-

przemsa

Kura dziobie, a małpa małpuje

Syn starego Fedorowicza, Ewaryst, napisał notkę, w której tytule Pana Prezydenta Andrzeja Dudę nazywa "mężem pani Kornhauser". Nie mam wątpliwości, że to zabieg bardzo gówniarski i małolatów rajcujący, bo szczerze, prymitywnie i właśnie gówniarsko bawi mnie utrzymane w tej samej smarkatej poetyce tytułowanie Ewarysta per "syn starego Fedorowicza", a ja nie jestem ani trochę dojrzały. Wiem, że podobnie niedojrzale rajcować to będzie każdego, komu Ewarystowe - trzymające poziom tweetów skrzyżowania Kierwińskiego ze Spurek - notki średnio imponują, więc tym bardziej ze swojej szczeniackiej zagrywki jestem zadowolony.
Żeby mi zatem nikt nie mówił, że ja sobie tutaj z reklamiarza sum szydzę. Naśladownictwo jest najwyższą formą pochlebstwa, czy jak tam ten oklepany slogan idzie. Widać stąd wyraźnie, że jest wręcz odwrotnie i ja po prostu jak małpka - oczywiście nieudolnie - błyskotliwie inteligentny niczym mąż pani Fedorowicz być próbuję.

Całej notki rzecz jasna nie przeczytałem, bo mamy w końcu dzień święty, niedzielę i nie wypada wykonywać żadnej pracy zbędnej, a przebrnięcie przez tekst tej ofiary dwudziestu lat marketingu komercyjnego to zawsze - wprawdzie nie intelektualny - niebanalny wysiłek, dlatego ograniczę się do puenty, która być może okaże się być krzywdząca dla autora, bo ten wbrew pozorom wcale nie chciał tym razem silić się na subtelne, ironiczne i skrzące się koszarowym, kapralskim humorem oplucie butów Prezydenta Andrzeja Dudy. Z góry wtedy przepraszam i tak dalej.

Ale żeby nie przedłużać. Puenta otóż jest taka:

Jeżeli komuś się wydaje, że dążący do reelekcji Prezydent w przededniu wyborów strzelił focha i w związku z własnymi kompleksami tudzież żalami, bez porozumienia z Prezesem Kaczyńskim i rządem wykopał biednego, Bogu ducha winnego Kurskiego na polecenie swej rozkapryszonej żony, ten jest Zenkiem Martyniukem Publicystyki Politycznej. Mówiąc inaczej: nie tylko jedzie taniochą, ale jeszcze fałszuje.tagi: żart  ironia  kpina  szyderstwo 

przemsa
8 marca 2020 10:39
43     2567    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
dbx @przemsa
8 marca 2020 10:55

Stosunek puenty do wstępu, jest jak1:3, i jest to, jaby na to patrzeć, pochlebstwo, którego w tłumaczeniu miało braknąć. Cóż.

Gdyby zastanowić się, nad samym sobą, i tym przeto, co jest sobie potrzebne, można by dostrzec, że sobie, prezydent, jego świta, ci z przeciwnej jego strony, są zbędni.

Ale, o czym wtedy, byłoby pisać, myśleć, na kogo wybory uczęszczać?

zaloguj się by móc komentować


olekfara @przemsa
8 marca 2020 11:29

Będąc uważnym czytelnikiem tego portalu nadal nie wiem, co jest rzeczywistym powodem spodziewanej dymisji Kurskiego.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @olekfara 8 marca 2020 11:29
8 marca 2020 11:44

Ja też nie wiem, ale obstawiam, że to ukłon w stronę umarkowanego wyborcy, który nie jest psychofanem PiS ani PO, a lubi sobie pooglądać telewizję, a ta - nie wnikam już czy słusznie - kojarzy mu się z Kurskim ordynującym trzydzieści powtórek koncertu Viki Gabor i występu Zenka Martyniuka feat. Roxy Węgiel. Tym sposobem Duda mówiący temu dość może coś na tym ugrać. Tak zgaduję.
Pewny natomiast jestem, że Kurskiemu krzywda (rozumiana jako odsunięcię od państwowych funduszy) się nie stanie.

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @olekfara 8 marca 2020 11:29
8 marca 2020 11:58

J. Kurski był rezonerem swojego brata. Brat Jacka wrzucał w swoim organie prasowym jakąś prowokacjeę, nastepnie grzaną  przez satelickie tewizje,  zaś  pretorianie p. Jacka z TVP wzmacniali ten przekaz, znaczy "polemizowali" z nim.

To znana strategia. Zamiast pominąć takie prowokacyje wrzuty milczeniem, albo krótkim wpisem "na pasku" o tym, że oto  "GW-niana  zieje kolejną dezinformacją, wnagłasniali "do porzygu"  w TVP Info tę wrzutę, "analizując ją"  ze wszystkich stron  przez 24 h na dobę.  Czyli wzmacniali taki właśnie przekaz na Polskę i świat. Przykryciem i alibi dla stosowania tej trojańskiej strategii info były tzw. mityczne osiągi oglądalności   TVP., bedące zasługą prezesa K.  
A przeciez nie wiadomo jaki numer  bracia Kurscy wycięli by, dajmy na to, na dwa tygodnie przed terminem głosowania
w wyborach prezydenckich.  Dobrze się zatem stało, że prezydent A. Duda nie zechciał tego sprawdzać na własnej skórze.

Tyle, że stało się to  pół roku za późno, ale lepiej późno niz wcale.

 PS

Skoro p. Ewaryst broni p. prezesa Jacka K.,  potwierdza tym, że tenże prezes był postrzegany przez zoologicznych wrogów PiS jako ich (ukryty)sojusznik.  Ozncza to, iz rytualne żądania  "odwołania" prezesa TVP ze strony tzw. opozycji miały za cel uwiarygodniać go jako w oczach kierownictwa PiS jako właściwego człowieka na właściwym miejscu.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 8 marca 2020 11:58
8 marca 2020 12:03

> Tyle, że stało się to  pół roku za późno, ale lepiej późno niz wcale.

Zgoda.

> Skoro p. Ewaryst broni p. prezesa Jacka K.,  potwierdza tym, że tenże
> prezes był postrzegany przez zoologicznych wrogów PiS jako ich (ukryty)sojusznik. 
> Ozncza to, iz rytualne żądania  "odwołania" prezesa TVP ze strony tzw. opozycji
> miały za cel uwiarygodniać go jako w oczach kierownictwa PiS jako właściwego
> człowieka na właściwym miejscu.

Jak wyżej.

 

zaloguj się by móc komentować

andy @przemsa
8 marca 2020 12:46

Dzieki za komentarz. 

zaloguj się by móc komentować


tomciob @przemsa
8 marca 2020 13:16

https://wpolityce.pl/m/polityka/490207-nasz-wywiad-jaki-kurski-odpieral-potezne-ataki

nie wszyscy rozumieją odwołanie Kurskiego (jeszcze oficjalnej dymisji nie ma!!!) tak samo, nawet w Prawie i Sprawiedliwości. Ustawka? Nie sądzę, ale pożyjemy zobaczymy. Dziwi mnie trochę poziom Pańskich emocji. Publicystyka polityczna bywa bezpośrednio emocjonalna bo ma grać na emocjach. Kontekst okazuje się dopiero po czasie. Jedno czego się uczę to właśnie łapania dystansu do niby emocjalnych zagrań, działań i wpisów. Dzisiaj Patryk Jaki w TVN24 powiedział takie zdanie. Jak rodziły się telewizje w Polsce po 1989 roku, te prywatne, nie wszyscy mieli te same szanse. A ja dobrze wiem kto tę szansę dostał - Wejchert, Walter i Solorz. Jeśli do tego dołożyć TVP w tamtej opcji to mamy monopol na rynku treści telewizyjnych w Polsce. Monopol postkomuny. Zarówno przejęcie przez PiS TVP jak i walka Kurskiego w tej telewizji tego monopolu zasadniczo nie zmieniają. Nie zmieni go również dymisja Jacka Kurskiego. A więc PiS ani nic w sprawie rynku treści w Polsce nie zmienił ani teraz niewiele zmienia. To jest tylko takie teatrum dla publiki. I dlatego mnie to nijak nie rusza.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @przemsa 8 marca 2020 12:03
8 marca 2020 13:21

Jakub Augustyn Maciejewski
@Maciejevvski
"Wstałem dziś z przypomnianym sobie przysłowiem na ustach: "Nie zmienia się konia podczas przeprawy przez rzekę". Choćby nie wiem jak tego konia się oceniało. Zwłaszcza że zmianę konia doradzali wrogowie, nie przyjaciele"

źródło Twitter - Jakub Augustyn Maciejewski - serwis Wpolityce.pl

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomciob 8 marca 2020 13:16
8 marca 2020 13:24

> Dziwi mnie trochę poziom Pańskich emocji. 

A jaki jest poziom moich emocji?

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @stanislaw-orda 8 marca 2020 11:58
8 marca 2020 13:25

Bardzo dobrze napisane.

Powtórzę za szanowanymi... Lepiej późno niż wcale. Dość już tego irytującego jazgotu, który tylko nakręca szaleństwo. Jakkolwiek i ktokolwiek nie uważa że odpór "tamtejstronie" się należy. To droga do nikąd o obrzydliwości tego rodzaju spektaklów już nawet nie wspominając.

Przemso. Krótko ale na temat puenta... Szacun

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomciob 8 marca 2020 13:21
8 marca 2020 13:28

"Cytaty mają to do siebie, że gdy się człowiek postara, to zawsze znajdzie jakiś pasujący mu pod założoną tezę"
źródło: przemsa w komentarzu do własnej notki z Dnia Kobiet AD2020

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 8 marca 2020 13:25
8 marca 2020 13:28

Miło, że się zgadzasz.
Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @przemsa 8 marca 2020 13:24
8 marca 2020 14:09

Nieprzekonujący albo mało szczery (do wyboru).

zaloguj się by móc komentować


przemsa @stanislaw-orda 8 marca 2020 11:58
8 marca 2020 19:38

Niezawodna Paris doskonale podsumowała notkę Ewerasta, u którego niestety nie mogę komentować, więc nie mając jak jej tej niesamowitej przenikliwości tam pogratulować, po prostu wklejam tu genialną puentę jej komentarza...

"[...] 10  maja  CALY przytomny i myslacy  polski  narod  POWINIEN  ZOSTAC  W  DOMU  !!!"

... dodając: - Brawo! Brawo! - Kidawa bijąc brawo ekstatycznie krzyczy - Amen! Pani Paris, Panie Ewryście! Amen!

 

 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @przemsa
8 marca 2020 20:41

tez z banem

 

Janusz Korwin-Mikke nienawidzi PiS

  Bo łatwiej rozmawia się z cwaniakami (…) niz z “prawicowcami”

“Wreszcie PiS ma wrogów takich jak ja – którzy nienawidzą tej partii z innych powodów.  Za to, że PiS nazywa sie partia prawicową, a głosi program bardziej socjalny niz SLD.  Bo łatwiej rozmawia się z cwaniakami (…) niz z “prawicowcami”, ktorzy głęboko wierzą w to, że ludźmi trzeba sie opiekować i podejmować za nich każdą decyzję!

Dodam: z ludźmi, ktorzy może mniej kradną niż PO – ale w obejmowaniu posad idą na wyścigi z PSL.  Z ludźmi, którzy są zależni od innych kol bezpieczniackich niż PO – ale aneksu do raportu o likwidacji WSI nie ujawnili.  Z mojego punktu widzenia zamiana PO na PiS nie zmieni w Polsce praktycznie niczego (…) I projekt IV Rzeczpospolitej napełnia mnie przerażeniem. (…)  to powrót “sanacji” – wzbogacony o nieznane wtedy metody terroru policyjnego.  Oczywiscie “w słusznej sprawie” – ale Lenin i Hitler tez walczyli “w słusznej sprawie”.  Będę więc walczył, by PiS nie zdołało przejąć w Polsce rządów.”.https://naszeblogi.pl/28828-jkm-kontra-macierewicz-i-dr-szuladzinski-o-dziennikarskiej-szmacie

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ikony58 8 marca 2020 20:41
8 marca 2020 20:44

Korwin-Mikke zdemaskował się już dawno, nie gorzej niż Szustak przy okazji Hołowni.

 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @ikony58 8 marca 2020 20:41
8 marca 2020 20:45

selling pepsi cola...

 

Inna sprawa, że jego koncyliacyjność mogła wynikać z prostego faktu:
Grupa Trzymająca USA ma zwyczaj  korygowania  wyników wyborów, gdy jej te wyniki nie odpowiadają.

Za mojego życia aż 3 takie korekty miały miejsce:

najpierw jakiś dziwny kolo zastrzelił prezydenta Johna Kennedy’ego, by zaraz potem zostać zastrzelonym przez umierającego na raka frustrata.

Parę lat później Robert Kennedy, pewniak w wyborach, został wyeliminowany przez jordańskiego Palestyńczyka, zaś Ronald Reagan tylko dlatego przeżył, że – a jakże – świr strzelał ciut niecelnie.

Krotko mówiąc, czy Trump pożyje jeszcze trochę, nie jest wcale takie pewne.

Co wybór Donalda Trumpa znaczy dla nas?

O, bardzo dużo znaczy:
wiernota * (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) Waszczykowski będzie raportował do innego ambasadora i już ktoś inny niż ta arogancka lewaczka Victoria Nuland będzie stawiał do pionu Prezesa Kaczyńskiego.

Coś optymistycznego na koniec?

Ależ proszę:
widok zszokowanych „dziennikarzy” CNN – bezcenny

http://blogmedia24.pl/node/76194

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @ikony58 8 marca 2020 20:45
8 marca 2020 20:50

selling pepsi cola

plus dupki

Dwóch – pardon – dupków zostało tak postawionych dzięki sprytnym, ciekawym, skutecznym kampaniom komunikacyjnym, opartym o proste a skuteczne dźwignie:

dupek Clinton prowadził kampanię pod hasłem „It’s the economy, stupid”, co można przetłumaczyć „Po pierwsze gospodarka, głupcze.”

Dupek Obama oparł z kolei kampanię na sloganie-wytrychu Change we can believe in” i zawołaniu „Yes We Can”.

I obaj jechali na tym przez dwie kadencje, co dało im 10 lat wyżerki, wypitki i pardon – wy… no, wiadomo co „wy…” na koszt podatników, i to z prawie wszystkich krajów świata.

Udało się dupkom – dlaczego nie ma się udać PiSowi?

Jazdę na skopiowanie kampanii Obamy mieli w PiSie już ładnych parę lat temu (wiem z pierwszej ręki), ale zrobili to dopiero ostatnio.

Motto „Dobra zmiana” i okrzyk Damy radę! to oczywista kalka z kampanii Obamy.

Co zaś PiS wziął z Clintona?
Spokojnie, spokojnie – ja nikomu do gabinetu ze stażystkami nie zaglądam:

mnie chodzi o bajerkę, na którą się Publiczność bierze.

Otóż jak już pisowcy Obamą wygrali, to ciupasem przerobili Clintona na swoją modłę i pojechali, jak w tytule, zapewniając sobie już teraz reelekcję, chyba, że kolejny amerykański prezydent wywoła wojnę, ale wtedy to socjal będzie znaczył papierowy worek na zwłoki.

Własne.http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/po-pierwsze-socjal-glupcze

 

zaloguj się by móc komentować


tomciob @przemsa 8 marca 2020 14:14
8 marca 2020 21:25

Ładne, podoba mi się. A na poważnie Pan Ewaryst już dobrych kilka (kilkanaście) notek używa zwrotu, który Pana tak wzburzył. Przy czym ponieważ uprawia on publicystykę polityczną zwrot oznaczający bycie czyjąś żoną ma określone i nacechowane sensem znaczenie. Nie będę tłumaczył jakie bo myślę że jest to oczywiste. Natomiast jeśli chodzi o meritum notki pana Ewarysta to przez taką emocjonalność trudno nawiązać polemikę. A przydałaby się bo na dymisję Jacka Kurskiego (dymisję, której dodajmy jeszcze nie ma) warto spojrzeć szerzej i z różnych punktów widzenia. I właśnie tego mi w tej notce brakuje.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomciob 8 marca 2020 21:25
8 marca 2020 21:28

Panu się wydaje, że mnie wzburzył i jeszcze uważa za koniecznie tłumaczyć mi oczywistości.
Znów pozostaje mi tylko wzruszyć ramionami ¯\_(ツ)_/¯

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomciob 8 marca 2020 21:25
8 marca 2020 21:29

>  I właśnie tego mi w tej notce brakuje.

Polecam napisać swoją, uzupełniającą.

 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @przemsa
8 marca 2020 22:37

Napisałem komuś w komentarzu na blogu EF, że:

"Problemem EF jest nie to o czym pisze ale to, że na blogu stosuje prawa rządzące reklamą (chamską reklamą)." 

i dalej tak sądzę.

Nie potrafił oddzielić krytyki sposobu swojego pisania od swojej osoby i dał bana.

Zastanawiam się jak wygląda reklama prezentowana przez EF, na jakich instynkach bazuje (kto ją u niego zamawia) ?

Czyżbym poruszył strunę, której dźwięk chcąc zagłuszyć jedni na blogu dają bana a inni w ostateczności sięgają po kieliszek i lądują w psychiatryku?

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 8 marca 2020 19:38
8 marca 2020 22:48

Paris zawsze basuje wrogom PiS-u.

Wcześniej trochę reagowałem na jej wyskoki, ale od dawna zobojętniałem.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @szarakomorka 8 marca 2020 22:37
9 marca 2020 07:18

To salonowy Józef Moneta Szkoły Nawigatorów.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 8 marca 2020 22:48
9 marca 2020 07:23

Jej rolą jest ekstatyczne nadskakiwanie każdemu, kto wali w PiS.

 

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @przemsa 8 marca 2020 21:29
9 marca 2020 09:07

Po co skoro wystarczy mi komentarz, a choćby na Pańskim blogu. A co do meritum to posiliłem się Salonem24:

https://www.salon24.pl/u/janmak/1025469,dylematy-wyborcze-jacek-kurski-a-mityczne-centrum

oraz

https://www.salon24.pl/u/seaman/1025546,sprawa-prezesa-kurskiego

oraz

https://www.salon24.pl/u/bukojer/1025669,misja-to-przede-wszystkim-kultura

bo choć mam, tam w S24, bana lubię sprawdzić jak na coś co mnie interesuje patrzą inni. Tak mam. I nie wzruszam do tego ramionami.

Miłego dnia

zaloguj się by móc komentować

Rejent @przemsa
9 marca 2020 10:18

"Całej notki rzecz jasna nie przeczytałem"... - i dlatego puenta, która (choć słuszna...) nie ma nic wspólnego z notką Ewarysta?? a właściwie popiera jego hipotezę...

zaloguj się by móc komentować


przemsa @tomciob 9 marca 2020 09:07
9 marca 2020 10:33

Ja wzruszam. I to dość często. 

Miłego dnia. 

zaloguj się by móc komentować

Rejent @przemsa 9 marca 2020 10:32
9 marca 2020 11:28

Napisz "Bingo" i "bacz, abyś nie zgłupiał od mądrości swojej".....

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
9 marca 2020 12:53

Bingo. Bacz, abyś nie zgłupiał od mądrości swojej... 

PS Proszę. Tylko pięciokropek zmienił na wielokropek.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @stanislaw-orda 8 marca 2020 22:48
9 marca 2020 19:11

I slusznie,  Stanislawie...

... kazdy ma swoj wlasny punkt widzenia, w tym ja takze... i nie musi on byc spojny z Twoim albo Przemsy  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @przemsa 9 marca 2020 07:23
9 marca 2020 19:15

Pan sie nie zajmuje tym...

... co jest moja rola,  a co nie... bo kiepsko to Panu wychodzi.  Skupi sie Pan wylacznie na swojej roli  !!!

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Paris 9 marca 2020 19:15
9 marca 2020 20:04

Pani Paris, limit wielokropków i wykrzykników przewidzianych na komentarze pod tą notką został wyczerpany. Proszę wracać do Pana Ewerasta. Dziękuję. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @przemsa 9 marca 2020 20:04
9 marca 2020 21:50

Pana  EwArYsta...

... jesli juz zlosliwy,  Panie Przemso,...  z przyjemnoscia i nie ma za co.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @przemsa 8 marca 2020 11:44
9 marca 2020 22:17

"Pewny natomiast jestem, że Kurskiemu krzywda (rozumiana jako odsunięcię od państwowych funduszy) się nie stanie."

Ja rowniez jestem pewny. ze krzywda mu sie nie stanie.

Po prostu przesuna go do innych funduszy.

Rotacja musi byc co jakis czas.

Czym bylyby karty bez ich tasowania?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @przemsa 8 marca 2020 19:38
9 marca 2020 22:22

"Niezawodna Paris doskonale podsumowała notkę Ewerasta, u którego niestety nie mogę komentować, więc nie mając jak jej tej niesamowitej przenikliwości tam pogratulować, po prostu wklejam tu genialną puentę jej komentarza...

"[...] 10  maja  CALY przytomny i myslacy  polski  narod  POWINIEN  ZOSTAC  W  DOMU  !!!"

Z tym zostawaniem w domu 10 maja to trzeba uwazac. Bo moze sie trafic drugi Komorowski w odmianie zenskiej [Kidawa].

Juz lepszy Andrzej Duda. 

Ma energie, umie mowic, i po krzeslach nie skacze.

To sporo, jak na kraj o takim stopniu dewastacji jak Polska.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 9 marca 2020 22:17
9 marca 2020 22:29

to nie rotacja, to recykling.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 9 marca 2020 22:29
10 marca 2020 01:08

"to nie rotacja, to recykling."

Mozna i tak to okreslic.

Za mojej mlodosci okreslalo sie to jako "wysuniecie czlonka z ramienia na czolo".

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować