-

przemsa

Samogwałt wyborczy

Zbliżają się wybory, a ja czuję, że zaczynam się starzeć. Pierwsze jest faktem oczywistym, drugie natomiast refleksją, która dopada mnie zawsze, gdy pomimo świadomości, że się powtarzam i tak brnę w jakiś temat prawie na oślep.

Tłumaczę się, bo choć wiem, że mało kto rozpamiętuje notki z blogów dłużej niż dzień, to jednak sam przed sobą nie mogę udawać, że to co mam za chwilę napisać, jest w jakiś stopniu świeże i odkrywcze. Nie, to w stu procentach odgrzewany, obrzydliwy kotlet sojowy bez dodatków.

Do jego ponownego usmażenia na smalcu w kostce sprowokował mnie znajomy stwierdzający, że jest coraz więcej powodów, by nie głosować na PiSiorków. Poproszony zaczął je wymieniać i ja, choć początkowo - jak przystało na PiSiorka - starałem się jakoś sprostowywać lub doprecyzować porażające fakty o przerażających, destrukcyjnych dla Polski, Polaków, środowiska, gospodarki, stosunków międzynarodowych planach Prawa i Sprawiedliwości, którymi zasypał mnie rozmówca, w pewnym momencie się wyłączyłem i wbrew wrodzonej, tępej przekorze pomyślałem: Stop. Przyjmij, że on ma rację.

Okazało się to łatwiejsze niż mogłem przypuszczać.

Uznałem więc, że - cholera - faktycznie, jest w ch... powodów, by nie poprzeć za niespełna miesiąc PiS-u. I nieważne, że śmiało można wymienić przynajmniej tyle samo argumentów przemawiąjących za tym, by nie zagłosować na Platformę. Istotne, że nie trzeba być wcale jakimś czepliwym głupkiem, by dostrzegać poważne deficyty i błędy partii Kaczyńskiego.

W pierwszej chwili trochę się zmartwiłem, ale już za chwilę ponure myśli odeszły, gdyż dotarło do mnie, że w dalszym ciągu jednak nie zmienia to w niczym tego, że trudno znaleźć jakikolwiek powód, by zagłosować na Koalicję Obywatelską. Podzieliłem się tą myślą z kumplem licząc, że przyzna mi racje, ale zamiast tego usłyszałem, że przecież można wskazać jakąś trzecią opcję.

To spowodowało, że się ocknąłem.

Znów stałem się starym, zgorzkniałym, uszczypliwym, marudnym i upierdliwym mną. Dalekim od chęci przyjmowania do wiadomości czyichkolwiek racji. Wypaliłem więc bez dłuższego namysłu: A po jakiego ch... głosować na inną partię, skoro finalnie rządzić będzie szeroko rozumiane Prawo i Sprawiedliwość albo jeszcze szerzej rozumiana Platforma i kropka?

Wtedy kumpel zaczął mi truć, że właśnie to jest najgorsze, że scena polityczna jest zabetonowana, media opanowane przez jedną lub drugą partię i że on się na to nie zgadza, że powinno być bardziej pluralistycznie i coś tam jeszcze w ten deseń. Bez wahania przytaknąłem mu po raz drugi przyznając, że ma sto procent racji i że jestem wstrząśnięty ogromem tej niesprawiedliwości, ale co niby miałoby z tego wynikać.

Ponieważ usłyszałem powtórkę monologu sprzed chwili, tylko wzruszyłem ramionami tłumacząc oczywistość, że nieważne, czy mu się to podoba czy nie, po trzynastym października rząd utworzy Prawo i Sprawiedliwość albo koalicja Platformy Obywatelskiej z SLD lub PSL. Ewentualnie PiS będzie musiał klecić koalicję z Konfederacją lub PSL, bo z powodu takich jak on, zabraknie tych kilku procent, by rządzić samodzielnie. Innymi słowy może mieć i milion powodów, by nie głosować na PiSiorków, to jeżeli odrzuca i tak z góry możliwość głosowania na POKO i tak nie ma innego wyjścia. W przeciwnym razie - popierając Konfederacje (jak miałoby to miejsce w jego przypadku), względnie Sojusz, tęczowe koniczynki Kukiza, czy którąś z niezarejestrowanych we wszystkich okręgach partii, działałby na korzyść Platformy. Tej w końcu musi zależeć na tym, by potencjalny wyborca PiS został w domu albo przynajmniej zagłosował na kogokolwiek innego niż kandydat partii Kaczyńskiego. To dla partii Schetyny praktycznie jedyna nadzieja na - jeżeli już nie sukces własny - to przynajmniej zmniejszenie skali wygranej PiS.

Słysząc to kolega skrzywił się i odparował znaną mi już mantrą: Niby tak, no ale wiesz, jest coraz więcej powodów, by nie głosować na PiSiorków... i wtedy znów się wyłączyłem. Miałem już pewność, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Zrozumiałem, że on i wielu, wielu innych - podobnie (zapewne) słusznie oburzonych na zastaną rzeczywistość - w pierwszej kolejności chce zrobić dobrze sobie; pogłaskać ego, móc umyć ręce i obnosić się, z byciem ponad ten cały mainstream. I nieważne, iż kontestując wybory lub oddając głos na jakąś inną partię, osłabia PiS do którego jest mu znacznie bliżej niż do Platformy. Ważne, że sam poczuje się dzięki temu lepszy.

Dlatego też wiem, że jakkolwiek oczywista by dla niego nie była alternatywa przed którą staniemy trzynastego października, kumpel ten w dniu wyborów zagłosuje na Konfederację. Nawet nie z czystej przekory, ale dlatego, że lubi robić sobie dobrze. A tego dnia postawienie znaku x przy nazwisku jednego z kandydatów tej partii będzie najprostszym sposobem na - wprawdzie bezproduktywne, ale jakże proste i przynoszące ulgę - dogodzenie sobie ręką.
Plus 100 punktów do "samozajebistości".

 tagi: pis  wybory  po  wyborcy 

przemsa
29 września 2019 09:09
293     5046    12 zaloguj sie by polubić
komentarze:
szarakomorka @przemsa
29 września 2019 09:45

Niech zgadnę kogo Pan spotkał: smieciu?

W końcu znajomy z SN  ;-)?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @szarakomorka 29 września 2019 09:45
29 września 2019 09:48

Nie, gdzie tam. Stary znajomy z tzw. "reala" :)

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa
29 września 2019 10:17

Nie rozumiem czemu nie rozmawiałeś o skuteczności.. PiS przy swoich wadach nadal jest partia najskuteczniejsza spośród wszystkich innych partii,stowarzyszeniach  i innych tymczasowych tworach politycznych, w ktorych jest pełno drobnych geszefciarzy.. Konfederacja jest wzorcowy przykładem braku skutecznosci, niczym sie nie wykazała w tzw. terenie.. Ta koalicja sciemniaczy nawet nie dysponuje przejrzystą strukturą organizacyjną, nic nam nie wiadomo kto ich finansuje, bo przecież nikt nie uwierzy w bajkę pt. ze kampania jest prowadzona ze składek..

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 29 września 2019 10:17
29 września 2019 10:21

Ta notka jest pewnym uproszczeniem, skróconą ekspresją z pewnej rozmowy. A to o czym piszesz jest oczywiście również istotnym argumentem, ale chciałem położyć akcen na ten tępy, męczący, skupiony na robieniu sobie dobrze upór Prawdziwej Prawicy™. 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa
29 września 2019 10:48

Osobiscie jak spotykam takie wynalzki osobosciowe , co to mamusi i tatusiowi na złość chca odmrozic nosek, i prezentują swoje fochy.. Podchodzę pragmatycznie do sprawy , mnie nie interesuje twór polityczny  co to niby się dobrze zapowiada i potrzebuje czasu żeby rozwinąć skrzydła, ja żyję tu i teraz , teraz potrzebuje rozwiązań, same aspiracje mnie interesują,, puste poglądy rowniez.. Kasuje ich prostym pytanie.. A co ja z tego będę miał w najbliższej kadencji , bo to co będzie za kilka lat jest dla mnie zbyt abstrakcyjne.. Jak mam postawić na ludzi, którzy od ladnych kilkunastu latach pałetają się po tzw zapleczu politycznym, na ludzi bez najmniejszego sukcesu w regionach.. Jak mam stawiać na daną formację polityczną ktora nie potrafi stworzyć od wielu, wielu lat solidnej chociaż jednej struktury samorządowej.. Dla mnie to sa pasożyty ,które glownie liczą na zdobycie subwencji, nic więcej ich nie interesuje., nawet nie dysponuje odpowiednimi kadrami, aby rozwiązywać bieżące problemy.. 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @przemsa
29 września 2019 10:49

Trafnie ująłeś to, co i u nas na blogu ma tu miejsce. Można próbować żyć w otaczającej nas rzeczywistości, skupiając się na tym, co zależy faktycznie od nas, a można oddać się różnym wzniosłym ideałom i absolutyzmom, i bujać w nich wykrzywiając do tego w brzydki sposób słowa Pana Jezusa "kto nie jest ze mną, ten jest przeciwko mnie".

Jedna droga prowadzi do jakiejś tam skuteczności we własnym otoczeniu i radzeniu sobie z tym co nas spotyka na miarę możliwości. Druga za to pozwala zrobić sobie czasem dobrze. No cóż, to też jakaś metoda, żeby przetrwać kolejny dzień.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Draniu 29 września 2019 10:17
29 września 2019 10:52

Dyskusja na argumenty zaczyna i jest możliwa dopiero tam, gdzie kończy się sformatowane myślenie i właśnie proste robienie sobie "dobrze" na chwilę.

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @przemsa
29 września 2019 10:56

Plus. I wystarczy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 29 września 2019 10:49
29 września 2019 11:01

Chodzi właśnie o realizm vs myślenie życzeniowe. 

 

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @przemsa
29 września 2019 11:24

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma. A idealiści dla pryncypiów są w stanie stracić i to co mają.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa
29 września 2019 11:26

Uczestnictwo w ceremonii wyborczej powinno dotyczyć  tylko tych obywateli, któzy dobrowolnie podpisza stosowną chęć (do tegoż uczestnictwa). Co to za demokracja, gdy każdy, chce czy nie chce, dostaje tzw. prawo wyborcze? A co, jeśli uważa, że jemu takie prawo nie jest potrzebne (dajmy na to że do życia, a nawet do szczęścia)?

Świat polityki to rodzaj dryftu ewolucyjnego w rozwoju cywilizacji, z czasem coraz gęciej obrastający w liczne patologiczne mutacje (np. demokratyczne). Mam nadzieję, że jest to dryft  przejściowy.

zaloguj się by móc komentować

sxcf @przemsa
29 września 2019 11:29

"„So help me, please doctor, I’m damaged!” " :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 29 września 2019 11:24
29 września 2019 11:30

I to jest właśnie straszne. 

zaloguj się by móc komentować

sxcf @stanislaw-orda 29 września 2019 11:26
29 września 2019 11:32

Jak zwykle kazuistyka. W tym przypadku pokrętna i nie przystająca do sytuacji.

No cóż, konfabulanci z Unitry tak majom he he

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 29 września 2019 11:26
29 września 2019 11:32

Powinno... Właśnie o tym życzeniowym myśleniu piszę. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @sxcf 29 września 2019 11:29
29 września 2019 11:33

Nie rozumiem. 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @stanislaw-orda 29 września 2019 11:26
29 września 2019 11:36

Takie prawo wyborcze ma wartość nie zerową, ale ujemną, bo wytwarza w posiadaczach takiego prawa wyborczego fałszywe wrażenie, jakoby rzeczeni posiadacze mogli zrobieniem krzyżyka na kartce zmienić podstawowe mechanizmy jak kontrola obszarów rynku spożywczego lub punktów dystrybucji treści.

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa
29 września 2019 11:40

Nie nazwałbym tego samogwałtem, ale odruchem obronnym. Istnieje mądrość ludowa, że "madry głupiemu ustąpi". Ma ta mądrość zastosowanie właśnie do przypadków zacietrzewienia.

No, ale zawsze pozostaje pytanie, czy ustąpił rzeczywiście ten mądrzejszy? To można ocenić wyłącznie poprzez porównanie obu postaw dyskusyjnych. To jednak powoduje następne pytanie o kryteria takiego porównania. Skoro zaś konkretne zacietrzewienie dotyczy sprzeczności interesów wyborczych, to mamy kolejne pytanie, czyj ma być interes wyborczy?

Stojąc  poza partiami należy odrzucić wyborcze interesy (kariery, ekspansję) wąsko partyjne i zapytać o interes całego społeczeństwa, a jeszcze lepiej narodu. Wtedy wszelkie argumenty "detaliczne" zacietrzewienia można spokojnie odrzucić jako wprowdzające jedynie erystyczny szum (jazgot).

Należy stwierdzić, że obecne zacietrzewienie istnieje skutkiem konfliktu cywilizacyjnego (o różne pojęcia dobra, prawdy, itd.) i w ten sposób dochodzi się do rzeczywistego pytania, kto jaki ustrój proponuje? Która, mianowicie, z ofert partyjnych sprzyja, a która nie sprzyja społeczeństwu, a zwłaszcza narodowi, a zwłaszcza w dłuższym okresie?

Dla mnie klucz jest prosty: należy odrzucić tę ofertę ustrojową, w której dziecko urodzone w spauperyzowanej rodzinie ma większą szansę (w porówaniu do oferty drugiej partii) że cokolwiek samo zrobi, to jego dzieci także urodzą się w tychże warunkach.

W dzisiejszych realiach i z dotychczasowym doświadczeniem wystarczy dokonać takie porównanie, aby zrozumieć, że porządny człowiek powinien głosować na PiS a wszelki zacietrzewiony jazgot traktować niczym brzęczenie much. Uchylanie się zaś od oporu przeciwko ich jazgotowi jest kwestią zwykłej grzeczności, że mądry głupiemu ustąpi.

Chodzi o wyjście ze społecznego błędnego koła:

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @stanislaw-orda 29 września 2019 11:26
29 września 2019 11:43

Przepisy stosują domniemanie chęci, a Ty wolałbyś domniemanie niechęci, czyli podpisywanie gdy się zechce??? Nie podejrzewałem aż takiego talmudyzmu biurokratycznego...

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @przemsa
29 września 2019 11:46

Czy mogę zalinkować materiał z YT? Dotyczy książki pana J. Białka.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 29 września 2019 11:36
29 września 2019 11:48

Natomiast wrażenie, że niegłosując lub oddając głos na jakąś partyjkę, która rozwali się o próg wyborczy, robi się coś sensownego, jest już OK. Co tam, że tym sposobem przykłada się rękę do na przykład tego, że rząd utworzy partia gotowa pozwolić na aborcję choćby i do 9-tego miesiąca. My, bezkompromisowi idealiści nie mamy sobie nic do zarzucenia. My umyliśmy już ręce. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 29 września 2019 11:40
29 września 2019 11:49

Za długi komentarz jak na odpisywanie z komórki, odniosę się później :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @BezNicka 29 września 2019 11:46
29 września 2019 11:49

Nie mam zdania :)

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @orjan 29 września 2019 11:40
29 września 2019 11:51

W ostatnich 150 latach, gdybyś chciał korzystać z ww twojego klucza musiałbyś głosować na komunistów lub emigrować :)

Twój klucz po prostu jest niepełny i jak każdy klucz pozbawiony kilku ząbków- nie działa.

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @przemsa
29 września 2019 11:58

Czasami lubię czarnowidzenie. Dlaaaaaaa, jak to autor notki, określił -  samozadowolenia z , a nie mówiłem!  Żart!   https://www.youtube.com/watch?v=276GqvntuTQ

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @przemsa 29 września 2019 11:48
29 września 2019 11:59

A kiedy kto pójdzie do lokalu wyborczego i na umiłowaną przez siebie partię zagłosuje, zaczyna odczuwać w środku miłe ciepełko, wskutek czego utwierdza się w przekonaniu, że władza od ludu pochodzi.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 29 września 2019 11:59
29 września 2019 12:09

Nie.  Oddając głos na jedną z dwóch partii, które po wyborach będą tworzyć rząd, ma się poczucie, że przynajmniej nie przyłożyło się ręki do tego, by władzę sprawowała ta, której rządów mam poważne powody się obawiać z przyczyn zasadniczych. Zostając natomiast w domu lub głosując na partię, której szansę na wygraną są żadne pokazuje, że mam głęboko w dupie to, kto rządzi w kraju, w którym przyszło mi żyć, gdyż we własnym mniemaniu jestem ponad to, a w ogóle to nie zawracajcie mi głowy, bo wolę dzielnie walczyć ze złem, niż spróbować mu zapobiec. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @BezNicka 29 września 2019 11:58
29 września 2019 12:09

Zerknę później. 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @przemsa
29 września 2019 12:13

Nie? Oczywiście, że tak, a pochodzenie władzy od ludu, nie od Pana Boga, jest monstrualnym kłamstwem. Postaw kłamstwo na równi z prawdą, a kłamstwo za każdym razem zdobędzie większość.

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa
29 września 2019 12:18

Pytanie zasadnicze, na kogo wcześniej głosował ten znajomy? Bo jeśli nie na PiS to te jego argumenty może sobie wsadzić w buty gdyż albowiem takie marudzenie można zastosować w stosunku do każdego ugrupowania. To jest bardzo jałowy spór.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 29 września 2019 12:13
29 września 2019 12:18

Nie wiem o czym piszesz. Tzn wiem, ale nie chce mi się nawet tego komentować. Istotnym dla mnie jest to, że po 13 września w kraju, w którym żyje będzie rządzić PiS albo PO gdyż na ten moment trzeciej opcji nie ma.  I OK,  Tobie zwisa i powiewa, która z tych dwóch partii to będzie, bo i tak nie jest to władza pochodzącą od Boga itd.,  jednak mnie, z przyczyn czysto praktycznych, nie jest to obojętne. Tyle. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 29 września 2019 12:18
29 września 2019 12:19

Nie, to nie jest takie ważne. Ważne, że bliżej mu do PiS niż do PO. 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @przemsa 29 września 2019 12:18
29 września 2019 12:27

Rzeczywiście nie wiesz, o czym piszę. A skoro tak, to tyle wystarczy. Może jednak zechcesz, jeśli Pan Bóg pozwoli, przeczytać moje wpisy pod Twoją notką kilka razy, a może wtedy zauważysz coś, nad czym dłużej się zastanowisz.

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 29 września 2019 12:19
29 września 2019 12:31

Ludzie podejmują decyzje pod wpływem emocji i różnych takich i to co dla kogo jest bliżej nie jest często motorem ich działań.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 29 września 2019 12:27
29 września 2019 12:34

Pod warunkiem, że Ty pierwszy przeczytasz ze zrozumieniem moją notkę. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 29 września 2019 12:31
29 września 2019 12:34

Tak, ale tu piszę dość konkretnym rodzaju wyborcy 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 29 września 2019 12:19
29 września 2019 12:35

To proszę się zapytać, czy uważa reformę sądów na sprawę konieczną i pilną, czy nie?

Konfedrecja proponuje parametryzację pracy sędziów, cokolwiek to znaczy a tu trzeba po prostu zrobić najzwyklejszą czystkę, zwłaszcza w sądach okręgowych i apelacyjnych w metropoliach. 

I czy będzie dobrze, czy źle, gdy PiS uzyska większość konstytucyjną?

zaloguj się by móc komentować

orjan @dziad-kalwaryjski 29 września 2019 11:51
29 września 2019 12:35

Mylisz się. Emigracja w tym ujęciu jest uchyleniem się, a nie wyborem.

Co do komunistów, to oferując tzw. awans społeczny z początku całkiem wiele dla siebie osiągnęli. Władzę nadal trzymaliby, gdyby ta oferta awnasu nie była potrójnie fałszywa. Po pierwsze celem oferty nie był dobrobyt ludzi, ale utrzymanie władzy. Po drugie awans miał być sfinansowany rabunkiem także samych tych awansowanych. Po trzecie, w ten sposób obniżono warunki wszystkich, zatem awans był rówaniem w dół.

Tyle co do bytu. Natomiast w zakresie nadbudowy, to skoro, szczerze, czy nieszczerze, komuna posługiwała się hasłami z dziedziny moralności, a z podniesieniem bytu skrewiła, to z konkurencyjną nauką Kościoła, ani z przeciwną polską tradycją narodową nie miała już żadnej szansy.

Obecna oferta dowolnej z partii, które w obecnej kampanii wyborczej choćby tolerują ataki na Kościół i na cywilizacyjne podstawy polskiego narodu powinna być wycięta kartkami wyborczymi. To kwestia przeżycia, a nie pieprzenia o drobiazgach, czy o chwilowych wpadkach. To są te "brakujące ząbki"?

Zauważ jeszcze, że ja nie zalecam wprost, aby wygrał PiS. Ja twierdzę o konieczności usunięcia z wpływu na politykę tego, co tworzy dzisiejsża opozycję a dlaczego, to już wytłumaczyłem, że to kwestia przeżycia.

Natomiast Konfederacja jest moim zdaniem dla politycznych freaków. Niech sobie wchodzi do Sejmu byle w miejsce dzisiejszej opozycji, a nie PiS. Tyle, że Konfederacja chyba chce wchodzić akurat  odwrotnie co zwalnia mnie od potrzeby dalszego rozważania ich oferty.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 29 września 2019 12:35
29 września 2019 12:41

Ja to wszystko wiem. Pisałem dziś skrótowo chcąc pokazać pewien sposób myślenia. 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @MarcinD 29 września 2019 10:49
29 września 2019 12:51

Ten realizm ma bardzo głębokie, duchowe wręcz korzenie. Nasza wiara mówi dosyć jasno, czego trzeba do zbawienia. I to są bardzo proste rzeczy. A z całą pewnością nie ma wśród nich czegoś, co podkreśla każda herezja - doczesnej doskonałości. Wręcz przeciwnie, jej poszukiwanie jest zwykle poważną przeszkodą do zbawienia. I dokładnie tak samo jest z wyborami - poszukiwanie politycznej doskonałości oddala nas od życia w kraju, w którym chcielibyśmy żyć. 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa
29 września 2019 13:01

4 lata temu głosowalem na Kuikza do sejmu, PIS do senatu i PAD na Prezydenta .

To jaką pułpapką okazał sie Kukiz - przemilcze ze wstydu.

W tym roku po prostu nie głosuje i nie interesuje mnie argumentacja, ze jak ktos nie głosuje to nie ma prawa do krytyki. Owszem zawsze ma gdyż niegłosowanie to tez głos. Głos sprzeciwu wobec ordynacji wyborczej w takim kształcie.

Mam tez dosyc w zyciu wybierania mniejszego zła.

Jestem za:

zmiana ordynacji wyborczej (system Donta WTF?) nadal głosujemy na partie a nie na ludzi - rozmyta odpowiedzialnosc.

odpwiedzialnością indywidualną posłów za głosowania - gdy idą w kampanii z programem nie wolno im pozniej głosowac inaczej a jesli tak trac a mandat za oszukiwanie wyborców i ida do wiezienia + odszkodownia majątkowe.

kara śmierci - a nie dozywocie - pomyłki sie zdarzaja - trudno.

prawo do broni dla kazdego obywatela oraz doktrna - moj dom moj zamek - przekroczysz prog moge zawsze dac Ci kule w łeb - uwazaj gdzie chodzisz...

szkoła publiczna nie jest obowiązkowa.

reprywatyzacja majatków w naturze - mam 17 wsi do odebrania i ziemie od Wilanowa do Sadyby.

POLEXIT.

ZUS - zamykamy.

Nierentowne przedsiebiorstwa panstwowe - zamykamy.

Lustracja Dekomunizacja - na wzór norweskiej denazyfikacji.

Za wykonanie aborcji lekarz idzie do wiezienia razem z matką - aborcja nielegalna.

Szkolnictwo wyzsze - prywatne.

Uznanie Socjalizmu jako zbrodniczej ideologi.

Przekształcenie Polski w raj podatkowy - zagraniczny kapitał natychmiast sie tu ulokuje bo bedzie mial najtaniej na swiecie przewalac kase a obywatele zamiast socjalu dostana impuls do roboty.

Nie ma zadnej wolności religijnej- zadnych Meczetów, zadnych Synagog  a muzea ala Polin dynamitem.

Kontrola emigracji - jak w Australii - rasowa! - to ma byc kraj białych ludzi przede wszystkim Polakow  i katolików.

Oferta dla Poloni by wrociła do Polski oraz podanie reki wysiedlonym przez Stalina a nadal mieszkajacym poza obszarem Polski rodakom.

Marksizm-Lesbianizm uznany za ideologie zbrodnicza. LGBT delegal.

Przeniesienie Watykanu na Sląsk ;)

GM na ministra kultury :)

Polska ma bronic swoich obywateli na wew rynku i zew.

Izby handlowe wspomagajace przedsieriorców.

Zadne 500+ - kredyty dla rodziny wzorem kredytow dla studentów - rozłozone na lata.

Zakaz pracy kobietom w ciazy i matkom dzieci do 3 roku zycia.

Wolnosc handlu i pracy 7 dni w tyg. ale w weekend stawka x 5.

Bykowe dla singli ;) obu pułci.

...

Mogłbym tak wiele jeszcze napisac - ale wiem, ze zadna opcja nie ociera sie nawet o normalnosc w jakiej chciabym zyc. Wiec po co tracic czas na wybory? moze lepiej isc na spacer...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 29 września 2019 12:51
29 września 2019 13:10

Ładnie to napisałeś. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
29 września 2019 13:12

Tak, temat myślenia życzeniowego i umywania rąk jest właśnie myślą przewodnią tej notki. Dziękuję zatem za komentarz bardzo ładnie to obrazujący. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa 29 września 2019 13:12
29 września 2019 13:15

To komentarz do Ongaku

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Ongaku 29 września 2019 13:01
29 września 2019 13:22

Głos sprzeciwu to ew.oddanie głosu nieważnego. Niegłosowanie to indyferentyzm.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa
29 września 2019 13:24

Tłumaczenie odpada, wystarczy rozmawiać :) Ja jestem niezwykle zdziwiony, że nawet fizyk, empirycznie doznający bozonów serwuje takie przemyślenia jak poniżej:

Róbmy spokojnie swoje, także nie odrzucając dobrych ofert chińskich, dbając o nasze fundamenty - Kościół, szkoła, strzelnica i mennica.

Może jednak niepotrzebnie się dziwię. Bo w fizyce czasem wszystko jest albo bozonem albo fermionem a ja jestem zwykłym pacanem. A czasem nie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 29 września 2019 11:40
29 września 2019 13:28

> W dzisiejszych realiach i z dotychczasowym doświadczeniem wystarczy dokonać
> takie porównanie, aby zrozumieć, że porządny człowiek powinien głosować na PiS 

A jeżeli już ktoś odrzuca wszelkie inne przemawiające za tym argumenty, powinien jednak to przyznać choćby tylko z tego prostego powodu, że alternatywą są wyłącznie rządy TEJ opozycji.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 29 września 2019 13:15
29 września 2019 13:28

oczywiscie, ze to myslenie zyczeniowe :) pozdro.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 29 września 2019 13:01
29 września 2019 13:28

"Głosowanie na ludzi a nie na partie" (czyli 98% dawnej oferty Kukiza) jest postulatem gołosłownym, i ile nie jest wręcz dowodem ignorancji politycznej.

Rzecz w tym, że Konstytucja RP stanowi, iż posłowie nie sa związani instrukcjami swoiuch wyborców, więc tym bardziej obietnicami złożonymi wyborcom (art. 104 ust. 1) zaś za cokolwiek w ramach mandatu uczybia, albo nie uczynią, posłowie nie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności (art. 105 ust. 1).

Gdyby więc kukizowcy mieli równo pod pułapem, to przez ostanie 4 lata szukaliby jakiejkolwiek koalicji w celu zmiany tych przepisów Konstytucji. Skoro nie szukali, to program okręgów jednomandatowych itp. był tylko ściemą dla wyrwania głosów wyborców. Reszta to juz skutki. Właśnie dlatego czujesz się oszukany.

Coś mnie zastanawia. Założywszy Twój głos na Kukiza do Sejmu był w 2015r. wyborem dobra, to dlaczego wtedy nie głosowałeś na Kukiza do Senatu, ale na PiS?

Najbardziej uprzejmym dla Ciebie wyjaśnieniem będzie tutaj, że głosowania na PiS wcale nie uważałeś wtedy za "mniejsze zło". Dlaczego więc teraz tak uważasz? Coż naprawdę zrobił ten PiS przez ostatnie 4 lata co aż tak wyróżniałoby ten PiS w kategorii zła?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ArGut 29 września 2019 13:24
29 września 2019 13:29

Nie przenoś tu proszę utarczek z Bosonem. Z góry dziękuję :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ongaku 29 września 2019 13:28
29 września 2019 13:30

Również pozdrawiam.

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa 29 września 2019 13:29
29 września 2019 13:38

JUŻ MILCZĘ ! Pocztram se jedynie komentarze.

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa 29 września 2019 13:28
29 września 2019 13:39

Postulat, jeśli kto inny, to byle nie ta opozycja też może być i też pasuje do "mojego" klucza. Wtedy jednak konkurenci PiS powinni odbierać głosy opozycji a nie odbierać głosy PiS-owi, czyż nie?

Niestety Konfederacja jest wyraźnie przeciw PiS, a nie przeciw opozycji. Gdyby dostała się do Sejmu i gdyby dopiero jej głosy poselskie dawałyby władzę, to jestem przekonany, iż weszłaby w koalicję właśnie z dzisiejszą opozycją. Albo po cichu (bezkoalicyjnie) wspierałaby obecną opozycję zawsze jednak przeciwko PiS (jak Kukiz w upływającej kadencji).

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ArGut 29 września 2019 13:38
29 września 2019 13:40

Ależ proszę pisać, tylko nie zaczepiać Bosona, bo jego tu nie ma :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 29 września 2019 13:39
29 września 2019 13:42

Być może, ale ja właśnie piszę o tym, co jest. I Konfederacja odbiera głosy PiSowi tak po prostu. A co do ich prawdziwych intencji, myślę podobnie. Nie ufam im za grosz. 

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa 29 września 2019 13:42
29 września 2019 13:45

Ja im nie ufam nawet za kopiejkę.

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @orjan 29 września 2019 13:28
29 września 2019 13:59

głosowalem na ludzi - PIS do senatu bo znalem nazwisko i rodzine z mojego okregu.

na PAD no bo chyba nie na Bronka :P

zreszta PAD zachował sie jak Bolek i zawetował ustawy PIS - dla mnie zenada...

PIS - socjalisci - mniejsze zło od liberałow... - dla mnie jedna cholera. :)

 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @dziad-kalwaryjski 29 września 2019 11:43
29 września 2019 14:10

Przepisy, ustawy, Konstytucja a kto by się tymi frazesami w RP przejmował; istota to: flaszka i pierdoły cwiercinteligentow - co przemsa spotkało

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-laskowski 29 września 2019 11:59
29 września 2019 14:11

To nie jest głosowanie na ulubioną partię lecz rozsądek 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 29 września 2019 12:35
29 września 2019 14:13

A na czym te reformy sądownictwa W RP mają polegać? Jakie patologie ograniczą lub zlikwidują? A pokrzywdzonym patologiami co te reformy niosą? Bełkot o reformach dotyka wszystkich 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @ewa-rembikowska 29 września 2019 12:35
29 września 2019 14:14

Czystka jest rozwiązaniem ? A czego?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa
29 września 2019 14:26

Apropo Konfederacji - Pana Brauna od wielu lat sponsoruje spiritus movens fundacji https://www.pafere.org/

JKM to podbniez agent SB - informacja od człowieka duzo starszego ode mnie, który za PRL siedział za bycie w opozycji - i nie napisał w wiezieniu elaboratów :)

O reszcie nic nie wiem ciekawego...

Prawo głosu powinien zdobywac obywatel zdajac egzamin z wiedzy w zakresie ekonomi prawa i historii.

Wtedy cala manipulacja socjolologiczna i marketnig polityczny poszedlby w diabły a reprezentanci bez kierunkowego wykształcenia (partyjne funki) niemogliby piastowac urzedów jak dzis - skok PIS na stolki i upychanie swoich zamiast stołki likwidowac - zenada...

Porzadni ludzie musza głosować na złodzei, ktorzy mniej kradną ale jednak kradną ?

Wole nie głosować...

Takie moje Rude prawo :D

 

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @orjan 29 września 2019 13:39
29 września 2019 14:37

Ależ to, czy dana partia weszłaby w koalicję zależy czy ta koalicja będzie miała większą władzę.

Jeśli suma poko lewicy psl i konfederacji-jak na to wskazują wszystkie sondaże- nie będzie miała większości to konfederacja nie wejdzie do takiej "koalicji" bo nie będzie takiej koalicji.

Z TEGO SAMEGO powodu konfederacja nic nie da pisowi (większości 2/3), a więc pis jej nie weźmie.

Dlatego Kukiz musiał być przeciw, bo nic (znaczy 2/3) by nie dał pisowi.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ongaku 29 września 2019 14:26
29 września 2019 14:41

Ale skorzystanie z prawa do niegłosowania nie zmienia w niczym tego, że ktoś będzie rządził. Więcej: może przyczyniać się do tego, że rządzić będzie ktoś, kogo bardzo byś nie chciał. 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 29 września 2019 14:41
29 września 2019 14:49

To logiczne tylko, ze dla mnie nikt z kandydatow czy partii nie spelnia kryteriów. Wiec co za roznica kto bedzie rzadził?

zaloguj się by móc komentować

orjan @dziad-kalwaryjski 29 września 2019 14:37
29 września 2019 14:49

Gdy sie zlicza głosy do pojedynczego głosowania, a potem nic, to może i tak. Rzecz w tym, iż przez 4 lata Kukizowcy konsekwentnie zajmowali stanowisko co najmniej obstrukcyjne względem projektów PiS. Nic tym PiSowi na bieżąco nie szkodzili, ale samym sobie, to i owszem. W końcu doszło do konsumpcji tej szkody przez PSL. Skoro jednak Kukizowcy zdali się aż na taki rozpaczliwy połyk, to chyba mniejsza poruta byłaby, gdyby do obecnych wyborów poszli w koalicji z PiSem. Trzeba więc było budować taką zdolność koalicyjną.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @orjan 29 września 2019 14:49
29 września 2019 14:54

oficer prowadzący nie pozwala i koniec pieśni

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @orjan 29 września 2019 14:49
29 września 2019 15:01

Kukiz15 to "niby-marka", fałszywka. Tak jest gdy budowana jest struktura z silniejszych marek, osobowości. Z tego tez powodu rozlatywała się już (przepraszam -"reorganizowała") i rozleci się konfederacja. Rozbicie było wpisane w momencie poczęcia.

Nikomu nic nie dałaby koalicja kukiz z pisem. Natomiast jeśli po wyborach byłaby szansa na doraźną większość 2/3 pis z pslkukiz i konfederacją (choć tego nie widać) to kukiz będzie na tak.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ongaku 29 września 2019 14:49
29 września 2019 15:02

Nawet jeżeli żadna z tych dwóch partii, która będzie rządzić żadna nie spełnia Twoich kryteriów, to w dalszym ciągu nie zmienia to tego, że któraś z nich będzie rządzić, a niedostrzegalnie różnic między nimi dowodziłoby już czegoś, czego nie chcę jednak teraz nazywać bardzo brzydko. 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 29 września 2019 15:02
29 września 2019 15:10

Rozumiem, ze mam wybierac reprezentantów z puli mimo, ze zaden z nich nie reprezentuje moich poglądów. Jak to nazwać - hipokryzja czy dojrzałość polityczna? :)

Najlepsze ustawy wolnorynkowe od 89 roku wprowadzilo SLD mimo, ze to czerwone komuchy.

To co mam na komunistów głosować? :)

Wybacz ale ja po prostu jestem juz tą obłuda zmeczony.

Na marginsie - najblizej mi do PIS - choc bardzo daleko !!!!! i pewnie dzieki "dojrzałosci politycznej" pewnie dam sie namówić bo przeciez znów jestem zmuszony głosować wbrew sobie na mniejsze zło... - czego juz po prostu nienawidze.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ongaku 29 września 2019 15:10
29 września 2019 15:13

Nie chce mi się powtarzać. Ktoś będzie rządził i to przełoży się na nasze życie. 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 29 września 2019 15:13
29 września 2019 15:21

Zgoda - jak zawsze mozemy sobie tylko pogadac a Socjalizm prze do przodu za nasze $$$. Zawsze mozna na szczescie wyjechać ale właśnie na tym sie bazuje - mamy tu rodziny korzenie a tak naprawde dokąd? "Białych" Katolickich krajów juz przeciez na tej planecie nie ma :)

 

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @przemsa 29 września 2019 15:13
29 września 2019 15:27

Wystarczy sobie wyobrazić, że wybór jest między judaizmem a islamem. I żadnych innych opcji nie ma, a wzniesienie się ponad to oznacza, że wybiorą za ciebie, ale którąś z tych dwóch opcji. 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 29 września 2019 15:23
29 września 2019 15:27

Jak Kucharczyk z GM zrobili pogadanke o Irlandii to szlo sie tylko załamać...

Ty znasz jakies kraje nie zarazone socjalizmem / protestantyzmem? Oświeć mnie.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Grzeralts 29 września 2019 15:27
29 września 2019 15:29

Przeciez w Polsce lansujemy Judeo-Chrzescijanstwo - czy ja ślepy jestem?

Co z tą intronizacja? rozeszło sie po kościach?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 29 września 2019 15:27
29 września 2019 15:43

Jak widzisz po kolejnych komentarzach, nie wystarczy :)

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @Grzeralts 29 września 2019 15:27
29 września 2019 15:43

"...wybór między judaizmem a islamem..."

Nawet ja nie potrafiłbym tak dokopać pisowi.

zaloguj się by móc komentować


Ongaku @przemsa 29 września 2019 15:43
29 września 2019 15:47

hmm gdzies widzialem dane statystyczne urzedu emigracyjnego - za PIS wjechalo tu tyle "smiecia" z krajów 3 swiata (głownie islamy), ze PO to powinno skakac do sufitu z radosci.

Islam to mniejsze zlo od żydow :) - imho słabsi są bardziej przewidywalni i latwiej rozpoznawalni :D

Ok koncze to. PIS forever. :P

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
29 września 2019 15:54

> Ok koncze to.

Miło z Twojej strony. Dzięki. 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 29 września 2019 15:54
29 września 2019 16:00

Chciales samogwalt to masz :D

Z wyrazami szacunku i sympatii

over and out.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
29 września 2019 16:08

Dzięki, miłego dnia. 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @sxcf 29 września 2019 11:32
29 września 2019 16:14

Отъебись od Unitry. I ode mnie.

A  to, że ciskasz  pomówieniami o  konfabulację, może jedynie poprawiać samoocenę podobnym do ciebie  доходягом.

PS

Jeśli nie wiesz, co  rosyjskie słowa oznaczają, tym lepiej dla Ciebie.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @przemsa
29 września 2019 16:27

Co do porady dla Twojego znajomego z notki: 

Kiedyś, kiedyś cisnąłem Ci że nie stawiamy krzyzyka przy partii, tylko przy nazwisku, że ma to znaczenie jesli nie popieramy działań np Gowina, czy Glińskiego. Otóż sytuacja w której pis może mieć 250 posłów oznacza, że będą okręgi dające 6-7 posłów z listy. To stwarza inną matematykę, inną wartość tzw małego głosu.. Oto pis ma lokomotywę lub dwie (jedynka i dwójka) które zrobią jej taki wynik, że wejdą jeszcze 5-6 osób. I pomiędzy nimi różnica może wynieść tylko kilkanaście kilkadziesiąt głosów. Jeśli znasz i masz zaufanego kandydata z listy pis, to mobilizując rodzinę i znajomych może on wejść (!) 

Wykorzystuje to Jaki jeżdżąc po Polsce i promując SWOICH kandydatów wewnątrz pisu z dalekich miejsc (głównie z solidarnej polski, ale niekoniecznie). Nie będzie miała tego konfederacja z której maxymalnie wejdzie TYLKO jedynka z CO DRUGIEGO okręgu! A wśród 20 kandydatów pisu są wszak bardziej prawi i mniej prawi ;) To jest konkret.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Ongaku 29 września 2019 15:47
29 września 2019 16:44

Masz bardzo dobry pomysł z tym spacerkiem, zwłaszcza ,ze wszystko wskazuje na to ,ze Twoj mózg jest mocno niedotleniony.. :) Idz zrywać gruszki z wierzby.Sadzisz ,ze tu ktoś się nabierze na te Twoje strachy, którymi głównie epatuje Konfederacja.. ? :) 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @dziad-kalwaryjski 29 września 2019 16:27
29 września 2019 16:52

Nie zastanawiałem się nad tym, ale chyba faktycznie tak to wygląda. 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Draniu 29 września 2019 16:44
29 września 2019 16:55

A dziekuje choc pogoda nie dopisuje. Pan wybaczy ale nie wiem o czym Pan mowi i do czego pije. Powstrzymałbym sie jednak od trybu rozkazujacego - malo to eleganckie.

Ja patrze na polityke z perspektywy kasy w moim portfelu.  Moze to słabe ale gdybym był Niemcem pewnie inwestowałbym w hotele dla uchodźców, głosował na Merkel a dzieci chodziłby do prytwanej szkoly gdzie odwoziłby je opancerzony merol z kierowcą. :)

Jakos za PIS nie wiedzie mi sie finansowo najlepiej. Byc moze dlatego, ze jestem prywatnym przedsiebiorca  i na socjal mam wydmuchane. Chcialbym głoswac na tych przy ktorych moge wiecej zarobić. Zadna opcja nie daje mi takiej nadzei :)

no to teraz sie zacznie hejt...

Milego dnia.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @przemsa
29 września 2019 17:02

Z Jarosławem Kaczyńskim jestem od lat 80tych, np. w 1990 bylo tak,

https://www.youtube.com/watch?v=PBHti2ZXbyo

 

Proponuję też odswiezyc troche pamiec, 

https://www.salon24.pl/u/eska/325879,mayday-mayday-uczciwe-wybory i poczytac  komentarze z tamtych lat

 

 

"zzzz6 września 2011, 02:30

00

@autorTak, wybory to sprawa Polakow. Tylko nie rozumiem dlaczego maja isc na wybory, chyba po to aby legitymnizowac obecny rezim. Za komuny tez dbano o frekwencje wyborcza.
Poroste pytanie: na kogo ma glosowac monarchista czy komunista? Isc i oddac glos niewazny? Zaglosowac na jedna z czterech "demokratycznych" partii czy dla jaj na Palikota?
Wybory sa sprawa wazna, ale nie kazdy musi brac w nich udzial. Poki co to prawo, a nie obowiazek.
Pozdrawiam"

https://old.mamprawowiedziec.pl/strona/info-w_mediach

https://www.salon24.pl/u/egzemplifikacja/355146,dlaczego-pis-przegral-wybory-krotko-zwiezle-i-na-temat/linki przypadkowe/

 

Jesli wezmiesz "pisdlagodnosci" do reki i ja zacisniesz,czesc wyleci miedzy palcami, ale cos ci w niej zostanie.

co ci zostanie jesli wezmiesz ...no wlasnie co?

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Ongaku 29 września 2019 16:55
29 września 2019 17:04

Wiesz co, z Ciebie taki przedsiębiorcą jak z koziej itd.. :), sorry jezeli poczułem się urażony..  Za dowód wystarczą mi Twoje komentarze.. Daruj sobie również tą sztuczną retorykę poprawności i wyswiechtany frazes ,ze masz prawo.. Osobiscie mnie smieszysz swoja infantylnoscią..:)

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Draniu 29 września 2019 17:04
29 września 2019 17:09

Tym lepiej smiech to zdrowie. Urazic sie mnie w internecie nie da - jedynie sobie wystawic laurke. Pan oczywiscie nadaje sie na mojego ksiegowego - podziwiam umiejetnosc wyczytywania wyskosci zeznan podatkowych z kometarzy na SN :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ikony58 29 września 2019 17:02
29 września 2019 17:10

> Wybory sa sprawa wazna, ale nie kazdy musi brac w nich udzial. Poki co to prawo, a nie obowiazek.

Tak jak i życie akurat w Polsce nie jest obowiązkowe, ale ja się akurat nie wybieram nigdzie, więc jednak nie jest mi obojętne kto rządzi.

 

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @dziad-kalwaryjski 29 września 2019 15:43
29 września 2019 17:30

Proszę bardzo :)

Myślę, że dla niektórych to i tak byłby niezasłużony komplement dla PiS. Oni mając wybór między PiS, a rakiem trzustki, wybraliby raka.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa
29 września 2019 17:52

Ja się zastanowię czy głosować na Platformę Obywatelską jak dostanę od nich 144 000 PLN. Skąd kwota ? To jest tak. Pan Ireneusz Raś powiedział w Radio Kraków, że 500+ to ich pomyśł i od zawsze miał być na pierwsze dziecko. Czyli rządy od 2007 do 2015 - 8 lat. Przelicz sam. Od Prawa i Sprawiedliwości już tyle nie dostanę bo DZIECI mi urosły. A zapomniałem o odsetkach, i to powinny być odsetki LOMBARDOWE.

Słuchając pana Irenuesza Rasia w tymże Radio Kraków pomyślałem, że pan Donald Tusk to naprawdę klasowy polityk. Jak on ich tych "lokalnych bonzów z PO" musiał tak wysłuchiwać to se skonstatował , że to "BANDA GŁUPKÓW" i załapał się na fuchę w parlamencie europejskim / radzie europy / czy innym europejskim sojuzie. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @qwerty 29 września 2019 14:13
29 września 2019 17:58

Waszych sukinsynów zastąpimy naszymi. Najgorsza w stawie jest stojąca woda. 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa
29 września 2019 17:59

Tu masz link do debaty z panią Małgorzatą Waserman gdzie pan Irek odkrywczą prawdę o 500+ wygłasza. Jak ogłosi bieganie, to zapowiedziane, to pójdę i zapytam jak Kazik, Wałęsy - Kiedy mi odda moje 144 000 PLN ? Mam jak znalaz wkład własny na mieszkanie dla tego wyrośniętego dziecka. Mieszkanie+ od Platformy Obywatelskiej.

 

 

zaloguj się by móc komentować

olo @stanislaw-orda 29 września 2019 11:26
29 września 2019 18:07

przymusu nie ma, dopiero jak sie ktos w obowiazku poczuje to ma prawo

moze to nienajlepszy przyklady ale referendum unijne vs  referendum odwolawcze hgw w warszawie

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Ongaku 29 września 2019 16:55
29 września 2019 18:25

Jest trochę ludzi w podobnej sytuacji, konserwatywni obyczajowo a zarazem przedsiębiorczy i pracujący na siebie. I jasne, kiedy się widzi socjalizm z ludzką twarzą i różne pomysły mogące utrudnić człowiekowi samowystarczalnemuy życie, nie jest to idealna sytuacja. Na ile to jest przy okazji nakręcane przez opozycję przemilczę w tej chwili, ale chyba nietrudno sobie wyobrazić. Tak czy inaczej, ja też wolałbym więcej szansy na spokojne zarabianie dla uczciwych małych firm.

Niemniej pamiętajmy, że są bardziej fundamentalne sprawy. Nasza wiara, nasze dzieci, nasze rodziny. Nasza definicja świata. I właśnie trwa dość konkretna wojna o to wszystko, na być albo nie być. I próba postawienia naszego świata do góry nogami.  Czy czujemy się jeszcze normalni czy patrzymy wokół i już sami tego nie wiemy? Co wybrać? Ja wybieram z tego co mamy  teraz "rozdawnictwo PiS", mimo, że chcą mi zrobić test przedsiębiorcy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 29 września 2019 18:25
29 września 2019 18:31

Właśnie. Patrzenie na te wybory przez pryzmat ekonomii - obojętnie, czy jest się przedsiębiorcą czy etatowcem - jest błędem. To w pierwszej kolejności gra o wyższą stawkę. 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa
29 września 2019 18:33

A ten Twój kolega od Konfederacji chociaż raczy wziąć de w troki i iść chociaż na wybory? Bo ja mam takiego samego kolegę który, nie wyjdzie z domu póki nie posłucha Michalkiewicza i Bosaka, ale już na wybory zwykle zapomina się wybrać, zawsze ma jakiś dobry powód.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @MarcinD 29 września 2019 18:25
29 września 2019 18:49

Podobalo mi sie cos co napisał kontrowersyjny Valser - ze złem sie nie dyskutuje zło sie odrzuca. Skoro dla PIS bohaterem jest Józef P a skuteczni obyczajowo są tak, ze nawet ustawy aborycynej nie potrafia zmienić to o jakiej walce my tu mówimy? Chyba takiej na niby...

Podam przykład.

"A synek Pana Gowina ma flotę 300 "Uberów" - dlatego już od 1 stycznia 2020 - uwalniamy rynek przewozu osób - kierowca taxi nie będzie musiał zdawać egzaminu co pozwoli tym wszystkim Ukraińcom i Pakistańcom i innym Ahemdom wozić nas tak jak dziś robią to Polacy po egzaminach taksówkarskich, które są trudne i po Polsku oraz gwarantowały zatrudnienie rodakom w branży a także bezpieczeństwo klientów i klientek!

- no ale jak dzieciak ma flotę samochodów i problem z kierowcami to trzeba mu jakoś pomoc...
- no co dziecku żałujesz ?"

Taksówkarze to nie gornicy ale negocjowali z rzadem, który obiecał im "zajac sie sprawą" - tak sie zajeli, ze przyjeli ustawe o 1.45

To na ten cudowy PIS ja mam głosowac?

Zaznaczam nie robie w przewozie osob wiec mnie to bezposrednio nie dotyczy.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 29 września 2019 17:58
29 września 2019 18:53

tak, niech się żreją do upadłego, wtedy mamy jakieś małe szanse; szczuć jednych na drugich tylko taka droga pozostaje

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Ongaku 29 września 2019 18:49
29 września 2019 19:00

no i co z tego? idź i weż się do konfrontacji bezpośredniej, egzaltacje PiS nie PiS do realnego życia nic nie wnoszą,- komunistyczny idealizm przebija z takich wywodów, abo świat nie dobry i "głowa boleć mnóstwo bardzo"; a co to jest ten PiS? i co niby miałby zmienić? da po parę stówek coś tam poopowiada i co z tego złego? to, ze celem jest wygenerowanie własnego dużego aparatu i osadzenie go w strukturach państwa to widać i to prezes na każdym kroku podkreśla, - glosowanie jest wyborem a to, że nie ma bytów/funktorów spełniających nasze 'marzenia'/oczekiwania tak było jest i będzie - chyba, że nowy soso sie objawi i dostanie poparcie, o to wtedy syn Gowina będzie się miał z pyszna [a Gowin ma syna?]

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @qwerty 29 września 2019 19:00
29 września 2019 19:08

Nic z tego. Przeciez rzad, na ktory głosuje ma mi robic coraz gorzej...

Rozgrywane po kolei grupy zawodowe by zylo sie lepiej... - jak to w socjalizmie.

Gowinowie mają trójkę dzieci. Najstarszym jest Zbigniew, który ma 30 lat. Nie poszedł w ślady ojca, bowiem zamiast polityką zajął się biznesem.

Syn ma identyczne zainteresowania co ja, studiuje filozofię, pasjonuje się polityką, ma prawicowe poglądy i w sprawach gospodarczych w pełni się zgadzamy. Natomiast w sprawach kulturowych czy moralnych jestem dla niego zgniłym liberałem" – opowiadał w wywiadzie dla "Dziennika" Jarosław Gowin.

Google qwerty 1 link z brzegu...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 29 września 2019 18:33
29 września 2019 19:10

Nie wiem, ale w sumie na jedno wychodzi. 

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 29 września 2019 16:55
29 września 2019 19:27

Żadna z obecnych partii nie ma pstryczka elektryczka, że jak się zrobi pstryczkiem pstryk, to przedsiębiorcy poczują się dobrze. Jedyne czym można im pomóc, to pozwolić im od teraz na stopniową akumulację kapitału z własnych przychodów. W tym właśnie kierunku wyraźnie rozwijają się programy PiS i moim zdaniem są szerokie i kompleksowe. Nikt nie oferuje lepszych.

Poza może dwoma, czy trzema pierwszymi, minione 30 lat kipiały taką miłością władzy do przedsiębiorców, że z wypracowanych przychodów akumulacji nie mogli zachować. Niby dlaczego z przedsiębiorców nie powstała klasa średnia jako ta sól gospodarki wolnorynkowej?   Teraz, po 30 latch, beneficjenci i piewcy tego rabunku, zamrażacze szans, a tak naprawdę złodzieje, ujmują się za przedsiębiorcami i pytają PiS, a gdzie pstryczek elektryczek?

Śmiechu warte!

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 29 września 2019 19:27
29 września 2019 19:33

W kontekście tego, co dziś napisałem i czego raczej nikt nie neguje, czyli alternatywy PiS - PO, robić zarzuty PiS-owi, że jest mało przyjazny gospodarce, może tylko ktoś, kto będący /autocenzura/.

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @przemsa
29 września 2019 19:59

Dobry wieczór,  owocna dyskusja :) ....  Jakieś równie dojrzałe wnioski ? 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @BezNicka 29 września 2019 19:59
29 września 2019 20:05

Tak. Jeżeli ktoś jeszcze nie zrozumiał, do czego sprowadza się wybór i jakie będą jego skutki, to nie ma sensu dłużej mu tłumaczyć :)

PS To nie do Ciebie. Ogólnie. 

 

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @przemsa 29 września 2019 20:05
29 września 2019 20:18

Fakt, niewykształcony, z małego miasta jestem.  Rozumiem jedynie prostotę w wyrażaniu się. I to zrozumiałem, ze nie do mnie personalnie.  ..... lekki żart. 

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @przemsa
29 września 2019 20:19

Ależ nałgałem! Już ze wsi.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @orjan 29 września 2019 19:27
29 września 2019 20:24

Pani Strezynska z PIS ksywa "Koperta" malo mi firmy nie polozyla za pierwszego PIS'u. I to nie była mala  firma. Akumulacje kapitału mialem taka, ze myslalem, ze ocieram sie o Oligarchie - a ja tylko wstrzelilem sie w temat bez zadnych ukladów wiec trzeba mnie bylo sprytnie urzedowo z rynku sie pozbyc. Wolny rynek w Socjalistycznej Polsce to mit - zreszta nie tylko tu...

Partyjny bełkot to nie informacja - zadnej partii nie ufam PIS czy PO czy tam sro.

Swoje przezylem i niestety jako prywaciaz do kazdych mam ale.

Jednak ten hurra optymizm za PIS i jednoczesnie konsumpcja tresci prezentowanych na SN czy na blogu to sa sprawy przeciwstawne. Nie rozumiem ten schizofreni - pewnie chodzi o wybór miedzy islam a zyd...

Jak mozna popierac socjalizm ?

Jak słysze socjalizm to lapie sie za portfel i odbezpieczam pistolel...

Ale jak to w demokracji - wygrywa wiekszosc - a wiekszosc... coz... moze sie ugryze w jezyk...

For the record.

Poniewaz nie kocham PIS - to nie ide na wybory bo opozycji nienawidze o wiele bardziej.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Ongaku 29 września 2019 20:24
29 września 2019 20:31

Gdzie podział sie Twoj racjonalizm speca - przedsiębiorcy skoro głosowałeś na szarpidruta ściemniacza Kukiza, w biznesie tez takie analizy przeprowadzasz, też takie ryzyko podejmiesz ?:))

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @Ongaku 29 września 2019 20:24
29 września 2019 20:31

Takich ,,przygód,,  ludzie mieli tysiące, albo i dziesiątki tysięcy. Miejscowe układy PiSPoPSLBEZPARTYJNISLD i wielu innych imion, uziemią wszystko co wyrasta na niezalezność. Olsztyńska Izba Skarbowa podała - w Ełku jest szesnastu ( legalnych) milionerów. Oni są prawdziwymi władcami w mieście, prezydent ich marionetką. Kilku ma kilkudziesięcioletnie biznesy, kilku ,,kontrakty,, na urzedowe przetargi. Tutaj na dole, wisi im i powiewa kto jest u góry.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @BezNicka 29 września 2019 20:31
29 września 2019 20:32

> Tutaj na dole, wisi im i powiewa kto jest u góry.

Nie sądzę.

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Ongaku 29 września 2019 13:59
29 września 2019 20:38

tiaaa... jaaasnee... a w ogóle to gratuluję bystrości, w 2015 roku nie trzeba było być specjalnie spostrzegawczym aby przekonać się, że kukiz to jeszcze jedna zabawka sił tajemnych... tedy nie dziwi mnie pitolenie, że PiS to socjaliści i jedno zło razem z pełooo... ciekawe czy zna pan różnicę pomiędzy wychodkiem a fortepianem skoro tak pan mierzysz wszystko jedną miarą... 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @BezNicka 29 września 2019 20:31
29 września 2019 20:40

jakoś mnie to wcale nie dziwi...

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @przemsa 29 września 2019 20:32
29 września 2019 20:43

Jedynie, gdy jest marionetką... Z ,,mego podwórka,, powiem - lotto im to. W czasie wyborów, owszem kopią się. Potem już tylko współpraca, do następnych wyborów. Fotel w sejmie, ot drobne na waciki...

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @gorylisko 29 września 2019 20:40
29 września 2019 20:44

A im mniej dziwi, tym mniej rozczarowań, albo i wcale. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @BezNicka 29 września 2019 20:43
29 września 2019 20:45

Będę się jednak upierał, że są rządy, które preferują, bo czują się przy nich bezpieczniej.

 

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @przemsa 29 września 2019 20:45
29 września 2019 20:55

I ja się upieram. To się nazywa stabilizacja. Podchodzę do socjalistów, a zwłaszcza wyliżDup dla każdego silniejszego, z tęgim kijem. Jeśli oddaję głos na PiS, czy Dudę, to nie na nich, a przeciwko ,,tamtym,, . Bądźmy racjonalni, weźmy to na liczby.... Konfederacja to niestabilny zlepek czegoś, poglądy? Farsa. Niech zagłosuje nanich 100% elektoratu, i co zrobią? Skąd wojewodzi, sekretarze, nauczyciele ( bo strajki by wybuchły) . Do 2010 oddawałem głosy nieważne. Robiłem sobie dobrze. Mówiąc klasykiem - niechceM aleM muszeM. Choć w taki sposób zaciskam sobie sznurek na szyi. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @MarcinD 29 września 2019 18:25
29 września 2019 21:02

Mi robią jeszcze gorzej, ale i tak nie mam wyboru.

zaloguj się by móc komentować


ArGut @przemsa 29 września 2019 18:31
29 września 2019 21:36

MYLISZ SIĘ ! Prawo i Sprawiedliwość właściwie cały sukces zawdzięcza zmianom w systemie przepływu pieniądza. Moim zdaniem PiS wyciągnął ogromne pieniądze z transferów finansowych międzykorporacyjnych i skierował je na transfery społeczne.
Plus masz taki, że korporacje muszą myśleć o pracy a nie o operacjach finansowych.
Dla każdej partii jest to balansowanie by zaspokoić różne grupy interesów.

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Grzeralts 29 września 2019 12:51
29 września 2019 21:52

"...poszukiwanie politycznej doskonałości oddala nas od życia w kraju, w którym chcielibyśmy żyć. "

Piękne. Powtórzę za Przemsą.

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Ogrodnik 29 września 2019 21:52
29 września 2019 21:55

...piękne w pragmatyźmie.

zaloguj się by móc komentować


orjan @Ongaku 29 września 2019 20:24
29 września 2019 21:57

Problem porozumienia się z Tobą jest zdaje się taki, że używasz różne wytrychy pojęciowe o niewiadomej treści. Na przykład "socjalizm" w skojarzeniu z PiSem. Wytrych ten skonstruowała czarna propaganda opozycyjna zakładając, że jako wyzwisko się przylepi, bo pojęcie socjalizmu nigdy nie było definicyjnie dookreślone. 

Zazwyczaj definicje określają: socjalizm jest przeciwieństwem do kapitalizmu, który polega na ... Gdy mocniej pocisnąć o opis, to zgoda jest na takie tylko cechy socjalizmu, że jest on odrzuceniem kapitalizmu oraz promowaniem idei sprawiedliwości społecznej. Uczciwie rozważając, PiS nie spełnia ani pierwszej, ani drugiej części tego opisu.

Na pewno nie odrzuca kapitalizmu jako metody gospodarowania, ani jako metody finansowej. Nie wprowadza też idei sprawiedliwości społecznej, ale żąda po prostu potrzebnych kapitalizmowi sprawiedliwych sądów oraz sprawiedliwości i uczciwości jako w ogóle podstawy konstrukcji i oceny wszelkich stosunków kapitalistycznych.  Zatem opisywanie PiSu określeniem "socjalizm" jest po prostu wyzwiskiem i niczym więcej".

Publiczna, w tym państwowa troską o ideologicznie wybrane grupy społeczne jest elementem celowej polityki każdego współczesnego państwa. Jeśli nikt nie robi zarzutu socjalizmu jakiemuś państwu, że otacza troską np. LGBT, to dlaczego państwowe wsparcie dzieci (500+) miałoby być krytykowane jako socjalizm?  

Rzeczywista różnica między kapitalizmem a socjalizmem mieści się w sferze niematerialnej, zwłaszcza moralnej, a nie w warunkach wytwarzania, czy podziału. Mocno upraszczając, ale oddając istotę tej różnicy jest ona taka jak różnica między idealizmem (kapitalizm) a materializmem (socjalizm). Idealizm nie dopuszcza postawy: "cel uświęca środki" a materializm i owszem, na tym polega. W tych warunkach można opisać PiS w ten sposób, że domaga się kapitalizmu jako metody gospodarczej i finansowej, ale bez wynaturzeń właściwych socjalizmowi i w ogóle wszelkim złodziejom.

Mętne, odarte z solidarności z drugim człowiekiem posługiwanie się kapitalizmem sprowadza kapitalizm do samej techniki gospodarczej zawieszonej w dowolnie czym. Rzeczywistym, choć ukrytym ustrojem jest wtedy socjalizm jako ustrój wychujki, zaś używane w nim zewnętrzne cechy techniczne kapitalizmu są tylko ściemą podstawą tej wychujki. Dzięki PiSowi właśnie z tego mamy szansę wyjść. Widać Tobie nie zależy.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @przemsa 29 września 2019 12:09
29 września 2019 22:00

Coś około 50% dorosłych osób posiadających w Polsce czynne prawo wyborcze nie chodzi na wybory (jest to doświadczenie empiryczne raczej nie podlegające dyskusji). Czy myśli Pan, że im zależy na tym aby było byle jak? Czy myśli Pan, że "nie chcą zapobiegać złu". Czy myśli Pan, że jest im wszystko jedno jak jest dookoła nich, i kto i jak rządzi? A może zamiast robieni drogich i wyczerpujących kampanii wyborczych wszystkie partie startujące w wyborach zrobiły by zrzutkę na poważne badanie fokusowe dlaczego owe 50% jednak nie idzie na wybory. I takie wyniki warto by skomentować, pewnie niejedną, notką. Pańska dzisiejsza do niczego mnie nie przekonuje i o niczym interesującym mnie nie informuje.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

orjan @tomciob 29 września 2019 22:00
29 września 2019 22:19

"Czy ... im zależy na tym, aby było byle jak?"

Z dawnego śpiewnika:

A kiedy rano nie chce ci się podnieść dupska
Przypomnij sobie jak walczyła Nadia Krupska

bo właśnie tyle dostaną ci, którym nie zależy.

 

zaloguj się by móc komentować


gorylisko @BezNicka 29 września 2019 20:44
30 września 2019 00:22

w pana przypadku nie ma żadnych złudzeń...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 29 września 2019 21:25
30 września 2019 05:08

Nie chce mi się czytać. Z tekstu Dakowskiego wynika, że wybory wygra jakaś trzecia siła?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ArGut 29 września 2019 21:36
30 września 2019 05:10

Nie, nie mylę się. Owszem, kwestie ekonomiczne też są teraz bardzo ważne, ale w tych wyborach zdecyduje się coś więcej.

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomciob 29 września 2019 22:00
30 września 2019 05:14

> Czy myśli Pan, że jest im wszystko jedno jak jest dookoła nich, i kto i jak rządzi? 

Tak. Myślę, że jest im wszystko jedno, bo w ogóle nie są w stanie dostrzec, że to kto rządzi ma jednak wpływ na ich życie. Uwierzyli, że każdy polityk to złodziej i tak dalej. 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 29 września 2019 21:57
30 września 2019 05:19

A już wiara, że PiS to socjalizm, w odróżnieniu do na przykład PO, jest odlotem poważnym i porażającym skalą. Gdy jeszcze doda się do tego kibicowanie Korwinowi, bo ten to wprowadziłby nam Prawdziwy Kapitalizm, odlot staje się rakietowy.

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 30 września 2019 05:08
30 września 2019 06:00

bardziej precyzyjnie: prokurenci "trzeciej siły"

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 30 września 2019 06:00
30 września 2019 06:07

Ale konkretnie: mogę za dwa tygodnie zagłosować na jakąś partię, która zamiast PiS albo PO utworzy rząd?

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tomciob 29 września 2019 22:00
30 września 2019 07:12

Takie badania zostały zrobione. I odpowiedź jest z grubsza taka, jak Przemsa napisał. Plus ci, którym się zwyczajnie nie chciało ruszyć tyłka. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Ongaku 29 września 2019 20:24
30 września 2019 07:19

chyba aparatu skarbowego w RPO nie widziałeś ani nie doświadczyłeś; akumulacja? idź po flaszkę - na rozum

zaloguj się by móc komentować

qwerty @BezNicka 29 września 2019 20:31
30 września 2019 07:22

dziś 'milioner' jutro pod mostem;- wystarczy jedna decyzja skarbowa i nakaz zatrzymania/przeszukania/... i po milionerach, a i od PiSu to nie zależy; aparat administracyjny państwa w RP jest bytem samoistnym o lokalnych centrach decyzyjnych i dotyczy to: sądów, prokuratur, aparatu skarbowego, ...; a co to są za kryteria tej 'niezależności'?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @qwerty 30 września 2019 07:22
30 września 2019 08:13

To, ze PIS to socjalisci udowadniał mi Onyx kilka lat temu na TT gdy wpadłem w zachyt i uwierzylem w Dobra Zmiana. Ja akurat myslalem, ze rozliczą czerwona Oligarchie, której nienawidze najbardziej gdyz wychowano mnie w pogardzie dla czerownych.  Oligarchie w Polsce nie znam z gazet tylko była to moja rodzina - ozeniłem sie z coreczka czerwonego barona z 1 setki Polski - taki polityczny mezalians (miłosc z liceum) więc naogladłem sie jak sie "hrabiostwo" wozi od środka.

Pani Strezynska z PIS Prezes UKE przyjeła łapówki od mojej konkurencji by mnie wyeliminowac z rynku -  co oczywoscie połozylo spora firme. Ciezko sie walczy z urzedami choc jestem jedynym człowiekiem w Polsce, który wygrał proces z UKE, tak nieudolnie na tzw. rympał mnie dojechano - błedy proceduralne - moj adwokat powiedział, ze gdyby to były USA odszkodowanie rzedu 100 mln USD.

Nie rozumiem skad inwektywy jakies sugestie, ze mam isc po flaszke na rozum. Pewne dlatego ze jestem tu nowy - moze pod Toruniem usłysze to samo prosto w oczy - zobaczymy kto bedzie miał odwage...

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Ongaku 30 września 2019 08:13
30 września 2019 08:38

bandycki i totalitarny charakter administarcjji panstwa nie ma nic wspólnego z tym, czy PiS czy nie PiS;- diagnozowanie realiów oraz gromadzenie materiału dowodowego na określone tezy/hipotezy wymaga normalnej pracy [sledczej, operacyjnej. etc];- lokalność czy też jednostkowość doznań/przeżyć/... nie jest dobra materia do uogolnień; a jeśli juz o polskich adwokatach to wolę się nie wypowiadać;- pojęcia: socjalizm, kapitalizm w dotychczasowych znaczeiach społecznych/historycznych nie mają zastosowania, ponieważ nie oddaja istoty sporów/zjawisk/patologii/..;- jest rok 2019r. i nazywanie zjawisk oraz ich diagnozowanie nie może korzystać z dorobku pojęć XIXw. świat jest bardziej złożony; debaty o socjaliżmie tych czy owych sa zwykłym biciem piany i czekaniem na Pana Godot, a konfrontacji na odwagę to proszę nie wywoływać: www.biblioteka-niepokonani.pl - "Medyczne haki WSI" i wiele innych operacji jest na naszych biurkach

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Ongaku 30 września 2019 08:13
30 września 2019 09:10

Uważasz sie za sprytnego , sądzisz, ze ten rodzaj bezczelności jaki reprezentujesz zostanie kupiony tu w SN, ze jesteś osobą wiarygodną? Dla mnie jesteś zwyklym trollem albo osobą ktora ma poważne problemy osobowosciowe.. Sorry, bo to tak wyglada z zewnatrz.Za grosz w tym co piszesz nie ma logiki.. Sadzisz,ze ktos kupi te Twoje bajki z mchu i paproci.. ? Nie wiem czy wiesz ,ale tutaj jak sie pisze o faktach to sie powoluje na źródła , dowody . Jezeli o mnie chodzi , to napisz oddzielną notkę ,dołącz do tego odpowiednią dokumentację ,to może uwierzę w to co piszesz..  

To nie jest kwestia tego,ze jesteś tutaj nowy.. Jestem przekonany,ze znikniesz tak szybko jak sie pojawiłes i to z własnej woli.. W tym wypadku czas Twojego pojawienia się jest istotny, a legendownie malo wiarygodne. Twoja nadaktywnosc tuż przed wyborami , jest zastanawiajaca.. Oczywiscie, jak to masz w zwyczaju zaznaczać , masz do tego prawo :)  A Internet jak to Internet wszystko zmieści..:)

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa 30 września 2019 05:19
30 września 2019 09:13

Zgoda.

Z tym, że wiara to zbyt uprzejme określenie. Ja bym określił: zabobon.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 30 września 2019 08:13
30 września 2019 09:51

W tę łapówkę to trudno mi uwierzyć. Skoro bowiem dawała Twoja konkurencja, to raczej nie jesteś jej (tej łapówki) świadkiem.

Jest jednak coś ogólnie na rzeczy. Otóż wbrew różnym sensacyjnym wyobrażeniom prawdziwa zmora przedsiębiorców, ale też wszystkich obywateli nie kryje się w przepisach, ani w programach różnych partii, ani nawet w składach personalnych różnych wrganów władz, sądów, itd. To jest zawsze w jakimś sensie losowe, że każde gniazdo może znaleźć swoją kukułkę. Jedna kradnie, inna czyni inne zło, jeszcze inna to tuman, itd. Z tym należy walczyć, kukułki te przynajmniej piętnować, ale utopią jest zakładać, że wszystkie kukułki znikną (mówię o polityce, a nie o ornitologii).

Prawdziwą zmorą i jednocześnie układem ochronnym kukułek jest bowiem rusko-bizantyńsko-niemiecki spadek urzędniczo obyczajowy, który polega na tym, że ilekroć obywatel (może być przedsiębiorca) staje w potrzebie, a co dopiero w konflikcie z jakimkolwiek posipakiem przy władzy (choćby ze zwykłym  krawężnikiem ze straży miejskiej), to natychmiast wszyskie inne elementy władzy, w tym władze nadrzędne wchodzą we wzajemny spisek przeciwko temu obywatelowi. Obywatel, niech będzie przedsiębiorca, z reguły staje wtedy nie wobec swojej sprawy, ale przeciwko pewnemu nepotycznemu systemowi, którego wszystkie elementy zgodnie knują przeciwko niemu. Że co, że tego gołym okiem nie widać? A Al-Kaidę widać?

Wieloinstancyjne postępowanie jest w takich warunkach fikcją, bo przełożeni, czy te drugie instancje, w tym sądy, zwłaszcza administracyjne, całą energię wkładają nie w to najpierw, aby sprawdzić dotychczasowe postępowanie, ale ciężko pracują, aby pozbyć się petenta, a najlepiej jeszcze kopnąć go w niższe plecy. To z kolei powoduje, że zwłaszcza przedsiębiorcy odczuwają silną potrzebę zapewnienia sobie indywidualnych warunków u władzy. NB. w tym splocie kryje się diagnoza wyników wyborów samorządowych w miastach. 

Władza będzie przeciwko przedsiębiorcy tak długo, aż zostanie przekonstruowana w kierunku, że w razie pretensji przedsiębiorcy (czy obywatela) dany urzędnik natychmiast jest odsuwany od sprawy a rozpoznanie pretensji zaczyna się nie od meritum sprawy, ale od kontroli pracy tego urzędnika przez organ względem niego całkowicie zewnętrzny.

W porówaniu do tego kukizowe okręgi jednomandatowe to jest ściema. Dużo szumu, nadziei, a wybrani i tak w Sejmie knuć będą razem.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @orjan 30 września 2019 09:51
30 września 2019 10:07

Ja to określam: pruska biurokracja prowadzona na sowiecki sposób.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @przemsa 30 września 2019 05:14
30 września 2019 10:36

Mocne. Ci ci nie chodzą na wybory uwierzyli, że każdy polityk to złodziej. Widzi pan ja jestem już starej daty i pamiętam czas PRL-u kiedy pójście na wybory nie miało szansy zmienić niczego. Więcej powiem po latach ludzie którzy ten PRL tworzyli okazali się "ludźmi honoru". Były co prawda małe zgrzyty, a to na pogrzebie Jaruzelskiego, a to na kameralnym pogrzebie Kiszczaka ale poza tym to nic więcej. Więcej powiem, niezależnie od władzy jaka rządzi, warto być porządnym i uczciwym człowiekiem. Dlatego mnie nie przekonuje argument, że muszę "iść na wybory" i oddać swój głos bo... No właśnie bo co. Bo świat stanie się lepszy albo gorszy. Bo zmienię świat i Polskę. Bez przesady. PiS otrzymał władzę, bo władza, ta ziemska, pochodzi z nadania. Zmienił oczywiście co nieco na lepsze i tyle, ale skończy się czas PiSu i będzie nowa władza, która też będzie z nadania. I tyle w temacie. Jakim to nowym wielkim i świeżym odkryciem jest premier Mateusz Morawiecki skoro całą swoją karierę, kapitał i pozycję zbudował na transformacji PRL-u w III RP z oddaniem po 1989 roku rynku i produkcji w ręce zachodniego kapitału. Nie ma naprawdę żadnego znaczenia czy pójdę na wybory czy nie bo gdyby nawet wygrała wybory KO pewne procesy gospodarczo-społeczno-własnościowe pozostaną niezmienne, niezależnie od władzy jaka będzie nami rządzić. One te procesy są trwałe i są poza jakimkolwiek establishmentem politycznym, który będzie rządził Polską. Zmienić te procesy może jedynie wojna. Ja swoje dzieci musiałem wychować bez 500+ i co mam płakać, że nie zgadzałem się na tamtą władzę, w której musiałem wychować swoje dzieci choć głosowałem przeciw niej. Bez przesady. Stawianie argumentu, że ci którzy nie idą na wybory są w jakikolwiek sposób gorsi albo co gorsza upośledzeni jest zwyczajnym szantażem emocjonalnym albo prowokacją emocjonalną i tak odbieram tę notkę.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Ongaku 30 września 2019 08:13
30 września 2019 10:45

Dlaczego nie zgłosiłeś sprawy do CBA skoro była łapówka?

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @Grzeralts 30 września 2019 10:07
30 września 2019 10:51

 

-pruska biurokracja prowadzona na sowiecki sposób a zazydzenie, co pierwsze...było o judaizmie- czytajmy Konecznego...

 

 

-  moze zamiast Pisu model chinski/wybor jak sie patrzy dla lacinnika/

- któz jest lacinnikiem, Jaroslaw Kaczyński/z Ameryka/ czy np.... kto?

-jak uratowac,o ile, łacinnikow bez ich wiedzy i zgody,

socjalizm,kapitalizm i cos tam-dyrdymały,

głosuje na Pis

 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @tomciob 30 września 2019 10:36
30 września 2019 11:05

Akurat w tych wyborach chodzi o dwie sprawy, aby PiS uzyskał większość konstytucyjną oraz aby doprowadzić do unicestwienia tworu zwanego PO. I oby na to miejsce powstała jakaś normalna opozycja w stylu zdroworozsądkowej Jaruzelskiej a nie odczłowieczonej, bezczelnej, chamskiej Jachiry, która nie ma żadnych hamulców i aby dokopać pisiakom gotowa jest na wszystko. Niech normalną opozycję buduje Konfederacja, niech buduje struktury, pozyskuje członków, niech nabiera doświadczenia. Ba nawet niech za 4 lata wygra wybory, jeśli taka będzie wola wyborców.

Bo na pewno przyjdzie taki moment, że PiS ludziom się znudzi i zagłosują na inna partię. Tylko niech to nie będzie oragnizacja jawnie mafijna, dla której liczy się wyłącznie władza dla władzy i dla profitów z tego faktu płynących a ludzie mogą sobie zdychać pod płotem.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomciob 30 września 2019 10:36
30 września 2019 11:10

Tak, tak... Proszę wybaczyć, ale nie chce mi się brnąć w tę stronę. Sprawa jest bowiem prosta, a na czym jej prostota polega zbyt wiele razy już pod tą notką pisałem.

 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @ewa-rembikowska 30 września 2019 11:05
30 września 2019 11:14

> oby na to miejsce powstała jakaś normalna opozycja 

Odniosę sie skrótowo: właśnie tak. Żeby PiS miał z kim przegrać i nie wiązało się to z powrotem tych ludzi do władzy.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @tomciob 30 września 2019 10:36
30 września 2019 11:33

Wiesz , Twoja argumentacja przekonuje  mnie do tzw przymusu wyborczego ,który jest np. w Australii i nie tylko. Osobiscie uwazam, ze tego rodzaju obowiązek dyscyplinowalby nasze społeczeństwo, a i sytuacja byłaby klarowniejsza co do naszych wyborów , no i skarb państwa zyskały troche gotówki wynikającej z grzywny za uchylanie się od przystąpienia do wyborów.. Oczywiście taki przymus nie zabrania Ci wrzucenie pustej karty wyborczej.. Dla mnie grupa osob ,ktora nie przystepuje do wyborów ,jest grupa którą bardzo trudno określić, wszelkie tlumaczenia do mnie nie trafiają.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewa-rembikowska 30 września 2019 11:05
30 września 2019 12:48

Uważnie czytam Waszą dyskusję na temat wyborów. Jest więcej niż ciekawa. Chociaż wszyscy po trochu mają swoją rację,to pani Rembikowska 11:05 najtrafniej wyraziła swoje zdanie. Wybór między dżumą ,a cholerą ,być może stworzą szansę dla Konfederacji ,dla myślących inaczej...

zaloguj się by móc komentować

zkr @przemsa 29 września 2019 20:05
30 września 2019 12:57

Gdy czytam komentarze tych co sie gimnastykuja (pod ta notka i wczesniejszymi) aby udowodnic, ze tak naprawde nie ma roznicy miedzy wyborem PiS czy PO to zaczynam sie zastanawiac ilu z nich to kryptoplatformersi ? ;)

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @BTWSelena 30 września 2019 12:48
30 września 2019 13:04

Ja tam wolę myślących normalnie.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @orjan 30 września 2019 09:13
30 września 2019 13:07

W tle widnieje definicja: socjalizm jest teraz, jak rząd daje z tego co ma też trochę wszystkim lub większości. Kapitalizm i wolność, to jak mamy całą pulę do rozdzielenia między wtajemniczonych. No ale socjalizm to przecież rozdawnictwo, a wolność to interesy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @MarcinD 30 września 2019 13:07
30 września 2019 13:48

Bardzo dobra definicja. 

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @przemsa
30 września 2019 14:07

Kapitalizm zaproponował pan od kopalni Krupiński. Potrzebowała kopalnia 600 mln. 30 mln Polaków wpłaca po 20 Zł. W zamian uzyskuje do zakończenia eksploatacji złóż, 1 mln Zł. To ile zyskałaby czteroosobowa rodzina? To początek i koniec marzeń. NIE MA W POLSCE polityka, który uwolniłby Polaków ekonomicznie, dając miejsce dla klasy średniej. Kto i czym ,,przekupi,, takiego Polaka? Na jaki poziom weszłaby kampania wyborcza, jacy ludzie stanęliby do wyborów? 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa 30 września 2019 05:10
30 września 2019 15:08

Nie, nie mylę się. Owszem, kwestie ekonomiczne też są teraz bardzo ważne, ale w tych wyborach zdecyduje się coś więcej.

No tak, fakt. To czym jest to coś więcej ? Dzisiaj zamieszczony spot wyborczy PiS - Idź na wybory. Czy to taki gnuśny chichot ? Nie musimy robić nic bo Platforma Obywatelska to głupki i matoły a my skorzystamy jedynie z ich formatu ? Nie ma przecież 3 drogi. Janusz i Grzegorz, według mnie, to też część SYSTEM-u.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @MarcinD 30 września 2019 13:04
30 września 2019 15:22

Ba! wolenie trzeba mierzyć specjalnym termometrem.Bo gdzie" strona tam żona"(bez obrazy) A wolność w interesach obecnie to strategia macania kur,która lepsze jajko da...Zależy od gospodarza i jego przedsiębiorczości.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @qwerty 30 września 2019 08:38
30 września 2019 16:36

Tak mowisz - " a jeśli juz o polskich adwokatach to wolę się nie wypowiadać " - to ten Pan jest moim prawnikiem. https://www.facebook.com/KaW1944

pozdro.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 30 września 2019 11:33
30 września 2019 16:40

> Dla mnie grupa osob ,ktora nie przystepuje do wyborów ,jest grupa którą bardzo
> trudno określić, wszelkie tlumaczenia do mnie nie trafiają.

Oddanie głosu to jakieś plus minus trzydzieści minut z życia. Z dojazdem. Kilka razy na dekadę. Tak więc, jeżeli nie jest to świadoma, jakoś tam uzasadniona kontestacja, osoba której nie stać na taki wysiłek, ma po prostu w dupie, kto będzie rządzić, bo jest zbyt tępa by pojąć, że to MA wpływ jakiś wpływ na rzeczywistość.

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @zkr 30 września 2019 12:57
30 września 2019 16:41

Nie, to kryptointeligenci ;-)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 30 września 2019 13:07
30 września 2019 16:42

Socjalizm vs kapitalizm, to mniej więcej ten sam poziom debaty, co spór Dmowski czy Piłsudski :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @BezNicka 30 września 2019 14:07
30 września 2019 16:42

Co by było gdyby średnio mnie interesuje.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ArGut 30 września 2019 15:08
30 września 2019 16:43

> No tak, fakt. To czym jest to coś więcej ?

Bazą.

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @MarcinD 30 września 2019 13:07
30 września 2019 17:04

Naprawde Kapitalizm i Socjalizm to samo?

Chrześcijańska szkoła myśli ekonomicznej oparta jest głównie na stwierdzeniu, że Przykazania Dekalogu: „Nie pożądaj żadnej rzeczy należącej do bliźniego” i „Nie kradnij”, oprócz ich znaczenia religijnego i jako podstawowych nakazów moralnych, stanowią też imperatywy ekonomiczne, których nieprzestrzeganie, szczególnie przez prawa stanowione i władze państwowe w stosunku do obywateli, powoduje niepożądane i często katastrofalne skutki gospodarcze.

Inaczej mówiąc: im powszechniejsze jest zjawisko kradzieży w jej różnych postaciach, zwłaszcza w przypadku zalegalizowanej grabieży dokonywanej przez państwo, a więc w „majestacie prawa”, tym dotkliwiej cierpi na tym gospodarka i szybciej następuje ubożenie ludności. Stwierdzenie to powinno szczególnie przemawiać do chrześcijan, dla których Dekalog, jako pochodzący od Boga, stanowi jeden z filarów wiary, a fakt, iż Stwórca zakazuje bezpośrednio aż dwoma Przykazaniami pozbawiania własności naszych bliźnich, wskazuje na wielkie znaczenie, jakie nadał On nietykalności cudzej własności prywatnej.

Pomimo tego, państwo i jego urzędnicy spokojnie pozbawiają obywateli ich własności. Czynią to na różne sposoby, takie jak:

  1. praktykowanie socjalizmu poprzez bezpośrednią konfiskatę własności prywatnej na rzecz państwa i jego różnych instytucji;
  2. drukowanie papierowych pieniędzy bez pokrycia we wzroście bogactwa narodowego, co powoduje inflację i obniżanie wartości tych pieniędzy, które obywatele już posiadają;
  3. zaciąganie pożyczek państwowych bez wiedzy i zgody obywateli, którzy wraz z następnym pokoleniem będą musieli je spłacać;
  4. szerzenie i praktykowanie korupcji poprzez tworzenie korupcjogennych urzędów dla „swoich” i ochrona ich działań, co powoduje duże koszty ponoszone przez całe społeczeństwo;
  5. tworzenie w instytucjach państwowych stanowisk bezproduktywnej i pasożytniczej pracy, będącej przykrywką dla dystrybucji pieniędzy z kieszeni podatnika;
  6. przyznawanie przez rząd różnych licencji, koncesji, monopoli i innych przywilejów wybranym jednostkom lub grupom, kosztem wszystkich pozostałych obywateli;
  7. zalecane przez Marksa opodatkowanie wybiórcze (progresywne) ludzi zamożniejszych, które jest sprzecznie z zasadą równości wszystkich obywateli wobec prawa, a tym samym karanie bogatszych za to, że w gospodarce rynkowej stali się takimi dzięki swej pracowitości, zaradności, uczciwości, wyrzeczeniom, oszczędzaniu i zaspokajaniu potrzeb innych ludzi owocami swej działalności;
  8. łamanie prawa podaży i popytu przez narzucanie cen minimalnych lub maksymalnych za jakieś dobra, tj. okradanie właściciela z prawa do swobodnego dysponowania swą własnością;
  9. opodatkowanie na cele, które nie służą dobru całego społeczeństwa, lecz tylko niektórym jego grupom…

…i tak dalej.

W świetle powyższego oczywistą rzeczą jest, dlaczego rządy w państwach socjalistycznych i „opiekuńczych”, oparte na ograniczaniu prawa do własności prywatnej, jej „uszczuplaniu” i konfiskacie, prowadzą kraje do bankructwa, a rodziny i społeczeństwo do rozkładu.

Chrześcijanie winni pozostać czujni, szczególnie jeśli chodzi o rozumienie często występujących haseł o potrzebie realizacji zasad sprawiedliwości społecznej (co, między innymi, ujmuje artykuł 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej), gdyż te hasła pośrednio wzywają do łamania Dziesiątego Przykazania („Nie pożądaj żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego”) i do przymusowego wyrównywania nierówności majątkowych i społecznych.


Są one inspirowane przez różnych zwolenników marksizmu, który, jak wiadomo, za jeden z podstawowych dogmatów uznaje konieczność likwidacji własności prywatnej (za wszelką cenę).

Chrześcijańska myśl ekonomiczna służyć może jako narzędzie intelektualne w zwalczaniu marksizmu. Ponadto zachęca patriotów pragnących jak największego dobrobytu dla swego kraju, aby nie pozwalali rządzącym na ustanawianie i egzekwowanie praw okradania obywateli przez państwo, lecz przeciwnie – czynili wszystko, by doprowadzać takie już istniejące, niemoralne prawa do likwidacji.

Do szkoły!!! :)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @orjan 30 września 2019 09:51
30 września 2019 17:14

Warte uwagi dziekuję

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Ongaku 30 września 2019 16:36
30 września 2019 17:18

No i co z tego ma wynikać. Geniusz, z układami? 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Ongaku 30 września 2019 17:04
30 września 2019 17:20

Kiedy to wprowadzisz w życie? Daj znać jak Ci się uda.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @qwerty 30 września 2019 17:18
30 września 2019 17:20

Nie mam ukladow. Mam zdrowy mózg niezmącony flaszka socjalizmu dlatego zaden socjalista mojego głosu nie dostanie. Amen.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @qwerty 30 września 2019 17:20
30 września 2019 17:24

Kiedys trzeba zaczac - Jezus tez kiedys zaczynał... i patrz juz 2000 lat doktryna przetrwała...

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
30 września 2019 17:27

W natemat.pl troszczą się o Konfederację:
https://natemat.pl/285665,tvp-pomija-konfederacje-dlaczego-pis-boi-sie-konfederacji
I to rozumiem. Na ich miejscu promowałbym ją ile wlezie.

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa 30 września 2019 16:43
30 września 2019 18:44

> Bazą

No a ile razy używasz tego słowa w swej gawędzie ? CTRL+F wynik = ...

Baza i Nadbudowa się ŹLE KOJARZĄ i pasują do mema, który sprzedał mnie Edek. Edek jest fanem "wolnych ludzi" i uważa, że teraz walczą ze sobą "socjaliści pobożni" z "socjalistami bezbożnymi".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ArGut 30 września 2019 18:44
30 września 2019 18:57

Nie wiem o co Ci chodzi i nie wnikam. 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Ongaku 30 września 2019 17:24
30 września 2019 19:45

no nieźle jak na początek

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 30 września 2019 16:40
30 września 2019 20:48

ten sposób wnioskowania ma tę wadę, że równie dobrze może zostać użyty do wyciągania adekwatnie przeciwnych wniosków. Czyli np., że ten kto idzie głosować, jest na tyle tępy, by zdołał pojąć, że NIE MA to istotnego wpływu na rzeczywistość.

Gdyż wpływ taki ma zupełnie coś innego, czyli zakulisowe, gabinetowe ustalenia, która z ekip politycznych  w konkretnej sytuacji geopolitycznej  w danym czasie bardziej przekonująco"sprzeda" wyborcom iluzje, aby uzyskać od nich  alibi do realizacji owych zakulisowych ustaleń.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 30 września 2019 20:48
30 września 2019 21:01

Nie, nie ma tej wady. A przyczyna tego jest bardzo prosta: ktoś wybrany większością głosów, na którą to większość składają się głosy pojedyncze, będzie rządził. 

Natomiast co do opowieścii o iluzji, zakulisowych wpływach itd, oczywiście są ciekawe i na pewno w sporym stopniu prawdziwe, ale i wtedy w dalszym ciągu dokonuje się wyboru ekipy z tym zakulisowym bagażem, do którego nam bliżej. 

 

zaloguj się by móc komentować

olo @przemsa 30 września 2019 21:01
30 września 2019 21:35

tak by  bylo gdyby pis zrobil konwencje "bagaz plus"

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 30 września 2019 21:01
30 września 2019 22:52

Odpowiedz na jedno jedyne pytanie. Dlaczego zmarły dzisiaj ś.p. Kornel Morawiecki, jeden z tych  nielicznych "chorych na Polskę",  musiał do ław parlamentarnych dostawać się z jakiejs partyjki p. Kukiza, a nie z list hiperultrapatriotycznego PiS-u.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @qwerty 30 września 2019 19:45
1 października 2019 04:43

Poczatek był 2000 lat temu - chyba sie nie zrozumielismy.

Marks 200 lat temu.

walka trwa :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 30 września 2019 22:52
1 października 2019 06:14

Widzi Pan, Panie Stanisławie, to jest właśnie irytujące. Przedstawiłem pewien temat prosto i łopatologicznie, a Pan cały czas dryfuje próbując go zmienić dywagując i wciskając jakieś szokujące zagadki i sensacje. Więc nie mam bladego pojęcia, dlaczego śp. Kornel Morawiecki wlazł do parlamentu z list aktualnej przystawki Kosiniaka, ale wiem za to, że rząd tworzyć będzie PiS albo szeroko rozumiana Platforma POKO. Wystarczy.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @MarcinD 30 września 2019 13:07
1 października 2019 07:38

Ładnie chwyciłeś byka za rogi!

Państwo (każde!) zawsze coś daje. Od tego jest i po to każde państwo jest.  Istotne jest pytanie komu dane państwo daje, czyli dla kogo ono jest - głośno pyta Jarosław Kaczyński.

Zwykle myślimy o pieniądzach, ale przecież chodzi o świadczenie jako takie. Zamieńmy więc w eksperymentalnym rozumowaniu jakieś państwowe powszechne świadczenie pieniężne (np. 500+) na równie powszechne państwowe świadczenie dostępu do edukacji (też kosztuje!). Wszak to świadcznie edukacyjne również jest "dostarczane" odbiorcom indywidualnym i do względnie niedawna każdy sam musiał je sobie opłacać.

I co nam z tego rozumowego eksperymentu wyjdzie? Że socjalistyczne jest każde państwo, które zapewnia powszechną edukację? A państwo kapitalistyczne to dopiero (strzelam!) Sudan Południowy? 

I tak dalej.

Czy już każdy widzi, że jazgot na PiS, że on jest socjalistyczny, to zwykłe wyzwisko?

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @ewa-rembikowska 30 września 2019 11:05
1 października 2019 07:45

No to właśnie ja nie idę na wybory, to jest mój wkład w to, żeby PiS nie dostał większości konstytucyjnej. Bo nowa konstytucja od PiS będzie jeszcze gorsza, niż obecna. Niestety, dla mnie PiS składa się, przynajmniej górka, z pazernych idiotów i zwyczajnie boję się tych Gowinów, Ziobrów, Glińskich, Błaszczaków. I Kaczyńskiego. Naprawdę nie chcę sie przekonać, jak będzie wyglądała pisowska reforma państwa.

zaloguj się by móc komentować

orjan @stanislaw-orda 30 września 2019 22:52
1 października 2019 07:50

Bo według mojego małego wrocławskiego rozumku,  od wypełnienia swojego przeznaczenia w Solidarności Walczącej śp. Kornel Morawiecki był już samotnym białym żaglem. To jego należało zapraszać, a nie żeby to on szukał partyjnego miejsca dla siebie.

W końcu śp. Kornel Morawiecki sam zaprosił się do Sejmu przy czym zaraz pokazał, że wstąpił do Sejmu on, jako on, a nie jako jeden z Kukizowców. Gdzie im do niego!

 

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @SalomonH 1 października 2019 07:45
1 października 2019 08:03

Czy ci ludzie z PiS są najpazerniejsi w przyrodzie, czy też u konkurencji są znacznie pazerniejsi? A jak z idiotyzmem? Gdzie są idiociejsi?

PiS ustawił programową stawkę tak wysoko, że wygrawszy (im wyżej, tym lepiej) nie przeżyje ewentualnego porzucenia swoich obietnic wyborczych. Co Ci więc zależy odżałować 4 lata, aby ich sprawdzić? Komu wolałbyś dać te 4 lata?

A może wolałbyś 4 lata marazmu głębokiego jak ruska smuta, gdyby PiS miał ledwo-ledwo większość w Sejmie i przegrałby w Senacie? Jeśli tak (w co nie wierzę przyjmując, że wyrażasz tu tylko swój zapał polemiczny), to co ja miałbym o Tobie myśleć?

 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @orjan 1 października 2019 08:03
1 października 2019 08:59

PiS wygra i tak. Na przełożenie wajchy już trochę za późno. A nawet jak wygra opozycja, to znajdą miejsce przynajmniej dla Gowina i Glińskiego. To naprawdę bez znaczenia. Boję się tylko, że jak PiS dostanie zbyt dobry wynik, to zaczną reformować państwo, zaczynając od konstytucji i naprawdę będzie ciężko. Tak, wolę te 4 lata marazmu, niż 4 lata rozentuzjazmowanych durniów, których nic wtedy nie powstrzyma. Ostatnie 8 lat rządów PO przeżyłem jakoś, w jednym kawałku, to i kolejną kadencję PiS przeżyję, ale wolałbym, żeby nie była jednak zbyt intensywna.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @orjan 1 października 2019 08:03
1 października 2019 09:06

Bo ja to widzę tak, że pełnia władzy dla PiS będzie koszmarem, Kaczyński zawsze ciepło wyraża się o piłsudskim i bierze z niego przykład. Będzie to czas czystek, znikania ludzi i ich marginalizacji. Czas dziwnych rozliczeń i wyrównywania rachunków. Czas terroru, po prostu.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @orjan 1 października 2019 07:38
1 października 2019 09:11

Panstowa edukacja tak ale tylko socjalistyczna - PPS bohaterami :)

Państwo (każde!) zawsze coś daje. Od tego jest i po to każde państwo jest.  Istotne jest pytanie komu dane państwo daje, czyli dla kogo ono jest - głośno pyta Jarosław Kaczyński.

Panstwo kazde cos zabiera !!! - złodzieje.

Po darmowej edukacji musze sie doksztalcac indywidulanie na poratlu SN i w wydawnctwie klnika jezyka.

Wątpliwy sukces programu 500+

W ocenie skutków regulacji, która została sporządzona dla projektu ustawy wprowadzającej 500+ możemy przeczytać że “projekt ustawy ma na celu przede wszystkim pomoc dla rodzin wychowujących dzieci oraz przeciwdziałanie spadkowi demograficznemu w Polsce, przez przyznanie tym rodzinom nowego świadczenia wychowawczego”. Trzy lata po wejściu w życie programu, autorzy raportu pt. “Rodzina 500+ – ocena programu i propozycje zmian” stawiają i udowadniają tezę o braku możliwości stwierdzenia korelacji między programem, a wzrostem dzietności. Potwierdzono jednocześnie, że program przyczynił się do ograniczenia w dużym stopniu ubóstwa wśród dzieci. Autorzy jednak wskazali, że można było to zrobić dużo oszczędniej, dokładnie za jedynie 12% budżetu programu.

Niemcy – “Kindergeld”

Niemcy na poziomie federalnym proponują rodzinom miesięczne świadczenie nazywane “Kindergeld”, które jest wypłacane za każde dziecko do 18 roku życia lub do 25 roku życia, o ile będzie ono kontynuować naukę [1]. Wysokość świadczenia (waloryzowana co kilka lat) uzależniona jest od ilości posiadanych dzieci. Ostatnia waloryzacja miała miejsce 1 lipca 2019 roku. Od tego dnia wysokość świadczenia wynosi [2]: a) 204 euro/mies. na pierwsze i drugie dziecko; b) 210 euro/mies. na trzecie dziecko oraz c) 235 euro/mies. na czwarte i kolejne dziecko.

Czy Kindergeld wpłynął pozytywnie na dzietność? Dane dotyczące współczynnika dzietności pokazują, że od połowy lat ‘70 do dnia dzisiejszego współczynnik ten utrzymuje się mniej więcej na poziomie 1.3 – 1.5 [3]. Również badania nie dają jednoznacznie pozytywnej odpowiedzi na pytanie o wpływ Kindergeld na współczynnik dzietności, sugerując że świadczenie to ma wpływ przede wszystkim na podjęcie decyzji o urodzeniu kolejnego dziecka w rodzinach o niskich dochodach, posiadających już co najmniej jedno dziecko [4].

500+ dal Polakom kase na konsumcje do wydnia w zagranicznych sieciach handlowych - kto zarobił?

Beata szydło gdy była premierem zapowiadała repolonizacje mediów, opodatkowanie zag sieci handlowych, reforme słuz specjalnych - rozliczenie bandytów z PO-PSL.

Co z tego zrealizowano?

NIKT NIE SIEDZI !!! a czerwona wierchowka ciągle smieje sie ze swoich "pałaców" Polakom w twarz.

Bolesłą Bierut nadal w Alei Zasłuóznych.

Wyczyny Glińskiego i Gowina przemilcze...

Rączka rączke myje.

W dupokracji najwazniejsze jest przygotowanie alternatywy dla wyborcy - Jozef Stalin :)

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SalomonH 1 października 2019 07:45
1 października 2019 09:16

> Bo nowa konstytucja od PiS będzie jeszcze gorsza, niż obecna.

Potwierdzam. Słyszałem o tym w TVN, a to stacja inteligencji, mądrze tam mówią.

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 1 października 2019 09:16
1 października 2019 09:19

A gdzie jest projekt tej konstytucji?

Czy jak zawsze - zaufajmy Prezesowi?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SalomonH 1 października 2019 07:45
1 października 2019 09:23

Swoją drogą fajnie, że mamy tu zwolennika konstytucji Kwaśniewskiego. Przyznaję, że dawno nie widziałem takiego prawdziwka. Ale mamy w sumie wysyp grzybów, więc co tu się dziwić :-D

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ongaku 1 października 2019 09:19
1 października 2019 09:24

Serio chcesz mi powiedzieć, że Konstytucja, którą ewentualnie wprowadziłby PiS, może być gorsza od obecnej? 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Ongaku 1 października 2019 09:19
1 października 2019 09:25

Nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego nie zgłosiłeś Twojej sprawy do CBA.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Ongaku 1 października 2019 09:19
1 października 2019 09:26

Twoja resztka wiarygodności gwałtownie topnieje.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ongaku 1 października 2019 09:19
1 października 2019 09:27

I tak, oczywiście, żeby nie było, że się uchylam, ufam, że Prezes nie wpisałby do niej czegoś szokującego. Oczywiście z wyłączeniem widzów zaprzyjaźnionych mediów. Dla nich niewątpliwie byłaby ona porażającą, faszystowska i homofobiczna. 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Ongaku 1 października 2019 09:11
1 października 2019 09:30

A kto ma siedzieć, skoro PiS nie był w stanie nawet Gersdorf odwołać, bo na jej na pomoc przyszły wszystkie siły zagraniczne i rodzimy jurgieltnicy. Niestety jest wojna. Słyszał Pan o pomysłach UE na powiązanie praworządności z przyznawaniem funduszy? o tym, że idzie na Polskę zmasowany atak uniwersytów - zwłaszcza włoskich, pod hasłem - "a w Polsce jest faszyzm"?

Kto miałby tych osadzonych sądzić? Tuleya et consortes? 

Chcieć to jedno a móc to drugie, czasem trzeba poczekać  na bardziej sprzyjające okoliczności.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @przemsa 1 października 2019 09:23
1 października 2019 09:33

Gdybyś miał szczere intencje, to potrafiłbyś uczciwie dyskutować. Nigdzie nie napisałem, że jestem zwolennikiem konstytucji Kwaśniewskiego, tylko że ta pisowska będzie gorsza, doraźna, rozliczeniowa i niechlujna, jak reformy prawa w wykonaniu Ziobry. Napalacie się tu na większość konstytucyjną, więc może zapytam, co w Konstytucji będzie zmioeniane i skąd to wiemy? Jakiś projekt?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @bendix 1 października 2019 09:26
1 października 2019 09:34

Panowie i Panie - nie bede opisywał i zamieszczał dokumentów. Starczy, ze miejsce na rynku po mojej firmie natychmiast zajela firma z Francuskim kapitałem i jest na nim do dzis.

Nie mam dowodów na korupcje - jakbym miał to bym w ta strone szedł. Sytuacje w UKE zobrazowal mi byly szef PAR - Panstwowa Agencja Radiowa.

Jesli nie jestem wiarygodny to trudno - nikt nie musi mi wierzyc a zebranie o akceptacje u ludzi mam juz za sobą.

Nigdy w życiu nie poparłbym Konstytucji Kwacha - czerowni precz.

Natomiast uwazam, ze uczwiwe w polityce wobec wyborcy jest publikowanie swoich programow czy projektów.

Gdzie projekt PIS - chcialbym sie do niego odnieść.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SalomonH 1 października 2019 09:33
1 października 2019 09:40

Przecież to na jedno wychodzi. NIKT nie ma szans na zmianę Konstytucji poza PiS. A i PiS ma szanse tylko teoretyczne. Jeżeli więc nie chcesz, by PiS ją zmieniał, to w sposób oczywisty wolisz tę, która jest obecnie. Piszesz o tym zresztą wprost, więc daruj sobie te łzawe wygibasy.

 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @przemsa 1 października 2019 09:40
1 października 2019 09:42

Nie chcę, żeby PiS ją zmieniał, BO TO SĄ PATENTOWANE DURNIE. I nie dorabiaj mi proszę czerwonej ideologii, to normalna taktyka pisowców, powstrxymaj się trochę.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewa-rembikowska 1 października 2019 09:30
1 października 2019 09:43

Tzn. ze jak partia wygrywa wiekszosc parlamentarna ma senat i prezydenta - to nic nie moze? Przeciez to pełnia władzy.

Co maja jeszcze mieć?

Tak oczywoscie obiło mi sie o uszy co sie dzieje w UE - dlatego jestem za wyjsciem z tej strutury.

Chcialbym tylko przypomniec czyj podpis widnieje pod Traktatem?

Ktoś jescze pamieta Nicea albo śmierć?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 1 października 2019 09:30
1 października 2019 09:44

To wręcz temat na osobną notkę pt. Dlaczego cechą wspólną wszystkich ortodoksyjno-nieprzejednanych fantastów jest przekonanie, że zmiana nie jest procesem, ale szybkim cudem magicznym

zaloguj się by móc komentować

orjan @SalomonH 1 października 2019 09:33
1 października 2019 09:44

Czy Ty przypadkiem nie oceniasz PiS według PO i innych takich. Gdyby Pis był taki jak oni, to skąd ich nienawiść?

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa 1 października 2019 09:44
1 października 2019 09:45

Pstryczkiem elektryczkiem.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SalomonH 1 października 2019 09:42
1 października 2019 09:46

Nie chcesz, żeby PiS ją zmieniał, więc wolisz obecną.
Identycznie jak miłośnicy PO, SLD i im podobnych.
A teraz może stąd odejść, bo to ja jestem u siebie, a nie Ty, więc nie czuj się zobowiązany, by tu gościć.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 1 października 2019 09:43
1 października 2019 09:47

A nie Tuska i Sikorskiego?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @orjan 1 października 2019 09:47
1 października 2019 09:53

Prosze mnie zle nie zrozumiec.

Byc moze najlepsza opcja dla Polski jest PIS. Na poczatku tej dyskusji w sumie przyznalem sie, ze tez tak uwazam - gdyz za bardzo wyjscia nie ma.

Tym bardziej nalezy patrzec wladzy na rece.

Sytuacje bez wyjscia nazywam pułapką.

Oczywiscie ze moje osobiste doswiadczenia w relacjach z włądza powodują skrajna niechec.

To tez prosze wziac pod uwage.

Apropo Ukraina oddała juz te miliardy co im PAD pożyczył?

:)

 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @orjan 1 października 2019 09:45
1 października 2019 09:56

Psiejsko-czarodziejsko pstryczkiem elektryczkiem.

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 1 października 2019 09:56
1 października 2019 09:59

Psiejsko-trololo - tyle z twoich wypowiedzi wynika - Kraina Grzybów do kwadratu.

Przeciez stać Cie na wicej - zapewniam :P

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 1 października 2019 09:55
1 października 2019 10:01

To Kaczyński aż tak był gorliwy, że GW nie mogła się doczekać? 

PS. W świetle konstytucji, której Ci szkoda, śp Lech.byl tylko "notariuszem".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ongaku 1 października 2019 09:59
1 października 2019 10:04

Twoje komplementy i zachęty (lub ich brak) wzruszają mnie w zerowym stopniu.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @orjan 1 października 2019 10:01
1 października 2019 10:09

Prosze Pana - badzmy dorosli - gdy cos podpisuje to wiem co robie i jakie sa tego rezultaty.

Notariusz tez ma swoje prawa i obowiązki. A co do Konstytucji - ta czerowna jest do zmiany.

Chcialbym tylko wiedziec - na co ?

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 1 października 2019 10:04
1 października 2019 10:10

No coż - czasem warto posłuchac innych - nie namawiam - proponuje...

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Ongaku 1 października 2019 09:34
1 października 2019 10:17

Projekt konstytucji Prawa i Sprawiedliwości (z 2010 roku) jest powszechnie znany bo został opublikowany w internecie i był już kiedyś też linkowany na stronach Szkoły Nawigatorów:

https://plus.pomorska.pl/panstwo-wedlug-konstytucji-pis-projekt-konstytucji/ar/11962040

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @tomciob 1 października 2019 10:17
1 października 2019 10:20


Bardzo dziekuje za Linka - zapoznam sie z przyjemnością.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa
1 października 2019 10:22

podany link nie działa - mam cos takiego z 2010 - czy to aktulane?

https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/d6/bb/58e68ea1c9ddb_z.pdf?1496972741

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Ongaku 1 października 2019 10:22
1 października 2019 10:29

Tak na szybko spojrzalem to juz pare rzeczy jest do zmiany np. Hymn :) - a tak miedzy nami mowiąc uwazam, ze Konstytucja i jej treść powinna byc ustalona z obywatelami w formie referendum na wzór Szwajcarii. - jak Demokracja to Demokracja :)

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @tomciob 1 października 2019 10:17
1 października 2019 10:34

 Uwaga techniczna:

https://plus.pomorska.pl/panstwo-wedlug-konstytucji-pis-projekt-konstytucji/ar/11962040

trzeba skopiować ten link i otworzyć w oknie przeglądarki bo podczas otwierania linku osadzonego w komentarzu wyżej dopisuje się do niego automatycznie literka "p" na końcu, a to skutkuje "errorem 404".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ongaku 1 października 2019 10:10
1 października 2019 10:37

Zaprawdę fascynujący truizm. Bardzo, bardzo dziękuję. 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 1 października 2019 10:09
1 października 2019 12:06

Pamięć bywa zawodna. Mam jaką mam i to, co niżej na wszelki wypadek sprawdzę, po powrocie z komórki do komputera. Teraz na gorąco, celem podtrzymania dyskusji.

Śp. Lech parafował rodzaj uzgodnień negocjacyjnych, bo właściwe podpisy należały do Tuska i Sikorskiego, którzy najpierw powinni byli przeprowadzić referendum, bo ingerencja w treść Konstytucji. 

Ci jednak przepchnęli w Sejmie uchwałę, że referendum zbędne jest i ciupasem podpisali. W ten sposób zmusili śp.  Lecha Kaczyńskiego do podpisu. Jemu zaś pozostało tylko czekać, że moze sprawa załamie się w innym kraju unijnym. 

Jako jedne z ostatnich podpisały Niemcy, ale ci po.wyroku ichniego Trybunału Konstytucyjnego, że ichnia konstytucja jest powyżej traktatu unijnego. W Polsce mógłby to samo zrobić nasz TK, ale wtedy rządziła tam PO i tak to szło ...

Przypominam, że polegam na razie na samej pamięci.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Ongaku 1 października 2019 09:53
1 października 2019 12:19

To były te miliardy, które mieliśmy zwrócić  USA.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @SalomonH 1 października 2019 09:06
1 października 2019 12:24

A komu to miałoby przeszkadzać?

zaloguj się by móc komentować

bendix @Ongaku 1 października 2019 10:22
1 października 2019 12:27

Wystarczy skopiować link do przeglądarki a nie klikać w niego. Każdy zauważy że wklejający link uczynił błąd i jest 'p" na końcu dodane.

zaloguj się by móc komentować

Paris @stanislaw-orda 30 września 2019 22:52
1 października 2019 12:28

Bo taki z niego byl "opozycjonista"...

... jak z koziej d**y traba  !!! 

I takim zaprzanym "opozycjonista" ten  GLOSUJACY  NA  DWIE  RECE  "parlamentarzysta"  senior Morawiecki pozostanie w pamieci milionow Polakow... absolutnie bez znaczenia toczonej merdialnej piany ntt.  w kurwizorze i u  HIPOKRYTY  Sakiewicza  !!!

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa
1 października 2019 12:33

Tolerujesz to co powyżej?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomciob 1 października 2019 10:17
1 października 2019 13:01

Poczytałem ten projekt ustawy konstytucyjnej (co prawda raczej pobieźnie).

Jak dla mnie zbyt  wiele  w nim pustosłowia oraz sformułowań, że coś "może" być robione.

Poza rozmaitymi ozdobnikami patriotyuczno-narodowymi, szkielet nośny tego projektu zachowuje dotychczasowe zasadnicze elementy konstrukcyjne. Jest to moim zdaniem, najistotniejsza wada tego projektu. Jest on zatem "socjalistyczny", czyli etatystyczny z samej idei.

W preambule odwołuje sie do Boga Wszechmogącego, co nie jest zgodne z definicją Boga zawartą w  Credo rzymsko-katolickim. Tam jest mowa o Bogu w Trócy Jedynym, tak  jak to było w Konstytucji 3-majowej. 

To takze wskazuje na intencje "autoów" projektu.

(coś jak w w zakłamanym tekście znanej piosenki "Żeby Polska' , że  wyszywano na sztandarach, hasło "Honor i Ojczyzna". Ale takie hasło było wyszywane tylko na sztandarach legionów na ziemi włoskiej, które były dowodzone przez wolnomularzy, zwolenników karbonariuszy,  i które to legiony brały udział w niszczeniu Państwa Kościelnego).
W innych regionach, zwłaszcza w Tobolsku czy Chicago, wyszywano bowiem hasło:  "Bóg, Honor, Ojczyzna").

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Paris 1 października 2019 12:28
1 października 2019 13:03

Oszałałaś. Powinnaś się  leczyć i w  tym  leczeniu nie robić najmniejszych przerw.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @orjan 1 października 2019 12:06
1 października 2019 13:08

Tez mam pamięć dobrą ale krótką :)

Skoro Śp. Lech K "nie miał wyjścia" będąc zmarginalizowanym w układzie parlamentarno-gabinetowym dlaczego Jarosław K po zdobyciu pełni władzy z UE nie wychodzi?

Chce byc zalezny od Komisarzy UE i praw, które uchwalają dla "peryferyjnych" gospodarek wspomagajacych  Niemcy?

Polska Weglem stoi - ekhm juz nie - wkrótce bedziemy kupowac zielony prad zza granicy.

Zamiast 2.5 mln Ukrainców moglismy zmieniać system tak by Polonia chociaz rozważyla powrót do kraju. Tylko po co ? Ukrainiec nie ma prawa glosu, płaci podatki i "jeszcze" nie zadziera nosa bo nie jest u siebie. Polak ma czelnosc krytykowac władze - no chyba, ze "wierzy" w partie...

Prawo UE wg traktatów jest wazniejsze od praw ustalanych przez parlamenty lokalne.

Bankstera Morawieckiego od Santander na premiera wrzucic umieli, ktory dzialeczki od KK za 1% wartosci kupował...

Chorwacja ustawowo zalatwiła sprawe frankowiczów. 1 ustawą. PIS nie moze...

Aborcji w katolickim krajku zdelegalizowac nie potrafią.

Oligarchi postkomunistyznej i bandytów z PO-PSL nie tkneli.

Nawet zablokować lobby LGBT nie potrafia.

Zabronili handlu ziemia - moja rodzina nie moze dzialki sprzedac czyli dysponowac swoja własnoscią!!!

Miliony na jakies fundacje ala PFN ktorych działanosc to zenada i jawna juma.

Skandal za skandalem. Ten lata helikopterami za nasza kase inny kilometrówki nalicza kolejny w kamienicy ma burdele...

Biedny PIS oni ciągle nic nie mogą...

To co PIS moze?

O czyje interesy dba? - niestety nie moje.

Dzieci chodza do prywatnych szkół bo w panstwowych nie ma miejsca a nawet jakby byly tez bym nie posłał.

Nie korzystam z panstwowej słuzby zdrowia.

Bardzo panstwa przepraszam ale juz nie zawracam głowy. Szkoda moich nerwów.

zaloguj się by móc komentować

Paris @stanislaw-orda 1 października 2019 13:03
1 października 2019 13:10

Bien sur,  ta reason  !!!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Ongaku 1 października 2019 13:08
1 października 2019 13:15

Polska nie jest krajem katolickim.
Nie ma takiego zapisu  w obowiązującej ustawie konstytucyjnej.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Paris 1 października 2019 12:28
1 października 2019 13:18

Jeszcze raz taki tekst - z tymi wykrzyknikami, wielkimi literami, kurwizorami itp., kolejnych już nie będzie. 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Paris 1 października 2019 13:10
1 października 2019 13:23

oui oui - laksigen

zaloguj się by móc komentować

Paris @przemsa 1 października 2019 13:18
1 października 2019 13:26

U Pana napewno  juz  NIE  BEDZIE...

... z Panem juz od bardzo dawna nie podejmuje zadnej dyskusji,  bo Panskie wpisy to zwykly, zenujacy dla mnie  MAGIEL  !!!

Pardon... i dziekuje za goscine,

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 1 października 2019 13:23
1 października 2019 13:27

errata: oui oui - laxigen

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Paris 1 października 2019 13:26
1 października 2019 13:28

Świetnie. Bardzo dziękuję. 

 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @stanislaw-orda 1 października 2019 13:01
1 października 2019 13:53

szkielet nośny tego projektu zachowuje dotychczasowe zasadnicze elementy konstrukcyjne.

Też tak uważam. Plus nieco ozdobników i uszczegółowień, w konserwatywnym stylu. To nie jest źle, ale...

Problem w tym, iż te zapisy nie są na tyle różne od obecnych, by obecne były przeszkodą w osiąganiu celów, które miałaby realizować ta przyszła Konstytucja. Jest wiele zapisów, których obecny PiS pomimo narzędzi (prawa obywateli, kontrola organów) nie wypełnia, pomimo możliwości - i nie z powodu oporu materii, ale paradygmatów obowiązujących w kierownictwie. Piszę enigmatycznie - ale tak musi pozostać.

Konstytucja ta pochodzi z okresu, gdy wysoki rangą (jeden z najwyższych) funkcjoraniusz PiS twierdził publicznie, iż sytuacja w sądownictwie jest niemal modelowa, prawie idealna - a w Konstytucji użyto sformułowania "nieskazitelnego charakteru" w odniesieniu do kandydatów na sędziów. 

Ponieważ w doktrynie uciera się pogląd, iż ludzie o nieskazitelnym charakterze nie występują w takiej ilości (o ile w ogóle), jak sędziowie i zbiory te (sędziów i "nieskazitelnych") nie pokrywają się, co nawyżej trochę i tylko czasem - to pozwolę sobie, zamiast dowodów (ostrożność procesowa) na opinię - iż "twierdzenia o", czy wpisywanie w Konstytucję  nieskazitelnego charakteru  są sprzeczne z doktryną katolicką - ponieważ człowiek jest istotą grzeszną i nie można nadawać niemal dożywotnio statusu świętych wybranej grupie funkcjonariuszy publicznych, który reprezentują jeden z filarów realnej władzy - ponieważ kreuje się w ten sposób kastę kapłańską, de facto stojąca ponad prawem. Co więcej - gdyby przyjąć obecne czy potencjalne uregulowania ustawowe, to prawdziwy święty, taki, jak np. św. Paweł sędzią nie mógłby zostać. Doktrynalnie nie jest to oczywiste, iż lepszym sędzią będzie osoba z czystą formalnie kartą - niż nawrócony grzesznik. 

Ponadto w tej nowej ewentualnie Konstytucji jest wprawdzie Invocatio Dei - ale bez szczególnej konsekwencji - tj. Konstytucja jest źródłem samej siebie, granicą genezy prawa - czyli pomija lub niedopowiada skąd czerpane są źródła tegoż prawa. Są w niej wprawdzie niemiłe dla Senyszyn czy Czarzastego wtrącenia dot. Kościoła - niemniej istota pochodzenia prawa jest co najmniej zwoalowana, o ile nie całkiem zamazana.  Któryś z lewicowych publicystów rzucił hasło, iz Polacy nie odrobili lekcji Oświecenia i nie akceptują umowy społecznej (np. Okrągłego Stołu) - czytając inkryminowany tekst można mieć momentami wrażenie, iz jego autorzy starają się wykazać, iż tę lekcję przynajmniej starali się odrobić. 

Ponadto - powtórzone są pewne schematy organizacyjne - co do których wiadomo, iż nie działają - tzn. pomysł na poprawę polega na obsadzeniu instytucji "swoimi" - ale tego w Konstytucji nie ma, więc jej ewentualna zmiana niewiele wniesie.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 1 października 2019 13:08
1 października 2019 14:01

Oj, daj już spokój, bo skarżysz się jak w tej piosence, w której za roczną służbę pan wynagradza slugę dając mu:

Przepióreczkę, a ta latała aż się zesr..a

Wołu, a ten wół leje w dół,

A ten jamnik cierpi srodze ciąga jaja po podłodze,

A ta żona zarażona,

itd.

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @orjan 1 października 2019 14:01
1 października 2019 14:25

Nie dla mnie ta wybitna twórczość a z Panią Paris rzadko sie zgadzam ale tutaj niestety w pełni.

Wielcy opozycjoniści jak Kuroń Michnik i ten jak mu tam Boluś...

Adieu

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 1 października 2019 13:53
1 października 2019 15:33

Diagnoza: ponerologia sądownicza/prawnicza; kuracje: .......

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 1 października 2019 13:53
1 października 2019 15:33

Diagnoza: ponerologia sądownicza/prawnicza; kuracje: .......

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 1 października 2019 13:53
1 października 2019 15:33

Diagnoza: ponerologia sądownicza/prawnicza; kuracje: .......

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Wolfram 1 października 2019 13:53
1 października 2019 16:26

zaskoczyła  mnie np. w ww. projekcie taka propozycja zapisu:

art.8 ust. 1:

W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa  i obywateli  można (wytłuszczenie moje ) przeprowadzić referendum krajowe. Jego przeprowadzenie zarządza Sejm bezwzgledna wiekszościa głosów lub Prezydent RP za zgoda Senatu.

Podstawowa wada tego ogólnikowego zapisu to brak enumeratywnego wyliczenia spraw o szczególnym znaczeniu.

Pozostałe ustępy tego artykułu 8 projekty,  wraz z odwołaniem do art. 175 ust. 2, unieważniają realne znaczenie argumentu referendalnego, nie wspominając o pozostawieniu ubezwłasnowolnienia Prezydenta w tej kwestii.

art. 5, 6 i 9 ust. 2 to wielointerpretacyjne pustosłowie, ktore powoduje. iż zapisy w tym brzmieniu są zbędne.

Jest trochę smiesznostek, które nie pasuja do rango ustawy konstytucyjnej. Np. w art. 4:

ust. 1 pkt. 3 bezwzgledne zwalczanie, gdy wystarczy zwalczanie. I dalej "przez odrzucenie"  bez precyzacji jak , w jakim trybie i przez kogo.

ust.1 pkt. 4 :

"... szybkiego rozwoju gospodarczego i cywi;izacyjnego kraju ...". gdy wystarczy rozwoju (bez szybkiego, bo nie  jest podany sposób pomiaru tej szybkości),  I chyba  "w kraju", a nie kraju. Etc., etc.

Przedobrzone do śmieszności , czyli napisane żargonem dziennikarskim.

No, ale jest tego tekstu (projektu)  sześćdziesiąt kilka stron, a w zasadzie na każdej z nich można znaleźć podobne "kwiatki".

 

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 1 października 2019 14:25
1 października 2019 16:42

Ja tam twórczości ludowej nie lekceważę.

W żadnym przypadku nie chciałem Ciebie urazić. Pozwól zatem, że ujmę to inaczej. Mianowicie wygląda na to, że nad zbrodniami PiS stoisz z ofiarnością księgowego.

Czy tam u PiS naprawdę nic nie ma po stronie aktywów? Bo u ich konkurencji na pewno nic nie ma.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 1 października 2019 16:26
1 października 2019 16:49

Myślę, że jeszcze chwila i śmiało będziemy mogli dojść do arcybłyskotliwego wniosku, że rację ma Salomon H., że lepsza aktualna konstytucja Kwacha niż hipotetyczna Kaczora.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @stanislaw-orda 1 października 2019 16:26
1 października 2019 17:25

A jednak różnica jest niemiernie doniosła:

1) prawo i obowiazek referendum PiS (w 2010r.) przeniósł z art. 125 konstytucji do art. 8, czyli do naczelnych zasad projektowanej Konstytucji. To jest doniosłe.

2) W projekcie: W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa i obywateli można przeprowadzić referendum krajowe. Jego przeprowadzenie zarządza Sejm bezwzględną większością głosów lub Prezydent Rzeczypospolitej za zgodą Senatu. W stosunku do obecnej regulacji nastąpiłoby więc w Sejmie i w Senacie usunięcie wymogu quorum. To jest lekarstwo na zrywanie obrad! Ponadto w senacie zminiejszonoby potrzebną większośc głosów (z bezwzględnej na zwykłą).

3) W projekcie PiS  ponadto dodano: W przypadkach wskazanych w Konstytucji przeprowadzenie referendum
krajowego może zarządzić Prezydent Rzeczypospolitej.
Gdyby śp. Prezydent Lech Kaczyński miał ten przepis, to zmusiłby wówczas do referendum w sprawie traktatu unijnego, a nie miał, więc wystarczyły podpisy Tuska i Sikorskiego, bo Sejm przegłosował brak potrzeby referendum. Poza tym w tym momencie nastąpiłoby wzmocnienie realizacji zasady trójpodziału władzy!!!

4) Ponadto w projekcie PiS: Wynik referendum krajowego jest wiążący, jeżeli w głosowaniu wzię?ło udział co najmniej 30% uprawnionych, z zastrzeżeniem art. 175 ust. 2. Zatem projekt obniża wymóg z 50% + 1 do co najmniej 30% uprawnionych. Ciekawe, co o tym sądzą np. Kukizowcy, czy też są głupsi od mebla. Ale z kolei zastrzeżenie art. 175 par. 2, zostawia wymóg podwyższony 50% +1 dla referendum w sprawie ratyfikacji umów m/narodowych cedujących władzę jak np. traktat unijny.

No i jak akurat Ty możesz mówić, że to jest byle co?

Innych artykułów projektu nie analizuję, bo jeszcze gościnny Przemsa pogoni nas za trolling. To co wyżej zdecydowałem sie napisać, aby udowodnić w jakie krzywe zwierciadła wepchnęła nas propaganda opozycji a z drugiej strony zgodna propaganda tej Konfuzji.   Ups... Konfederacji.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 1 października 2019 17:25
1 października 2019 17:42

E tam. W projekcie konstytucji Konfederacji na pewno jest wszystko ujęte mądrzej, precyzyjniej i lepiej. I nie szkodzi, że projektu takiego zapewne nie ma, a nawet gdyby był to szanse, by wszedł on w życie są nawet mniejsze niż to, że Klinika Języka wyda "Komentarze wszystkie Salomona H. ze Szkoły Nawigatorów z lat 2018-2019" w twardej oprawie, na papierze kredowym i w stu tysiącach egzemplarzy. Konfederacja zaprojektowałaby Konstytucję taką, że już w roku jej uchwalenia, Polska stałaby się globalnym mocarstwem katolickim. Warto zatem już teraz pogadać o tej bezkompromisowej wizji ustawy zasadniczej. 

PS Nie pogonię :)

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @orjan 1 października 2019 16:42
1 października 2019 17:56

Nie obrazam sie :)

Chodzi o to, ze ja mialem ogromne oczekiwania co do PIS.

Po 8 latach tych bandytów z PO mialem nadzieje, ze to naprawde bedzie Prawo i Sprawiedliwosc.

Ze Smolensk zostanie rozszyforwany, smierc Petelickiego i innych nie pojdzie na marne itd itp.

Ze w koncu doczekamy sie takiego Kruzego za kratami a Kulczki zostana zwindykowane. Zemoj byly tesc jebany czerwony Baron pojdzie sidziec ze lewe prytwayzacje etc.

Sa aktywa oczywiscie tylko, ze zawiedzione nadzieje je przesłaniaja.

Dlatego uwazam, ze PIS wygra te wybory i mimo wad jest najmniejszym zlem ale po prostu mnie zawiedli.

Byc moze pewnych rzeczty nie da sie zrobic - choc ja tak nie uwazam ale to nie ja jestem Pan Kaczynski.

Ja w zyciu sie nazapierdalalem na to co mam bo gdybym tak pracował i myslal jak oni to bym głodny i bosy chodził.

A jak patrze na te ryje ala Morawiecki czy Bielan czy Ziobro to naprawde mi sie cofa - moze nie lubie polityków po prostu - akyrat opozycje to bym po prostu rostrzelał. :)

pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 1 października 2019 17:56
1 października 2019 18:21

No to wybacz. Wygląda, że jesteś maksymalistą. Czy naprawdę nie słyszałeś o czymś takim jak optymalizacja w warunkach, które nie sprzyjają, gdy jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma?

Mówiąc serio, ja często zastanwaiałem się, dlaczego PiS nie tupnął nogą i nie wykorzystał swojej przewagi do wykreowania reform mocno ustrojowych choćby przymusem. Nie wiem, bo jak my tutaj nie mam dostępu do wiedzy supersztabowej PiS. Np. nie wiem, czy veta Prezydenta do reformy sądów były dla Jarosława zaskoczeniem, czy wykonaniem postawionego zadania? W każdym razie, PiS wykazywał wyjątkową wstrzemięźliwość i raczej metodę drobnych kroków, a i tak wiele osiągnął w kierunku naprawy ustroju.

Z drugiej strony, gdyby PiS chciał pocisnąć, to doszłoby zapewne do histerycznych demonstracji. I tutaj pojawia się kluczowe pytanie, którego żaden z krytyków "ślamazarności" PiS nawet nie stawia: Czy mianowicie, gdyby to KODostwo, POstwo, LGBTostwo obległo Sejm, to czy wtedy ci obecni krytycy zorganizowaliby kontrdemonstrację i jak byłaby liczna, aby pokazać, że te KODy e tutti quanti to jest prymitywny polityczny margines, którym rzeczywiście są?

Obawiam się, że PiS zostałby wtedy sam jak ten chory palec. Taki domysł likwiduje u mnie wszelkie zrozumienie dla obecnej krytyki PiS, że czegoś tam nie zrobił.  Dla mnie to jest malkontenctwo. Nikt dotychczas nie zrobił więcej.

 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @orjan 1 października 2019 17:25
1 października 2019 18:29

Ja czepiam się słówek, że  "można" oraz "może".  Czyli, ze  wcale włądza nie musi.

Reszta to szczegóły techniczne.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Ongaku 1 października 2019 17:56
1 października 2019 18:29

Ja też się nazapierdalałem więc dlatego ...

 

zaloguj się by móc komentować


orjan @stanislaw-orda 1 października 2019 18:29
1 października 2019 18:50

Przecież stać Ciebie na więcej. Znamy się na blogach od lat.

"Można przeprowadzić" oznacza w projekcie wyłącznie, że dopiero wtedy można, jak jest wymagana akcja i większość głosów Sejmu, albo akcja Prezydenta i większość w Senacie. A niby skąd inaczej wyłonić możność (uprawnienie!) przeprowadzenia? Oddolnie z łona Kukizowców? To dlaczego nie z łona KODu?

Teraz jest, że referendum "może być przeprowadzone" a wg projektu miałoby być "można przeprowadzić" zapytaj swojego prawnika jaka jest różnica między ww. obecną frazą w trybie biernym, a nadaniem uprawnienia.

Natomiast owo "może przeprowadzić" (Prezydent) oznacza w projekcie dokładnie tak jak wyżej z tym, że porównanie z obecnym obecnym nie istnieje, bo obecnie Prezydent nie ma takiego uprawnienia. W projekcie miałby m.in. po to aby wykastrować ew. obstrukcję Sejmu lub Senatu w sprawie potrzeby referendum, co właśnie zdarzyło się w sprawie traktatu unijnego, a z czego do dzisiaj różni szyją buty PiSowi (akurat niewinnemu).

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 1 października 2019 18:44
1 października 2019 19:08

Czyli jednak jest... Dzięki.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @orjan 1 października 2019 18:50
1 października 2019 19:09

to jest rozwiązanie połowiczne, bo w sytuacji gdy prezydent reprezentuje inną opcję polityczną niż większośc w Senacie (Parlamencie ), wówczas może być skutecznie blokowany.

Moje minimum wymogów to określenie w ustawie zasadniczej zakresu, w jakim prezydent wykonuje samodzielnie władzę wykonawczą (niezależnie od woli parlamentu). Przecież jest wybierany w wyborach powszechnych, podobnie jak  mandatariusze parlamentarni.

Mógbym "poznęcać się" nad tym projektem znacznie dłużej, ale nie wiem, czy ma to sens.

Nie wycofuje się z żadnego ze swoich zastrzeżeń, a mógbym przedstawić  równiez takie, które dotyczą spraw w projekcie nie poruszonych, a które, moim zdaniem poruszone być powinny.  Jest to temat na odrębny  tekst.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 1 października 2019 18:44
1 października 2019 19:11

u mnie otwiera sie pod wskazanym linkiem tylko pierwszy rozdział.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 1 października 2019 19:09
1 października 2019 19:13

Proponuje napisać swój projekt Konstytucji. I nie szkodzi, że będzie miał tak samo zerowe szanse na wdrożenie, jak projekt Wilka z Konfederacji. Przeczytam :)

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @stanislaw-orda 1 października 2019 19:09
1 października 2019 19:28

To w ten sposób wyjaśniłeś, że osobiście jesteś bardziej radykalny, niż PiS w tym projekcie.

Przyznam się, że ja też jestem bardziej radykalny. Jednak nie uważam tego za uzasadnienie całościowej pretensji do PiS, ani do tego ich projektu. Możliwe zresztą, że uległby radykalizacji, gdyby został wzięty pod obrady, ale nie został. No, ale warunek zdecydowanej przewagi powyborczej musiałby być, a nie było go.

Radykalizacja reform, czy ich przyspieszenie nie przyjdzie od konkurentów PiS, ale najwyżej od zakresu przewagi PiS po wyborach. Z tym akurat wszyscy są zgodni, tylko nie wiedzieć według jakiego realnego doświadczenia powstała szeroka pewność, że dopiero wtedy PiS pokaże całe swoje zło, a nawet ZŁO!  Bo tylko czeka, żeby sprzedać, zdradzić, ukraść, uwięzić, torturować i mordować. Skąd taka obsesja?

zaloguj się by móc komentować

orjan @ewa-rembikowska 1 października 2019 18:44
1 października 2019 19:58

Aż zajrzałem do wikipedii, jakie ów autor ma przygotowanie zawodowe. Wygląda imponująco, ale słabo skorzystał.

PS. Pod linkiem jest tylko fragment. W dodatku bez śladu redakcyjnej pracy. Gdy ponad 40 lat temu na tej samej Alama Mater obecnie zwanej SGH ja pisałem swoją pracę na kierunku mniej więcej odpowiadającym, mój promotor powiedział mi, że ostatecznie podział redakcyjny i spis treści mogę napisać na końcu. Przedtem zobaczymy, co mi wyjdzie. Jakoś mi się to teraz przypomniało.

PPS. Natomiast użytej stylistyki języka prawniczego nie potrafię nigdzie przypisać. Jest całkowicie twórcza. Dla mnie nawet zaporowa.

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 1 października 2019 19:11
1 października 2019 19:59

bo tylko pierwszy rozdział na razie opublikował

zaloguj się by móc komentować

orjan @orjan 1 października 2019 19:58
1 października 2019 20:03

Errata: Alma, a nie Alama! A tym bardziej daleko od Alamo.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @stanislaw-orda 1 października 2019 16:26
1 października 2019 20:37

Ja nie mam wobec PiS oczekiwań co do Konstytucji - uważam, iż lepiej byłoby, by miał więszość zwykłą, niż konstytucyjną, tzn. by rządził samodzielnie, ale nie na tyle samodzielnie, by mógł zmienić ustawę zasadniczą. Doceniam to, co robi, ta ocena jest tym lepsza, że oponenci ułatwiają mu sytuację - wystarczą krótkie migawki Schetyny, Kidawy-Błońskiej, nie mówiąc o "Jachirze" - ta ostatnia to wręcz tajny agent PiS, trzy takie i "nasi" mieliby w sejmie 120%.

Co do głosowania - to uważam, że należy głosować - bo osłabienie PiS nie poprawi, a prawdopodobnie istotnie pogorszyłoby sytuację - dlatego nie bawiłbym się w grę "umiarkowane poparcie" - bo przekazanie oponentom rządów odebrałbym jako porażkę.

Prywatnie - i nie jest to tylko moje doświadczenie - PiS i jego ludzi (poza wyjątkami, np. Ardanowski) jako ludzi, nie jako polityków - oceniam źle - takie jest moje doświadczenie i nic tego nie zmieni - ale nie powoduje to w moim przypadku jakiejś szczególnej niechęci - czy cofnięcia poparcia. Uważam też - iż postacią kluczową jest Morawiecki, to jego osoba jest istotna dla stabilności i świata zewnętrznego - a Prezes jest istotny ze względu na sytuację wewnętrzną - natomiast nie przeceniam ani roli, ani zdolności - zręczny polityk - ale na pewno nie geniusz, co prowadził konsekwentną politykę latami - raczej wykorzystał umiejętnie koniunkturę. Oczywiście Morawiecki w innej konstelacji realizowałby inne cele, dlatego wolę tę, a nie inną :)

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @przemsa 1 października 2019 16:49
1 października 2019 21:09

Argument, by nie była to Konstytucja "kwaśniewska" jest z pewnością silny i swoje waży.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @orjan 1 października 2019 19:28
1 października 2019 22:10

U mnie nie ma tej obsesji. Natomiast w  mojej ocenie podstawowym mankamentem projektu, jest to, że wpisane są tam zbędne ogólnikowe hasła, a część z nich jako odrębne artykuły. Zastrzeżenia wnoszę również do poziomu stylistycznego tekstu  projektu (owe wzomcnienia i przedobrzenia, żywcem z manieryzmu felietonowego).

No i do róznych, konkretnych ustaleń, które uważam za potyrzebne, a ich tam nie ma (np. okreslenie liczebnosci izb parlamentu w wetrsji maksimum , a nie "sztywnej" wielkości (co wyeliminowałoby potrzenbe tzw. wyborów uzupełnoiających  - Senat, albo kooptacje kolejnego z listy - Sejm). A takze np. brak określenia czasu trwania  moratorium albo vacatio legis przy wprowadzeniu zmian podatkowych.

Oraz  sto innych rzeczy.

PS

Proszę mnie nie ustawiać w gronie obsesjonatów li tylko z powodu, że mam zastrzeżenia do tekstu omawianego projektu. Chyba po to tworzony jest każdy  projekt, aby wytknąc mu to i owo.
Natomiast klasyfikowanie kogoś  kto w "ciemno" nie popiera PiS-u jako obsesjonata jest merytorycznie jałowe, choć oczywiście  łatwe i przyjemne. Ale czy pożyteczne?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @orjan 1 października 2019 18:21
2 października 2019 05:49

Nie zostalby - ja sam chodzilem na demonstarcje proPIS.

Tylko ze imho to pułapka tak myslec. Legalna wybrana przez wyborców władza ma prawo i obowiązek realizować swoj program.

Czysli wsadzac do wiezień zdrajów i bandytów. - dlaczego w Polsce nikt nie uzywa Trybunału Stanu?

To jaki mandat dostał i PIS i jak wielkie były nadzieje w porównaniu do tego co dokonali - dla mnie to jest porażka.

Poważnie bo ja tych zmian ustrojowych nie widze. Od momentu odejscia Beaty Szydło to już równia pochyła i przewalanie budzetów a realnej prawidziwe patriotycznej ProPolskiej polityki brak.

Porównuje czasem Orbana Socjaliste bedącego w 1partii z Merkel. Potrafił zrobić rzeczy o których sie JK chyba nawet nie śniło. I jak widać miłość obu Panów też mocno osłabła.

W deszczu :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa
2 października 2019 06:57

Heh zreszta o wynik PIS nie ma sie co martwić :)

Kulturwa pracuje dla nas. :P

https://www.youtube.com/watch?v=zRBHD_X7404

zaloguj się by móc komentować

orjan @Wolfram 1 października 2019 21:09
2 października 2019 08:05

Nigdy z tej kwaśniewskiej Konstytucji nie byłem zadowolony. Na początku, w tym na blogach, mówiłem o niej "konstytutka". W końcu przeważył u mnie szacunek dla państwa jako takiego i teraz, np. na blogach, mówię o niej: Konstytucja. Nie mniej, uważam ją za słabą nie ze względów "estetycznych", ale dlatego, że nadaje się do firmowania akcji antypaństwowych i antypolskich. Wszyscy to widzimy w ostatnich 4 latach, że - właśnie jak to przystało konstytutkom - jest narzędziem użytym do rozkładania Polski. Być może po to została zredagowana w taki sposób, że nie rowiązuje problemów sprawowania władzy, a je wspiera. Pani Orjanowa w tym punkcie twierdzi, że prawdziwa jest najgorsza wersja, z czym łatwo się zgodzić pamiętając samego Kwaśniewskiego.

Tymczasem siły propolskie, do których teraz realnie zaliczam tylko PiS, muszą się nią posługiwać i robią to dobrze a zwłaszcza rozsądnie. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma. W szczególności PiS sprawnie wykorzystuje różne wilcze doły, które w tej kwaśniewskiej są bogato utkane. Z drugiej jednak strony, z tych wilczych dołów wyje opozycja i w tym momencie ta kwasniewska osiąga zaplanowany rezultat stając się założycielską podstawą rozkładu Polski na - jak to w tych dołach określają - dwa plemiona.

Mamy więc kwasniewsko-konstytucyjny rezultat, że legalnie wyłoniona władza państwowa (dwie z trzech), która bez wątpienia jest propaństwowa i propolska a przede wszystkim jest procywilizacyjna w kierunku łacińskim znalazła się w stanie nielegalnego oblężenia. Właśnie dobra Konstytucja RP powinna takie oblężenia likwidować stanowczo rozstrzygając ich nielegalność. Prawdopodobnie najlepszym sposobem byłoby zastrzeżenie w niej domniemania legalności i kompetencji dla władzy ustawodawczej, bowiem tak, czy inaczej od niej pochodza pozostałe dwie.

NB. Kompetencji wsobnie wyhodowanego sądownictwa nie powinno się dawać żadnego domniemania nadrzędności właśnie dlatego, że samo wyhodowało się wsobnie i już przez to jest jako takie obrazą ustroju demokratycznego (skoro już taki obowiązuje). 

Tzw. władzy PiS nie sposób poważnie oskarżać o zapędy totalitarne. Brak w tym kierunku jakichkolwiek dowodów przy wielości dowodów przeczących. Wszystkie takie posądzenia oparte są na zasadzie, że posądzający sądzi według siebie w stylu: "ja bym kradł, więc PiS na pewno kradnie".

Jak wcześniej napisałem, sam najszybciej jak można chciałbym zobaczyć porządną Konstytucję taka, która daje moc Polsce i jej legalnej władzy. Gdy tu piszę Polska, to mam na myśli Polskę jako ideę obecnie prawdopodobnie najlepszą spośród obecnych idei cywilizacyjnych. Gdy piszę o legalnej władzy, to mam na uwadze, że Polacy z tą ideą Polski o tyle są cywilizacyjnie wyżsi, że póki ich z zewnątrz nikt nie gwałci, to kariery totalnych władców w stylu niemieckim, czy ruskim są tutaj niemożliwe. Jednak stanowczo jestem przeciwny forsowaniu porządnej Konstytucji póki trwa wewnętrzna wojna wzniecona przez opozycję. Taka Konstytucja musi być wyrazem zgody, a nie ofensywą wojenną, choćby rozstrzygającą. Dlatego popieram PiS, że podchodzi do tej potrzeby wyjątkowo oględnie uchylając sie nawet od bieżącej dyskusji i od merytorycznego rozwijania ich projektu sprzed 10 lat.

Dlatego też jestem wyjatkowo krytyczny wobec zarzutów oportunizmu PiS w zakresie braku, lub potencjalnej treści zmian Konstytucji. Uważam, że w obecnej sytuacji takie zarzuty są bezprzedmiotowe i są szkodliwe. Wcale nie dla PiS, ale dla Polski.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @stanislaw-orda 1 października 2019 22:10
2 października 2019 08:28

Jeśli mnie niekiedy swada ponosi, to akurat Ty się przypadkiem nie obrażaj, bo to byłby ostatni z moich umyślnych zamiarów w Twoim kierunku.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @orjan 2 października 2019 08:28
2 października 2019 10:56

Ja na netowych forach z zasady nie obrażam się, natomiast staram się pisać jasno i wyraźnie, co mam na wątrobie. 


pozdr.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @przemsa 1 października 2019 16:49
2 października 2019 11:11

problem tkwi w przykładach realnego stosowania  norm konstytucyjnych w życiu każdego z nas; debaty zła/dobra? a w czym zła/dobra? i jak to działa w realu?; czego obywatele oczekują od Konstytucji RP? przecież wiekszośc ustwodawstwa jest sprzeczna z normami konstytucyjnymi a juz stosowanie tego ustawodawstwa to obraz patologii; Konstytucja w sądach/urzędach/..; - aparat resortowy ma w d... Konstytucje i jest to temat zastępczy, bedzie nowa będzie raj;- przestrzegania obecnej nie ma kto wdrażać w życie publiczne to po jaki ... nowa? to jak ze zjazdowymi uchwałami kpzr/pzpr - dokładnie ten sam model debat/mądrości/...; a ktoś z was juz choć raz normę konstytucyjna w życiu zastosował jako nadrzędną nad norma ustawową? w RP nie ma żadnego algorytmu/modelu odnoszącego stosowanie prawa do Konstytucji to po co w ogóle Konstytucja?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 1 października 2019 21:09
2 października 2019 11:15

batalia idzie o wejście do podręcznikow historii jako twórca/y nowej ustawy zasadniczej zrywającej z postkomuną - śmiechu warte; każdemu proponujemy: idź do sądu/urzędu z Konstytucją zobaczymy jak skończysz,

zaloguj się by móc komentować

qwerty @orjan 2 października 2019 08:05
2 października 2019 11:16

a co w tej kwaśniewskiej Konstytucji jest niezadawalającego? i co to jest porządna konstytucja? dawanie mocy? 40% daje moc

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 2 października 2019 11:11
2 października 2019 12:13

Konstytucje powojenne to zbiór haseł rodem z mysśenia zyczeniowego socjalisty-etatysty (omnipotencja państwa) , a po szczególy zapis konstytucyjny odsyła do stosownej ustawy.

Ustawa konstytucyjna  jest zbyt rozwlekła, pomimo że w swej  istocie ogólnikowa.

Zawiera liczne zbędne artykuły (może płacili wykonawcom od ilości wierszy?).

Moim zdaniem Konstytucja nie piowinna zawierać sformułowań w rodzaju: moze lub można.

Ma zawierać wskazanie na  tak lub na nie.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 2 października 2019 12:13
2 października 2019 12:34

całkowita racja, Konstytucja musi miec cechy skutkujace zdolnościa aktu prawnego do bezpośredniego stosowania, innymi słowy tzw. zgodność z Konstytucją musi posiadać skuteczne oddzialywania na wszystkich szczeblach drabiny społecznej, od urzędu gminy do TK, wymaga to przebudowy dokładnie calej nadbudowy ideologicznej w RP i przykładow oraz wskazań jak stosowanie bezpośrednie norm konstytucyjnych ma wygladać w praktyce, czyli b.szerokie zmiany w prawie no i sankcje za nieprzestrzeganie norm konstytucyjnych; przykład: jakie są losy sędziów, co do których SN RP orzekł, że wydaja wyroki wbrew normom konstytucyjnym? dalej robią za niezawisłych!!! całe sądownictwo wymaga wręcz rewolucyjnych zmian w stosowaniu prawa

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 2 października 2019 12:13
2 października 2019 12:35

czyli Konstytucja nie może epatować logiką rozmytą

zaloguj się by móc komentować

orjan @qwerty 2 października 2019 11:16
2 października 2019 12:46

Gdy się nie ma zapewnionej większości konstytucyjnej w parlamencie a w dodatku trwa wypowiedziana przez opozycję wojna cywilizacyjna, to składanie projektów, czy podejmowanie przez PiS choćby dyskusji o nowej konstytucji oceniłbym jako awanturnictwo.

W kwaśniewskiej złe jest to, co już napisałem, że dopuszcza do wojen, ale nie wskazuje ich konstytucyjnego rozwiązania. To obserwujemy. Ona umyślnie została tak skonstruowana (moim zdaniem). Trzeba sobie przypomnieć sytuację polityczną z 1996-1997r. Czerwone miało władzę, ale jeszcze nie otrząsnęło sie z traumy i na wszelki wypadek z ówczesnego strachu zaprojektowało taki układ, żeby można było wkładać (jakby co) szprychy w koła, a nawet zostawić furtkę do jakiegoś sojuza, aby docelowo czerwone mogło oprzeć się na obcym suwerenie. Popatrz pod tym kątem na wszystkie późniejsze zdarzenia. Choćby nawet byli poza Sejmem, oni byli bezpieczni. Naród nie.

Dlatego rozważanie szczegółowych elegancji tej kwaśniewskiej, czy braków tejże mija się z celem. Od złego złe jest i już.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa
2 października 2019 16:29

a to nie po przyjeciu w Polsce Konstytucji zaczeły sie rozbiory? to po co nam Konstytucja? :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 2 października 2019 12:46
2 października 2019 16:43

Akapit 1 - tak

Akapit 2 - tak

Akapit 3 - tak. 

Trzy razy tak jedynym słowem :)

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @orjan 2 października 2019 12:46
2 października 2019 17:29

taka argumentacja nie nadaje się dyskusji; co? po co? jak? i jakie ma dawac skutki realne i prawne;- jakie wojny? jakie konstytucyjne rozwiązania? co to znaczy w praktyce i w teorii prawa?

zaloguj się by móc komentować

orjan @qwerty 2 października 2019 17:29
2 października 2019 19:03

W teroii prawa nic nie znaczy. Rozmawiamy o polityce. Konstytucja i jej przyjmowanie jest aktem politycznym. Dopiero przyjęta staje się aktem prawnym (ustrojowym).

Można to ująć, że polityka daje konstytucję, aby konstytucja ujmowała politykę w prawo.

 

zaloguj się by móc komentować

boson @przemsa
2 października 2019 21:02

Prezes PiS w Radiu Maryja i TV Trwam: Podczas tych wyborów będziemy wybierać pomiędzy Polską "plus" a Polską "minus"

w sedno

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @przemsa
2 października 2019 22:06

Odbierz pocztę.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @boson 2 października 2019 21:02
3 października 2019 05:37

Podoba mi się też to, że ostentacyjnie na rozmowę idzie do TV Trwam. 

zaloguj się by móc komentować

boson @przemsa 3 października 2019 05:37
3 października 2019 06:25

dlaczego ostentacyjnie? to raczej jego przedwyborcza norma

zaloguj się by móc komentować

przemsa @boson 3 października 2019 06:25
3 października 2019 07:46

Ostentacyjnie w tym sensie, że mógłby przecież iść do TVP, ale konsekwentnie wybiera TV Trwam.

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować