-

przemsa

Pomnik katyński w Jersey jak reprezentacja Polski w piłkę kopaną

Disclaimer: Tak, wiem już, że wcześniej Coryllus i Toyah poświęcili swoje notki Ewarystowi, ale skoro już się tyle napisałem, to publikuję :-)
 

Ponieważ Ewaryst Fedorowicz zablokował mi możliwość komentowania na swoim blogu po tym, gdy miałem czelność wydrwić jego twierdzenie jakoby Paweł Soloch snuł „wizje uniemożliwienia Robertowi Lewandowskiemu, Kubie Błaszczykowskiemu, Kamilowi Glikowi, Łukaszowi Piszczkowi, Kamilowi Grosickiemu i ich młodszym kolegom rozegrania ich turnieju życia?!”, a ja z braku lepszych pomysłów mam dziś ochotę pośmiać się z jego obłudnego i dętego oburzenia na polskie władze, że te nic nie mogą w sprawie pewnego pomnika katyńskiego, pozostaje mi to zrobić na swoim blogu.


Czynię to poniżej na modłę Ewarystową.

 

Powoli, ale jednak, z niszy nisz Szkoły Nawigatorów, przebiła się notka tak żałosna, że nic, jak tylko śmiać się i patrzeć, czy zajady równo pękają:

Otóż głęboko zatroskany o jak najlepsze wyniki tego rzędu bloger Ewaryst Fedorowicz, z krwawiącym sercem i z paroksyzmami bólu na twarzy, roniąc krokodyle łzy rozdziera szaty, gdyż - jak wiele na to wskazuje - nie mamy nic do powiedzenia w sprawie czasowego, a pewnie w konsekwencji trwałego usunięcia pomnika katyńskiego z przeznaczonego na park kawałka wyspy Jersey. I któż – pyta retorycznie Ewaryst - tak pluje nam  - frajerskim pachołom - w twarz? Nasz rzekomo strategiczny sojusznik: Amerykanie!

Ewaryst, jako człowiek konstruktywny nie ogranicza się jednak tylko do krytyki. Stawia również diagnozę gdyż nie jest dla niego tajemnicą, dlaczego tak się dzieje. Pomiatanie to wynika otóż stąd, że pomnik ten stojąc „na przeciwko” (pisownia oryginalna) Manhattanu, stanowi wyrzut sumienia Amerykanów, którzy nie tylko długo uczestniczyli w kolportowaniu katyńskiego KŁAMSTWA (pisownia oryginalna), ale nawet i teraz z pamięcią o Katyniu walczą tak samo zajadle jak Sowieci!

Na zniewagę ową (swoją drogą dziwne, że nie na „siarczysty policzek wymierzony brudną, jankeską łapą w spierzchnięte usta poniewieranej Rzeczypospolitej”) zareagowała tylko wystawiona do wiatru przez Morawieckiego i Dudę uchwaloną przez Kongres poprawką 477 polonia. Jakiś tam pojękiwań Wojskowego Biura Historycznego, IPN czy Karczewskiego Ewaryst nawet nie liczy, bo czasu szkoda. Istotne, że Patriotyczny Internet™ domaga się, by głos zabrały jednak najważniejsze osoby w państwie, a nie jakiś plankton!
Dudo, Morawiecki! Patriotyczny Internet™ larum gra, a wy słodko pierdzicie o referendum w sprawie smogu i klimatu oraz samochodzikach na elektryczne bateryjki – oburza się Ewaryst.

Ale, ale! Choć nie ulega dla niego wątpliwości, że Patriotyczny Internet™ ma rację, Ewaryst studzi zapał zaangażowanych kierując go jednocześnie we właściwą stronę. Po prostu jasnym jest dla niego, że Duda i Morawiecki nie mają tu nic do gadania. Albowiem w temacie pomników mamy  w Polsce tylko jeden autorytet i jest nim... prezes PiSu Jarosław Kaczyński!
Wystarczyłoby więc, by ta szara eminencja kiwnęła palcem, a krew ludu nadwiślańskiego by się zagotowała, a Polskę zalałaby fala protestów, marszów i demonstracji tak silna, że „jankesom nawet myśl o przeniesieniu tego pomnika w Jersey City by nie zaświtała!”.

Nie sądźcie jednak, że Ewaryst serio wierzy, że Kaczyński kiwnie choć palcem w bucie.

Nic z tych rzeczy, on sobie rzecz jasna w ten sposób z Kaczora dworuje. Ma pełną świadomość, że zarówno on, jak i jego totumfaccy, nigdy nie odważa się „jankeskiej hołocie” postawić.

Ale, ale! po raz drugi. Ewaryst ma błyskotliwy pomysł. Trzeba powiedzieć, że na tym pomniku plecy przeszyte bagnetem ma Żyd, którego siłą wcielono do antysemickiej armii polskiej. Mało tego. Bagnet ten wbił mu niby nazista, ale faktycznie jednak właśnie polski antysemita, który się za nim tchórzliwie ukrywał.
Wszystko to – kpi dalej Ewaryst – sprawiłoby, że pomnik dostałby certyfikat koszerności i nadal wszystko kręciłoby się po staremu.
Jest jednak kolejne, „małe ale”: taki „certyfikat koszerności” kosztuje 300 dużych amerykańskich baniek…

Tak oto kończy swą opowieść bloger zaangażowany. Czas ma moją puentę:

Ta troska o dobre imię Polski i o to, by pielęgnowano ważne dla niej symbole, śmierdzi z daleka obłudą tak bezczelną, że wspomniany na wstępie żal, że nasze władze chcą uniemożliwić rozegranie polskim piłkarzom turnieju życia na MŚ w Rosji, pachną fiołkami.

Innymi słowy – jak to mówił znany mi kiedyś stary góral – ty mi tu Ewaryst dupy nie lej. Jesteś równie wiarygodny jak dowolny platfus bredzący, że wyłącznie z troski o Polaków na swój kraj do UE kapowali.

 tagi: polska  obłuda  pomnik katyński  polski rząd 

przemsa
4 maja 2018 11:27
83     3029    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
tadman @przemsa
4 maja 2018 11:38

Może taksiarz by pomógł w tak skomplikowanej sprawie? On zna się na rzeczy. :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tadman 4 maja 2018 11:38
4 maja 2018 11:44

To taxi z Jersey, można zadzwonić i się dowiedzieć ;-)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa
4 maja 2018 12:27

A tak swoją drogą, ja bym był bardzo ciekawy zobaczyć choć jedno poważne źródło podające tę liczbę 300 miliardów dolarów.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk 4 maja 2018 12:27
4 maja 2018 12:35

Ewaryst, człowiek solidny i skrupulatny, na pewno nam poda.

 

zaloguj się by móc komentować

eska @przemsa
4 maja 2018 13:54

Pomnik stoi 25 lat i został zafundowany przez Polonię - to po pierwsze. Po drugie - wcale nie jest taki zły, a jego wymowa symboliczna jest czytelna dla polonusów, szkoda, że nie jest czytelna dla współczesnych Polaków.

Co do notki Ewarysta, to szkoda, że jej zjadliwa złośliwość też jest nieczytelna dla wielu - cóż, smuteczek....

zaloguj się by móc komentować

przemsa @eska 4 maja 2018 13:54
4 maja 2018 14:02

Przedstawię może jednak swój punkt widzenia:

1. Pomnik jako taki ani specjalnie mi się podoba, ani mnie odstrasza. Co do samej awantury wokół niego, wolałbym żeby został tam, gdzie jest. Sądzę jednak, że niewiele możemy - tzn. polski rząd - tutaj zdziałać. Ja w każdym razie odradzałbym postawę: pomnik albo śmierć, bo będą za jego pomocą jeszcze mocniej nami pogrywać. 

2. Co do "zjadliwej złośliwości" notki Ewarysta - bo w zasadzie tylko do niej moja dzisiejsza się odnosi - to dla mnie jedzie obłudą. Moim zadaniem obrona pomnika jest tylko pretekstem, by dowalić temu rządowi i niczym więcej. Po prostu znalazł Ewaryst kolejny kij, by tego "psa" zbić. Jeżeli dla niektórych nieczytelne jest nie tylko powyższe, ale też i to że właśnie do tego się odnosiłem, to cóż - smuteczek. Choć nie ukrywam, że nieszczery. 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 4 maja 2018 13:54
4 maja 2018 14:03

O artyzmie się nie wypowiadam, ale czytelność pomnika jest właśnie aż nadmierna. Uwieczniliśmy wbijanie nam bagnetów w d..,chciałem powiedzieć w plecy. Dla mnie jest niepojęte, że od 300 lat nie możemy pojąć, gdzie tu błąd. A on leży i kwiczy. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 4 maja 2018 14:03
4 maja 2018 14:05

Dobrze to ująłeś. Ten pomnik - choć jak pisałem, aż tak mnie nie razi - jest właśnie ZBYT dosadny. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @eska 4 maja 2018 13:54
4 maja 2018 14:12

Swoją drogą ciekawe czy - wyłączając ludzi nieodróżniających  prezydenta  Kaczyńskiego od Kaczorowskiego- znalazłby się choć jeden półczesny Polak, dla którego symboliczna, a raczej łopatologicznie-toporna, wymowa tego pomnika jest niezrozumiała. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 4 maja 2018 14:05
4 maja 2018 14:38

Jest dosadny w niewłaściwym przekazie - tu jest clou.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @eska 4 maja 2018 13:54
4 maja 2018 14:48

Czyli wstęgę przecinał kto? Wałęsa czy Kwaśniewski? Zjadliwa złośliwość, weź mnie nie bij, co...? 

zaloguj się by móc komentować

chlor @przemsa 4 maja 2018 14:12
4 maja 2018 15:19

Od razu można się domyśleć, że ten chudy któremu niewidzialna ręka wbiła bagnet w plecy jest Polakiem.

zaloguj się by móc komentować

onyx @chlor 4 maja 2018 15:19
4 maja 2018 15:31

No i ta niewidzialna ręka nie do człowieka należy bo karabin jest do góry nogami...

https://forum.dobroni.pl/f/walka-na/90272

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 4 maja 2018 13:54
4 maja 2018 15:34

Zjadliwa złośliwość? No wiesz? Ty, mistrzyni zjadliwej złośliwości, dałaś się aż tak nabrać?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 4 maja 2018 14:05
4 maja 2018 15:44

Wczoraj ktoś na blogu tego cwaniaka wrzucił link do wiki i do zdjecia niejakiego kpt. Rosińskiego torturowanego przez bloszewików. Wprawdzie o samym oficerze nigdzie ani widu ani słychu, no ale co szkodzi? Moim zdaniem, następny krok to będzie odsłonięcie pomnika opartego na tym obrazie. W sam raz w rocznicę odzyskania niepodległości.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 4 maja 2018 15:19
4 maja 2018 16:28

Na wszelki wypadek dali podpis, inaczej możnaby przecież pomyśleć, że ten chudy jest Żydem, któremu leworęczny (jak wszystkie szatańskie pomioty) Polak wbija karabin. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa
4 maja 2018 16:34

@ all

Mam niezły pomysł. Tutaj jako ostrzeżenie powinno się blokować banowanie ;-))))

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 4 maja 2018 16:34
4 maja 2018 16:38

To ja mam pomysł jeszcze lepszy. Założ własny blog i powtórz ten apel po miesiącu. Okay?

zaloguj się by móc komentować

eska @krzysztof-osiejuk 4 maja 2018 15:34
4 maja 2018 16:38

Ja jestem złośliwa w sposób kontrolowany :)

zaloguj się by móc komentować

eska @gabriel-maciejewski 4 maja 2018 14:48
4 maja 2018 16:42

Maj 1991, ale nie sądzę, żeby Wałek tak wtedy był.
Polonia sobie odsłoniła jako pierwszy pomnik katyński w przestrzeni publicznej w USA.

zaloguj się by móc komentować

eska @Grzeralts 4 maja 2018 14:03
4 maja 2018 16:44

To jest "wbijanie ruskiego bagnetu w plecy", czyli klasyczne powiedzenie pokolenia wojennego o napaści sowieckiej z 1939 roku. Sama to słyszałam od dziadka nie raz.

zaloguj się by móc komentować

eska @przemsa
4 maja 2018 16:56

Należy wziąć pod uwagę, że emigracja po II wojnie to głównie ludzie z Kresów, żołnierze Andersa itp.
Dla takiej Polonii "ruski bagnet w plecy Polski" ma wymowę szalenie emocjonalną, bo oznacza utratę wszystkiego. Dlatego tak ekspresyjna forma pomnika, pierwszego w przestrzeni publicznej w USA po wojnie, zapewne miała stanowić coś w rodzaju próby odreagowania i wykrzyczenia swojej krzywdy po latach.

Uważam, że nie powinno się oceniać bez kontekstu, sorry. 
 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 4 maja 2018 16:44
4 maja 2018 16:57

Ale przekaz tego pomnika na poziomie memów uniwersalnych jest dla nas zabójczy. Jeśli, jako niemający pojęcia o historii Polski obywatel USA, czy turysta, doczytasz, że to Polak z ruskim bagnetem w plecach, pomyślisz sobie: "ale pierdoły, nie dość, że uciekali przed Rosjanami, to jeszcze dali się dogonić" - przecież ten żołnierz na pomniku nie walczy, tylko nieporadnie ucieka. Jeśli się nie doczytasz, można sobie pomyśleć cokolwiek, np.to, co napisałem wyżej. 

zaloguj się by móc komentować

eska @Grzeralts 4 maja 2018 16:57
4 maja 2018 17:06

Na poziomie memów uniwersalnych to jesteśmy mądrzy dzisiaj. A pomnik postawili ludzie, którzy przeżyli wojnę i mieli traumę. Poza tym o czym my tu mówimy? Przecież gdyby nie ta chryja z przenosinami, to większośc w ogóle by nie miała pojęcia o tym, że takie coś stoi i to od 25 lat.

Natomiast co do samych przenosin, to ciekawa historia jest tutaj: https://www.salon24.pl/u/wawel/863813,burmistrz-fulop-marszalek-karczewski-a-jarmakowski-i-fogelman-czyli-polska-zydzi-i-usa,2 >

"18 listopada (2017) dziennikarz Polityki, Piotr Sarzyński, tuba środowisk żydowskich, zapiekły wojownik walczący z antysemityzmem, socjolog robiący za samozwańczego guru... krytyków sztuki, marszanda, szarą eminencję świata plastyków, galerii i nagród wszelakich – zaatakował rzeźbiarza andrzeja Pityńskiego za tworzenie kiczów. Atak lansera „wielkiej sztuki”, czyli Kozyry, czy Joanny Rajkowskiej, „twórczyni” izraelskiej palmy z Al. Jerozolimskich i przeróżnych twórców żydowskiego pochodzenia – był tak prymitywny, że kojarzył się z atakiem na zamówienie."

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @eska 4 maja 2018 16:56
4 maja 2018 17:07

Myślę, że nie trzeba być z Kresów czy też żołnierzem Armii Andersa, by zrozumieć wymowę tego pomnika, choć nie przeczę, że dla ludzi z tego pokolenia może być ona znacznie głębsza i przesiąknięta emocjami. To raz. Dwa: w swojej notce oceną walorów estetyczno-emocjonalnych tego pomnika średnio się zajmowałem. Trzy: A co z nieczytelną dla maluczkich złośliwie zjadliwą notką Ewerasta? Nadal powinienem się smucić, że jej nie zrozumiałem?

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @przemsa
4 maja 2018 17:24

   Autorstwo notki jest tak samo wazne jak usta sierzanta Danielsa kiedy wyglasza swe enuncjacje.

Wazne o co tu chodzi.

Chodzi o zmiane stosunkow wlasnosciowych w Polsce, pomnik to element tej akcji.

Idiotyczne sa pytania skad wiadomo ze $300?  A jak bedzie $199 to bedzie lepiej i niech sie wstydzi ten kto bezpodstawnie wymienil 300?  

   Poziom gimbazy.

To dzieki m.i. takiej niefrasobliwej beztrosce jestesmy rozgrywani raz za razem.

To sa sytuacje typu wzruszenia ramionami przez ludzi uwazajacych sie za powaznych patriotow kiedy zwraca sie im uwage cos jest nie teges z przyznaniem miejsca w Sejmie mniejszosci niemieckiej bez wzajemnosci.

     Panstwa niepowazne sa nimi dlatego tez ze posiadaja mase krytyczna niepowaznych obywateli.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 4 maja 2018 17:06
4 maja 2018 17:28

Stąd i pożytek z chryi. Ale problem powtarza się z pokolenia na pokolenie: Dostajemy w tyłek. Chcąc uwiecznić pamięć poległych stawiamy pomniki sławiące naszą klęskę, zamiast zrobić pomnik sławiący wielkość naszych poległych (są wyjątki, jak choćby słusznie przytoczony pomnik PW). I apiat abarotno. 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @onyx 4 maja 2018 15:31
4 maja 2018 17:32

Szanowny Panie, link opisuje metody walki na bagnety a nie "zdradziecki" cios w plecy.

Cios z óry,a taki ma odpowiednią "dramaturgię" musi być wykonany  odwróconym karabinem.

 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @krzysztof-osiejuk 4 maja 2018 15:44
4 maja 2018 17:35


"tego cwaniaka " "niejakiego kpt. Rosińskiego ". Kulturka. Gomułkowska.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Slepowron 4 maja 2018 17:24
4 maja 2018 17:39

> Wazne o co tu chodzi.
> Chodzi o zmiane stosunkow wlasnosciowych w Polsce, pomnik to element tej akcji.

Naprawdę? Doprowadzą do usunięcia tego pomnika, a my znajdziemy się o kolejny krok bliżej do wyskoczenia z tych 300 miliardów dolarów? Mógłbyś wyjaśnić, ja dokładnie działa w tym przypadku ten mechanizm?

> Idiotyczne sa pytania skad wiadomo ze $300?  A jak bedzie $199 to bedzie lepiej
> i niech sie wstydzi ten kto bezpodstawnie wymienil 300?  

Pewnie, głupie 201 miliardów dolarów różnicy. Tylko gimnazjalista mógłby się jarać takimi groszami. A tak bardziej serio, padło już wielokrotnie to pytanie: Wymieniając dowolną kwotę, na jakie źródło się powołujesz?

>  Panstwa niepowazne sa nimi dlatego tez ze posiadaja mase krytyczna niepowaznych obywateli.

Moim zdaniem Państwa są niepoważne bardziej wtedy, gdy nie mają siły, sojuszników i doktryny. W każdym razie na pewno zatroskany o nie wiadomo jakie setki miliardów dolarów Patriotyczny Internet™ nie czyni ich poważnymi.

zaloguj się by móc komentować

eska @przemsa 4 maja 2018 17:07
4 maja 2018 17:45

Ewaryst zrzuca z wątroby wściekłość za całokształt, nikogo nie oszczędzając - tak to odbieram. Czasem przegina, ale nie zarzucę mu działania w złej wierze.
Ludzie się ciut pogubili ostatnio i trudno się dziwić, że niektórych roznosi. Lepsze to niż wycofanie, a takie zjawisko obserwuję z niepokojem od jakiegoś czasu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 4 maja 2018 17:45
4 maja 2018 17:50

Oczywiście. Nie oszczędza nikogo, z wyjątkiem tych, których oszczędza. Szkoda tylko, że nie chce ujawnić ich imion.

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @eska 4 maja 2018 17:45
4 maja 2018 17:50

Ewaryst lubi wartki nurt. A stare karpie ...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Autobus117 4 maja 2018 17:35
4 maja 2018 17:51

A wedle jakich przepisów nazwanie Ewarysta "cwaniakiem" zostaje zakwalifikowane jako niekulturalne?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 4 maja 2018 16:38
4 maja 2018 17:53

On też. A mimo to się różnicie.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @eska 4 maja 2018 17:45
4 maja 2018 17:58

Aha. Ewaryst sprawiedliwym, który nie bacząc na osobiste sympatie, równo wszystkim rozdziela słuszne razy.  OK. Przyjmuję do wiadomości, ale pozwolę sobie się nie zgodzić. 

Co do fragmentu od "Ludzie się ciut pogubili...", to zrezygnuję z komentarza, bo to tylko obosieczny, zawsze wygodny truizm.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Autobus117 4 maja 2018 17:57
4 maja 2018 18:40

To zapytam inaczej. Jakie to przepisy sprawiają że nazwanie Ewarysta cwaniakiem kwalifikuje się jako "gomulkowska kulturka"?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @przemsa
4 maja 2018 19:14

"Trzeba nam wiedzieć, że w międzyczasie szacunkowa kwota tych roszczeń żydowskich gwałtownie wzrosła. Te 65 miliardów dolarów to już jest mały pikuś. Nowojorska Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego właśnie przesłała notę do ministerstwa sprawiedliwości gdzie domaga się uwzględnienia rozmaitych składników mienia, które skrupulatnie wylicza. No i wyszło im, że te roszczenia obejmują około biliona złotych, to znaczy ponad 300 miliardów dolarów. (…) Apetyt rośnie w trakcie jedzenia"

http://dzienniknarodowy.pl/michalkiewicz-arcybiskup-polak-zmienic-nazwisko-szabes-goj-wideo/

To w kwestii 300 dużych baniek. Podobnie było z 65 mld. No i po północy platformie 5 głosów zabrakło w grudniu 2014, żeby to dać opylając Lasy Państwowe. W wikileaks nawet Komorowskiego cytowali z tymi 65 mld które rzekomo powinniśmy oddać.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @Autobus117 4 maja 2018 19:16
4 maja 2018 19:19

Zanim przejdziemy do "niejakiego", proszę mi odpowiedzieć na poprzednie pytanie. W jaki sposób użycie wobec Ewarysta określenia "cwaniak" kwalifikuje się, jako "gomułkowska kulturka"?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @rotmeister 4 maja 2018 19:14
4 maja 2018 19:21

Rozumiem. Wspomniane źródła to Michalkiewicz i wikileaks.

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @krzysztof-osiejuk 4 maja 2018 19:19
4 maja 2018 19:23

Szkoda czasu. Nie wciągnie mnie Pan w to, Cwaniaku.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @krzysztof-osiejuk 4 maja 2018 19:21
4 maja 2018 19:24

Ja z kolei rozumiem że nieistnienie tych 300 mld opiera się na źródle krzysztof-osiejuk. Rozumiem że to też "wspomniane" źródło. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @przemsa
4 maja 2018 19:26

Tutaj źródło z zupełnie innej bajki. Też dla niektórych niewiarygodne. Eseldowskie. Tfu.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanscy-zydzi-chca-od-polski-zwrotu-230,198,0,1851078.html

No i kwota była inna. Tylko 230 mld. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @rotmeister 4 maja 2018 19:24
4 maja 2018 19:28

Nie, to nie tak działa. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @rotmeister 4 maja 2018 19:26
4 maja 2018 19:30

Ok. Niech będzie, że dowód jest: chodzi o 230 mld dolarów. Czas więc na pytanie: I co w związku z tym?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @onyx 4 maja 2018 15:31
4 maja 2018 19:33

Bo ten biedak sam go sobie wbił... Przecież tam nikogo innego nie ma

zaloguj się by móc komentowaćrotmeister @przemsa 4 maja 2018 19:30
4 maja 2018 19:35

Zupełnie nic. Na tym świecie wszyscy wszystkim dobrze życzą, nikt nie ma żadnych interesów, nikt nie potrzebuje łatwych pieniędzy. Dlatego w związku z tym zupełnie nic.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @rotmeister 4 maja 2018 19:35
4 maja 2018 19:42

Nie, ten świat jest pełen ludzi łasych na łatwą kasę. Ja się pytam, w jaki sposób te 230 miliardów od nas wyegzekwują. 

 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Zadziorny-Mietek 4 maja 2018 19:41
4 maja 2018 19:48

To tylko po to, żeby papier zadrukować, żeby sprzątaczki miały co wyrzucać a w necie takie rzeczy są po to żeby być. To jasne. Tak naprawdę on nic nie chcą restytuować. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @przemsa 4 maja 2018 19:42
4 maja 2018 19:51

Nie wyegzekwują bo nie chcą żadnych pieniędzy. Oni wszystkich lubią. Nawet nam dadzą, tak sądzę. Jak unia europejska. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @przemsa 4 maja 2018 19:42
4 maja 2018 19:55

PS. A nawet jak by chcieli wyegzekwować to nie dadzą rady. Jest przecież policja, niezawisłe sądy i rzesza przyjaznych rządów w Europie i na świecie. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @rotmeister 4 maja 2018 19:48
4 maja 2018 19:57

Ależ ja jak najbardziej wierzę, że chcą. Nie wiem tylko, w jaki sposób mają zamiar tego dokonać.

 

 

zaloguj się by móc komentować


rotmeister @przemsa 4 maja 2018 19:57
4 maja 2018 20:04

Nie chcą. Jak by chcieli to by się tych z PO zapytali jak walić państwo (de facto obywateli) na VAT na grube miliardy. PO to wiemy że to potrafiło ale nikt inny nie potrafi. W Polsce jest takie nasze dżucze, całkowity brak powiązań ekonomicznych ze światem. Nie da się tego zrobić. Kiedyś to było możliwe. Coryllus min o tym pisze. Ale teraz już się tak nie da. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @rotmeister 4 maja 2018 19:55
4 maja 2018 20:04

Aha po raz drugi. Czyli w gruncie rzeczy jest już pozamiatane: Wysunęli roszczenie, a teraz tylko je wyegzekwują i nic nie możemy zrobić.  Nadal jednak nie wiem, w jaki sposób usunięcie pomnika z Jersey ich do tego celu przybliży.

 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Zadziorny-Mietek 4 maja 2018 20:02
4 maja 2018 20:06

Właśnie. To jakiś fejk. A poza tym co to ma być za źródło? WP? Śmiech na sali. Redaktory się nudzą i fejkniusy wymyślają.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @przemsa 4 maja 2018 20:04
4 maja 2018 20:07

Jaki pomnik? Ja nic o pomniku nie piszę.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @przemsa 4 maja 2018 20:04
4 maja 2018 20:09

PS. Oni żadnych roszczeń przecież nie wysunęli. A jak nie wysunęli to nic nie egzekwują. To wszystko lipne linki i lipne źródła. Oni wszystkich lubią.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Zadziorny-Mietek 4 maja 2018 20:02
4 maja 2018 20:09

Przeczytałem, dziękuję. Ale bądź tak miły i napisz, propozycję jakiego rodzaju kompromisu z Izraelem zawiera ten utajniony dokument?

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @rotmeister 4 maja 2018 20:09
4 maja 2018 20:11

Ironiczny jesteś już chyba czwarty raz z rzędu. A tak bez ironii być może jednak też mógłbyś spróbować?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @rotmeister 4 maja 2018 20:07
4 maja 2018 20:12

A tak, to nie Ty. Przepraszam.

 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @przemsa 4 maja 2018 20:11
4 maja 2018 20:16

Przemsa, to nie ja jestem ironiczny. Poza tym, kiedy ją podzielam twój punkt widzenia to ty twierdzisz że to ironia. Muszę lecieć. Robota czeka a Coryllus pogania;) 

PS. To wszystko posag Lusi.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @rotmeister 4 maja 2018 20:16
4 maja 2018 20:17

Aha. W takim razie się pogubiłem.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @przemsa 4 maja 2018 20:09
4 maja 2018 20:32

Przecież masz tam napisane. Nie 20% a 100% przez rok i nie tylko obywatelom państwa polskiego. To jest wyjście naprzeciw żądaniom WJRO, które zalinkowałem wcześniej.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Zadziorny-Mietek 4 maja 2018 20:32
4 maja 2018 20:51

W tym super demaskatorskim tekście wp, który opiera się na opinii jakiegoś "rozmówcy zbliżonego do rządu", pada dwukrotnie słowo zaczynające się na litery "oby".

Pierwszy raz w akapicie tej treści:

"Zgodnie z projektem napisanym w resorcie sprawiedliwości prawo do rekompensaty miało przysługiwać tylko Polakom i to pod warunkiem, że w chwili nacjonalizacji odebrany grunt też należał do obywatela polskiego."

Drugi:

"- To daleko idące zapisy. Mogą się spotkać z oporem. Dla Izraela istotny jest zapis dotyczący obywatelstwa. Być może powinien być zmieniony – ocenia nasz rozmówca zbliżony do rządu."

Czyli podsumowując jakiś rozmówca zbliżony do rządu wyszeptał do ucha kolesiowi z wp, że zapis o obywatelstwie być może powinien zostać zmieniony. Mamy przechlapane!

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @przemsa 4 maja 2018 20:51
4 maja 2018 21:11

WP.pl nie podała z której strony rozmówca był zbliżony do rządu.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @eska 4 maja 2018 17:06
4 maja 2018 21:27

"...zaatakował rzeźbiarza andrzeja Pityńskiego za tworzenie kiczów..."

 

Ten pomnik to kicz koszmarny.

zaloguj się by móc komentować

onyx @OdysSynLaertesa 4 maja 2018 19:33
4 maja 2018 21:30

To, że nikogo nie widać, że oznacza, że nie ma. Ja w inną stronę nieco, w górę bardziej. Jakiś dajmy na to ciekawski Chińczyk poczyta, poczyta i mu wyjdzie, że ci Polacy to są jacyś nie teges i dlatego spotyka ich kara Boska. A co do samej wizji to już to omawialiśmy na tym blogu, że bez przestrzelonych czaszek Łupaszki i wideł wbitych w potylice nic nie zachwyca i serc nie krzepi. Pomnik smoleński przy takich wybuchach emocji jest ok.

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @rotmeister 4 maja 2018 19:51
4 maja 2018 21:40

Ja tak czytajac te wirtualne dyskusje i slowne przepychanki i polajanki o tym czy nam wydra te 300 miliardow czy nie, przypominam sobie slowa jakie padly kiedys podczas spotkania z Grzegorzem Braunem i Coryllusem. Mianowicie pewien czlowiek wstal i powiedzial:

"Polska musi byc niezwykle bogatym krajem skoro od tak wielu lat jest ekploatowana i okradana i nadal jest co krasc."

Przepraszam, ot, taka refleksja mi sie narzucila.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
4 maja 2018 21:43

> Jeśli czegoś nie rozumiesz, to zapytaj.

Nie, rozumiem. Najpierw demaskatorski tekst z wp, teraz, dla podkreślenia jego wielkiej wagi, demaskacje z innych źródeł.
Jak pisałem we wcześniejszym komentarzu: Mamy przechapane!

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 4 maja 2018 21:43
4 maja 2018 23:19

Nie przejmuj się. Ja też nie rozumiem. 

zaloguj się by móc komentować

Perszeron @Grzeralts 4 maja 2018 14:03
5 maja 2018 00:50

Szanowny Pan pozwoli, że skorzystam z okazji, aby odnieść się do formy będącego przedmiotem dyskusji pomnika. Mistrz Pityński brnie w dosłowność i koparką już, a nie łopatą serwuje treści odbiorcy (co jest wyrazem braku szacunku i przekonania o nędzy intelektualnej konsumentów Sztuki). 

Artysta oczywiście z rodziny patriotycznej i niepokornej, oboje rodziców z pseudonimami, represjonowani. Ale syn, jak donosi Wiki, podjął naukę w Studium Nauczycielskim w Krakowie - dziecko bandytów? Ostatecznie ukończył (?) krakowską ASP u Mariana Koniecznego – znowu za Wiki - profesora i rektora w latach 1972–1981 Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (od 1968 do 1972 dziekan wydziału rzeźby), posła na Sejm PRL VIII i IX kadencji z ramienia PZPR, członka Rady Krajowej PRON. W 1975 delegata na VII Zjazd PZPR, w 1978 członka egzekutywy Komitetu Krakowskiego PZPR oraz przewodniczącego Krakowskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu. Honorowego członka Akademii Sztuk Pięknych ZSRR. Wreszcie wyjazd do USA w 1974 i pełnia wolności twórczej. 

Forma pomnika jest groteskowa, niezorientowanym nic nie mówi o chrakterze zbrodni, jej masowości, horrorze hurtowego mordowania "z przystawienia" tysięcy polskich ofiar. Tu mamy anorektyczną postać o talii osy, w ostrogach. Na piersi, obok Virtuti i Krzyża Walecznych, rozdarcie munduru - zdaje się w kształcie II RP. Stężenie symboli, emocji serce rwie ... a wszystko to na pośmiewisko, bo nasz oficer wygląda jak przebity szpilką motyl. Tak użyć karabinu mógłby ktoś dwukrotnie wyższy od ofiary

Mamy bronić kiczu i olabogi bo to patriotyczna olaboga. A to przygrywka do awantury o wołyński pomnik Mistrza, który szuka swojego miejsca w Ojczyźnie. Tu dopiero mamy zestaw emocji XXL + porcja makabry gratis. Jesteśmy zakładnikami tych emocji. Ja mam gdzieś Ukraińców i ich wrażliwość w tym kontekście, tylko się pytam, dlaczego nikt nie zastanowił się nad sposobem potraktowania orła i krzyża. To jest obraza i profanacja - w centrum godła państwowego i narzędzia męki Chrystusa umieszczone są widły z nabitym ciałkiem dziecka. Poniżej sztachety ozdobione odrąbanymi głowami. No ale Mistrz jest już wygrany - kto nie broni jego dzieł, ten niepolak. Kto ma cień zastrzeżeń ten ścierwo i sługus dowolnie wybranej wrogiej agentury. 

zaloguj się by móc komentować

eska @Szczodrocha33 4 maja 2018 21:27
5 maja 2018 01:02

Niewątpliwie palma lepsza :))))

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Perszeron 5 maja 2018 00:50
5 maja 2018 01:05

Fakt, ten pomnik jest w swojej formie groteskowy. ja w ogole sie przychylam do Tytusa komentujacego dzisiaj na blogu Basn Jak Niedzwiedz. On twierdzi ze pomniki powinnismy zarezerwowac dla zwyciestw, chwaly albo po prostu jakiejs mysli, strategii.

A tragiczne wydarzenia, ofiary, poswiecenie mozna upamietnic krzyzem.

No i wziac pod lupe te wszystkie konkursy, przetargi (czy jak tam to zwa) na budowy kolejnych pomnikow, bo to zrodlo przekretow i topienia pieniedzy podatnikow.

Przydalby sie chocby jeden, z klasa oczywiscie, pomnik Batorego w Polsce. Ze o Chodkiewiczu czy Zolkiewskim juz nie wspomne.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @eska 5 maja 2018 01:02
5 maja 2018 01:16

Nie twierdze wcale ze palma lepsza. Jesli oczywiscie mowimy o tym samym tzn. o tym krzaku egzotycznym przy Nowym Swiecie. W tym przypadku po prostu "palma odbila".

To cytat z .....Gazety Wyborczej.

Tutaj moim zdaniem mamy do czynienia z niezaspokojonymi aspiracjami "mlodych wyksztalconych z wielkich miast".

Po prostu oni chca zeby wreszcie powialo wielkim swiatem nad Wisla i zebysmy sztachneli sie tym zdrowym powietrzem swiatowych metropolii, jak np. Singapur czy Hongkong, ze o takiej chociazby Barcelonie nie wspomne.

Prosze zerknac na ten obrazek - to nasza palma w zimie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozdrowienia_z_Alej_Jerozolimskich#/media/File:POL_Warsaw_Rondo_Charlesa_de_Gaulle%27a_w_Warszawie.jpg

przeciez to wyglada jak pal z ktorego przed chwila zdjeli Daniela Olbrychskiego.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @Perszeron 5 maja 2018 00:50
5 maja 2018 07:17

I woda na młyn odwetowców.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować