-

przemsa

Prawdziwe powody dla których Ojciec Pięciorga™ wywiadu GW udzielał

Mój kolega, ale nie ten, który słysząc nazwisko Kaczyński chce podkładać bomby na Nowogrodzkiej niczym zwany Unabomberem Ted Kaczynski, dostaje ode mnie regularnie do czytania teksty Coryllusa. Zazwyczaj bardzo mu się podobają, ale dziś - przyznaję, dostarczona z opóźnieniem - oburzyła go bardzo notka o Tomaszu Terlikowskim.

Próbowałem go przekonać, że Gabriel ma całkowitą rację; że przecież nie można nie dostrzegać, że łażenie do Gazety Wyborczej i wylewanie tam kubeczków uperfumowanych pomyj na Prawo i Sprawiedliwość - i to zaraz przed wyborami - musi być wykorzystane do do tego, by puścić w świat przekaz, że nawet tak wybitny i nieprzejednany Katolik Zawodowy™, ma tego ku.wa dość! i innej opcji nie ma.

Coś tam jeszcze dodałem, ale nie trafiło.

Kumpel mój bowiem jest człowiekiem przyzwoitym i nie potrafi sobie wyobrazić, że jednak ów wybitny publicysta niczym specjalnie nie różni się od innych publicystów równie wybitnych, jak chociażby ksiądz Sowa czy Szymon Hołownia i czas najwyższy pozbyć się złudzeń.

Truł mi więc za uchem, że się mylę, że najważniejsze jest to, że Terlikowski jest nasz i że nadaję zbyt dużą rangę temu, że polazł do GW, a ja udawałem, że jestem gotowy uznać jego racje, choć tak naprawdę szanse na to były zerowe. Najlepszym dowodem to, że nawet nie pamiętam, jak argumentował.

W pewnym momencie jednak coś mnie niespodziewanie tknęło i zacząłem rozważać, jak mogło dojść do tego wywiadu.
Wyszło mi coś takiego:

Pan Tomasz spacerował ulicami Warszawy dumając nad niespełnionymi obietnicami PiS. Myśli te, niczym Wisła za oczyszczalnią Czajka ryby, zatruwały mu humor. Jako perfekcjonista wiedział, że każdą z tych obietnic śmiało dało się zrealizować. W jego głowie krążyły projekty ustaw, które już teraz byłyby wdrożone, gdyby tylko Jarosław Kaczyński nie był tak ślepy i uczynił go kronikarzem dobrej zmiany:  Dobrozmianowym Skrybą - aż pokraśniał, bo tak pięknie mu się podczas ocierania potu z czoła wymyśliło. Mając stały etat bezpośrednio przy prezesie, potrafiłby w odpowiedni sposób jego myślenie nakierunkować; horyzonty myślowe mu poszerzać. Niestety ten bezdzietny kawaler, choć na pewno o nim - ojcu dzieci bez siedmiu tuzina - słyszał nie raz, nie wpadł na to, by zwrócić się do niego o pomoc. Dziwiło to bardzo pana Tomasza, bo gdyby był nim, na pewno do kogoś takiego jak on udałby się niczym do wróżki jakaś dusza zagubiona. Z tego wszystkie, z tej niegodziwości, małostkowości i krótkowzroczności, zrobiło się panu Tomkowi tak jakoś smutno. Spochmurniał, choć pomimo późnej już pory pogodne było niebo.

Wtem, gdzieś daleko, ale nie na tyle, by dystans mógł przerażać dostrzegł, że coś jasno miga. Jakby sygnały mu dawało. Wiedziony przeczuciem, że to musi być coś ważnego, ruszył w tę stronę. Przemierzał ulice za ulicą. Robiło się coraz ciemniej, ale on na to nie zważał. Był coraz bliżej światła dziwnego. Wreszcie dotarł na miejsce. Znał je przecież, że też wcześniej nie zauważył, że tam właśnie zmierza! Toż to ulica Czerska, siedziba Gazety Wyborczej! Wzdrygnął się mimowolnie, bo przecież czytał "Michnikowszczyznę" autorstwa kolego swego Rafała Aleksandra, ale ciekawość zwyciężyła: Dlaczegoż, o dlaczegoż, to okieneczko tam do mnie mruga - dumał.

Odpowiedź miała przyjść niebawem, ale na razie - jak za wyciągnięciem czarodziejskiej różdżki - otworzył się przed nim szlaban, a uśmiechnięty portier zasalutował. Dalej brama, winda, pięto trzecie (to na tej wysokości się świeciło), korytarzem w lewo. Uchylone lekko drzwi. To za nimi to światło miga. Tomasz nieśmiało szerzej je uchyla. Za biurkiem ktoś siedzi. Twarz jakby znajoma, ale irytująca iluminacja przeszkadza dokładnie rysy rozpoznać.
Słyszy:
O, Tomek! Wreszcie jesteś, cholerna jarzeniówka się spieprzyła! Pomożesz wymienić? A tak przy okazji powiedz: czy ciebie przypadkiem też ten cały PiS cholernie nie wkurza? Nawijaj, będę nagrywał.

I tak właśnie było, a nie jak twierdzą różni złośliwcy, że pan Tomasz po prostu jest niewystarczająco bystry by zauważyć, że udzielając tuż przed wyborami wywiadu GW szkodzi PiS, a jeżeli ten nie wygra, to na pewno spędzająca mu sen z powiek ustawa antyaborcyjna nie będzie zaostrzona albo wręcz - to przyznaję, jest nie do pomyślenia - sam tam polazł, bo kasa się nie zgadza i poza tym nic przecież lepiej nie robi publicyście prawdziwie katolickiemu jak władza, z którą można dzielnie i bezkompromisowo piórem wojować.

Nie, nic z tych rzeczy. On się zupełnie przypadkiem tak przed redaktorem z Czerskiej wyżalił i wynicował i niczym ta popsuta neonówka, porozumiewawczo do nas teraz mruga. tagi: coryllus  wywiad  pis  wybory  terlikowski  żart  gw  kpina 

przemsa
12 września 2019 09:43
29     1851    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
bendix @przemsa
12 września 2019 09:48

Nagrali go potajemnie w knajpie i nie dali do autoryzacji ;-)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bendix 12 września 2019 09:48
12 września 2019 09:51

Ojciec pięciorga w knajpie? Chyba jako szatniarz na pół etatu

zaloguj się by móc komentować


bendix @gabriel-maciejewski 12 września 2019 09:51
12 września 2019 09:55

To była licencia poetica ;-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 12 września 2019 09:55
12 września 2019 09:55

Albo na cmentarzu.

zaloguj się by móc komentować

marianna @przemsa
12 września 2019 10:03

Od lat zastanawiam się nad takim zagadnieniem . Czy ci którzy w swoich wypowiedziach epatują ilością posiadania dzieci robili je z przyjemności czy też w ramach zleconych zadań? Nie na darmo wpajano przez lata że "cel uświęca środki".

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski 12 września 2019 09:51
12 września 2019 10:13

"ojciec dzieci bez siedmiu tuzina" :-)

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa
12 września 2019 10:20

Tak była nie inaczej. To na pewno przez tą wodę TRZASKOWIANKĘ co ją teraz cała Warszawa pije.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @przemsa
12 września 2019 11:25

Tak sobie myślę czy ten człowiek umie liczyć cokolwiek prócz własnych dzieci i kasy (z nieba)... Wszak obnosi się wszędzie, i motywuje każde swoje działanie nauką Kościoła. Czy on naprawdę wierzy, a jeśli tak, to jak mu wyszło że GW to jedna z dróg do wiary, którą warto wśród maluczkich uwiarygadniać i to po tym jak się tą gazetą wcześniej w niewybrednych słowach podcierało tyłek... Na co on liczy w tym wypadku, poza nowym źródłem dochodu, i watpliwą renomą u mikrocefali środowiska GW, które nim pogarsza (nie tylko za dziecioróbstwo). Gdzie ten spryt? Gdzie ta inteligencja? No i gdzie ten radykalizm/powaga, skoro zachowuje się jak cyrkowiec który okrakiem na dwóch koniach jeździ?

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @przemsa
12 września 2019 11:48

Prawdziwym powodem była chrystianizacja Czerskiej. Misja jest tajna. Na razie sprawdza śluz.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @przemsa
12 września 2019 12:00

Witam.

Z tego co widzę pan Tomasz Terlikowski ma poważne "imprimatur" do bycia wykładnią mądrości, wiedzy i autorytetu filozoficzno-moralnego. W serwisie "YT" ilość filmów z jego udziałem i opinii w milionie spraw jest niebywała. Na przykład osiem lat temu dla serwisu GW taki filmik/opinię o Januszu Palikocie nagrał:

Lecz ja szukałem czegoś innego. Szukałem jego debaty z Żydami kiedy wystąpił w synagodze w rytualnym nakryciu głowy. I tego niestety znaleźć nie mogę. Znalazłem jednak co innego, ciekawą z punktu widzenia dialogu katolicko-żydowskiego, jego opinię o chrztach dzieci żydowskich w klasztorach podczas drugiej wojny:

https://tygodnik.tvp.pl/36313838/chrzcili-zydowskie-dzieci-w-klasztorach-religijna-przemoc-czy-ratowanie-zycia

a zaczyna się ona od słów: "Nie da się napisać jednej, wspólnej historii żydowsko-polskiej...".

I dlatego uważam, że człowiek ten ma poważne "imprimatur" z "samej góry".

Pozdrawiam

 

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Wrotycz1 12 września 2019 11:48
12 września 2019 12:03

Daję 99 punktów na 100 możliwych. Może Ktoś znajdzie prawdziwszą samoprawdę.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Brzoza 12 września 2019 12:03
12 września 2019 12:15

Zapomniałem dodać - jak bum cykcyk.

Pozdrawiam :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @marianna 12 września 2019 10:03
12 września 2019 12:50

Myślę, że to zwykła, męska próżność :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomciob 12 września 2019 12:00
12 września 2019 12:54

Bardzo możliwe.

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa 12 września 2019 12:52
12 września 2019 13:13

I tobie też się bardzo ładnie udało o panu Tomaszu Terlikowskim napisać. CORYLLUS odnosi się do konkretnego wywiadu w linkowanej przez ciebie pogadance i tekście -> 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25172442,terlikowski-pis-to-nie-sa-konserwatysci-graja-role-obyczajowej.html

Po przeczytaniu rozmowy w GW jestem pewny, że pan Tomasz Terlikowski to protestant i chce być najlepszym protestantem na rynku. I jak to Wrotycz1 napisał, nie zawacha się by zmierzyć temperaturę śluzu całej redakcji GW.

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @przemsa
12 września 2019 13:18

TT ma po prostu misję. Zostanie Wielkim Nastawnikiem.

Dzisiaj, oczywiście przypadkowo, zadzwonił (albo odwrotnie) do Radia Wnet.

 

zaloguj się by móc komentować

atelin @Wrotycz1 12 września 2019 11:48
12 września 2019 13:57

Piękne. Zgłaszam Pana do "mistrzów internetu", ale chyba nie przejdzie.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-Maciej @przemsa
12 września 2019 15:42

Poprawił mi Pan humor. Serdecznie pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @mithrandir 12 września 2019 13:18
12 września 2019 19:34

Ego chyba faktycznie ma wielkie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-Maciej 12 września 2019 15:42
12 września 2019 19:34

Miło słyszeć, dziękuję.

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa
12 września 2019 20:52

"Dziczka wszczepiona w winnicę Izraela"; tak brzmi zaklęcie, a wy możecie sobie brzmieć i się oburzać. 

TOK FM, ramię w ramię z TVP Info? zamilcza Konfederację. W programie "Usłysz swojego posła" Pisiorki ramię w ramię z SLD odnośnie futerek.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
13 września 2019 00:49

Nie jestem tak jak Ty wiernym słuchaczem Tok FM, ale wierzę na słowo i się dziwię. Na ich miejscu promowałbym Konferencję ile wlezie. Ale TVP rozumiem. Po co niby miałaby robić Konferencji reklamę? Tylko dlatego, że kilku znanych z TV kolesi, postanowiło tak się nazwać i marzy - ramię w ramię z SLD, PO, PSL i jurkowym planktonem - by urwać coś z poparcia PiS-owi?

A co do bycia "ramię w ramię" z SLD w sprawie futerek: czego niby miałoby to dowodzić? I czy jeżeli istnieje dziesięć razy tyle przykładów spraw, gdzie Pisorki nie idą "ramię w ramię" z SLD to co? 

zaloguj się by móc komentować

m8 @mithrandir 12 września 2019 13:18
16 września 2019 20:16

Moze radiobudzik mu zadzwonil a on zaczal do niego gadac :-)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować