-

przemsa

Zabierz świrowi dowód

Jak przystało na typowego PiSdzielca z niskim IQ, o akcji "Nie świruj, idź na wybory!" dowiedziałem się z TVPiS. Napisałbym, że tam potępiono ją w czambuł, gdyby nie to, że słówka czambuł nie ch.ja nie rozumiem, a tylko powtarzam jak małpka, bo kiedyś usłyszałem je w TVN i jakimś cudem zapamiętałem. Używam go teraz licząc, że może ma w tym kontekście sens. Jeżeli nie trafiłem, już wyjaśniam, że tam - w szczujni Kurskiego - próbuje się wmówić ciemnej masie, że ludzie nawołujący w ten sposób do głosowania, kpią z osób z problemami natury psychicznej. Oczywiście bezrefleksyjnie w to uwierzyłem, bo przecież jestem statystycznym wyborcą partii Kaczafiego i łykam nie tylko pięćset plus, ale nawet pół nocki nie zarwałem z tego powodu, że Duda z Kaczorem konstytucję zdeflorowawszy, regularnie teraz ją gwałcą podduszając.

Pomimo tego jednak, że i tak marne były szanse, bym przyjął wersję Schetyny i zaprzyjaźnionych z nim mediów, iż to po prostu super wysublimowany, przewrotny, głęboki, celny, rzutki, idealnie skrojony pod aparat poznawczy wykształconych elit żarcik lotów okołostratosferowych, postanowiłem sam sprawę wybadać. Tak trafiłem na te bardzo krótkie filmiki, gdzie gwiazdy niezależnych mediów, wybitni przedstawiciele Sztuki przez Wielkie Sz, w arcydowcipny sposób radzą: nie świruj, idź na wybory!

Oglądałem to przez chwilę i wcale nie przejaskrawiam pisząc teraz, że oniemiałem.

Gajos, Pszoniak, Nehrebecka, Chyra i ktoś tam jeszcze, robią z siebie idiotów w sposób tak żenujący, że nawet działający na niwie tropienia wyssanego z mlekiem matki polskiego antyafroamerykanizmu Jacek Hugo-Bader, który pomalował się na czarno, by na jakimś marszu narodowców - z braku prawdziwego Murzyna - parę brzydkich słów pod jego adresem wykrzyczano, nie ma się czego wstydzić. Tak, Panie Jacku. Nie sądziłem, że kiedykolwiek to powiem, ale to naprawdę było w gruncie rzeczy spoko. Ot, taki sobie performans. Wcale nie jest tak, że wyglądał Pan wtedy - z tą farbą na całym ciele - jak ktoś, ktoś przed ostatnią fazą zespołu Korsakowa postanowił wyskoczyć na miasto pokazać, że jest spoko, że wcale nie trzeba kapslowanych nalewek mandarynkowo-agrestowych i tanich perfum przed nim chować.

Gdzie tam.

To co odwalił Pszoniak - on najbardziej utkwił mi w pamięci - bije na głowę wszystko, co dotychczas widziałem. To jego spojrzenie na koniec, gdy zbliża się do kamery... Słowo daję, gdybym nie wiedział, że to mąż wybitny i stateczny, godzien najwyższego szacunku i zaufania, byłbym gotów się założyć, że ześwirował.


Ale to przecież nie tak.
On tylko tak gra. Woła, wrzeszczy w bezsilnej złości przedstawiciela tłamszonych przez opresyjny reżim Kaczora elit, by iść na wybory. By nie pozwolić ponownie świrom wybierać świrów, bo będzie katastrofa.

Czy wyborcy to kupią, zrozumieją?

Bo jeżeli nie, mam poważne obawy, że tym wszystkim Pszoniakom, Gajosom i innym może już tak zostać i będziemy się cieszyć, jeżeli uda im się jeszcze kiedyś zagrać w miarę wiarygodnie kogoś normalnego. A może lepiej nie świrować i profilaktycznie zabrać świrom dowód?tagi: nie świruj idź na wybory 

przemsa
20 września 2019 11:51
32     2182    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @przemsa
20 września 2019 12:18

To wszystko u nich tętni od dawna. Przecież zawsze było to z tym zarzutem, że na PO głosują w więzieniach. Odpowiadali że na PiS głosuje się w szpitalach psychiatrycznych. Kiedyś nie zwracałem na to uwagi, aż w końcu pomyślałem: kurczę chyba jednak jest różnica. Ale nie pomyślałem że aż tak otwarcie z tym wyjdą. Nie wiem - ja widzę wiele wad PiS-u i jestem ich świadom, natomiast jeśli kiedyś ta partia zacznie sie bawić w takie coś, to nie pójdę na wybory. I mam nadzieję, że wówczas nie zeświruję.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 20 września 2019 12:18
20 września 2019 12:21

Na mnie największe wrażenie robi to, że oni chyba naprawdę nie widzą, jak bardzo jest to żenujące. Że robią z siebie idiotów w sposób tak beznadziejnie traficzny, że nawet ja - który przecież im nie sprzyja - mimowolnie czerwienię się ze wstydu.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa
20 września 2019 12:26

Prof. Swiecicki ma racje.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 20 września 2019 12:21
20 września 2019 12:28

No nie zdają sobie, a co gorsza wielu ich wyborców idzie z nimi jedną ręką w obłęd, co dziś próbowałem opisać u siebie. Oni się nawzajem inspirują. Bo najczęściej mechanizm jest taki, że światopogląd tego wyborcy składa się w 50% z niechęci do PiS-u i Kaczyńskiego, i 50% z psychopatycznego poczucia wyższości nad "wieśniakami" i "biedakami". Oni potrzebują żeby ich w tym utwierdzać, a ich partie żeby ich utwierdzić muszą mówić ich językiem. Jak się słucha ich to oni bardzo szybko zaczynają mówić takim właśnie językiem - momentalnie zaczynają się obelgi, poniżanie, prychanie, przewracanie oczami. Nie da się o niczym w zasadzie pogadać normalnie. Każda gadka kończy się emocjonalnymi wykwitami. To zaczyna już być bardzo niebezpieczne dla nich samych, bo przecież od tego można naprawdę zwariować, człowiek jest tylko czlowiekiem...

zaloguj się by móc komentować


przemsa @Marcin-K 20 września 2019 12:28
20 września 2019 12:32

> No nie zdają sobie, a co gorsza wielu ich wyborców idzie z nimi jedną ręką w obłęd,
> co dziś próbowałem opisać u siebie

Też w kilku tekstach wspominałem o swoim koledze, ale znam takich więcej. O wielu za dużo swoją drogą.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 20 września 2019 12:32
20 września 2019 12:41

Nie problem w tym, że ktoś nie lubi PiS-u, rozumiem to doskonale, natomiast kłopot zaczyna się wtedy, kiedy nie ma żadnej argumentacji albo przypomina tę, którą posługują się jakieś nerdy od teorii spiskowych albo ufologii. No i rozumiem że ktoś jest konsekwentny w swoich poglądach i może przedstawić jakąś lepszą lub gorszą alternatywę. Tam jest już tylko jakaś przedziwna chmura toksyn, bez ładu i składu, byle na złość. Obawiam się tego, co będzie jak PiS wygra te wybory. Bo niektórym z nich mogą się odkleić ostatnie linki trzymające ich przy rzeczywistości.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa 20 września 2019 12:28
20 września 2019 14:05

Pan Łukasz Święciski o ChAD => Spectrum objawów w chorobie afektywnej dwubiegunowej – czego nie wolno przeoczyć?

U mnie odtworzyło się w całości raz, kolejny raz już prosi o zakup. Na jednym ze slajdów jest poezja. Może od tego nieustannego grania tak się tym aktorom w głowie miesza ?

A nam zostaje pomodlić się za biskupa Gajosa 
i księdza Chyrę

Choć mogą być to bracia innego wyzwania.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 20 września 2019 12:41
20 września 2019 14:54

> Obawiam się tego, co będzie jak PiS wygra te wybory. Bo niektórym z nich mogą
> się odkleić ostatnie linki trzymające ich przy rzeczywistości.

To już się stało. Ich rzeczywistość już teraz jest "rzeczywistością" w cudzysłowie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ArGut 20 września 2019 14:05
20 września 2019 14:56

> Może od tego nieustannego grania tak się tym aktorom w głowie miesza ?

Chów wsobny. Od wzajemnego robienia sobie dobrze w różnych konfiguracjach towarzysko-biznesowych uwierzyli, że naprawdę są jakąś elitą TenKraju™.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 20 września 2019 14:56
20 września 2019 15:37

To jest clou. Uwierzyli we własną niezwykłość.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 20 września 2019 15:37
20 września 2019 16:18

Uwierzyli bo prymitywom wmówiono że są lepsi od "moherowych beretów"

Do tego dochodzi kompletnie zdemoralizowana kadra nauczycielska która nigdy nie przeszła "lustracji" i jest efekt.

Bardzo lubią się śmiać z "wieśniaków i ciemniaków" choć takie właśnie jest ich pochodzenie.

Już brutalniej chyba się nie da tego ująć.

Miłego weekendu.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 20 września 2019 12:28
20 września 2019 17:05

Jak Pilsudski wysiadam na nastepnym przystanku pt. moja wlasna szajba. Jak juz miec jakis obled to swoj, a nie udzielony.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa 20 września 2019 14:56
20 września 2019 17:17

To za panem Emilem_Kraepelinem, którego pan Łukasz Święcicki przytacza z cytatem : "Psychiatrzy Europy, chrońcie Swoje święte rozpoznania !" Chrońmy nasze rozpoznania jakichś elit TenKraju™ dla własnego dobra.

Pani ArGut-owa ma podobne obserwacje jak pan Łukasz, co prawda robi w "cukrze" a nie "w głowie" na slaidzie z opisem czasowym 3:18 widać, że skłonność do ChAD mają osoby z nadwagą i otyłością. No i ona zamyka tą swoją obserwację w zdaniu. Człowiek choruje na głowę i na coś. Jak się naprawi głowę to i to coś jest do ogarnięcia. Tylko trzeba chcieć ogarnąć najpierw głowę.

 

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Marcin-K 20 września 2019 12:41
20 września 2019 20:25

"Obawiam się tego, co będzie jak PiS wygra te wybory. Bo niektórym z nich mogą się odkleić ostatnie linki trzymające ich przy rzeczywistości."

Ale czego tu się obawiać? Przecież żaden ani się nie obwiesi, ani z jakiej skały w przepaść nie rzuci. Jeszcze bardziej się tylko ponakręcają w swoim malejącym gronie, a za kilka lat biologia i tak sprawy zacznie powolutku równać. Większośc to już ... mumie, a może nawet zombi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Krzysiek 20 września 2019 20:25
20 września 2019 20:29

Ostatnia walka Apacza (też "czerwony").

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @przemsa
20 września 2019 21:50

Ale ich przypiliło. Juz nie chodzą po ścianach  ale po sufitach. Perspektywa koejnych  4 lat bez dostępu do koryta ( nie tak do końca, bo PiS ma "miętkie" serce) doprowadza jasnogród do rozstroju nerwowego. Zupełnie nie zwróciłam uwagi na te ekscentrycze występy a tu widać występy z gatunku "tonący brzytwy się chwyta". 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @przemsa 20 września 2019 14:56
20 września 2019 22:42

Wyobrażam sobie ich reakcję gdy na ulicy co któryś przechodzień, będzie prosił Pszoniaka czy inego artystę:

"Zagraj świra. No nie daj sie prosić, zagraj świra. ;-) :-)"

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 20 września 2019 17:05
21 września 2019 07:06

Właśnie. Oni nawet idiotów robą z siebie stadnie, szablonowo.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ArGut 20 września 2019 17:17
21 września 2019 07:08

Jest szansa, że po tych wyborach elity TenKraju™ będą musiały poważnie poświrować, żeby załapać się na państwowe wspomaganie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Krzysiek 20 września 2019 20:25
21 września 2019 07:10

Najlepsza jest Krystyna Janda, która dołączyła do akcji dość późno, gdy już nawet przyjazne im media zaczęły zauważać, że szkodzą słusznej, tęczowo-platformianej sprawie. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 20 września 2019 21:50
21 września 2019 07:14

Z tej całej akcji bije w pierszym rzędzie nie pogarda dla osób z problemami psychicznymi, ale dla elektoratu widzów zaprzyjaśnionych mediów. Taki Pszoniak naprawdę zdaje się uważać, że bez jego kretyńskich min te głąby nie pojmą, że trzeba iść zagłosować, jeżeli chce się zwiększyć szanse PO na wygranie wyborów.
 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @szarakomorka 20 września 2019 22:42
21 września 2019 07:17

- Panie Wojciechu! Ależ z pana świrus! Rola życia, rola życia! Teraz już tylko z nią pana kojarzę! Brawo!
 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 21 września 2019 07:17
21 września 2019 12:14

Świrów ciąg dalszy. Akcja z wygibasami słabo wypaliła to teraz będą czytać o seksie. Piersza mama Holland:

https://twitter.com/HornedDuckie/status/1175170558352379905?s=19

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @przemsa 21 września 2019 07:17
21 września 2019 12:18

A skad Pan zna moje imię? :-()

A tak poważniej trochę.

Chyba ze swojej rodziny, a może skądinąd "weszło mi" powiedzenie, że dobrzy, poukładani  ludzie ładnie się starzeją i odwrotnie. 

A jak się patrzy na te popisy to jest po prostu smutno.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @przemsa 21 września 2019 07:14
21 września 2019 12:19

No wlaśnie też się zastanawiam, czy przypadkiem oni tak się  wbiliw pychę , że nie zauważyli, że obrażają  ludzi chorych, co nie znaczy, że głupich a w dodatku mają za nic elektorat swój własny.  Ciekawi mnie,czy rzeczywiście ten ich elektorat doszedł już do zupełnego ogłupienia i schamienia. Bo to jest ordynarne chamstwo.

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 21 września 2019 12:14
21 września 2019 15:59

Ludzi cierpiacych na obrzek mozgu przybywa.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @szarakomorka 21 września 2019 12:18
22 września 2019 08:53

> może skądinąd "weszło mi" powiedzenie, że dobrzy, poukładani 
> ludzie ładnie się starzeją i odwrotnie. 

W tym przypadku bardziej pasuje: starość nie radość :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 21 września 2019 12:19
22 września 2019 08:54

Myślę, że to bezrefleksyjne, szczere przekonanie o własnej wyśmienitości. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 21 września 2019 07:14
22 września 2019 20:47

nie chodzi o wygranie wyborów, ale o to , aby ich wynik uniemożliwił PIS-owwi samodzielne rządy.

Zapewne maja jakies dane, że zniechceceniae i brak wiary wśród wlasnego elektoratu narasta, i duza relatywnie absencja z jego strony zagra na korzyśc partii J. Kaczyńskiego.

Stąd bierze się taka  narastająca desperacja oraz  ucieczka  urojenia wishful thinking .

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 22 września 2019 20:47
23 września 2019 09:03

> nie chodzi o wygranie wyborów, ale o to , aby ich wynik uniemożliwił
> PIS-owwi samodzielne rządy.

Też tak uważam. To w zasadzie jedyna rozsądna strategia w ich sytuacji.

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować