-

przemsa

Corona Party

Idol prawdziwiej prawicy patriotyczno-katolicko-narodowej, nie takiej skarlałej, pisowskiej, która nie tylko nie widzi, ze Duduś powinien panu Bosakowi czapkować, to jeszcze na Msze Święte w rycie trydenckim nie chodzi, znany i lubiany publicysta Stanisław Michalkiewicz, napisał ciekawą rzecz, którą ja teraz też właśnie nazywam ciekawą rzeczą, żeby biorąc wzór z najlepszych przykuć waszą uwagę.

„Ciekawa rzecz, że – jak twierdzi pan prof. Włodzimierz Gut z Państwowego Zakładu Higieny – na koronawirusa chorowaliśmy i wcześniej, jako na zwyczajną grypę i dopiero ostatnio został on „zauważony”. Kto go zauważył, dlaczego i na co w związku z tym liczy – tajemnica to wielka, toteż o ile w powietrzu koronawirusy latają jak chrabąszcze, to w internecie roi się od teorii spiskowych. Kto je tworzy i co z tego ma – też trudno powiedzieć, bo jak dotąd można wskazać na jednego beneficjenta zbrodniczego koronawirusa, który podobno jest specjalnie cięty na schorowanych starców.”

Z powyższego wynika, że zdaniem Pana Stanisława, ten cały koronawirus to po pierwsze może być kit, a przynajmniej nic nowego, a po drugie – ściśle z tym pierwszym powiązane – w wywołaniu ogólnoświatowej paniki ktoś może mieć swój interes.

Wbrew pozorom nie mam zamiaru z tym polemizować, a pragnę tylko zwrócić uwagę na tę kwestię, że albo COVID-19 jest niebezpieczniejszy od innych, wcześniejszych odmian koronawirusa i jak najbardziej zasadnym jest uniknięcie jego rozpowszechniania albo nie jest i wtedy faktycznie mamy do czynienia z celowo nakręcanym irracjonalnym strachem na niespotykaną dotąd skalę. Równie pewne jak powyższe jest tylko to, że nie mam teraz jakiejkolwiek możliwości tego rozstrzygnąć i jedyne co mogę to wierzyć (podkreślam: wierzyć) w jedno bądź drugie.

Ponieważ jak już we wstępnie ogólnikowo zaznaczyłem, teraz tylko uzupełnię, że sam jestem pisdą i tym samym przyjmuję, że coś jest na rzeczy i choć wcale nie wykluczam, że być może i faktycznie koronawirusy latają w powietrzu jak chrząszcze i większej krzywdy niż zwykła grypa nie mogą nam uczynić, to mimo wszystko wolę nie ryzykować zdrowia swojego i otaczających mnie ludzi.

Skro jednak pan Stanisław zdaje się przychylać do twierdzenia profesora Włodzimierza Guta z Państwowego Zakładu Higieny i daje do zrozumienia, że ten cały COVID-19 to żadne halo, mam propozycję. Jak może niektórzy pamiętają, w środowisku ofiar telewizji i mód wszelakich, których nie nazwiemy kpiąco „mądrościami ludowymi”, bo takowe zazwyczaj całkiem nieźle kupy się trzymają, panowało swego czasu przekonanie, że świetnym pomysłem jest organizowanie przyjęć, gdzie jedno już zarażone ospą dziecko zarażało kolejne. Chodziło o to, by pociechy przeszły tę chorobę jak najwcześniej i miały ją z głowy.

Nie mam pojęcia, czy to jest mądre i zdrowe, ale trochę sobie z tego dworuję, bo znam kilka zachwyconych „ospa party” mamusiek, o których zdolnościach intelektualnych zdania wstydzę się upubliczniać, więc mogę być uprzedzony. Nieistotne. Chodzi mi dzisiaj o samą ideę zarażania się. Pomyślałem sobie bowiem, że niezłym pomysłem byłoby analogiczne co do zasady „corona party” w czasie którego twierdzący, że COVID-19 wywołuje zwykłą grypę, spotkali się z kimś już tym wirusem zarażonym.

Widziałbym to na przykład tak:

Wytypowuje się nosiciela kornawirusa, który poza tym jest zupełnie zdrowy (to istotne, żeby uniknąć złapania jakiejś innej choroby!) i zaprasza do siebie do domu. Tam zgromadzeni są już na przykład Stanisław Michalkiewicz, Janusz Korwin-Mikke i powiedzmy Bosak z młodym Sośnierzem oraz dajmy na to Ewaryst Fedorowicz (który ma na wirusa wywalone).
Tamże zainfekowany kaszle na
przykład na klamkę, stojącą lampkę, oparcie krzesła, pilot z telewizora i komodę. Ważne – higiena! - by przedmioty te były wcześniej umyte i zdezynfekowane. To zrobiwszy idzie sobie, a dzielni eksperymentatorzy – ustaliwszy wcześniej co kto woli - liżą odpowiednio klamkę, stojącą lampkę i tak dalej. 

To w zasadzie tyle.

Po mniej więcej dwóch tygodniach zuchy te chwalą się nam, jakie z nich okazy zdrowia i my wszyscy - ci żałośni, bojący się zwykłej grypy frajerzy - posypiemy popiołem głowy.
COVID-19 to kit, udowodnione.


I – jak mówi teraz młodzież – koń zwalony.
koń zwalony

 tagi: polemika  żart  kpina  koronawirus 

przemsa
26 marca 2020 15:03
160     3262    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @przemsa
26 marca 2020 15:20

Kompletnie nie widzę sensu toczenia takich dyskusji. Równie dobrze ja mógłbym powiedzieć: niech ci którzy się tego świrusa tak boją i są ostrożni niech zamkną się w mieszkaniu , nie korzystają ze sklepu, z prądu, z pogotowia, ani z ądnej innej formy działalności ludzkiej która może kogoś narazić na świrusa. Wybacz, ale to jest taka sama hiperbola jak z tym lizaniem klamki - to zresztą już było u pana R. który mnie raczył był zbanować (mój pierwszy ban na SN po dwóch latach pisania tu) za próbę polemiki z taką formą argumentacji. Nie ma możliwości  wtej chwili uniknąć histerii. Wszystko się kręic na ćwierć gwizdka, kolejki są już przed biedrami i rozdawane są tam rękawiczki z plastyku (Greto, gdzie jesteś). Ludzi nie ma  na ulicach, a jak się kaszlnie niechcący to można zaliczyć dołek na czterdzieści osiem. Wszystkie próby hiperbolizziacji tej sytuacji w jedna albo drugą stronę to tylko publicystyka i emocje. Ja piszę w tej sprawie ostatni komentarz i zamierzam to wszystko przeczekać bo juz na samo słowo koronaświrus dostaję gęsiej skóry. Na szczeście dobrotliwy Lot przełożył mi lot do Holandii na wrzesień i tyle dobrego. Coryllus ma rację - szkoda czasu i atłasu na świrusa.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 26 marca 2020 15:20
26 marca 2020 15:23

> Kompletnie nie widzę sensu toczenia takich dyskusji.

Ale jakich dyskusji? Ja tylko wyśmiewam twierdzących, że to jeden wieki kit i spisek upierając się, że owszem, być może i tak, ale nie jesteś w stanie tego udowodnić. Że wszytsko teraz opiera się wyłącznie na wierze i że moim zdaniem nie warto mimo wszystko ryzykować i lepiej przyjąć, że to całkiem poważne i realne zagrożenie.
Inaczej: chyba niekniecznie z moim dzisiejszym, kpiarskim tekstem polezmiujesz.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 26 marca 2020 15:23
26 marca 2020 15:30

Ja rozumiem że kpiarski, ale rozumiem też, że jeśli ja osobiście uważam, że ten świrus to operacja społeczna, to też powinienem lizać klamkę aby się uwiarygodnić? Pytam zupełnie z ciekawości:)

zaloguj się by móc komentować

klon @przemsa
26 marca 2020 15:38

Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. Czy nikt nie jest w stanie przyjąć że jednocześnie występują obok siebie dwa zjawiska:

1/ jest paskudny wirus i,

2/ jest DODATKOWO nakręcana spirala histerii .

Plus wszyscy cwaniacy którzy chcą ugrać coś dla siebie przy okazji .

Zdrowia Życzę

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
26 marca 2020 15:38

Uważam, że nikt nie powinien celowo się zarażać i nikomu tego nie proponuje. 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @przemsa
26 marca 2020 16:04

Widzisz, jak wiele osób (także tutaj) kpi sobie z powagi sytuacji, autorytarnie stwierdzając, że jest nieprawdziwa (choć wiedzą tyle samo co ja i Ty - czyli nic, bo chyba żaden z nas nie siedzi w temacie, nie widzi tej epidemii na żywo - słyszymy tylko i czytamy na ten temat) - a jednocześnie dookoła ludzie się zarażają, chorują, a nawet umierają (no bo chyba statystyki zarażania się i ciężkich przypadków na intensywnej terapii nie są kłamstwem - no CAŁY prawie świat musiałby się na nas uwziąć wtedy) - to jest ok, im wolno.

A jak Ty proponujesz bardzo logiczny kubeł wody na głowę w imię zwykłej pokory i zrozumienia albo choćby zamknięcia buzi z tego powodu, że w zasadzie nic nie wiemy sami empirycznie w tej sprawie (aż ktoś nie zachoruje przynajmniej - więc obyśmy dalej nie wiedzieli jednak) - a jak nie wiemy nic o sprawach  które od nas niewiele zależą jak zdrowie lepiej dmuchać na zimne niż szydzić - to jest coś nie w porządku.

Ja przestałem brać udział w dyskucjach na ten temat. Czytam tylko, że wczoraj we Wrocławiu jeden pacjent zaraził 16 osób z personelu. I że w ciągu ostatnich dni przyrost zachorować w wielu krajach Europy i w USA rośnie faktycznie expotencjalnie. I że jeśli dalej tak pójdzie, to szczyt zachorowań może faktycznie objąć połowę populacji. Aha i czytam jeszcze, że umierają ludzie w wieku 30-40 lat. Także niech szydzą dalej, dopóki nie trafią na corona party.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @klon 26 marca 2020 15:38
26 marca 2020 16:10

Rozumieją. Tyle, że ci, którzy mówią o punkcie 2, przy okazji twierdzą, że wirus w sumie jest light.
A przynajmniej tak twierdzi Michalkiewicz w tekście, który przytaczam, c'nie?

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 26 marca 2020 16:04
26 marca 2020 16:11

> A jak Ty proponujesz bardzo logiczny kubeł wody na głowę
> w imię zwykłej pokory i zrozumienia

Właśnie tak, dziękuję.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa
26 marca 2020 16:12

Ja tu zostawię i pozwolę sobie zacytować Mniszysko..

". Ja osobiście uważam, że jeśli już zajmować się obecną zarazą, to byłoby rzeczą dobrą zobaczyć jakie więzy gospodarcze w dawnych wiekach zaraza niszczyła. Następnie przyjrzeć się jakie niszczy obecnie. Potem dobrze byłoby zobaczyć jakie powiązania się odbudowywały najpierw, po czasach zarazy i zrozumieć dlaczego. Następnie obserwować jakie powiązania dziś będą się chciały najpierw odrodzić. Mając takie tło będzie łatwo wychwycić różnice i je zrozumieć oraz odpowiednio reagować. I nie chodzi wcale o to, że dzisiaj są leki, których wtedy nie było."

Co do intencji modlitewnych o których wspomniał Mniszysko u Coryllusa , moge dodac ,modlić się ,aby ludzie mieli odwagę , nie poddawali sie terrorowi strachu i histerii .. Przypomnę  jest  modlitwa św Jana Pawła II za chory i nie tylko, można ją znalezdz w Internecie.. I ona była przed zarazą ,a ludzie też chorowali i umierali przed zarazą.. W Polsce umiera codziennie ponad tysiąc osób nie tylko w wyniku zarazy..

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 26 marca 2020 16:12
26 marca 2020 16:13

Tak, to cenne, ale ja jednak nie do końca o tym.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 26 marca 2020 16:12
26 marca 2020 16:17

Napiszę jednak łopatologicznie i wprost o czym jest ta notka:

Z głupie i niepoważne uważam twierdzenie, że COVID-19 jest równie "groźny" jak każdy inny wywołujący grypę koronawirus w sytuacji, gdy nie ma się żadnej możliwości zweryfikowania takiej opinii. Tyle.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @MarcinD 26 marca 2020 16:04
26 marca 2020 16:31

"że wczoraj we Wrocławiu jeden pacjent zaraził 16 osób z personelu"

To juz nie trzeba czekać tydzień na wynik testu?

zaloguj się by móc komentować

Draniu @MarcinD 26 marca 2020 16:04
26 marca 2020 16:37

Wszystko jest względne, ja nie zauważyłem tzw szydery na SN .. Ludzie na różne sposoby próbują zracjonalizowac absurdy jakie sie dzieją. A mamy z nimi do czynienia w rzeczywistości..  

Nie wolno podyskutować o 212 mild, o kryzysie gospodarczym ?

O publicznej służbie zdrowia ? 

 O zarządzaniu strachem ?

O tym .ze ludzie wpadają w panikę i histerię ? 

O tym czy rząd daje radę .czy nie ?

I wielu ,wielu innych sprawa związanych z covid19..?

Te pytania, to jest szydera , tak ? 

A to co wypisuje R juz nie jest szydera, tak ? 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 26 marca 2020 16:37
26 marca 2020 16:38

> Wszystko jest względne, ja nie zauważyłem tzw szydery na SN

Nieładnie tak ignorować Ewarysta...

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarcinD 26 marca 2020 16:04
26 marca 2020 16:43

To kwestia interpretacji. Ludzie umierają z rozmaitych przyczyn, a w wielumilionowych społeczeństwach  jest daję masowa ilość zgonów. Zgony z powodu kotrpnawirusa nie róznią się od zgonów na epidemię  innych odmian wirusów grypy. Porónujac ilości zgonów  w apogeum tych epodemi to są one porównywalne. Dlaczego akurat przy obecnej  okazji robi się ogólnoswiatowy spektakl grozy, to się pewnie jeszcze  okaże.

Zastanawiające, że przy ok. 1000 chorych oraz kilkunastu zgonach, niech będzie że  z przyczyn tej nowej odmiany wirusa, zamyka się wszystko co tylko się da w 38 milionowym kraju. Może to oznaczać, że to nie jest żaden wirus, ale np. jakiś nowy rodzaj broni biologicznej , o czym rządy wiedzą, ale nie chcą powiedzieć, ale starają się ograniczyć skutki zastosowania tej broni. To, oczywiscie, jedna z interpretacji. Inna jest np. taka, że w tej nadzwyczajnej operacji logistycznej wcale nie chodzi o ratowanie zdrowia, ale o coś zupełnie innego. Byc może  o przetestowanie wariantów jak najbardziej skutecznego odizolowania obywateli.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 26 marca 2020 16:37
26 marca 2020 16:44

No właśnie o to chodzi - nawet takie dyskusje to jest w większości czysta emocja, bo nikt nikomu nie jest w stanie udowodnić własnych przekonań. I to też jest sukces koronaswirusa. Nie widzę jakiejś wielkiej fali epatowania koronosceptyzmem. Każdy człowiek musi sie i tak podporządkować nie tylko decyzjom prawnym ale i normom społecznym, na tyle na ile można. Ja mam swoje zdanie na temat świrusa, ale nie mam zamiaru czegoś demonstrować, bo i po co? Świrus lubi spychać ludzi w skrajne poglądy. Paru cwaniaków w typie Michalkiewicza robi na tym publicystyczny biznes - bo emocje są nakręcone, a on działa od zawsze na zasadzie: jak inni robią tak, to ja robię ( a właściwie mówię) tak. Korwin podobnie. Nie spotkałem nikogo, kto demonstracyjnie kpiłby z obostrzeń rządu które on musi wprowadzać w życie. Gdyby tego nie robił, to ten rząd zostałby zmieciony w dwie sekundy. A my się dostosowujemy i nikt nie szarżuje. Co nie zmienia, że wielu ludzi ma na temat świrusa i jego konsekwencji - dość zdecydowane zdanie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 26 marca 2020 16:43
26 marca 2020 16:49

> Może to oznaczać, że to nie jest żaden wirus, ale np. jakiś nowy rodzaj broni biologicznej,

O, właśnie. Teorii można snuć wiele. Można nawet święcie w nie wierzyć. Ale tylko wierzyć. Tyle.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Ludwik @klon 26 marca 2020 15:38
26 marca 2020 16:51

Ma Pan oczywiście rację. Media dzień i noc ofiarnie pracują nad wywołaniem histerycznej paniki. Niektórzy podniecają się tym, jaki to nasz naród zdyscyplinowany , jak w podskokach wykonuje zarządzenia władz, jak karnie stoi w kolejkach itd. Moim zdaniem nie ma z czego być dumnym, bo to nie jest efekt rozumnej dyscypliny, tylko paniki nakręcanej przez propagandę, w efekcie której ludzie nie myślą o niczym innym, jak tylko o tym, żeby uratować życie.

Moim zdaniem jedynym sensownym komentarzem do epidemii jest wystąpienie Witolda Gadowskiego na portalu "Dla Polski".

Podaje on wiarygodne informacje ,oparte na żródłach, nie są to jego domysły. Po raz pierwszy można się dowiedzieć, co to jest i skąd się wziął koronawirus, na czym polega jego działanie na organizm człowieka,jak się przenosi, dlaczego szczególnie "lubi" ludzi w podeszłym wieku, czy już wytwarza mutacje, czy działania polityków mają sens itp.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 26 marca 2020 16:44
26 marca 2020 16:53

> Nie widzę jakiejś wielkiej fali epatowania koronosceptyzmem.

Zależy, co nazywasz wielką.
Sam w każdym razie nie zdziwiłbym się specjalnie, gdyby okazało się, że faktycznie to zbiorowe wariactwo, któremu się nas poddaje ma zupełnie inne przyczyny niż zagrożenie dla zdrowia i życia spowodowane koronawirusem, ale na ten moment pozostaje mi przyjmować, że jest jak jest, bo niczego nie jestem w stanie sam zweryfikować. Dlatego tak drażnią mnie takie nieodpowiedzialne teorie, jak ta Michalkiewicza, bo trafiają na podatny grunt i to zwyczajnie nieodpowiedzialne.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ludwik 26 marca 2020 16:51
26 marca 2020 16:57

> bo to nie jest efekt rozumnej dyscypliny, tylko paniki nakręcanej przez propagandę,
> w efekcie której ludzie nie myślą o niczym innym, jak tylko o tym, żeby uratować życie.

Ciekawe, bo ja na przykład nie spotkałem jeszcze nikogo specjalnie panikującego z powodu koronawirusa. Wszyscy na których trafiam podchodzą do tego - na ile oczywiście się da - spokojnie najbardziej bojąc się tego, by nie zarazić babci/dziadka. No i oczywiście tego, by mieć z czego płacić rachunki, ale to już trochę inna kwestia.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 26 marca 2020 16:53
26 marca 2020 16:57

Michalkieiwcz nie ma ma wpływu na nic. On sobie coś gada, a młodzieńcy z ideowej prawicy to powtarzają na takiej samej zasadzie jak są piewcami turbo-wolnego rynku a biorą pińcet plus i nawet biorą po to specjalnie ślub choć wcześniej nie mieli na to czasu przez wiele lat. Znam takiego - to jest modelowy wręcz konserwatyzm. Kto jeszcze szarżuje ze świrusem? Korwin pewnie, i u nas Ewaryst. Pewnie gdzieś tam jeszcze w czeluściach netowego spamu ktoś się znajdzie - ale ludzie się z tym krygują bo w świetle nowych przepisów można za to zaliczyć jakieś zawiasy jak się dobrze ktoś postara. Moim zdaniem nie istnieje problem o którym piszesz, ale oczywiście ja nie mam zamiaru wybierać komuś tematów do pisania:)

Dobra, kończę ten temat, bo obiecywałem że nie będę już świrusa komentował, a dalej to robie. Miłej zabawy wszystkim życżę:)

zaloguj się by móc komentować


Draniu @przemsa 26 marca 2020 16:38
26 marca 2020 17:19

Wyraził swoje zdanie ,swoją opinie, nie sądzę,żeby kpil sobie np.ze zmarłych ..Tak,  ma "wywalone" i tez uzyl tego terminu w cudzyslowiu. , Ma wolną wolę i wszystko co robi ,to robi to na własną odpowiedzialnosc..   Gdyby przegiął dawno zostałby wywalony z SN .

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 26 marca 2020 17:19
26 marca 2020 17:23

> Wyraził swoje zdanie ,swoją opinie, nie sądzę,żeby kpil sobie np.ze zmarłych ..

Aha. To sorry. Faktycznie. Wyleciało mi z głowy, że szydera zaczyna się w momencie, gdy kpi się ze zmarłych.

 

zaloguj się by móc komentować


Rozalia @przemsa
26 marca 2020 17:29

Sprowadzanie tematu ad absurdum. Przechorowanie odry w wieku dziecięcym  powoduje uodpornienie na wirusa na resztę życia. W młodszym wieku choroba jest mniej groźna. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rozalia 26 marca 2020 17:29
26 marca 2020 17:31

Naprawdę? A ja, kurcze blade, tak śmiertelnie poważnie z tym lizaniem klamek i lampek. Głupio mi teraz strasznie :-(

 

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @przemsa
26 marca 2020 17:32

W zakresie korona wirusa polecam wykład prof. Krzysztofa Pyrcia z Małopolskiego Centrum Biotechnologii, gdzie jest laboratorium klasy 3 (najwyższa to chyba 4-ta i chyba w Polsce takiego nie ma - do sprawdzenia).

 

Zakładam, że na SN są tacy, którzy być może z racji zawodu, wiedzą na ten temat więcej niż merytoryczny zakres tego wykładu. Ale większość z nas wie mniej...

A w zakresie podpadającym pod gospodarkę/politykę to właśnie usłyszałem w Polski Radiu 24, że rusza most chińsko-polski w zakresie pomocy w zwalczaniu korona-wirusa. Chyba nawet sam Xi Jinping podkreślił, że KPCh będzie aprobować i wspierać wszelkie działania umożliwiające opanowanie wirusa w Polsce.

zaloguj się by móc komentowaćWrotycz1 @stanislaw-orda 26 marca 2020 16:43
26 marca 2020 17:48

To już się okazało. Chodzi i zadłużanie państw i przejęcia firm, po niższych cenach. Niemcy i Francja zauważyły to blokują przejęcia. Tyle mogą. Nie wiem jak inni. Z zadłużeniem będzie trudniej. Pakiety typu "Tarcza" wszędzie wystąpią, bo każdy chce wygrać wybory na koszt podatnika.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Ludwik 26 marca 2020 16:51
26 marca 2020 17:52

O la la,  Panie Ludwiku,...

... toc to  sEsacja  !!!

A czemuz to Witold Gadowski  nie wystapil  ze swoimi  "wiarygodnymi i opartymi na zrodlach informacjach"  w  kurwizorze  albo chocby  na Sakiewiczowym portalu  "niezaleznym od rozumu"  tylko na jakims - z d**y  wzietym portalu  "dla Polski"  ?!?!?!

Cos Panu wiadomo na ten temat,  dlaczego  ???

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @przemsa
26 marca 2020 18:01

W ostatnim filmie Truthstreammedia autorzy mówią o tym, co rządziciele zamierzają w związku z koronakryzysem: https://www.bitchute.com/video/1JLBXfKDbbI/

zaloguj się by móc komentować

Paris @Wrotycz1 26 marca 2020 17:48
26 marca 2020 18:03

Dokladnie tak  !!!

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 26 marca 2020 18:01
26 marca 2020 18:04

Mam cytować te fragmenty dzisiejszej notki, które mówią o tym, że niczego nie wykluczam i jeszcze raz napisać, że ona nie jest o tym, co planują mniej lub bardziej jawnie rządzący?

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @przemsa 26 marca 2020 17:31
26 marca 2020 18:18

Przepraszam że zapytam, ale czy określenie "lizanie klamek", powtarzające się coraz częściej, zostało wymyślone do indukowania opinii? Podobnie jak np. Rydzyk, PiSsssss, ksiądz pedofil lub ruska onuca? Chyba jakieś  ważne gremia muszą je zatwierdzać do powielania.

zaloguj się by móc komentować

Ludwik @Paris 26 marca 2020 17:52
26 marca 2020 18:21

Droga Pani!  Jeśli nie odpowiada Pani portal "Dla Polski", to może Pani to samo obejrzeć na stronie autorskiej Gadowskiego:

http:// gadowskiwitold.pl lub na You Tube: https://www.youtube.com/channel/UC4U-Bz5I-jttkLO4XktpXOQ. (Tytuł: "Kto to zrobił?"). 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rozalia 26 marca 2020 18:18
26 marca 2020 18:22

> Przepraszam że zapytam, ale czy określenie "lizanie klamek", powtarzające się
> coraz częściej, zostało wymyślone do indukowania opinii?

Tak, ale to tajemnica. Nikomu się już więcej nie zdradź, że o tym wiesz.

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @przemsa 26 marca 2020 18:22
26 marca 2020 18:28

Dobrze, będę cichutko. Ja zawsze jestem skromna, delikatna i ostrożna. Obiecuję, że nikomu nie powiem. Jak bum cyk cyk.

zaloguj się by móc komentować


Vester @przemsa 26 marca 2020 16:17
26 marca 2020 18:32

"Za głupie i niepoważne uważam twierdzenie, że COVID-19 jest równie "groźny" jak każdy inny wywołujący grypę koronawirus w sytuacji, gdy nie ma się żadnej możliwości zweryfikowania takiej opinii. Tyle".

 

Co znaczy zweryfikować? Kupić sobie mikroskop?

Jedyne, co można, to słuchać fachowców, a ci są podzieleni.

Jak zweryfikować naukowca, skoro wszyscy mają tytuły?

Po tym, w jakiej telewizji wystąpi? A może przyjąć postawę 'ubić wykształciucha'?

 

Tak czy owak mamy jedno wielkie obstawianie koni, co też ludzie czynią, bo chcą nadać temu wszystkiemu jakiś sens.

Bulwersowanie się z tego powodu to jak krzyczenie na deszcz. Tylko sąsiadów Pan pobudzi.

 

zaloguj się by móc komentować

Matejek @przemsa
26 marca 2020 18:35

''mimo wszystko wolę nie ryzykować zdrowia swojego i otaczających mnie ludzi.'

tak powinno być zawsze, ale nawet edukację  w tm względzie dawno trafił szlag ... więc jeszcze jednego + dla 'korona' powinno się zaliczyć

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Vester 26 marca 2020 18:32
26 marca 2020 18:36

> Jedyne, co można, to słuchać fachowców, a ci są podzieleni.

Przecież o tym piszę.

> Bulwersowanie się z tego powodu to jak krzyczenie na deszcz.

Znów muszę się powtórzyć: taka poetyka, ja się naprawdę mocno średnio emocjonuję.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Matejek 26 marca 2020 18:35
26 marca 2020 18:37

>> ''mimo wszystko wolę nie ryzykować zdrowia swojego i otaczających mnie ludzi.'

> tak powinno być zawsze

Tak, ale teraz dochodzą dodatkowe aspekty.

 

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @MarcinD 26 marca 2020 16:04
26 marca 2020 18:37

Zgadzam się z Panem, ale uwaga językowa:

"... rośnie faktycznie expotencjalnie" -> "... rośnie faktycznie wykładniczo"

Mamy polskie słowo - nie ma potrzeby go zastępować innym, zwłaszcza, że to obce brzmi na prawdę strasznie. Poza tym jeżeli już ktoś nie może wytrzymać, to zamiast "ekspotencjalnie" powinno być (ostatecznie) "eksponencjalnie" (bez "t").

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Klasyk 26 marca 2020 16:31
26 marca 2020 18:43

"To juz nie trzeba czekać tydzień na wynik testu?"

1) Zaraził ich dużo wcześniej. Wczoraj tylko stwierdzono, że mają wirusa.

2) Na wyniki testu nigdy nie trzeba było czekać dłużej niż kilkanaście godzin. Teraz to jest do paru godzin.

Pomyliłeś czas wykonania testu (3-4 godz.) z czasem, po którym jest sens wykonywać test od momentu zarażenia (ok. 7 dni).

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Marcin-K 26 marca 2020 16:57
26 marca 2020 18:52

"Michalkieiwcz nie ma ma wpływu na nic."

Ma mały, ale nie całkiem zerowy. Te ok. 10 tys. wejść na artykuł jednak jakoś tam przekłada się na poparcie dla falfuna i towarzystwa oszustów wokół niego zgromadzonych. Na jutubie miewa nawet po 50 tys. Przypuszczam, że gdyby nie ta jego katarynka, to nie wykręciliby 5%.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @przemsa 26 marca 2020 18:04
26 marca 2020 18:53

Polecam tylko materiał do obejrzenia i przesłuchania.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @krzysztof-laskowski 26 marca 2020 18:01
26 marca 2020 18:59

Pan jak zwykle ma problem ze zrozumieniem treści notki. Dlatego wyjaśniam: autorowi chodziło o to, że ten wirus jest dużo groźniejszy niż zwykła grypa i po prostu nie ma żartów. Zdaje się, że Włosi na północy nie dostrzegali tego. Nic nie pisał na temat źródeł korony, celów i czy w ogóle jest to zaplanowane.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 26 marca 2020 18:53
26 marca 2020 18:59

W porządku, ok. Dziękuję. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Krzysiek 26 marca 2020 18:59
26 marca 2020 19:04

Nie do końca. Autorowi chodziło o to, że należy podchodzić do zagrożenia, jakie stanowi ten wirus bardzo poważnie, bo zwyczajnie nie mamy możliwości i środków, by móc odpowiedzialnie utrzymywać, że COVID-19 to pryszcz nie bardziej groźny niż każdy inny koronawirus wywołujący grupę. Co do ostatniego zdania pełna zgoda. 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @przemsa 26 marca 2020 19:04
26 marca 2020 19:36

Każdego można przekonać o konieczności zachowania kwarantanny:

https://9gag.com/gag/ae5BXWW

 i przestrzeganiu zakazu zgromadzeń:

https://9gag.com/gag/a9RGgBW

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Wrotycz1 26 marca 2020 17:48
26 marca 2020 19:50

Powiedzcie mi proszę jedną rzecz, bo ja już naprawdę czasem nie wierzę... Czy jak zderzycie się z samochodem na ulicy i w efekcie umrzecie albo będziecie kalekami - to naprawdę będziecie wtedy filozować o tym, że przecież byliście na pasach i w ogóle to kierowca był pijany??

Nie wiem już, jak to jaśniej napisać.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Krzysiek 26 marca 2020 18:37
26 marca 2020 19:51

OK, przyjmuję uwagę i dziękuję.

zaloguj się by móc komentować


MarcinD @Draniu 26 marca 2020 16:37
26 marca 2020 19:58

Napisałem to wprost, ale mogło umknąć w dłuższym tekście. Więc krótko: ja się boję szydzić z czegoś na czym nie mam żadnej kontroli (jak np. epidemia choroby, potwierdzona tyloma przypadkami w moim mieście, kraju i na świecie). Po prostu boję się. Więc nawet gdybym z jakiegoś powodu miał nieodpartą ochotę się z tego śmiać, to wolałbym już się nie odzywać wcale. Bo o teoriach spiskowych wolę pogadać, jak się czuję bezpiecznie. A póki co jakoś mnie to nie interesuje, są po prostu pilniejsze kwestie.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @MarcinD 26 marca 2020 19:54
26 marca 2020 20:01

po prostu paranoja ...

zaloguj się by móc komentować


Mk89 @przemsa
26 marca 2020 20:18

Grypa , w tym przypadki koronawirusa z poprzednich lat ,była i  jest dla pewnych grup zagrożeniem życia.Urządzanie Grypa Party w czasch sprzed koronawirusa byłoby lekceważeniem cudzego i swojego zycia. Stanisław Michalkiewicz zwraca uwagę na wynikającą ze słów profesora Guta mozliwość ,że dawniej koronawirus grasował ,tak jak dzisiaj , tylko nie było świadomosci jego istnienia . Jeśli ktos dysponuje lepszą wiedzą niech mnie poprawi.Wirus w temperaturze 20 stopnii istnieje ok 2 godzin , w temperaturze 4 stopmiu do 28 dni. Z uwagi na swoje rozmiary można go wykryć tylko z pomoca mikroskopu elektronowego , o ile przetrwa do momentu badania.  Słynne testy  z mediów są prawdopodobnie metodą stwierdzania przeciwciał w ciele chorej osoby . O zawodności tej metody może świadczyć zarzut wobec Rosjan , ze ich testy są "gorszej jakości". W propagandzie strachu podaje się  informacje ,ile osób dziennie zmarło "na wirusa" we  Włoszech , ale nie podaje się kluczowej informacji o tym , czy jest wzrost liczby zgonów w stosunku do poprzednich lat.  Drugim poważnym kłamstwem rozsiewanym przez TVP są informacje o "pacjentach zero" . Jest kilkadzisiąt ,może kilkaset ognisk  choroby , których nie da się połączyć . Dlatego co przypadek choroby , to "pacjent zero".Zastanowił mnie pomysł premiera Wielkiej Brytanii z początków tego zamieszania o koncentrowaniu ludzi starych i chorych w miejscach izolowanych od reszty społeczństwa .  Mając w pamięci ten zaskakujący pomysł domyślam się , że dzisiaj kazdy kontakt ze służba zdrowia i szpitalami jednoimiennymi  daje gwarancję zarażenia, które wbrew propagandzie nie jest w dzisiejszych czasach w społeczeństwie  przestrzegającym higieny i zyjącym w duzej izolacji sprawą prostą .

zaloguj się by móc komentować

atelin @przemsa 26 marca 2020 18:04
26 marca 2020 20:22

"Skro jednak pan Stanisław zdaje się przychylać do twierdzenia profesora Włodzimierza Guta z Państwowego Zakładu Higieny i daje do zrozumienia, że ten cały COVID-19 to żadne halo, mam propozycję. Jak może niektórzy pamiętają, w środowisku ofiar telewizji i mód wszelakich, których nie nazwiemy kpiąco „mądrościami ludowymi”, bo takowe zazwyczaj całkiem nieźle kupy się trzymają, panowało swego czasu przekonanie, że świetnym pomysłem jest organizowanie przyjęć, gdzie jedno już zarażone ospą dziecko zarażało kolejne. Chodziło o to, by pociechy przeszły tę chorobę jak najwcześniej i miały ją z głowy."

To zachowanie jest znane od średniowiecza, albo wcześniej. Mamuśki specjalnie podawały dzieciom ospę krowią (łagodniejszą) dzieci szybko zdrowiały i miały z bani wszelkie epidemie.

A jeśli chodzi o teorie spiskowe to wcale się nie dziwię, że takie powstają - wystarczy popatrzeć na ceny ropy i ogólnie na wyniki giełd.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Mk89 26 marca 2020 20:18
26 marca 2020 20:25

A poza tym to co media mówią o sytuacji we Włoszech, to ściema. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @atelin 26 marca 2020 20:22
26 marca 2020 20:26

Ja też się nie dziwię, ale akurat ta notka niespecjalnie jest o teoriach spiskowych. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
26 marca 2020 20:27

Ja też się nie dziwię, ale akurat ta notka niespecjalnie jest o teoriach spiskowych. 

zaloguj się by móc komentować

atelin @przemsa 26 marca 2020 20:27
26 marca 2020 20:28

Ale o Michalkiewiczu. ;-)

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Krzysiek 26 marca 2020 18:52
26 marca 2020 20:40

""Michalkieiwcz nie ma ma wpływu na nic."

Ma mały, ale nie całkiem zerowy. Te ok. 10 tys. wejść na artykuł jednak jakoś tam przekłada się na poparcie dla falfuna i towarzystwa oszustów wokół niego zgromadzonych. Na jutubie miewa nawet po 50 tys. Przypuszczam, że gdyby nie ta jego katarynka, to nie wykręciliby 5%."

 

Stachowi daj.

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @przemsa 26 marca 2020 20:25
26 marca 2020 20:44

Liczy sie tylko informacja o dziennej liczbie zgonów . Reszta jest tylko jej rozwinięciem. Skoro nie ma informacji o różnicy miedzy iloscia zgonów teraz i w poprzednich latach , to o czym właściwie jesteśmy informowani?

zaloguj się by móc komentować

Paris @Ludwik 26 marca 2020 18:21
26 marca 2020 21:01

Dziekuje uprzejmie...

... ale nie skorzystam nawet z jego "autorskiej strony",  tego detego  ZME  !!!

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Mk89 26 marca 2020 20:44
26 marca 2020 21:02

Może mi się wydaje, ale chyba w poprzednich latach śmiertelność starszych osób we Włoszech wyglądało ździebko lepiej. 

 

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @przemsa
26 marca 2020 21:09

Tego niestety nie wiemy , prawda?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Mk89 26 marca 2020 21:09
26 marca 2020 21:16

Tak, dlatego zakładamy, że teraz jest tak samo jak rok, dwa, trzy itd. lata temu, a tylko w mediach ściemniają, prawda?

 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @przemsa
26 marca 2020 21:24

wpis z 15.03 a corona-party o 14, jestes szybki Bill,

https://twitter.com/bukarolbu/status/1243202089158946818

Piekarskie lewactwo...  

zaloguj się by móc komentować


Mk89 @przemsa
26 marca 2020 21:35

Informacja o wzroście liczby zgonów nie jest nadzwyczajnym wymaganiem wobec masowego pozbawienia wolnosci i własności. Jest tylko jeden racjonalny powód jej ukrycia .  Wymieniłem tylko dwa główne kłamstwa propagandy strachu . Rzekomo rząd i wszystkie jego agendy + media rządowe i antyrządowe chcą poinformować  ludzi o sprawach związanych z " zarazą " . Natomiast , żeby wydobyc parę istotnych, podanych powyżej przeze mnie faktów , trzeba się przebic przez oceany dezinformacji.  To równiez da się  uzasadnic tylko jednym racjonalnym powodem, czy nie tak ?

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Vester 26 marca 2020 18:32
26 marca 2020 21:35

"Po tym, w jakiej telewizji wystąpi? A może przyjąć postawę 'ubić wykształciucha'?

Nie, najpierw "przypiekać" na wolnym ogniu, aż powie to co wie.

zaloguj się by móc komentować


karmel @przemsa 26 marca 2020 21:02
26 marca 2020 21:43

Jednak śmierć 70 księży  we Włoszech jest wstrząsająca. Nawet jeżeli ogólna liczba zgonów rok do roku niewiele się różni.

zaloguj się by móc komentować

tadman @przemsa
26 marca 2020 21:45

Co roku grypa zabija około 0,1% tych co zachorowali i gdzie w ogłoszeniach są ci zmarli? Nadspodziewanie wysoka śmiertelność zarażonych koronawirusem np. we Włoszech 10% bierze się ze sposobu liczenia potencjalnych ofiar, a testy wykonywane są tylko u osób ewidentnie wykazujących objawy lub osób, które miały kontakt z zarażonymi, a reszta populacji nie jest badana i to podnosi w sposób znaczny statystyki śmiertelności. W przypadku bardziej zjadliwych wirusów SARS i MERS śmiertelność wśród tych co zachorowali była odpowiednio 7 i 35%. Wiarygodność testów nie jest wysoka, bo testy opracowane w klinice Charite w Berlinie nie przeszły całego procesu walidacji z racji braku czasu i zostały dopuszczone do stosowania. Dzisiaj podano, że Hiszpanie kupili szybkie testy w Chinach i były one zbyt mało czułe, więc dawały wyniki negatywne u ewidentnie chorych na koronawirusa.

Ogólnie widzę stosowanie metod zawiadujących psychiką społeczeństwa co sprawdzono w czasie ataku i po na WTC, a u nas od kwietnia 2010.

zaloguj się by móc komentować

tadman @przemsa 26 marca 2020 21:02
26 marca 2020 21:50

Nie widziałem zestawienia odnoszącego zgony spowodowane koronawirusem do zgonów spowodowanych przez choroby układu oddechowego w latach ubiegłych o tym samym czasie, bo wtedy można byłoby powiedzieć czy jest się czymś niepokoić.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej4 @Draniu 26 marca 2020 16:12
26 marca 2020 21:52

Dzięki za przypomnienie. Wielki plus

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @przemsa
26 marca 2020 21:54

Coryllus musi to wytrzymać. Ludzie też muszą tutaj zejść z ciśnieniem, no bo czują się u siebie właśnie tutaj, w zagrodzie, owieczki.

Dzięki za tę refleksję.

Jak czytam w renomowanych publikatorach finansowych, gdzie zapewnia się obywateli aby nie martwili się, bo pieniądze będą w miare potrzeb dodrukowywane to drżą mi ścięgna. Po chwili uspokajam się jednak i traktuję dodruk jako normalne zjawisko ekonomiczne. 

A wystarczyło by abym nie kończył żadnej szkoły z "podstawami ekonomii".  

zaloguj się by móc komentowaćPerseidy @stanislaw-orda 26 marca 2020 21:37
26 marca 2020 22:42

A co Pan powie na ten dialog z forum u IT?


"Trump zobaczy do czego doprowadził jego tweet "coronavirus -fake news"."

Podzielił się oczywistą oczywistością z raportów bezpieki. Wyszło szydło gdzie rządy w ogóle są w stanie konfrontować się z mediami i bigpharmą. Tak wygląda wojna hybrydowa, w której przeciwko inkluzywnym (upadającymi) państwom narodowym stają międzynarodowe korporacje ekskluzywne. Co ciekawe napaści oparły się wyłącznie państwa z bardzo głębokim deepstatem o charakterze korporacji kapitalizmu państwowego, gdzie wzorem jest Korea Bardziej Górzysta (K.Pd)
I nie wiadomo kto po której stronie ma interesy bardziej. Chińczycy byli oskarżani o koncepcję takiej wojny pod koniec lat dziewięćdziesiątych

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Perseidy 26 marca 2020 22:42
26 marca 2020 22:47

Powiedziałbym, że zasadnicza sekwencja z  tego scenariusza  jeszcze przed nami

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 26 marca 2020 22:10
26 marca 2020 23:04

Ciekawe i logiczne.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej4 @przemsa
26 marca 2020 23:09

Nie mam kogo zaprosić na koronaparty. Nawet nie mam znajomych, którzy mają znajomych zainfekowanych. Włosi mają mniejszy z tym problem, ale oni ustalają przyczynę śmierci badając obecność wirusa u nieboszczyków. Jak był zainfekowany koroną, to umarł na koronę. Ale to inne party.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @przemsa 26 marca 2020 16:17
26 marca 2020 23:56

Bądźmy właśnie dorośli, przynajmniej my.

Już chwilę temu pisałem, że to manewry i tylko. Co nas czeka za chwilę? Bardziej mnie to interesuje. Bo nie będzie już, jak było.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @tadman 26 marca 2020 22:10
27 marca 2020 00:26

Rzeczywiście sensowne i logiczne. Wreszcie coś rozsądnego w temacie "kwarantanny," a co ciekawe zarówno prezydent jak i premier zapewne znają już to stanowisko.

Post Scriptum: Przemsa dawaj tą klamkę do lizania bo już nie mogę wytrzymać psychicznie tego ciśnienia.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Andrzej4 26 marca 2020 23:09
27 marca 2020 03:23

W porządku. Czyli to ściema. Wirus jest niegroźny, tak jak napisał Michalkiewicz. Mimo wszystko jednak - ah, ta siła mediów - wolę nie ryzykować stosując się do narzuconych ograniczeń. Głupie?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @cbrengland 26 marca 2020 23:56
27 marca 2020 03:26

To, że ktoś na tym straci (większość), a ktoś zyska (mniejszość) jest pewne. Ja jednak wolę nie uczestniczyć w licytowaniu się na nieszczęścia i teorie je wyjaśniające, bo najzwyczajniej w świecie ich autorom za grosz nie ufam. A nie ufam, bo wiem, że nie biorą za nie żadnej odpowiedzialności, więc są nic nie warte. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tadman 26 marca 2020 22:10
27 marca 2020 03:30

Ja wiem, że teoretycznie wszystkiego warto wysłuchać. Szkoda tylko, że praktycznie z tego wysłuchania tylko tyle wynika, że albo ten ktoś wpisuje się w moją wiarę w jedno albo drugie albo nie. Bo wartość dowodową w tym całym haosie informacyjnym połączonym z naszą ignorancją ma to żadną.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ogrodnik 26 marca 2020 21:54
27 marca 2020 03:37

Najgorsze jest to, że do dobrego tonu jest wieszczenie powszechnych spisków i kłamstw. Ja sam ulegam cały czas tej pokusie, ale jednak od czasu do czasu nachodzi mnie refleksja, że z braku wiarygodnych danych może lepiej się nie wychylać głosząc wszem i wobec, że to na bank niegroźna grypa.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tadman 26 marca 2020 21:50
27 marca 2020 07:40

Takie analizy można będzie robić za rok. Teraz są bez sensu, matematycznie.

Wyboraź sobie, że dochodzi do zderzenia 10 pociągów i masz do zaopatrzenia 2000 ciężko rannych na raz. Jest się czym niepokoić, czy nie? Wprowadza rząd stan wyjątkowy i angażuje wojsko, czy nie?

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @mithrandir 26 marca 2020 17:32
27 marca 2020 07:43

Dziękuję bardzo, dużo cennych informacji w tym długim filmiku prof. Krzysztof Pyrć o tym aktualnym koronawirusie SARS 2, który prowadzi do choroby o nazwie COVID-19.

 

Tu fragment o szczepieniach na koronawirusy:

https://youtu.be/S2_55vbrMec?t=3193

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tadman 26 marca 2020 22:10
27 marca 2020 07:45

Przecież nie chodzi o żadne zatrzymanie transmisji wirusa. Rozumiem, że pan Milewski myśli jak biznesmen, ale przecież medycynę skończył i proste kwestie powinien pojmować.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @przemsa
27 marca 2020 07:51

Wydaje się że najlepszym środkiem do zapobieżenia epidemii jest zdrowy rozsądek. Chiny:

http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/26/c_138916893.htm

A w US wczoraj 17 tys nowych...

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @przemsa
27 marca 2020 08:14

Pierwsze słyszę o tych ospa-party

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 27 marca 2020 08:14
27 marca 2020 08:28

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ospa_party

Faktem jest, że ospa dla dziecka jest stosunkow niegroźna, więc to może mieć sens, nie mam pojęcia.

 

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @Brzoza 27 marca 2020 07:43
27 marca 2020 08:40

Cieszę się, że się przydał.

I właśnie o to chodzi. Niezwykle ważne jest już choćby samo usystematyzowanie wiedzy o tym wirusie, żeby zacząć o nim rozmawiać. Poważnie rozmawiać.

Dopiero potem można próbować oceniać wpływ na politykę i gospodarkę, który już teraz jest olbrzymi. A to nie koniec. Ktoś tu wyżej dobrze napisał: dla wielu ludzi nie będzie już jak było...

zaloguj się by móc komentować

tadman @Grzeralts 27 marca 2020 07:40
27 marca 2020 08:44

Za rok sprawa będzie przedawniona i nikt do niej nie będzie wracał, może tylko epidemiolodzy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mithrandir 27 marca 2020 08:40
27 marca 2020 08:49

> Niezwykle ważne jest już choćby samo usystematyzowanie wiedzy o tym wirusie,
> żeby zacząć o nim rozmawiać. Poważnie rozmawiać.

Dla zwykłego zjadacza chleba (w każdym razie dla mnie) w tym całym szumie informacyjnym niewykonalne.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tadman 27 marca 2020 08:44
27 marca 2020 08:54

Ale to nie uzasadnia robienia w tej chwili analizy niekompletnych danych. Bo ona jest bezsensowna z definicji i dziwi mnie, że nawet ludzie z tytułami ten błąd tak ochoczo popełniają.

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @przemsa 27 marca 2020 08:49
27 marca 2020 09:06

Oczywiście, że tak. Może źle się wyraziłem. Nie chodzi o zdobycie wiedzy eksperckiej, ale o posiadanie pewnego punktu odniesienia, który pozwoli nam (w miarę możliwości) ocenić prawdopodobieństwo różnych teorii.

W szumie informacyjnym żyjemy od lat.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mithrandir 27 marca 2020 09:06
27 marca 2020 09:10

Dobrze się wyraziłeś. Mnie chodzi o to, że to niestety trud daremny. Ja w każdym razie tego nie widzę.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Andrzej4 26 marca 2020 23:09
27 marca 2020 09:15

wszyscy jesteśmy "zainfekowani" a to wirusami z rodziny korona, a to innymi patogenami. Zyjemy posród nich, a one żyja w naszym otoczeniu i  na nas (skórze, włosach). Bardzo czułe testy wykrywaja te patogeny , a taki wynik kazdego kwalifikuje jako zarazonego. Ale przeciez nie kazdy "posiadacz" patogenów" umiera z ich powodu. Musza złozyc sie na to inne przyczyny. Np. izolukemy takiego pacjenta w jakims polowym lazarecie, pozostawiamy go bez opieki, kontaktu z rodzina i otoczeniem. Ktos taki, nie dosyc, ze trafia w srodowisko o wiekszym natezeniu patogenów, to na dodtaek pod wpływem silnego stressu traci swoista odpornosc i staje sie podatny na ich niekontrolowany wzrost. Umiera, zaś  badanie wykazuje , ze zmarł na wskutek "namnozenia się" koronawirusa, co go w rezultacie zabiło. Ale gdzie był  tu skutek, a gdzie przyczyna? 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Grzeralts 27 marca 2020 08:54
27 marca 2020 09:36

Takie liczby straszą, a wyglądałoby to zupełnie inaczej gdyby powiedziano, że w analogicznym okresie na choroby układu oddechowego w roku ubiegłym zmarło x osób, a teraz y i jeśli x = y to nie ma problemu, a gdy x << y to Houston mamy problem, ale wtedy pedagogika strachu by nie zadziałała. Włosi widać zupełnie nie dowierzają swoim, często zmieniającym się rządom, a Polacy mimo wszystko respektują postanowienia idące z góry. Licząc złośliwie to ilość zmarłych na koronowirusa do ilości osób zarażonych (wiem, te osoby to nie przegląd całej populacji a tylko ci z objawami lub ci którzy kontaktowali się z zarażonymi i dlatego mieli wykonane testy) daje dlaPolski 0,12%, a dla Hiszpanii 7% a dla Włoch 10%. Polacy i Niemcy liczą tylko tych, którzy zmarli z przyczyny wirusa vide młodą 28 letnią kobietę początkowo zaliczono jako ofiarę wirusa, ale potem stwierdzono, że pomimo iż była zarażona to bezpośrednią przyczyną zgonu była sepsa, a Włosi chyba tak nie liczą. Zresztą w akcie zgonu osób zmarłych w szpitalu najczęściej figuruje stwierdzenie ostra niewydolność układu krążenia lub/i oddechowego, mimo ustawowej zwłok.

Jedyną rzeczą która jest pozytywna to myślę iż nawet dla wielu lemingów jest widoczne że euroregiony to pic i państwa narodowościowe jak najbardziej mają sens nie tylko w chwilach zagrożenia, a ponadnarodowe organizacje (np. UE) łaskawie pozwalają część celowych pieniędze przyznanych ze wspólnej kasy spożytkować na walkę z wirusem, a WHO określa czy już mamy pandemię.

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski 27 marca 2020 08:14
27 marca 2020 09:47

Kolega z pracy, ojciec dwóch córek, rozpytywał o chorych na różyczkę, bo chciał aby przeszły tę chorobę w wieku dziecięcym.

Ospa u dorosłego to poważna choroba, a różyczka u kobiety w ciąży może być zagrożeniem dla płodu.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tadman 27 marca 2020 09:36
27 marca 2020 10:01

Dlatego nie wolno tego tak liczyć. Zwłaszcza, że realnie jedynym interesującym parametrem jest ilość nowych ciężkich przypadków w jednostce czasu. 

Boksuję się tutaj, bo to oczywiste i całkowicie racjonalne, na dodatek obiektywnie potwierdzalne w zasadzie dla każdego zjawisko wyjaśnia w sposób zupełny i jasny sytuację, w której się znaleźliśmy. Oczywiście w tle mogą być rożne spiski, ale szukanie ich po kątach z jednoczesnym negowaniem obecności słonia na środku salonu jest dla mnie niepojęte. Przynajmniej w wykonaniu ludzi formalnie wykształconych.

Dlatego też wrzuciłem link o Kamerunie, gdzie dyrektor szpitala używa identycznych argumentów, jak Milewski. Tyle, że w Kamerunie może sobie na to pozwolić - umrze, kto ma umrzeć i tyle. W Europie tak się nie da. Jesteśmy w tej kwestii zakładnikami naszego dobrobytu.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @przemsa 27 marca 2020 09:10
27 marca 2020 10:35

I to jest "clue" sprawy. Kiedyś ludzie zajmowali się głównie rzeczami, o których coś wiedzieli albo mieli na nie wpływ - swoje gospodarstwo, praca z roślinami i przyrodą. Oraz własną rodziną i otoczeniem.

Teraz najgorętsze dyskusje są na tematy, na które żadna ze stron nie ma wiarygodnych informacji ani wiedzy (bo ci, którzy mogą taką wiedzę społeczeństwu dostarczyć tego nie robią - nie jest to w ich interesie. A poza tym jak ocenić wiarygodność przekazu od obcej osoby, tym bardziej mediów?). I tak jest ze szczepieniami od jakiegoś czasu, z dostępem do broni, niszczeniem środowiska, podatkami i kilkoma innymi podręcznymi tematami. A teraz z pandemią. Ludzie nawet nie widzą, że są widzami postawionymi na parterze i mają obstawiać walkę kogutów, którym rzuca się dorodne ziarno. Kłócą się, który wygra, obstawiają swoje emocje i pieniądze na wygranego. Potem jak się wyżyją, mogą spokojne wrócić do pracy. A na górze ktoś równo podlicza swoją prowizję od zakładów i biletów wstępu, bez względu na wynik.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 27 marca 2020 10:35
27 marca 2020 10:40

Właśnie to. Dostajemy taką ilość informacji, że nie jesteśmy w stanie nie tylko ich przyswoić, ale też zweryfikować. Dlatego, choć naprawdę nie byłbym specjalnie zdziwiony, gdyby okazało się, że koronawirus to jeden wielki eksperyment społeczny, nie mam zamiaru twierdzić, że tak jest. Bo wiem, że nic nie wiem po prostu.

 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @stanislaw-orda 27 marca 2020 10:52
27 marca 2020 10:56

No nie wiem. Ja nie potrafię autorytarnie rozstrzygnąć, co jest prawdą.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 27 marca 2020 10:40
27 marca 2020 11:00

Jest całkowicie wtórną kwestią, czy to jest eksperyment społeczny, czy nie. Stoimy w obliczu zagrożenia jak najbardziej realnego i negowanie tej realności nic nie pomoże w obronie przed ewentualnym eksperymentem społecznym. Wręcz przeciwnie - zaakceptowanie sytuacji rzeczywistej i wdrożenie realnych przeciwdziałań wobec zagrożeń rzeczywistych jest obroną jedyną, także przeciw zagrożeniom innym niż zdrowotne. Tym bardziej nawet, jeśli zagrożenie nie byłoby pochodzenia naturalnego. 

Tu naprawdę trzeba po prostu robić swoje i nie szukać igły w stogu siana. Można jej będzie poszukać, jak się uporamy z rzeczywistością. To szczególnie istotne w naszym niedoinwestowanym i słabo zorganizowanym państwie "z dykty i sznurka", które opozycja chce jedynie dalej destabilizować w pokrętnie rozumianym interesie elit. Że jest do kitu, to wszyscy wiemy, nie czas analizować, dlaczego, trzeba łatać, co się da - w tym akurat jesteśmy na tle Europy świetni.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 27 marca 2020 10:56
27 marca 2020 11:03

To są bzdury. I ja akurat potrafię to autorytarnie rozstrzygnąć. Można mi nie wierzyć, ale to nie zmienia sytuacji. 

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Grzeralts 27 marca 2020 11:00
27 marca 2020 11:21

> trzeba łatać, co się da - w tym akurat jesteśmy na tle Europy świetni.

Tak. Polskie załogi na holownikach gdzieś w środkowej Afryce bardzo obniżają koszty w porównaniu do reszty, która z byle drobiazgiem sprowadza ekipę z końca Świata- wszelkie usterki naprawiają na miejscu z czego się da i to działa - tak dobrze - że są proszeni bardzo jak przyjadą do Niemców(firma Rodzinna żydowska z londynu), aby to jednak zgłaszali i aby skutecznie działająca prowizorka była zastąpiona w porcie macierzystym - gdzie jest niższy koszt naprawy.

Ja pochwale się kupiłem przed tym czasem automat do robienia chleba 1kg (dzięki bogactwie w Niemcach, którzy pozbywają się takich prawie nowych automatów przy obniżce ceny z 700zł na 200zł - mam nadzieję, że dalej zachowają bogactwo gdzieś kraje w okolicy -abym mógł kupować zarąbiste sprzęty do domu za 1/4 ceny) - i teraz przypadkiem bardzo się przydaje - i okazało się, że chleb własny na zwykłej, białej mace z pszenicy(pełno glutenu niezdrowego) i na "zwykłych"drożdżach (12,5g na 1kg) daje takiej jakości chleb, że drogie standardowe z spożywczaków nie mają wstanu. I wymyśliłem, że świetnie zastępuje bieganie(nie niszczy kolan dodatkowo) i wyszalenie się w domu trampolina postawiona przy balkonie, no i wysprzątałem balkon.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @przemsa
27 marca 2020 11:24

Dorzuce swoje trzy grosze i refleksje na glos, niektore nie na temat notki (z gory przepraszam) a odpowiedzi ciagle nie znajduje.

Po pierwsze, faaktycznie, nie zazdroszcze rodakom sledzenia informacji w polskich mediach. Poziom histerii i ton jest okropny. Na nasze nieszczescie w tym wszystkim jest kampania wyborcza i dziennikarze oraz niektorzy politycy swiruja. Trudno w tym wszystkim myslec racjonalnie.

Do tych, ktorzy ekscytuja sie statystykami zgonow (i od tego uzalezniaja, czy jest sie czym przejmowac) : przeciez to nie ilosc zgonow jest najwazniejsza, ludzie! Co wy tak ciagle o tych statystykach zgonow... Caly czas mowa jest o zarazonych z ciezkim przebiegiem, dla ktorych od dawna szpitale zostaly postawione w stan najwyzszej gotowosci. Szybkosc rozprzestrzeniania sie wirusa i ostry przebieg dla wielu osob starszych, mniej odpornych i majacych choroby wspolistniejace jest ogromnym problemem dla sluzby zdrowia. To sa fakty. 

Od lutego obserwuje ewolucje przygotowan szwajcarskiej sluzby zdrowia. Mam to szczescie, ze codziennie bliska mi osoba raportuje. Zanim panstwo podjelo drastyczne srodki (dlugo zwlekali, wprowadzili tuz po krokach podjetych przez Polske), w szpitalach odbywaly sie  narady, opracowywanie strategii i ich wdrazanie, w zaleznosci od kolejnych stopni alertu. Rownoczesnie trwala na ogromna skale zakrojona kampania spoleczna dotyczaca higieny. Dosc dlugo utrzymywali, ze nie chca zamykac szkol i zakladow pracy, ze mozna poradzic sobie w ten sposob. Niestety, nie udalo sie.  Wszystko stanelo.

Mimo, ze staram sie myslec racjonalnie, i nie podwazam istnienia wirusa, i rozumiem ciezka sytuacje sluzby zdrowia, i przystosowuje sie do zalecen, to ciagle zadaje sobie pytanie, czy naprawde dla wszystkich rzadow tak absolutnym priorytetem jest opanowanie sytuacji zdrowotnej, troska o starszych i chorych, ze sa w stanie tak wiele poswiecic? O ile jestem w stanie zrozumiec i bardzo chwale za te wczesne kroki polski rzad i wierze ze naprawde kieruje sie dobrem ludzi (tak, wiem, wiem, byc moze idealizuje), to zagwozdka jest dla mnie sytuacja w krajach, gdzie wrecz "na reke" jest pozbycie sie ze spoleczenstwa ludzi slabych i chorych (w koncu sa obciazeniem dla roznych ubezpieczalni, itd, mowie to ironicznie).  Dlaczego wszyscy tak bardzo na bacznosc posluchali zalecen WHO, ze zatrzymali absolutnie wszystko w swoich panstwach? Dodatkowo WHO juz grzmi, ze te wszystkie drastyczne srodki nie wystarcza, ze to za malo, ze trzeba "walczyc z wirusem", to znaczy panstwa jak jeden maz musza wykladac ogromne pieniadze na badania.. O co tutaj chodzi?

Kolejna, dla mnie bardzo smutna sprawa jest w tym wszystkim to, co wiaze sie z Kosciolem. Naprawde nie widze potrzeby az tak nadgorliwego stawania na bacznosc, jak uczynili to biskupi w roznych krajach. W Szwajcarii od razu anulowano wszystkie msze swiete do konca kwietnia. Poczatkowo jacys odwazni proboszczowie zostawili kilka kosciolow otwartych do indywidualnej modlitwy, po kilku dniach jednak koscioly na glucho zamknieto. Dzieki determinacji paru osob (zwlaszcza jednej pani, ktora nie wyobraza sobie zostawienia Jezusa w tabernakulum samego i ktora czesto czuwa w glownym kosciele Lozanny)jeden kosciol ponownie otwarto, proboszcz po prostu wzial to na klate, mozna tam wejsc i pomodlic sie. Skorzystalam pare razy, za kazdym razem widzialam trzy do pieciu osob (wspomniana pani jest tam zawsze), rozsiane po calym duzym kosciele. Czyli - smutno. Pokazuje obecna kondycje Kosciola, oraz czy ludziom zalezy czy nie...Czy komunia swieta jest zywym Cialem Chrystusa czy tylko symbolem, bez ktorego bez problemu mozna sie obejsc. Tak to jest czas ogromnej proby.  Kazdy jakos z rezygnacja (przynajmniej zewnetrznie tak to wyglada) przyjal te wszystkie dyrektywy, mimo, ze mozna by troche powalczyc (skoro w sklepach i srodkach transportu ludzie sa), wynegocjowac. 

W Polsce jestescie naprawde szczesliwcami. Macie msze swiete, mozecie przyjmowac tez fizycznie komunie swieta. Wczoraj zajrzalam sobie na strone pewnej zaprzyjaznionej parafii podkrakowskiej. Owszem, na mszach moze byc tylko kilka osob, ale ogloszono, ze komunii swietej udziela sie chetnym i tym co moga przed i po mszy swietej. Czyli mozna przyjsc, przyjac komunie i pojsc do domu ogladac transmisje online z parafii. Ksieza dwoja sie i troja, zeby wiernych nie zostawic. Wierze, ze polski Kosciol wyjdzie z tej proby zwyciesko.

Aha, i jeszcze jedno. Juz jakis tydzien temu nasz proboszcz francuskojezycznej parafii przyslal parafianom na mail zalacznik z oryginalnym dekretem z Watykanu ( w kilku wersjach jezykowych) w sprawie obchodow Triduum Paschalnego bez udzialu wiernych. Dekret ten wydal kard.Sarah. Kiedy w Polsce ludzie wyklocaja sie o komunie sw na reke itd, i czy wirus jest czy go nie ma, z Watykanu, prosto od biskupa najbardziej wiarygodnego dla tych najbardziej tradycyjnych sposrod katolikow, wychodzi dekret o Triduum bez udzialu wiernych...Nie jest dobrze, i chyba tylko sam Bog wie, o co tutaj chodzi. Czy w koncu do wszystkich poboznych dotrze, ze szczere nawrocenie serc, oraz "modlitwa, post i jalmuzna"...?

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Brzoza 27 marca 2020 11:21
27 marca 2020 11:26

to znaczy 1kg mąki - 1,7kg Chleb

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Brzoza 27 marca 2020 11:26
27 marca 2020 11:27

precyzując - prawie 1kg mąki. Mogę podać przepis działający :)

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @jestnadzieja 27 marca 2020 11:24
27 marca 2020 11:32

> W Polsce jestescie naprawde szczesliwcami. Macie Msze swiete, mozecie przyjmowac tez fizycznie Komunie swieta. Wczoraj zajrzalam sobie na strone pewnej zaprzyjaznionej parafii podkrakowskiej. Owszem, na mszach moze byc tylko kilka osob, ale ogloszono, ze komunii swietej udziela sie chetnym i tym co moga przed i po mszy swietej. Czyli mozna przyjsc, przyjac komunie i pojsc do domu ogladac transmisje online z parafii. Ksieza dwoja sie i troja, zeby wiernych nie zostawic.

:)

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Grzeralts 27 marca 2020 11:03
27 marca 2020 11:35

Dostępne dane robią wrażenie jako liczby bezwzględne, jednak skalę zagrożenia będziemy mogli ocenić dopiero za jakiś czas, a i tak wynik będzie zależny od przyjętej metody. Bo przecież jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie umierał na koronowirusa, co nie znaczy, że ludzie nie umierali na zapalenie płuc, tak jak i dziś umierają, dostając w papierach inne literki. Zmieniając temat, dochodzą informacje, że to nie jest aż takie nowe i całkiem możliwe, że mamy to za sobą, jeszcze w styczniu mieliśmy masową infekcję wirusową, z którą zetknęło się 90% populacji, było to zaraźliwe na maxa i ciężkie w wielu przypadkach, ja sam nie mogłem dojść do siebie ponad miesiąc. I to by była raczej dobra wiadomość, co nie znaczy, że nie może być kolejnej fali. No ale raczej wtedy słabszej.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Grzeralts 27 marca 2020 11:00
27 marca 2020 11:40

Bo historie o pasztecie z nietoperzy, albo tajnym laboratorium, o którym wszyscy wiedzą, to ja bym zaliczył jednak do fantazji w stylu pop. Wirusy zbyt szybko mutują, żeby się dało z tego jakąś broń wykonać, same bez żadnych laboratoriów są coraz to nowe, a przynajmniej w innym przebraniu. Ta franca też się na pewno gdzieś przechowa, zmutuje i wylezie jeszcze nie raz.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @SalomonH 27 marca 2020 11:35
27 marca 2020 11:48

> jeszcze w styczniu mieliśmy masową infekcję wirusową, z którą zetknęło się 90% populacji, było to zaraźliwe na maxa i ciężkie w wielu przypadkach,

Ooo, czyli inni też mieli w styczniu. Rodzina chorowała, w tym Synek 2 razy "na grypę" z rzędu, co było dziwne, ja chorowałem i myślałem później, że to możliwe był ten koronawirus.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @SalomonH 27 marca 2020 11:40
27 marca 2020 11:57

> Ta franca też się na pewno gdzieś przechowa, zmutuje i wylezie jeszcze nie raz.

Posłuchaj Pan tego video od Mithrandir   https://www.youtube.com/watch?v=S2_55vbrMec

to nie trzeba będzie przypuszczać, tylko dowiedzieć się opinii od ludzi którzy zajmują się tematem z przed czasu, gdy to było modne (chyba przed 2000 rokiem) - a mówią - od dawna wiedzieliśmy, że w zmutowanej formie to musi powrotem wyleźć. Zauważamy prawidłowość  raz na 10 lat - np SARS tzw. 1 dziś - 10 lat potem MERS o śmiertelności 30% - i ten wirus MERS nie zniknął tylko, że nie przenosi się z Człowieka na Człowieka - tylko z wielbłąda np. na Półwyspie arabskim na Człowieka. Z Półwyspu poszły ogromne pieniądze, aby znaleźć szczepionkę na MERS, aby chronić bardzo ważne dla nich zwierzaki, które też chorują i Ludzi - ale nie znaleźli.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tadman 27 marca 2020 09:36
27 marca 2020 12:23

To można będzie powiedzieć za rok. No, niech będzie, że za pół roku. Póki co takie dywagacje są czcze, bo z niekompletnych danych żadnych wniosków się nie wyciąga. Rubbish in - rubbish out. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @SalomonH 27 marca 2020 11:40
27 marca 2020 12:24

Żona zapadła na grypę na przełomie roku: bóle mięśni, rozbicie, lekki ból gardła i 39 stopni i w końcu antybiotyk i tydzień zwolnienia. Świństwo wracało jeszcze dwa razy, ale z mniejszym nasileniem. Syn wpadł do nas na weekend w lutym prosto z dwudniowej konferencji w Krakowie. W piątek po południu go złapało, 39 z kreskami, lekki bół gardła i ból głowy i lekko zawalone gardło. Byliśmy w szpitalu na dyżurze gdzie dostał antybiotyk i lekarz powiedział, że to nie angina i nie grypa, ale coś wirusowego a objawy trochę inne niż przy grypie. Po tygodniu poszedł do przychodni bo miał 37 stopni. Lekarka stwierdziła, że jest OK i może wrócić do pracy, więc pojechał do siebie. Mnie jakoś nie złapało. Myślę, że gdyby to złapało kogoś powyżej 70 roku życia to byłoby o wiele gorzej.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Grzeralts 27 marca 2020 12:23
27 marca 2020 12:30

Zastosowałem gardę, a Ty się przedarłeś. :)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @jestnadzieja 27 marca 2020 11:24
27 marca 2020 12:30

Dokładnie. Polskie media są straszne. A co do meritum - żadne państwo dobrobytu nie może sobie pozwolić na jawną demonstrację, że śmierć obywateli jest im na rękę. Zwłaszcza państwa, gdzie ci zagrożeni staruszkowie to w znaczącej mierze ludzie bardzo majętni, którzy świadomie wybrali sobie takie właśnie miejsce do życia. Wysokiej jakości medycyna i ogólnie bezpieczeństwo zdrowotne to znak firmowy Europy, coś, co przyciąga bogaczy wszelkiej maści.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Grzeralts 27 marca 2020 12:30
27 marca 2020 12:38

Dlatego jest Łopiński zamiast Kurskiego, bo ten ostatni puszczałby Sławomira i Sylwester Tysiąclecia w Zakopanem.

zaloguj się by móc komentować


Paris @tadman 27 marca 2020 09:47
27 marca 2020 16:11

Voila...

... ja tez mialam kiedys kolege w pracy, ktory chcial zarazic swoja zdrowa corke rozyczka w dzieciecym wieku od jakiegos rowniesnika... i  to mu sie udalo,  ale przy okazji sam od niej tez sie ta rozyczka zarazil.  Opowiadal nam potem, ze strasznie zle przechodzil te rozyczke,  chyba ze 3 czy 4 miesiace byl na zwolnieniu lekarskim. 

Lekarz internista pytal go  czy chce jeszcze miec dzieci,  bo po wyleczeniu bedzie to raczej  niemozliwe.

zaloguj się by móc komentować

Maginiu @przemsa
27 marca 2020 18:17

Wpierw z nadzieją, a teraz już z niecierpliwością szukam informacji o zainfekowaniu Coronawirusem wielkiego międzynarodowego kapitału...

Czy ktoś, coś...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Maginiu 27 marca 2020 18:17
27 marca 2020 18:23

Książkę Karol się liczy? :)

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 27 marca 2020 18:23
27 marca 2020 18:42

Niewykluczone, że fake,  za jaki uważam podobny news  z premierem Johnsonem UK i ministrem zdrowia z jego gabinetu.

wedle patentu:

"Sami widzita, dobre ludzie, to nie jest tak, że chorują tylko bidni i zaniedbani, których nie stać na prywatne kliniki, dajmy na to w Houston czy  gdzies jeszcze dalej, o, np. w Sydney. Bo przecie i w  nas wirus trafia, więc sobie nie krzywdujta i nie snujta tych swoich durnowatych teoryjek spiskowych. Znaczy, weźta się odczepta i umierajta  spokojnie, bez pretensji i wybrzydzania."

zaloguj się by móc komentować


Maginiu @przemsa 27 marca 2020 18:23
27 marca 2020 19:15

Blisko, ale nie...

Także brytyjski premier Boris Johnson jest zarażony - ale to też bidula...

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Maginiu 27 marca 2020 18:17
27 marca 2020 19:19

Prezes portugalskiego Banku Santander zszedł był na koronkę w wielu 74 lat. Pojechał do Włoch i się zaraził. Lorenzo Sanz - były prezes Real Madryt (76 lat), gruba szycha.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 27 marca 2020 16:11
27 marca 2020 19:23

A jakby przechodził różyczkę dzieckiem będąc, też później nie mógłby zostać tatą? Może odpowie kompetentnie doktor Grzeralts, skoro całymi dniami pełni wartę na blogowisku.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @stanislaw-orda 27 marca 2020 18:42
27 marca 2020 19:32

Też tak myślę. Z osobistych i rodzinnych doświadczeń wiem, że jak ktoś nieprzyjazny zrobił, albo planował zrobić wielkie świnstwo, najpierw ni z gruszki ni z pietruszki, przychodził/a opowiadając o swoich ciężkich problemach zdrowotnych. Od razu budził/a czujność. Zawsze się sprawdzało.

Chodzi jeleń po rykowisko i ryczy, bo ma ciężkie życie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Andrzej4 27 marca 2020 18:58
27 marca 2020 19:33

" ... i jak wielką głupotą jest udawana kwarantanna, która nie pomaga, tylko szkodzi, bo obniża odporność populacji na wszelkie wirusy, z jakim człowiek radzi sobie od zawsze."

A może o to właśnie chodzi, czyli o obniżenie odpornosci, bo dopiero kolejne wirusy przetrzebią wówczas liczebność  populacji do założonych "limitów".

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 27 marca 2020 19:23
27 marca 2020 19:37

Chyba moglby...

... w kazdym badz razie wniosek byl taki, ze rozyczka jest niebezpieczna choroba dla doroslych, jesli nie dane ja bylo przejsc w wieku dzieciecym.

zaloguj się by móc komentować


Rozalia @stanislaw-orda 27 marca 2020 19:33
27 marca 2020 20:19

Całkowita izolacja, z dopływem tylko informacji medialnych , tymczasem przynosi straszne skutki. Orson Welles Wojna Światów. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 27 marca 2020 19:37
27 marca 2020 20:27

Czyli nawet jeśli szczepienia nie byłyby celowo sporządzane dla okaleczania ludzi, a tylko hamowałyby możliwość zachorowania w dzieciństwie, zaś przestały działać w wieku dorosłym, niosły by większe zagrożenie niż pożytek. 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Rozalia 27 marca 2020 20:27
27 marca 2020 21:11

Szczzepienia są skuteczne w wielu sytuacjach i często potrzebne, ale organizm szczepiony musi być zdrowy i mieć sprawny układ odpornościowy, dla którego szczepionka jest zawsze sporym obciążeniem, tak to w końcu działa. Jeśli odporność ogólnie kuleje, to organizm może zareagować na szczepionkę w nieprzewidywalny sposób, a samo szczepienie tylko pogłębi deficyty odporności. Samo zaszczepienie włoskich seniorów dwiema co najmniej szczepionkami w zeszym roku dało im mocno w kość.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @stanislaw-orda 27 marca 2020 09:15
27 marca 2020 21:58

biologię i naukę o zdrowiu /nie mówiąc o medycynie/ dawno trafił szlag ... a potem wszystko poszło ... kij wie w jakim kierunku

zaloguj się by móc komentować


Paris @Rozalia 27 marca 2020 20:27
27 marca 2020 21:59

Z tego wynika, ze tak.

zaloguj się by móc komentowaćklon @ewa-rembikowska 27 marca 2020 19:19
27 marca 2020 22:14

Santander ? Hmmm.....
Dziś kolega z firmy pokazuje mi sms'y z tegoż banku, jakie otrzymał dziś i przed 2 tygodniami.
Są to oferty kredytowe dla osób fizycznych / nie lubię tego terminu... "umysłowym" nie dają ? ...nie ważne/:
około 12-go marca : RRSO ~12%,
dziś: RRSO ~ 24%.

Zbieraja na pomnik ?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @klon 27 marca 2020 22:14
27 marca 2020 22:16

To może napisz, kto musi złapać koronawirusa, żeby się liczyło, ok?

zaloguj się by móc komentować

klon @przemsa 27 marca 2020 22:16
27 marca 2020 22:33

Ale co ma się liczyć?

Widzę, że "sępy" wykorzystują sytuację. Wzrost o 12 punktów procentowych  w 2 tygodnie przy obniżce stopy procentowej przez RPP. 

https://strefabiznesu.pl/oprocentowanie-mocno-w-dol-27032020-r-tansze-kredyty-i-jeszcze-nizsze-oprocentowanie-lokat-rpp-obniza-stopy-procentowe-dla-pln/ar/c3-14863097

Mały dysonans poznawczy :-)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
27 marca 2020 22:42

Sorry, pomyliłem Cię z Maginiu.

zaloguj się by móc komentować

adam-er @przemsa
27 marca 2020 22:47

koronawirus -  matrix reaktywacja albo o jednego "bucha" za dużo?

https://youtu.be/sgm9E_cmvWA

 

 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @adam-er 27 marca 2020 22:49
27 marca 2020 22:56

Może zobaczę, a może nie. W każdym razie dzięki za link. 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @adam-er 27 marca 2020 22:49
28 marca 2020 07:44

na mój gust nazbyt infantylne

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Paris 27 marca 2020 19:37
28 marca 2020 09:10

Różyczka jest groźna dla dzieci w łonie matki. Jeśli kobieta nie przeszła jej w dzieciństwie (lub nie była zaszczepiona).

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 28 marca 2020 09:10
28 marca 2020 09:38

Dziekuje...

... moja kolezanka, jakies 20 lat temu poronila swoja pierwsza ciaze, wlasnie przez to, ze zarazila sie rozyczka.  Nie mialam smialosci wypytywac ja po tym o szczegoly, bo widzialam, ze to byla duza rozpacz dla niej. W kazdym badz razie kolejne 2 ciaze rowniez poronila... wiem, ze "proponowali" jej  in vitro,  ale juz nie chciala.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować