  9. Małgorzata Kidawa-Błońska

  10. Donald Tusk

Przecież to jest ta sama formacja intelektualna i moralna.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 20 października 2019 09:29
20 października 2019 09:32

Ja też nie wiem, ale wiem za to do czego i jakimi metodami zmierza. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 20 października 2019 09:32
20 października 2019 09:34

W tym rzecz: liczenie, że zmiana Schetyny na kogoś innego sprawi, że opozycja zacznie być opozycją merytoryczną jest naiwnością. Oni muszą zniszczyć PiS lub go przynajmniej zmarginalizować. Reszta jest bez znaczenia.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 20 października 2019 09:32
20 października 2019 09:48

Nie zaprzeczam. Jest gwiazdozbior. To jednak niczego nie zmienia. To jest rzezbienie w gownie.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 20 października 2019 09:31
20 października 2019 09:51

Valser ma rację.. Zanizanie standardów politycznych to nie jest nic dobrego, zwyczajnie nie mobilizuje rządzących..  Nie zdobedziesz doswiadczenia jak masz słabego przeciwnika w walce .A z bolszewia jest tak,jak w tych ostatnich trzydziestu latach ,ona przepotwarza się w różne formy i jest bardzo elastyczna.. Zbyt szybko tej hydrze odrasta łeb.. 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 20 października 2019 09:48
20 października 2019 09:55

I oby się w nim wszyscy oni potopili. Może z drugiego, czy trzeciego szeregu wyjdzie w końcu ktoś sensowniejszy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 20 października 2019 09:51
20 października 2019 09:57

A widzisz jakieś wyjście? Możliwość zmiany podejścia i strategii tej opozycji? Na ten moment. Bo ja nie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 20 października 2019 09:55
20 października 2019 09:58

Kiedyś musi. Ale zeby do tego MOGŁO dojść, muszą przegrać wybory prezydenckie.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Draniu 20 października 2019 09:51
20 października 2019 09:59

To jest tak jak w szkole, albo w armii. Jak poziom nauczania wyznacza slabizna, a szybkosc marszu jaka lajza, to jest to co jest. Realizuje sie glupie pomysly, bo te sa lepsze od idiotycznych.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 20 października 2019 09:58
20 października 2019 10:01

a kilku powinno trafić do ancla...

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 20 października 2019 09:55
20 października 2019 10:02

Problem w tym, ze smieci dostaja kase z budzetu, tylko za to, ze sa w sejmie. To ich utrzymuje na powierzchni.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 20 października 2019 09:58
20 października 2019 11:10

My nic nie zrobimy, jedynie mozemy sobie komentować .. Natomiast rządzący w takiej sytuacji muszą podnieść i to znacznie standardy samodyscypliny.. To co Coryllus i Ty zauważyłeś.. Retoryka rządzących powinna byc calkiem inna, szczególnie w media, nie pozwolić sobie narzucać tematów do dyskusji, głównie nie wdawać się w te kretynskie "polemiki" ..Bo teraz jest tak,ze opozycja powiedział to ,siamto -i-owamto i od razu rządzący sie odnoszą.. Narzucić takie tempo ,żeby ich totalnie zostawić w tyle , nie równać do słabiaków, wyprowadzać i w pole ,tak że będą mieli trudności z określeniem tego gdzie są i co robią.. Wykazywać ich słabości,ale bardzo wyraziście ,a nie z dozą poprawności politycznej.  Np była rocznica porwania i zamordowania ks. Popiełuszki i co, nie wspomniał ,ze w tamtych czasach Miller ,Cimoszewicz i Czarzasty cala ta banda byli po stronie Kiszczaka , a dziś schetyna wprowadził ich do europarlamentu.. Przykładów jest bardzo dużo, które można wyostrzyc, to opozycja powinna sie tłumaczyć, a nie rządzący, którzy mają większość parlamentarną..

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 20 października 2019 11:10
20 października 2019 11:45

> nie pozwolić sobie narzucać tematów do dyskusji, głównie
> nie wdawać się w te kretynskie "polemiki" 

Właśnie tak. To podstawa.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa
20 października 2019 12:11

Zauważ,ale Ty troszkę masz taką tendencję ,ze lapiesz przynętę .która zarzuca , w tym wypadku schetyna.  Jesteś oburzony , oczywiście ja tez, porównaniami tej ścierki politycznej.. A tu trzeba atakować .Punktowac i to solidnie. My tez musimy troche zmienić w swoich komentarzach retorykę.. Nie wystarczy zauważyć, nie wystarczy się wściec. Dziś wyraznie trzeba mówić,ze schetyna wzmocnił komuchów i wytykać jego zdradę w stosunku do ideii Solidarności Walczącej.. Tak to jest scieraka do podłogi ,tak jak to Valser zaznaczył, nie ma litości dla takich jak schetyna.. Inaczej retoryka Ewarysta bedzie sie panoszyła na SN.. Bo on krytykujac PiS ,świadomie lub nie swiadomie ,tego nie wiem.. Zapomina o opozycji, która jest w tej chwili jeszcze gorsza niż w ostatniej kadencji.. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 20 października 2019 09:19
20 października 2019 12:16

To wiadomo. Ale wątpię, żeby ich wyborcy byli gotowi zagłosować na wspólnego kandydata z lewicą. Ale reelekcji w I turze raczej dadzą radę zapobiec.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 20 października 2019 12:11
20 października 2019 12:23

W którym miejscu jestem oburzony? Przecież puenta mojej notki jest właśnie taka, że nie nalezy reagować.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 20 października 2019 12:16
20 października 2019 12:25

Pierwsza tura będzie właśnie decydująca. Opozycja zrobi wszystko, bo rozstrzygnięcie nastąpiło w drugiej. Szanse (oceniam, że plus minus pięćdziesięciopięcio procentowe) na wygraną w pierwszej ma wyłącznie Duda.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 20 października 2019 12:25
20 października 2019 12:26

Dlatego będą pompować Konfederację.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 20 października 2019 12:26
20 października 2019 12:43

Dokładnie tak. Wannabe prezydent Braun zgarnie sporo więcej niż pięć lat wcześniej. Oczywiście wiele razy za mało, by się liczyć, ale wystarczająco, by uniemożliwić wygraną Dudy z pierwszej turze. I to wystarczy. Mission accomplished, dziękujemy.

zaloguj się by móc komentować


dziad-kalwaryjski @przemsa 20 października 2019 12:43
20 października 2019 13:34

No przecież ostatnio też z tych powodów (plus Kukiz) Duda nie zdobył w pierwszej turze.

Muszą konfy wystąpić w pierwszej turze, aby w drugiej drogo sprzedać poparcie na Dudę - taśm Neumana nie słuchałeś jak to się robi?

Ja mam nadzieję że nie stracisz szacunku do Dudy, patrząc jak będzie się pieścił z Braunem (nie wiem czy Korwin już nie zrobi rozłamu), he he.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @przemsa
20 października 2019 13:44

Cokolwiek powie Schetyna, nie ma najmniejszego znaczenia. On nie ma zdolności honorowej, więc z kim porównuje św. Jerzego Popiełuszkę jest z definicji nieważne. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @dziad-kalwaryjski 20 października 2019 13:34
20 października 2019 14:03

Wiem, że będzie. Taka jest polityka. A stawka jest poważna. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 20 października 2019 13:44
20 października 2019 14:03

Marketingowo, politycznie, propagandowo ma. 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @przemsa
20 października 2019 14:07

Schetyna. Nadworny głupek. Istniejący po to by każdy a zwłaszcza pisowiec czuł ten automatyczny wstręt, wiedział w którym miejscu w Polsce umiejscowione jest to zdradzieckie, przekręciarskie zło, miał wroga na którym może się skupić i z którym jest obowiązek walki. Nie przypadkiem Schetyna jest liderem sondaży niezaufania. O takiego człowieka właśnie obecnie chodzi. Kiedy znów zostanie przestawiona wajcha, PiS będzie miał iść w odstawkę, wtedy na czele KO postawią kogoś innego. Kimkolwiek ten ktoś będzie z automatu wyda się prawdziwym mężem stanu wobec obenych błaznów. W tym momencie jednak zadaniem opozycji, Schetyn i jakichś Jachirów jest jedynie wywoływanie tych wszystkich gównoburz, których zadaniem jest skupianie uwagi podczas gdy są przyklepywane przez PiS rzeczy naprawdę ważne. Rzeczy, które powinny wywoływać sprzeciw ale przecież jest coś ważniejszego: Schetyna i jego akolici.

Warto przy tym zauważyć że choć niby każdy (pisowiec) jest przekonany że choć Schetyna jest jedynie marionetką wyższych sił to jednocześnie tak ważne jest by to właśnie o nim dyskutować, nim się podniecać jakby miał cokolwiek do powiedzenia. Jakby miał jakikolwiek wpływ na to co ma się w Polsce dziać.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 20 października 2019 09:31
20 października 2019 14:15

Jachire trzeba pokazywac kilka razy dziennie w telewizji, razem z szyldem PO i Schetyna. A co jakis czas puszczac jej "najlepsze kawalki" jako program PO. Po pol roku pokazywania tego karampuka w kontekstach w ktorych ona sama siebie umiescila jednych ludzi doprowadzi do ostatecznego obledu, a wiekszosc przetrzezwieje. Wiekszosc ludzi jednak jest normalna.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @pink-panther 20 października 2019 13:44
20 października 2019 14:31

To prawda pani Panthero -nie ma zdolności honorowej,lecz słusznie @przemsa wywołał temat do tablicy.Ja odebrałam to jako policzek,bo takiego człowieka jak ksiądz Popiełuszko nie było w tych strasznych czasach... Następstwem tego była okazja plucia na św.Popiełuszkę w necie przez rzekomych agnostyków. A wczoraj to mieli okazję....

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 20 października 2019 14:15
20 października 2019 18:29

taka terapia ma sens

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 20 października 2019 13:44
20 października 2019 18:31

czasy są takie, ze pojęcie honoru/etyki/moralności egzystuje tylko w gettach; 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 20 października 2019 14:15
20 października 2019 19:38

Niestety, to nie zadziała. To znaczy tylko to nie zadziała. Potrzeba czegoś więcej. Innego.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 20 października 2019 19:38
20 października 2019 20:42

Uważam, że lepiej by zadziałało zamilczenie prowokatorki, bo przecież jej chodzi o rozgłos, by wszystcy o niej mówili.

zaloguj się by móc komentować

darkforce @przemsa
20 października 2019 21:33

jachira jako wsiowy głupek, to dobry pomysł. Potem jej towarzystwo. Może zadziałac

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 20 października 2019 19:38
20 października 2019 23:00

Mysle, ze to dziala. Ja trzeba wypromowac na twarz i lidera Platformy obywatelskiej i tyle. Ona sie sama zakopie. Moj lewy trampek ma wiecej rozumu niz ta baba. Nie trzeba jej krytykowac, tylko promowac razem z szyldem. Ludzie sie w koncu porzygaja i beda chcieli czegos innego. Teraz jeszcze jej sodowa woda dobije w czerep. Bedzie dobrze.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 20 października 2019 20:42
21 października 2019 04:48

O tym właśnie piszę. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 20 października 2019 23:00
21 października 2019 04:50

To wszystko brzmi fajnie, ale to może robić tylko "TVPIS" i przekaz trafi do tych, którzy i tak swoje zadanie o niej mają. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 20 października 2019 23:00
21 października 2019 07:30

takie modelowanie nazywa się: na podmianę funktora/figuranta i daje efekty

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @przemsa
21 października 2019 07:47

Myślę, że milczenie nic nie da. Trzeba tworzyć narrację, wewnętrznie spójną i stawić tych durniów wobec niej oraz wyborów związanych z każdą postawą. 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 21 października 2019 04:50
21 października 2019 08:24

Wszyscy mozemy to zrobic. Schetyna biorac ja do skladu wyznaczyl poziom, a naszym zadaniem jest pilnowac, zeby Schetyna w kazdym wywiadzie, ktorego udziela dostawal ta Jachira w leb. Wiesc sie rozniesie szybko i ludzie dostana message, ze oprocz Jachiry nic w tym PO juz nie ma. Ja w kazdym razie widze w tym szanse, ze oni sami sie nia zalatwia. Trzeba to tylko umiejetnie rozegrac. Nie byc bynajmniej oburzonym i nie probowac przemawiac do rozsadku, bo w tym przypadku zadnego rozsadku nie ma. Dlatego biadolenie o standardach, obrazie uczuc, protestach nie zadziala. Male dzieci tupia nogami, a wieksze dzieci zalatwiaja to troche inaczej. Wyprostowana postawa, bez mentorskich i pouczajacych wykladow "jak powinien zachowywac sie posel" dlugofalowo da rezultaty.

Ja nie wiem jakie masz doswiadczenia w dyscyplinowaniu grupy, ale u mnie dziala to tak: jak mi jakis gosc okazuje brak zainteresowania, to ja jestem z tym OK, dopoki mi nie przeszkadza w wykonaniu roboty. Jesli staje poprzecznie do mojego kierunku dzialania, to mam kilka sposobow, ktorymi takich typkow zalatwiam. A wlasciwie nie ja, tylko grupa na pewnym etapie przejmuje zadanie i goscia prostuje. Jest to o tyle fajne, ze ja w pewnym momencie znikam, a gostek zostaje w grupie i musi dalej funkcjonowac.

Nie chodzi teraz o to, zeby modyfikowac zachowania Jachiry. Szkoda na to czasu i jest przeciwskuteczne. TO bedzie tylko jej glupote eskalowac. Ona ma balagan w glowie i jest sterowana. Inni ludzie maja balagan w glowie, nie sa sterowani, tylko dryfuja. Jej trzeba uzyc jako narzedzia do modyfikacji zachowan i wyborow innych ludzi eksponujac jej glupote i zrobic z niej wiodacy glos reprezentujacy elite PO.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 21 października 2019 08:24
21 października 2019 09:09

Dobry pomysł. Nie tylko Schetynę, każdego wywiadowanego z KO prosić o wytłumacznie słów Jachiry co do jej wypowiedzi na temat....

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 21 października 2019 07:47
21 października 2019 09:24

Dziś rano posłuchałem wreszcie Twojej pogadanki powyborczej. W sumie podobne wnioski do moich, choć masz rację z tym milczeniem. Zasadniczo chodzi nam jednak i to samo: nie dać sobie narzucić tej narracji nadając jej rangę polemizując. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 21 października 2019 08:24
21 października 2019 09:26

No tak też można. Jak powiedział Gabriel, tu trzeba wypracować jakiś sposób działania jeżeli się go nie ma. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 20 października 2019 14:07
21 października 2019 09:27

Myślę, że jesteś paranoikiem. 

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser 21 października 2019 08:24
21 października 2019 10:09

Sęk w tym, że skutecznie może takie rzeczy robić tylko ten, kto ma szeroki kanał dystrybucji treści, bo tylko wtedy to co powie lub pokaże dotrze do istotnej części społeczeństwa albo się dalej rozniesie.

I wtedy faktycznie z jednej stron trzeba odpowiednio regularnie przypominać takie kwiatki i łączyć to cały czas z PO i panem Schetyną. Pewne treści same wyzwolą odpowiednie reakcje w odbiorcach. Ale z drugiej strony PiS i jego media musi zaproponować coś atrakcyjnego i zarazem prawdziwego Polakom. I nie wystarczy już raczej kolejne coś+, bo to już było. A poza tym odzyskiwanie ukradzionego podatku VAT też ma swój koniec, dalej zostaje tylko tych podatków podwyższanie.

https://www.tysol.pl/a35978--video-Klaudia-Jachira-Kandydatka-KO-do-Sejmu-Dziela-zebrane-Daje-nadzieje-pacjentom-Tworek-

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @przemsa 20 października 2019 12:25
21 października 2019 10:15

Już są robione sondaże - uwaga - na drugą turę tylko. Czyli kto by wygrał w drugiej turze. No i oczywiście przyznają, że Duda. Ale jaka to jest od razu manipulacja. Puść ludziom przez pół roku taki klip o drugiej turze i nie ma szans wygrać w pierwszej.

sondaże prezydenckie

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser 21 października 2019 08:24
21 października 2019 10:18

Jednym atrybutem i bronią p. Jachiry jest kobieca uroda. Natomiast gdy otwiera buzię, zaczyna strzelać bramki swojej drużynie. Na taki bałagan w głowie prawdziwy chłop najlepiej działa, oby tylko nie przyszedł właśnie z konfederacji.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 21 października 2019 10:15
21 października 2019 11:33

Już teraz wszyscy mają uwierzyć, że rozstrzygnięcie wyborów prezydenckich w pierwszej turze jest niemożliwe. Owszem, jest niemożliwe, ale z wyłączeniem Dudy. 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @przemsa 21 października 2019 11:33
21 października 2019 11:36

Dlatego Twoje (jeśli dobrze pamiętam) hasło "Duda w pierwszej turze" zyskuje na znaczeniu. I to zarówno w wymiarze dobrego brzmienia jak i faktycznych możliwych opcji. Ciekawe czy PiS to wyłapie albo ktoś tam na to wpadnie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 21 października 2019 11:36
21 października 2019 11:58

Rzuciłem takie hasło, zgadza się. Myślę, że PiS mógłby je rozważyć. 

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 21 października 2019 10:18
21 października 2019 12:04

Moze ja juz jestem w latach tak posuniety, ze czegos juz nie widze. Fakt, ze koneserem jak Janushpodupieklepacz nie jestem wiec moze cos przeoczylem. Baba jest po trzydziestce, ubiera sie jakby miala trzydziesci lat wiecej iwyglada jak worek po kartoflach. Nie przesadzalbym z ta uroda.

Chlopa to ona raczej nie ma. Co najwyzej spodnie.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @przemsa
21 października 2019 20:05

Szanowne koleżeństwo... spokojnie, zdaje się, że z kasą zaczną się problemy...więc warto pytać adriana o nią i czarzastego nawzajem... napuszczać na siebie... co do pomysłu aby pytać za każdym razem każdego polityka pełooo co jachira miała na myśli to bardzo dobry pomysł... ale spokojnie, trzeba poczekać aż cyrk otworzy podwoje, ocenić sytsuację na zimno aby walić kijem we właściwą klatkę... no i ciągle pytać schetnę dlacze poparł komuchów do ojro cyrku... i pytać co oni tam robią... prosić o skomentowanie ich działań nawet jak cicho o nich...

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @przemsa
22 października 2019 04:49

promotor Jachiry:

troglodyci w marynarkach i sukienkach.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 20 października 2019 09:24
22 października 2019 04:59

"Mam wrażenie, że największym wrogiem Konfederacji jest PiS a nie lewica i wszystkie siły i metody skierują na walkę z rządem. Oni chcą po prostu zająć miejsce PiS na scenie politycznej i mieć te 8 mln wyborców za sobą."

Dla mnie przyznam byloby przerazajace, gdyby Korwin -Mikke mial za soba 8 mln wyborcow.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 20 października 2019 09:25
22 października 2019 05:07

"Schetyna nie jest sam. On tylko reprezentuje ludzi o niskich standardach umyslowych i moralnych."

Jak ja porownuje Tuska i Schetyne to Donald jawi mi sie jako  cwaniak - skuteczny w dojsciu i utrzymaniu sie przy wladzy, niewatpliwie obdarzony inteligencja. Postawil od poczatku i konsekwentnie na jednego konia, i w chwili zagrozenia, sponsor ewakuowal go sprawnie do Brukseli.

Natomiast Schetyna powala glupota i przypomina mi taki duzy pniak stojacy w lodzi wypelniajacej sie powoli woda.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 20 października 2019 10:02
22 października 2019 05:22

"Problem w tym, ze smieci dostaja kase z budzetu, tylko za to, ze sa w sejmie. To ich utrzymuje na powierzchni."

I dlatego palcem nie rusza zeby cokolwiek zmienic w chorym systemie.

Dlaczego do tej pory nikt nie wpadl na pomysl zmiany ordynacji wyborczej, odciecia partii politycznych od budzetu, zredukowania liczby poslow, senatu?

Bo to jest koryto, trzeba sie tylko raz zalapac, a potem juz sie jakos kreci.

W Stanach gubernator Illinois, Rod Blagojevich, za korupcje [probowal miejsce w senacie po Obamie przehandlowac] dostal 14 lat i jest juz skonczony, podobnie jego poprzednik - gubernator Ryan.

W Polsce Gronkiewicz-Waltz, ktora sprawnie wykopywala schorowanych starych ludzi na ulica i przewodzila mafii stoi na trybunie i obchodzi Swieto Niepodleglosci.

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować