-

przemsa

Bo fantazja, fantazja, fantazja jest od tego, żeby zrobić z Bosaka Polityka Wielkiego

Kiedy byłem małym chłopcem, sporą popularnością cieszyła się piosenka z refrenem: fantazja, fantazja bo jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić na całego! Przypomniała mi się ona akurat dzisiaj, bo z braku lepszego pomysłu na wykorzystanie mniej więcej trzydziestu minut, które pozostały mi do wyjścia z domu, postanowiłem napisać krótki tekst o zbliżających się wyborach prezydenckich. Zanim jednak przejdę do fantazjowania, ustalmy kilka faktów.

  1. Jedynym kandydatem, który ma szanse (niewielkie, ale jednak jakieś) wygrać w pierwszej turze jest Andrzej Duda.

  2. Andrzej Duda może być pewien przynajmniej przejścia do drugiej tury.

  3. Punkt trzeci to tak zwany truizm, bo wynika wprost z pierwszego, tym niemniej umieszczam go tutaj, bo doświadczenie uczy mnie, że czasem (czytaj: zazwyczaj) tak trzeba: Żaden inny kandydat, a więc Kidawa-Błońska, Kosiniak-Kamysz, Bosak, Biedroń, Hołownia i kto tam jeszcze chce kandydować, nie ma szans na wybór w pierwszej turze.

  4. Z punktów 1 i 3 wynika wprost, że podstawowym celem wszystkich pozostałych kandydatów jest niedopuszczenie do reelekcji obecnego prezydenta w pierwszej turze.

  5. Jeżeli uda się uniemożliwić reelekcję Andrzeja Dudy w pierwszej turze, jego szanse na ponowny wybór będą poważnie zagrożone z tego powodu, że niezależnie od tego, czy zmierzy się tam z Kidawą-Błońską, Kosiniakiem-Kamyszem, Hołownią, Biedroniem, Bosakiem czy kimś tam jeszcze, będzie miał przeciwko sobie cały tełałenowsko-wyborczy (a zapewne też sputnikowy) AntyPiS, któremu będzie wtedy wszystko jedno, z kim Duda przegra. Ważne, żeby przegrał.

  6. Punkt szósty to niejako uzupełnienie punktu 5: Hołownia, Biedroń, a tym bardziej Bosak, nie mają praktycznie żadnych szans na drugą turę.

Myślę, że z powyższymi punktami - przy założeniu oczywiście, że nie nastąpi nic zupełnie teraz nieprzewidywalnego i niespodziewanego - trudno polemizować. Gdy weźmie się pod uwagę, że sondażowe poparcie dla Andrzeja Dudy dochodzi do 47 procent, a poparcie dla Krzysztofa Bosaka potrafi dojść i do procent pięciu, uprawnionym będzie wniosek, że kandydat Konfederacji będzie języczkiem u wagi, którego wynik może przesądzić o tym, czy rozstrzygnięcie nastąpi za pierwszym podejściem. Dodałbym do tego jeszcze część wyborców Kosiniaka-Kamysza i Hołowni, którzy także mogą odebrać w pierwszej kolejności kilka procent właśnie Dudzie.
To bowiem, że Kosiniak obierze ileś głosów Kidawie lub Hołownia Kosiniakowi tudzież Biedroń Kidawie, a Bosak Hołowni ma znaczenie tylko i wyłącznie dla tych kandydatów, bo żaden z nich nie ma szans uzyskać ponad 50% głosów w pierwszej turze. Oni sobie walczą między sobą o to, by uzyskać drugi wynik i tyle.

Puenta wszystkich tych rozważeń jest zatem jedna:

Prezydentem Polski zostanie Andrzej Duda albo ktoś z pozostałych kandydatów - najprawdopodobniej Małgorzata Kidawa-Błońska, względnie Władysław Kosiniak-Kamysz. Na to, by prezydentem został Hołownia, Biedroń czy Bosak raczej nikt rozsądny nie postawiłby tysiąca złotych.
Pytanie jakie powinien więc zadać sobie każdy obywatel Polski zainteresowany tym, by pozostać i żyć w tym kraju jest to, czy woli Polskę z Prezydentem Dudą, czy Polskę z Kidawą lub Kosiniakiem w tej roli.
Wszelki inne rozważania - z powodów wcześniej przedstawionych - są czcze, bezzasadne i jałowe.

Oczywiście wiem, że za chwilę odezwą się Prawdziwi Patrioci™ i powiedzą, że skoro nie Braun, Mikke, czy inny Kowalski, to oni mają to głęboko gdzieś, ale piszę na razie o realistach, a nie o fantastach-onanistach.

O wspomnianym na początku fantazjowaniu będzie już teraz.

Otóż przyszło mi do głowy coś tak fantastycznie-niedorzecznego, że Krzysztof Bosak - lat bodajże 37 - mając świadomość, że wyborów tych przecież nie wygra, uczciwie przyznaje, że woli jednak, by prezydentem był nadal Andrzej Duda-Juda, niż Kidawa czy Kosiniak i w ostatnim momencie rezygnuje ze startu apelując do swoich wyborców, by z tego właśnie powodu zagłosowali na Dudę-Judę, no bo - kurcze blade! - tak się właśnie sprawy mają, że choćby nawet bardzo się chciało, w tych realiach inaczej się nie da.

Po deklaracji tej następuje konsternacja wśród jego sympatyków i panika w Zaprzyjaźnionych Mediach. Nagle, na kilka dni przed wyborami okazuje się, że szanse na szybką wygraną Dudy są bardzo, bardzo duże i nawet dwudziestoczterogodzinny cykl audycji w TVN i TVN24 równoległe o tym, że mamy do czynienia z korupcją polityczną i Polska zostanie wykluczona z Unii, a sam Bosak stanie przed Trybunałem Stanu niczego nie zmieniają. Andrzej Duda faktycznie wygrywa uzyskując jakieś 52% głosów, a sam Krzysztof Bosak - lat bodajże 37 - po osobistej audiencji u Jarosława Kaczyńskiego wyrasta na bardzo poważnego kandydata w wyborach prezydenckich 2025 i na razie, wchodząc do rządu Zjednoczonej Prawicy, odbiera gratulacje od wszystkich, a zwłaszcza od skruszonych sympatyków PiS, którzy wcześniej złośliwe z niego szydzili.

Niemożliwe? Owszem. Krzysztof Bosak nie jest przecież politykiem tego kalibru; niezależnym i zorientowanym na długofalowe cele. No ale przecież:

To szkiełko nigdy nie płacze,
Zawsze jest w dobrym humorze,
To szkiełko wszystko rozumie,
Każdemu chętnie pomoże.
Wystarczy wziąć je do ręki,
Ziarnko fantazji dosypać,
I już za chwilę można
Z Panem Kleksem w świat pomykać!
Bo Fantazja, fantazja jest od tego,
Aby bawić się, aby bawić się,
Aby bawić na całego!

 

 

 tagi: andrzej duda  reelekcja  krzysztof bosak  wybory prezydenckie 2020  jedna tura 

przemsa
28 stycznia 2020 09:21
119     5236    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @przemsa
28 stycznia 2020 09:28

ja bym sie wcale nie zdziwił, gdyby okazało sie, że pół Konfederacji to pisowskie krety :-)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa
28 stycznia 2020 09:28

Jeżeli Duda nie zrobi jakiegoś fałszywego kroku - a już się zaczyna robić trochę nerwowy i spięty więc powinien podwójnie uważać - wygra te wybory w II turze, z niewielką nadwyżką w stosunku do tej wybitnie niemądrej kobiety z PO. Cała reszta to zabawa w piasjkownicy drobnych agentów wpływu, czy to ruskich czy to niemieckich, czy tam wietnamskich. Pytanie ważniejsze brzmi: co potem. Jeśli PiS szybko nie wymyśli sobie jakiejś dobrej strategii na ewentualną drugą kadencję Dudy, to wtedy nie obroni się przed smasowanym atakiem rusko-unijnym (niemieckim) - strzały ostrzegawcze padły w ostatnich dniach. Boję się sytuacji, że znów w PiS wygra koncepcja- byle do jutra. Czyli wygrajmy wybory dla Dudy na jakimś patencie, a potem pogrążmy się w miłym letargu. Powinni tam wszyscy przeczytać dzisiejszy tekst Coryllusa - tak, jak to mówi młodzież - na odmułkę. Ale myślę, że wygra jednak "byledojutrzyzm".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 28 stycznia 2020 09:28
28 stycznia 2020 09:29

Obserwując ich aktywność, jednak bym się zdziwił :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 28 stycznia 2020 09:28
28 stycznia 2020 09:29

Druga tura będzie dla Dudy bardzo, bardzo ciężka.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 28 stycznia 2020 09:29
28 stycznia 2020 09:32

Oni zrobią wszystko żeby go utrącić. Otworzą mu tyle frontów, że nie będzie wiedział  gdzie i jak się tłumaczyć. Problem będzie taki, że jak w końcu ktoś tam nie schowa gdzieś głęboko do szuflady tego całego Ziobrę z ta jego cudaczną "reformą sądownictwa", to dojdzie do jakiejś katastrofy. No i jeszcze w akcji są "media pro-pisowskie" które akurat teraz są na etapie promowania żony Janosika, bo ta powiedziała że pożary w Australii to nie jest efekt globalnego ocpienia. 

Strach się bać tego wszystkiego. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 28 stycznia 2020 09:32
28 stycznia 2020 09:36

Pewnie, że jest czego się bać. Zwłaszcza szybkiego upadku tego rządu, który niewątoliwie nastąpiłby dość szybko po przegranej Dudy w wyborach. Rząd ocalenia narodowego PO, Lewicy, PSL i Konfederacji to coś, co może przerażać. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @przemsa 28 stycznia 2020 09:36
28 stycznia 2020 09:43

Rząd ocalenia narodowego PO, Lewicy, PSL i Konfederacji to coś, co może przerażać. 

Tym bardziej, że taki rząd już de facto istnieje - przyjmuje w osobie swojego conciliere Grodzkiego ważne osoby z innych państw, wydaje oświadczenia oraz prowadzi niezależną politykę zagraniczną. Co prawda Konfederacja nie występuje formalnie w tym obozie, ale można ją spokojnie podciągnąć pod "zjednoczoną opozycję". Oni chyba jeszcze nigdy nie wypowiedzieli się krytycznie o działaniach PO, jeśli już to tylko na zasadzie takich wtrąceń. Zajmują się tylko jednym - zwalczaniem PiS-u. Patrzcie no ludzie, tyle lat mówiono tam bezskutecznie że trzeba się zjednoczyć na tej ideowej prawicy i się nie udawało. Dopiero trzeba było rządu PiS, żeby się udało. Ja jestem ciekaw, czym oni się będą zajmowac jak rząd PiS upadnie. Chyba zajmą się hodowlą jedwabników...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa
28 stycznia 2020 10:48

W sumie dobrze by było, gdyby PiS też przedstawił Bosakowi jakąś ciekawą propozycję - może jakiś wice minister jak w przypadku Andruszkiewicza, albo chociaż dyrektor deprtamentu w Ministerstwie Rozwoju. Jest wygadany, więc mógłby zostać rzecznikiem rządu, albo chociaż jakiegoś ministerstwa. W kazdym razie wciagnąć chłopa w tryby administracyjno-urzędnicze.

Taktyka wyzywania Konfederacji od ruskich onuc jest po prostu głupia.

zaloguj się by móc komentować

chlor @ewa-rembikowska 28 stycznia 2020 10:48
28 stycznia 2020 11:27

PiS nie może dać roboty Bosakowi, bo zaraz będzie telefon od sojuszników z żądaniem wywalenia "faszysty".

zaloguj się by móc komentować

Jakub @przemsa
28 stycznia 2020 11:31

Czytając ten tekst i komentarze mam nieodparte wrażenie, że Państwo w ogóle nie wiecie czym jest Konfederacja. Nie ma mowy, żeby PiS przejął ten ruch. Scenariusz przedstawiony przez autora jest całkowicie nierealny. W ogóle pisanie po macoszemu o Konfederacji w stylu "Krzysztof Bosak, bodajże lat 37". Przepraszam, ten człowiek nie urodził się w Afryce, sprawdzenie daty jego narodzin to 30 sekund w wyszukiwarce. Czas już nadszedł, żeby traktować Konfederację na poważnie.

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @przemsa
28 stycznia 2020 11:39

Konfederacji od kiedy podała rękę Liroyowi a wciąż trzyma się za rękę JKM nie można traktować poważnie. 

Ja jestem prawdziwym patriotą i będę głosował na Dudę, Przemsa ma rację

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 28 stycznia 2020 10:48
28 stycznia 2020 12:05

Ja myślę, że Bosak nie jest w żadnym stopniu decyzyjny, a tym samym składanie mu jakichkolwiek propozycji jest bezcelowe. Innymi słowy on nie ma nic do gadania. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Jakub 28 stycznia 2020 11:31
28 stycznia 2020 12:09

Ja rozumiem, że masz prawo mieć mnie za idiotę, nie mam o to pretensji. Dlatego nie będę wyjaśniał, że to celowy zabieg stylistyczny który po prostu wydał mi się śmieszny. Natomiast zupełnie szczerze uważam, że Bosak jest zwyczajnie za młody na prezydenta. I oczywiście wiem, że to co napisałem jest zupełnie nierealistyczne. Myślę, że wie to każdy, kto przeczytał ten tekst ze zrozumieniem. Jednego w każdym razie jestem w 100% pewien: Krzysztof Bosak, kawaler lat bodajże 37, nie ma nie tylko żadnych szans na to, by zostać teraz prezydentem Rzeczypospolitej polskiej, ale nie ma też żadnych szans na to, by wejść do drugiej tury. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to moim skromnym zdaniem jest fantastą kompletnie oderwanym od realiów i rzeczywistości. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Janek-D 28 stycznia 2020 11:39
28 stycznia 2020 12:11

Napiszę tak: głosowanie na Dudę przyczyni się do ewentualnej wygranej Dudy. Głosowanie na Bosaka natomiast na 100% nie przyczyni się do wygranej Bosaka, ale może przyczynić się do wygranej na przykład Kidawy-Błońskiej.  Tyle.

zaloguj się by móc komentować

Rejent @przemsa 28 stycznia 2020 12:05
28 stycznia 2020 12:22

Święta prawda.... - ale gdybym był złośliwy spytałbym, w jakim stopniu jest decyzyjny obecny Prezydent - na szczęście nie jestem

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rejent 28 stycznia 2020 12:22
28 stycznia 2020 12:38

No to bądź złośliwy i zapytaj. I przy okazji nie zapomnij podzielić się puentą. Ważne, żeby ta puenta odnosiła się też właśnie jakoś do decyzyjności Bosaka w sprawie startowania bądź niestartowania w wyborach prezydenckich. 

Bo ja tak sobie myślę, ale zapewne za mało jest to spiskowe podejrzenie, że Duda i owszem, jest mało decyzyjny w sprawie swojego startu w wyborach, ale też jest kandydatem  bardzo, bardzo oczywistym. I co najważniejsze, w odróżnieniu do Krzysztofa Bosaka, z realnymi, a nawet bardzo realnymi szansami na wygraną. 

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Jakub 28 stycznia 2020 11:31
28 stycznia 2020 13:06

Jakubie naprawdę wszyscy wiedzą,że urodził się 13 czerwca 1982 roku w Zielonej Górze,a  jego stan kawalerski: to Polska. Najpierw jednak,oprócz serca i dobrego języczka -jest właściwy kurs  który wyznaczy mu kierunek.On sam o tym nie zdecyduje,nie pozwoli na to układ. Może wypromuje tylko Konfederację,jak ich nie rozdziobią harpie,na mięso armatnie. A chętnie przytuli ich nawet Czarzastość,bo nie takie politycy sojusze zawierają,aby nie odejść w niebyt polityczny.Każda szabla się liczy. Konia z rzędem temu ,kto się oprze... Nie tak dawno sympatycy Kukiza dawali głowę pod topór za swojego idola.No i wyśpiewał im melodię.......... Jak będzie teraz?,to trochę do przewidzenia,lub wielka niespodzianka i zależy jaka papka poleci do wyborców....

zaloguj się by móc komentować

Antonim @przemsa
28 stycznia 2020 13:29

bo fantazje mam od tego by głosować na Bosego, taka rymowanka :D

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @ewa-rembikowska 28 stycznia 2020 10:48
28 stycznia 2020 13:30

Tak samo jak pisanie o wyborcach konfy "prawdziwi patrioci", czy "fantaści onaniści"

Ja też podejrzliwie patrzę na to środowisko, ale tego rodzaju odezwy tylko zmobilizują ich elektorat, i popchną w kierunku równie prawdziwych argumentów/nastrojów antypisowskich.

Dzisiejszy tekst coryllusa, jest między innymi o takich właśnie egzaltacjach... Autor, któremu jak rozumiem przyświeca autentyczna troska, trącił histerią... Ewarystową niemal ;)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 28 stycznia 2020 13:30
28 stycznia 2020 13:38

Zdecydowanie przeceniasz wpływ tego co ja tu piszę. A mam poetykę, w cudzysłowie, taką a nie inną i nie mam zamiaru tego zmieniać. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @BTWSelena 28 stycznia 2020 13:06
28 stycznia 2020 13:39

Pamiętajmy o tym, że obecnie najbardziej decyzyjna osoba w państwie też jest kawalerem.

Wyciąganie tego typu argumentów, mających dowieść (tu pytanie czego), jest słabe krótko mówiąc. Bez wynikania w to, jak np tłumaczy tego rodzaju wybór obecnie najbardziej decyzyjna osoba w państwie :) 

Nie tak powinna wyglądać argumentacja, jakkolwiek zasadną by nie była

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @przemsa 28 stycznia 2020 13:38
28 stycznia 2020 13:42

Wcale nie przeceniam... Ja się nawet zgadzam co do meritum.

Tylko Staram się odgadnąć dlaczego w tak ważnej sprawie (że względu na owo meritum) podnosisz tego rodzaju argumenty... Nie obraź się ale to wygląda dokładnie jak adhitlerum Korwina... Jest przeciwskuteczne

zaloguj się by móc komentować

Rejent @przemsa
28 stycznia 2020 13:43

kandydatura Bosaka to oczywiście nieporozumienie - nawet, a właściwie zwłaszcza z punktu widzenia Konfy

Złośliwie to nie zgadzam się, aby ktokolwiek był najpoważniejszym kandydatem "przez zasiedzenie" - wręcz przeciwnie; mijająca kadencja dowiodła (oczywiście piszę za siebie), że Andrzej Duda nie nadaje się na Prezydenta RP, ale z drugiej strony wśród startujących jest jedyny do przyjęcia...

Ciągle (oprócz 2005r) wybieramy mniejsze zło/większe dobro/

Wycofać się z kandydowania (będąc już formalnym kandydatem prowadzącym kampanię) potrafił Lech Kaczyński w 1995 - jeśli dobrze pamiętam...

 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @OdysSynLaertesa 28 stycznia 2020 13:39
28 stycznia 2020 14:02

"Pamiętajmy o tym, że obecnie najbardziej decyzyjna osoba w państwie też jest kawalerem."

Prezydent Państwa jest nie tylko decyzjną osobą w państwie, ale także reprezentacyjną. I to fakt reprezentacji, a nie decyzyjności wpływa na to, że Bosak się na Pana Prezydenta Polski nie nadaje. 

Na mój gust Pan Bosak na reprezentanta i najwyższego przedstawiciela Państwa nadaje się średnio. I kawalerstwo mu tego zadania nie ułatwia - skoro żadna się na niego nie skusiła, to dlaczego całe Państwo ma się zgodzić? 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @grudeq 28 stycznia 2020 14:02
28 stycznia 2020 14:12

To nie ja podnosiłem ten argument... Zwłaszcza że można to pytanie kompletnie odwrócić i też będzie logiczne... Jaki argument taki problem 

Problemem jest jak dotrzeć do tej "młodzieży"... Tworzenie publicznie listy Onanistów/kawalerów, i strzelanie do niej "prawdziwym patriotyzmem" uważam za błąd.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @OdysSynLaertesa 28 stycznia 2020 13:39
28 stycznia 2020 14:26

Mości Odysie ,ja pamiętam o decyzyjności.Argumentacja w obecnej menażerii politycznej jest dzisiaj co najmniej gimastyką akrobatyczną i zahacza o abstrakcyjność.Bo czy pana Biedronia można nazwać kawalerem,skoro prawo w Polsce nie pozwala mu na inny status małżeństwa? A przecież stawarza nadzieję dla spragnionych jak oddadzą na niego głosy.Tymczasem w świetle prawa jest kawalerem,chociaż coś tam jest na rzeczy...Tak mi się przypomina mowa pierwszej damy Sądu.Sędzia jest,lecz go nie ma. Może znów słaba argumentacja,lecz cóż ja tam szara myszka mogę myśleć...

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @przemsa
28 stycznia 2020 14:43

Punkty 1-3 prawdziwe. Punkty 4-6 błędne. 

Celem kandydatów "mniejszościowych" jest zdobycie poparcia, które wymusi zabieganie o ich zdanie kandydatów drugiej tury. 

Przekonywanie do zmiany opinii "oceną szans i faktów" jest cienkie jak barszcz. Nie stosuj więc do prez. Dudy metod PPRu z 1946/7r. Nie zasługuje na takich "popieraczy".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 28 stycznia 2020 13:42
28 stycznia 2020 15:23

Nie obrażam się, być może masz rację. Miałem jednak rano ochotę napisać tę notkę w taki właśnie sposób i to było silniejsze ode mnie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rejent 28 stycznia 2020 13:43
28 stycznia 2020 15:24

> Andrzej Duda nie nadaje się na Prezydenta RP, ale z drugiej strony wśród
> startujących jest jedyny do przyjęcia...

Właśnie. Więc choć z początkiem zdania się nie zgadzam, cieszę się, że w sprawie jego kandydatury myślimy podobnie.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @grudeq 28 stycznia 2020 14:02
28 stycznia 2020 15:37

Ale Jarosław Kaczyński też kiedyś był blisko wyboru na prezydenta. Dziś rozumiemy, że wtedy ktoś wykorzystywał jego wiadomy stan, ogólnie oceniam tamten pomysł kiepsko - na pewno bito by jak w bęben w to jego kawalerstwo (wszak z jednej strony mordy drą żeby nikomu pod kołdry nie zaglądać, ale jak sytuacja zmusza to zaglądają sami i to z lubością). Prezes to jest polityk do działania a nie od prezencji. Już się o to doczepił do Bosaka ten biedny Stankiewicz który kiedyś odgrywał tzw dziennikarza ponad podziałami, merytorycznego, a teraz ujada dla Onetu. Najpierw dusił Bosaka o to LGBT i zarzucał nietolerancje a potem sam kpił z tego braku zony.

Zgadzam się z tym, że na to stanowisku powinien być ktoś reprezentacyjny, najlepiej z ładna żona i córką, z językami itp.

Bosak nie tylko nie ma zony ale i nie skończył jak się okazuje studiów wyższych - jak się chce strtować na takie stanowisko to jednak trzeba pewne standardy spełniać. U niego robi się tych "ale" bardzo dużo, ale tak naprawdę kogokolwiek by nie wystawili to byłoby łatwe do uderzenia. osób z odpowiednią charyzmą, jakimś doświadczeniem politycznym brak, za to masa cała jakichs prawdziwków i oryginałów. Mnie jest nawet szkoda w nich bić z tym prezydentem, bo to się skończy dla nich w najlepszym razie jakimś przeciętnym wynikiem. Zgadzam się tu z Przemsą. Nie wygrają wyborów, zaszkodzą PiS-owi, tyle. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @dziad-kalwaryjski 28 stycznia 2020 14:43
28 stycznia 2020 15:39

> Punkty 4-6 błędne. 

"4. Z punktów 1 i 3 wynika wprost, że podstawowym celem wszystkich pozostałych kandydatów jest niedopuszczenie do reelekcji obecnego prezydenta w pierwszej turze."

Naprawdę? Nie startują w wyborach na prezydenta po to, by zostać prezydentem? Ja oczywiście wiem, że część z nich nie, ale jakoś nie przyszło mi do głowy, by ta część obnosiła się z tym wprost nie próbując nawet udawać, że chodzi im o prezydenturę właśnie, a nie o wypromowanie siebie lub swojej partii.

"5. Jeżeli uda się uniemożliwić reelekcję Andrzeja Dudy w pierwszej turze, jego szanse na ponowny wybór będą poważnie zagrożone z tego powodu, że niezależnie od tego, czy zmierzy się tam z Kidawą-Błońską, Kosiniakiem-Kamyszem, Hołownią, Biedroniem, Bosakiem czy kimś tam jeszcze, będzie miał przeciwko sobie cały tełałenowsko-wyborczy (a zapewne też sputnikowy) AntyPiS, któremu będzie wtedy wszystko jedno, z kim Duda przegra. Ważne, żeby przegrał."

Co w powyższym jest błędne?

"6. Punkt szósty to niejako uzupełnienie punktu 5: Hołownia, Biedroń, a tym bardziej Bosak, nie mają praktycznie żadnych szans na drugą turę."

Twierdzisz, że Hołownia, Biedroń lub Bosak mają szasne na drugą turę? Serio?

> Celem kandydatów "mniejszościowych" jest zdobycie poparcia, które wymusi
> zabieganie o ich zdanie kandydatów drugiej tury. 

A ja uważam, że jednym z celów kandydatów mniejszośiowych jest "oddanie" swojego poparcia temu, kogo chętniej widzieliby prezydentem. I tak, jak oczywiste jest, że jeżeli w drugiej turze Duda zmierzy się albo z Kidawą albo Kosiniakiem i Kidawę albo Kosiniaka poprze Biedroń i Hołownia, tak wcale takie oczywiste nie jest, że Bosak zaapeluje wprost o poparcie Dudy. I to kolejna rzecz, która go z tej wesołej czeredki wyróżnia. 

> Przekonywanie do zmiany opinii "oceną szans i faktów" jest cienkie jak barszcz.
> Nie stosuj więc do prez. Dudy metod PPRu z 1946/7r. Nie zasługuje na takich "popieraczy".

Ja nikogo nie przekonuję. Ja tylko stwierdzam, jak moim zdaniem wygląda sytuacja przed wyborami prezydenckimi i jakie są szanse poszczególnych kandydatów. Oczywiście wiem, że są i tacy, którzy szczerze wierzą, że oceniając szanse i fakty wcale nie można wykluczyć, że wygra Bosak, ale to jest cienkie jak barszcz działacza PPRu z lat 1946/7 i nawet ktoś taki jak Krzysztof Bosak nie zasługuje na takich "popieraczy".

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K 28 stycznia 2020 09:28
28 stycznia 2020 15:46

"Jeżeli Duda nie zrobi jakiegoś fałszywego kroku - a już się zaczyna robić trochę nerwowy i spięty więc powinien podwójnie uważać - wygra te wybory w II turze, z niewielką nadwyżką w stosunku do tej wybitnie niemądrej kobiety z PO."

Z Kidawa to jest troche tak jak bylo z Jolanta Kwasniewska.

W swoim czasie Kwasniewska usilowali wepchnac na piedestal polskiej polityki, ale po jej kilku publicznych wystapieniach, zorientowali sie, ze jest jednak przerazliwie glupia i dali spokoj.

Ale teraz wypchneli przed szereg Kidawe - Blonska, ktorej poziom oscyluje mniej wiecej w okolicach pani Jolanty, i wstrzymuja z nadzieja oddech, liczac na cud.

zaloguj się by móc komentować

Jakub @BTWSelena 28 stycznia 2020 13:06
28 stycznia 2020 15:46

Nie wiem o jakich sympatykach Kukiza mowa. Kukiz po dobrym wyniku w poprzednich wyborach prezydenckich zebrał wokół siebie grupę ludzi, którzy się pod niego podłączyli i powiedzieli "płyniemy". Autentyczne osoby szybko przestały współpracować z ruchem, który skończył jak skończył. Albo tak jak się zaczął? Proszę nie mierzyć Konfederacji miarą ruchu Kukiza. Nie jest to kolos (a czy PiS, PO, SLD, PSL nimi są?) ale na pewno jest to sprawniejsza organizacja tworzona przez ludzi z autentycznymi życiorysami, którzy posiadają zdolnością do poświęceń i ciężkiej pracy. 

Inna sprawa, że Paweł Kukiz, jak się wydaje, nie znał większości ludzi, których wciągnął na listy. Dla porównania Bosak z Winnickim znają się 20 lat. Taki Mentzen przed ponad 10 laty zaczynał od roznoszenia ulotek kampanijnych dla UPR. Wypróbowanych ludzi mają wszyscy liderzy, wszystkich trzech członów Konfederacji. Na pewno nie tak wypróbowanych jak zaplecze Jarosława Kaczyńskiego ale jeszcze raz - nie jest to Kukiz'15. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Szczodrocha33 28 stycznia 2020 15:46
28 stycznia 2020 15:48

Szanse na cud dimatralnie wzrosną, gdy Duda nie wygra w pierwszej turze. Więcej: to warunek konieczny, by cud w ogóle mógł wystąpić.

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @BTWSelena 28 stycznia 2020 14:26
28 stycznia 2020 15:49

No więc właśnie ja liczę na to, że obóz rządzący i jego zdolni apologeci, wzniesie się ponad tę akrobatykę, i że potraktuje wyborców innych ugrupowań trochę inaczej, jak są oni traktowani przez swoich obecnych idoli, którzy ich po prostu omotali w celu wykorzystania, ucząc m in tego rodzaju retoryki (grzebania w śmieciach)

Od tych którzy już dzierżą w swoich rękach ster rządu, i propagandy, oczekuję dojrzałości w wykorzystywaniu tej przewagi, w postaci treści szanujących oczy i uszy reszty "niewiernych". Wszak to nic nie kosztuje (bez względu na wyznawane wartości), a może zadecydować o takim a nie innym poglądzie i ukształtowaniu (zwłaszcza młodego) obywatela na lata! Ludzie są bardzo wrażliwi na punkcie pogardliwych połajanek. Długo pamiętają, epitety/stygmaty. Zwłaszcza te wygłaszane publicznie... Wystarczy że wiadome środowiska uprawiają tego typu szkodliwy i autodestrukcyjny dla Polski nabór.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Jakub 28 stycznia 2020 15:46
28 stycznia 2020 15:50

Oczywiście, niczego tak w Polsce nie brakuje, jak wypróbowanych i oddanych partii ludzi. Pan naprawdę uważa, że Korwin ma autentyczny życiorys?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Jakub 28 stycznia 2020 15:46
28 stycznia 2020 16:00

> Autentyczne osoby szybko przestały współpracować z ruchem, który skończył jak skończył. 

Może skończył jak skończył, bo Kukiz od początku także był średnio autentyczny?

>  Dla porównania Bosak z Winnickim znają się 20 lat. Taki Mentzen przed
> ponad 10 laty zaczynał od roznoszenia ulotek kampanijnych dla UPR. 

A co z Braunem, Wilkiem, Dziamborem i Korwinem? Konferderacja to niby w pierwszej kolejności Bosak, Winnicki i Mentzen?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 28 stycznia 2020 15:49
28 stycznia 2020 16:03

Myślę, że przesadzadsz. "Polemika" którą tu uprawiamy, a niczym nie przesądzi, a poza tym pogardliwe połajanki są stałym elementem tego rodzaju publicystycznych potyczek w piaskownicy. Mnie w każdym razie specjalnie nie rażą. Choć nie wykluczam, że może powinny.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Jakub @przemsa 28 stycznia 2020 12:09
28 stycznia 2020 16:08

Nie mam za idiotę. Po prostu apeluję, żeby przyjrzeć się uczciwie Konfederacji jako partii, jako zjawisku społecznemu. Rozumiem, że na tej stronie użytkownicy trzymają pewien wysoki poziom i nie zniżają się do takich podłych postaw jakie przejawiają propagandyści funkcjonujący za pieniądze ze spółek skarbu państwa - ci od "ruskich onuc", rzecz jasna. Tym bardziej jestem porażony tak nierealistycznym i niepoważnym podejściem do Konfederacji jakie tutaj panuje.  

Ja myślę, że Bosak ma szansę na drugą turę, a w niej wszystko się może wydarzyć. Czy byłby lepszym prezydentem od Dudy? Z pewnością. Czy Duda ma większe szanse na reelekcję niż Bosak na drugą turę? Bez dwóch zdań. Czy wreszcie głosowanie na Bosaka to zawoalowane głosowanie na Kidawę-Błońską? Dla mnie to sofizmat. 

Co do stanu kawalerskiego, oczywiście jest to istotne ale nie kluczowe. Bosak jednak jest zaręczony z tą Panią i ponoć ma wejść na ślubny kobierzec w ciągu najbliższych tygodni. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Marcin-K 28 stycznia 2020 15:37
28 stycznia 2020 16:12

Mnie wystarczy właśnie ta jego kompletnie nieodpowiedzialna "bezkompromisowość" i to często w sprawach dosłownie głupich, którą obnosi za każdym razem, i uważa za cel sam w sobie... Cała reszta byłaby do przełknięcia.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski 28 stycznia 2020 15:50
28 stycznia 2020 16:16

Korwin nie, ale Mentzen już tak. Korwina lada moment załatwi biologia. Zastąpi go Mentzen, który jest człowiekiem szalenie merytorycznym o dużej erudycji, bardzo dobrze się wypowiada, dobrze prezentuje,  tylko że jest to merytoryka ekonometryka.

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @Jakub 28 stycznia 2020 16:08
28 stycznia 2020 16:20

Obawiam się, że szans nie ma. Natomiast z dyskusji zwolenników Konfy wynika, że w drugiej turze - jeśli pójdą - to zagłosują na Kidawę- Błońską, żeby tylko PiS nie miał swojego prezydenta, bo wówczas poleci rząd, będą wcześniejsze wybory i jest szansa na to, że Konfa poprawi swój wynik na przykład do 15 posłów.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Jakub 28 stycznia 2020 16:08
28 stycznia 2020 16:20

> Po prostu apeluję, żeby przyjrzeć się uczciwie Konfederacji jako partii, jako zjawisku społecznemu.

Ale niby dlaczego akurat pod moją notką, dla której puenty nie jest specjalnie istotne, czy Konfederacja to wspaniała inicjatywa oddolna i fenomenalne zjawisko społeczne, gdyż dotyczy ona szans poszczególnych kandydatów w zbliżających się wyborach prezydenckich? Wyborach, których kandydat Konfederacji nie ma szans wygrać i co więcej, wcale nie jest takie pewne, że w ewentualnej drugiej turze przekaże swoje poparcie obecnemu prezydentowi?

> Ja myślę, że Bosak ma szansę na drugą turę, a w niej wszystko się może wydarzyć.

I Ty jesteś "porażony tak nierealistycznym i niepoważnym podejściem do Konfederacji jakie tutaj panuje"?
Pozostaje mi (rzecz jasna niepoważnie) napisać: LOL.

 

  

 

zaloguj się by móc komentować


Jakub @przemsa 28 stycznia 2020 16:00
28 stycznia 2020 16:38

> Może skończył jak skończył, bo Kukiz od początku także był średnio autentyczny?

Zgadzam się. Dlatego nie porównywałbym go do Konfederacji. 

> A co z Braunem, Wilkiem, Dziamborem i Korwinem? Konferderacja to niby w pierwszej kolejności Bosak, Winnicki i Mentzen?

Podałem takie przykłady z życiorysów tych polityków bo takie mi akurat przyszły do głowy. To jest tak, że mniej więcej od okresu katastrofy smoleńskiej te dwa środowiska - wolnorynkowe JKM i narodowcy notują wzrost popularności wśród młodych ludzi (wraz z rozwojem youtube, facebooka i twittera rzecz jasna). PiS zyskał w społeczeństwie, a oni tak na boku sobie rośli. Na przestrzeni tej dekady współpracowali niejednokrotnie przy różnych, bardziej lub mniej poważnych wydarzeniach. W ten, naturalny sposób, znajomości pomiędzy przedstawicielami tych dwóch środowisk się wywiązały. Pan Braun również w tym wszystkim był, może nie czynnie ale jednak ludzie go łączyli to z narodowcami, to z wolnorynkowcami. Zwłaszcza zyskał na popularności wśród młodzieży po wyborach w 2015 r. Wilk, Dziambor to również wieloletni działacze w środowisku wolnorynkowym i byli już czołowymi postaciami w Kongresie Nowej Prawicy, który wszedł do europarlamentu w 2014 roku. Mieli jakieś drobne rejterady wobec JKM. Po prostu tam się w tych środowiskach ludzie trochę znają i na pewno nie są to osoby pokroju Kukiza.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Jakub 28 stycznia 2020 16:38
28 stycznia 2020 16:49

> Po prostu tam się w tych środowiskach ludzie trochę znają i na pewno nie są to osoby pokroju Kukiza.

Ja nie wiem, jakiego pokroju są to osoby, choć swoje zdanie o sporej części z nich rzecz jasna mam, ale po pierwsze na Konfederacji ciąży JKM i to bardzo, a po drugie to, że dla jej sympatyków nie ma różnicy między PiS a PO czy między Dudą i Kidawą i są gotowi zaryzykować powrót do władzy właśnie Platformy z przyległościami, bo być może uda się na tym ugrać dla siebie coś więcej, jest (moim zdaniem) skrajną głupotą. To oczywiści tylko tak pokrótce. 

zaloguj się by móc komentować

Jakub @gabriel-maciejewski 28 stycznia 2020 15:50
28 stycznia 2020 16:56

Zgadzam się ale to jest specyfika systemu w jakim żyjemy. Co do Korwina to ta anegdota wiele o nim mówi. Jest to publicysta z sukcesami, ideolog bardziej niż polityk, na pewno człowiek niecodzienny. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Jakub 28 stycznia 2020 16:56
28 stycznia 2020 17:02

> Co do Korwina to ta anegdota wiele o nim mówi.

Też mam fajną anegdotę o JKM.
 

Jerzy Urban o Korwinie:

KORWIN-MIKKE Janusz - przywódca Ruchu Polityki Realnej
Barwna postać zawsze w muszce. Łączy nas stara znajomość i niechęć do „Solidarności”. Korwin-Mikke stworzył własną, kieszonkową partię - Ruch Polityki Realnej. Jest to ugrupowanie konserwatywno-liberalne, sprzymierzone z monarchistami, których mamy razem trzech. Ruch jest za całkowitym liberalizmem ekonomicznym, przeciw wszelkim ingerencjom państwa w sferę gospodarki. Na płaszczyźnie politycznej Korwinowcy nie są tacy liberalni i optują za silną władzą, ograniczającą parlamentaryzm i demokratyczne rozpasanie.
Wielki oryginał, co podkreśla wiążąc sobie zawsze muszkę. Facet postrzelony w najsympatyczniejszym sensie tego słowa. Dogmat pluralizmu i karzełkowatośd wszystkich partii sprawiają, że obecnie przeżywa swoje wielkie dni, gdyż z całą powagą traktowany jest jako szef jednego ze stronnictw. Lubi pisać i pokazywać się w telewizji, więc jest na niego koniunktura. Gdy trzeba pokazać w TV paletę polityczną, Korwin-Mikke zawsze jest na podorędziu. Gdy chce się do druku jakiś żwawy, szokujący tekst - on napisze go zawsze i da wszędzie.
Przychodził w latach 70. do „Polityki”, gdzie przynosił felietony na różne tematy, zawsze oryginalne, gdy idzie o poglądy, żywo napisane, tylko pod koniec przeważnie rozłażące się. Drukowałem go od czasu do czasu. Stale tego robić nie było można, gdyż był zbyt płodny. Strach było zamieścić jakiś tekst, ponieważ to znaczyło, że nazajutrz, zachęcony, przyniesie dziesięć nowych. Ja zaś jako redaktor byłem leniwy i zawsze wolałem mieć do czytania mało tekstów, a nie dużo. Z tej banalnej przyczyny limitowałem publikacje Korwin-Mikkego, ale również i z powodów politycznych. Chodziło o to, że on przecież był opozycją, więc co innego występ gościnny w „Polityce”, a co innego, kiedy utrwali się jako stały autor
pisma. Poza tym bałem się, że za tego wroga socjalizmu dostaniemy po uszach. Zrobiłem więc coś, czego nigdy nie czyniliśmy i za co Rakowski zdarłby ze mnie skórę. Zadzwoniłem do MSW i poprosiłem o ich opinię na temat roli Korwin-Mikkego. Nasze władze bowiem - mówiłem - leją nas za drukowanie ludzi z opozycyjnego podziemia, a skąd my niby mamy znad grzechy różnych autorów, wiedzieć, gdzie są zapisani i w jaki sposób ryją pod naszym ustrojem?
Odpowiednia komórka MSW odparła, że możemy go spokojnie drukować. Pisze różne manifesty, ale rozkleja je tylko na swojej klatce schodowej, a resort nie jest drobiazgowy ani małostkowy.
Kiedy zostałem szefem telewizji, Korwin-Mikke skarżył mi się, że go nie pokazują na ekranie. Poleciłem dawać go na ekran, ile tylko wlezie, bo to polityk prawdziwie niezależny. Ile razy się zmieścił w programie, tego nie wiem, mniej w każdym razie niż on by chciał, a więcej, niż pragnęłaby tego „Solidarność”, która podobnie jak PZPR nie znosi ludzi nie zapisanych u siebie."


 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Jakub 28 stycznia 2020 15:46
28 stycznia 2020 17:03

Jakubie podoba mi się z jakim żarem chce sie panu pracować. I w żadnym razie nie jest pan trollem,których wyczuwam z odległosci nawet kilometra,lub też propagandystą.Chce pan porozmawiać z zapałem o możliwościch Konfederancji.I niechaj Bóg pana prowadzi,jeżeli ta partia ma odwagę i chęci zmienić te za przeproszeniem cholerne układy i politykę w kwestii Polskiej Racji Stanu. Wiekszość nawigatorów na tym portalu ,głowę daję,że chce innego  losu dla Polski,tym samym dla przyszłych pokoleń,niż jest obecnie...Obawy ,które powyżej napisałam w żadnym razie nie powinny uwłaczać Konfederacji,ale są wynikiem partii mnożących się i upadających bez liku. Różnie to bywało,zmieniali nazwy ;raz stara,raz nowa lewica,niektórzy się "wieszali",niektórzy polegli pod babami,w zależności od sponsora i własnej wiarygodności.Ostatnio znów Czarzastość zaświeciła ząbkami,co spędza mi sen z powiek.Autor wywołał temat o Bosaku,więc każdy wrzuca swoje przemyślenia z obserwacji... Ja powtórzę jeszcze raz ;nie dajcie z siebie zrobić mięska armatniego,bo dobre działanie pro publiko bono teraz się liczy. Jeżeli pójdziecie w retorykę podobną do Totalniaków,to bedzie klapa. Lecz czy wszyscy u Was skonsulidują się ,to mam obawy i śmiem twierdzić ,że nie tylko ja..............

zaloguj się by móc komentować


BTWSelena @OdysSynLaertesa 28 stycznia 2020 15:49
28 stycznia 2020 17:28

Mości Odysie chyba mnie czarujesz.?" Oczekujesz dojrzałości ,którzy już dzierżą w swoich rękach ster rządu?.." Równie dobrze można im wręczyć zamiast  Konstytucji katechizm i kazać wyrecytować trzy razy dziennie 10 przykazań Bożych. Przy wyborach i później idą w ruch" cepy i kije,"a uczą się z zagranicy jak prowadzić kampanię.Tam nie lepszy przykład i nie tylko zagladną co przyszły kandydat robi pod kołderką,ale ile razy dziadek pluł pod wiatr... U nas dodatkowa prostytucja transferów,jak polityk widzi szansę danej partii ,że może ma szansę na wygranie.. Kto i kiedy ma zatrzymać tą destrukcję?. To boli co piszę,ale gdzie miały się kształcić ewentualne kadry?.Nieliczni się poddają,lub nie startują..

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 28 stycznia 2020 15:37
28 stycznia 2020 17:30

miałem okazje kilka razy rozmawiać z p. Bosakiem, choc było to nascie lat temu (ponad 15-cie), zatem na pewno mnie nie pmieta. Ale ja go zapamiętałem, jako oczytanego, inteligentnego  młodego (wówczas) człowieka. Zrobił na mnie tzw. dobre wrażenie. Ja wykonywałem audyt w instytucji, w ktorej wówczas pracował, ale nie bezposrednio dotyczący spraw komórki w której był zatrudniony. Rozmowę nawiązalismy przypadkiem i nie na tematy wiążące się z zakresem zadań słuzbowych, a dotyczyły rozmaitych lektur.

Oczywiscie, że wychodzac z logiki ordynacji wyborczej  bloger przemsa ma rację. Ale polski wyborca nie zawsze zachowuje sie racjonalnie.

Ze względu na usytowanie kompetencji Prezydenta RP wedle obowiązującej Konstytucji, nie ma wiekszego znaczenia, czy ktos na tej funkcji jest "merytoryczny". Ma on bowiem jedynie za zadanie płynnie wypowiadać ładnie brzmiące ogólniki oraz nie pozwalać na folgowanie  wyskokom własnej inteligencji (casus B. Komorowski).

Pomijam tu  kwestię, iż w realiach polskich  uważam za zbędne istnienie tego urzędu politycznego, podobnie jak  izby Senatu w Parlamencie (a w kazdym razie w jej obecnej formie).

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Jakub 28 stycznia 2020 16:56
28 stycznia 2020 17:37

Proszę pana, jeśli Korwin jest takim wielbicielem wolnego rynku i darwinizmu społecznego oraz zwolennikiem budżetu zminimalizowanego, to dlaczego skarży się teraz, że za mało dostaje kasy na prowadzenie biura poselskiego? Mówił, że Konfa ma wystapić o podwyższenie tej kwoty. Więc co, 500 plus to rozdawnictwo, ale podwyższenie kwot na prowadzenie biur poselskich , to już rozdawnictwem nie jest. Konfa jakoś bez oporu łyknęła dotację dla partii, które  przekroczyły próg i jakoś nikt z tego powodu szat nie rwie i nie mówi, że powinno być inaczej.

Sorry, ale tu wizja z fonią się nie zgadza. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 28 stycznia 2020 17:30
28 stycznia 2020 17:41

> Oczywiscie, że wychodzac z logiki ordynacji wyborczej  bloger przemsa ma rację.

Jako obywatel bez planów ewmigracyjnych muszę się do tej logiki stosować. 

> Ze względu na usytowanie kompetencji Prezydenta RP wedle obowiązującej
> Konstytucji, nie ma wiekszego znaczenia, czy ktos na tej funkcji jest "merytoryczny".

Prezydent w polskim systemie może sporo. A jak bardzo sporo mam nadzieję nie przekonamy się już wkrótce, bo zostanie nim Kidawa-Błońska rozpoczynając poczatek końca PiS i powrót do władzy opozycji.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Jakub 28 stycznia 2020 16:08
28 stycznia 2020 17:50

"Po prostu apeluję, żeby przyjrzeć się uczciwie Konfederacji jako partii, jako zjawisku społecznemu."

Tak, Konfederacja to niewatpliwie prezna partia i zjawisko spoleczne o duzej sile razenia.

Czekam jeszcze na moment kiedy dolaczy do nich Zbigniew Stonoga.

Cykna sobie wspolnie fotke i pojda z Braunem zakladac przy kazdym kosciele szkole i strzelnice. Na bron czarnoprochowa i wiatrowki.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @przemsa
28 stycznia 2020 18:13

Witam. Powiem szczerze, że mam trochę problem z logiką wywodu pokazującego problem obecnego prezydenta w najbliższych wyborach w przypadku zaistnienia drugiej tury. Albo uważam że wybory są demokratyczne i niemanipulowane, i wtedy nie ma znaczenia która to tura i wygrywa zawsze kandydat cieszący się większym poparciem społecznym. Albo są jakieś "inne" uwarunkowania wyboru. Jeśli Andrzej Duda ma poparcie społeczne "wygrywające" to i w drugiej turze sobie poradzi. Jeśli nie ma to trudno by wygrał też pierwszą. Opieranie się na tzw. sondażach z poparciem wyborczym kandydatów przypomina mi trochę grę w toto-lotka czyli kupowanie sobie chwili marzeń. A polityka to raczej twarda gra z małą ilością końcowych opcji. Nie ma w tej  chwili, według mnie, żadnej poważnej konkurencji na polskiej scenie politycznej dla Andrzeja Dudy niezależnie od tego czy będzie druga tura czy też nie. Zabawmy się jednak w owe marzenia i dochodzi do drugiej tury, a wszyscy dotychczasowi kontrkandydaci Andrzeja Dudy apelują o przelanie głosów na Kidawę-Błońską albo kogoś innego. I co? I działa to tak, że owa suma tamtych poparć plus media w rękach dawniejszego mainstreamu zdobywają dla tej kandydatury ponad 50-cio procentowe poparcie? Jak w wyborach do senatu? Tu jeden mocny i wyrazisty kandydat, a tam jakaś niewiadoma, niewiadoma, która w dużej części już kiedyś miała władzę. I co wyborca znów stawia na tego konia? Jakby teraz wszystkim, albo ponad połowie było źle? No nie odnoszę takiego wrażenia. Więcej powiem, najbardziej zaskoczony jestem tym z jaką łatwością PiS przeszedł do porządku dziennego nad utratą senatu. Bo nie odnoszę wrażenia że miał szansę go przegrać, a jednak przegrał. Skoro tak to nie ma znaczenia czy Andrzej Duda przegra w pierwszej turze czy też drugiej, tak jak w przypadku senatu. Wszystko oczywiście przy założeniu uczciwości i transparentości całego procesu wyborczego. Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa
28 stycznia 2020 18:32

> Jeśli Andrzej Duda ma poparcie społeczne "wygrywające" to i w drugiej turze sobie poradzi. 

Tylko teoretycznie, choć i tego nie jestem pewien. Pierwsza tura bowiem - przy jednym zdecydowanym faworycie i kilku pozostałych, z których góra dwaj najmocniejsi mają (jeden z nich) szanse na maksymalnie (bardzo optymistyczne założenie) 40%, jest czymś istotnie różnym od ewentualnej drugiej. W tej pierwszej bowiem albo faworyt uzyska ponad 50% i zostaje od razu prezydentem albo "wygrywa" dokładnie tyle samo, co kandydat z naprzykład 25%, ale za to z kolejnym co do liczebności poparciem. A w turze drugiej wszystkie głosy rozkładają się już tylko na tych dwóch kandydatów. I owszem, ten któremu zabrakło na przykład tylko 5% do przekroczenia połowy głosów, ma większe szanse na wygraną, ale tylko tyle. Bo kandydat nr 2 ma prawo liczyć, że przynajmniej część (jak nie wszyscy) kandydacie z miejsc 3, 4 itd. odddzą mu swoje głosy. Tak więc zwycięzca pierwszej być może tylko utrzyma swój stan posiadania, a kandydat nr dwa uzbiera ponad 50 dających wygraną procent.

 

zaloguj się by móc komentować

Rejent @przemsa 28 stycznia 2020 17:41
28 stycznia 2020 18:38

"Prezydent w polskim systemie może sporo. A jak bardzo sporo mam nadzieję nie przekonamy się już wkrótce, bo zostanie nim Kidawa-Błońska rozpoczynając poczatek końca PiS i powrót do władzy opozycji..".

- dokładnie; Prezydent to najważniejsze stanowisko - przez 5 lat praktycznie nie do ruszenia, jest w stanie zablokować rządzących, ma spore kompetencje w stanach nadzwyczajnych... 

Poza Dudą wszyscy inni kandydaci to groteska, ściema i kpina... Jedynym który wydaje mi się do wyobrażenia w roli Prezydenta jest ten, który nie wygrał prawyborów; - 'służby i loże' spowodowały, że zamiast zawodnika wagi ciężkiej wystawiono challengera wagi piórkowej??? Może ktoś oświeci takich jak ja....

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

zkr @przemsa 28 stycznia 2020 16:20
28 stycznia 2020 19:31

Po obejrzeniu tego

https://www.youtube.com/watch?v=lDVIX4Ig_ro

mam problem z powaznym podejsciem do Konfederacji.

Chociaz sa tacy co sie zachwycaja...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @zkr 28 stycznia 2020 19:31
28 stycznia 2020 19:53

> mam problem z powaznym podejsciem do Konfederacji.

Ja mam problem z poważnym podejściem do Konfederacji z wielu powodów, a poniższy jest jednym z najmniej ważnych:

zaloguj się by móc komentować

zkr @przemsa 28 stycznia 2020 19:53
28 stycznia 2020 20:16

:D

Wracajac do tej hucpy w Sejmie - jest to proba dyskredytowania premiera w dosc trudnym momencie (dzien po wystapieniu Monsieur Putę).
Mowiac delikatnie, nie najlepiej to o nich swiadczy.
I to uzycie slowa "lajdak" wobec premiera (OK, OK, powiedzial to "jako prywantemu ;) ).

zaloguj się by móc komentować

Rejent @przemsa 28 stycznia 2020 19:53
28 stycznia 2020 20:23

Pas!  Zdjęcie Trzech Króli/Trzech Mędrców ze Wschodu porażające...

Paw narodów i papuga

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Marcin-K 28 stycznia 2020 09:28
28 stycznia 2020 20:45

"piasjkownicy" Takie słowo powiedzieć? 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @przemsa 28 stycznia 2020 19:53
28 stycznia 2020 21:16

"Ja mam problem z poważnym podejściem do Konfederacji z wielu powodów, a poniższy jest jednym z najmniej ważnych:

I prosze miec na uwadze to, ze bedzie coraz weselej.

Przewiduje, ze juz wkrotce Grzegorz Braun, po wstepnych konsultacjach ze Zbigniewem Stonoga, oderwie KORONE od Konfederacji, i przy poparciu Liroja i Dariusza Majelonka, zalozy partie "Jebal was pies".

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa
29 stycznia 2020 00:13

Wiem, że się asekurujemy ale nie wiem skąd to przeświadczenie, że A. Duda będzie miał trudniej niż z B. Komorowskim. Nic zupełnie na to nie wskazuje a to co się dzieje świadczy wręcz odwrotnie. Kidawa-Błońska zalicza wtopę za wtopą i wypada gorzej niż Komorowski, który walczył o reelekcję więc jakiś dodatkowy elektorat swój miał. TVN zalicza wtopę za wtopą, PO walczy o przetrwanie jako druga siła w Sejmie, reszta jest tłem. PiS będzie miał swoich kandydatów na kolejne kadencje po A. Dudzie. Trzeba robić swoje i tyle.

https://www.youtube.com/watch?v=R9yPSnQLSXQ

 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @Marcin-K 28 stycznia 2020 15:37
29 stycznia 2020 11:56

Po prostu najlepiej aby Prezydentem był nadal Andrzej Duda.

ja mam nadzieję, że to się skończy tak samo jak w 2020 roku, kiedy mówiono, że kwestią pokonania Kwaśniewskiego jest tylko to, kto wejdzie do drugiej tury, czy Olechowski czy Krzaklewski... no i problem się  rozwiązał, tak że II tury nie było. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Jakub 28 stycznia 2020 11:31
29 stycznia 2020 12:03

Jest iluzją dla mas ; bełkot i intelektualna pustka, poważnie? nawet po drugiej flaszce NIE

zaloguj się by móc komentować

Jakub @BTWSelena 28 stycznia 2020 17:03
29 stycznia 2020 14:15

Rozumiem. Dziękuję. 

zaloguj się by móc komentować

Jakub @ewa-rembikowska 28 stycznia 2020 17:37
29 stycznia 2020 14:16

Z tego co wiem jest też zwolennikiem monarchii, rady koronnej zamiast rządu i braku kobiet w administracji, sądach, wojsku, czy policji. Tylko czy to są zasady moralne, czy pogląd na państwo? Co do pieniędzy na biuro zdaje się, że chodzi o to, że dzisiejsze kwoty nie są rynkowe i trudno posłom znaleźć kogoś na pewnym poziomie do pracy w biurze. Na rynku ta osoba zarobi po prostu więcej. Tak czy siak, może mu to wyjdzie na dobre. 

Co do Konfederacji to nie widzę tutaj sprzeczności. Jak ugrupowanie funkcjonujące w obecnym systemie demokratycznym, a jednocześnie identyfikujące się z katolicyzmem, miałoby zmieniać system nie biorąc w nim udziału? To jest przecież partia polityczna, a nie grupa rewolucjonistów. Mówią, że powinno być inaczej ale dopóki nie jest to biorą w tym udział, żeby zdobyć władzę i zrealizować swój program.

zaloguj się by móc komentować

Jakub @zkr 28 stycznia 2020 19:31
29 stycznia 2020 14:19

A może oni to zrobili po obejrzeniu tego - 17:07? Swoją drogą dość dziwne zachowanie ze strony Pana Premiera. Na codzień zajmuje się przecież wieloma poważnymi sprawami, jak m.in. ściąganie do Polski (za sowitą opłatą - wożenie drewna do lasu?) banku Morgana, albo wycofywanie, wraz z ministrem Kościńskim, gotówki z kieszeni Polaków - czyli nas wszystkich. Czyżby Pan Premier brał Konfederację na poważnie? 

zaloguj się by móc komentować

Jakub @przemsa 28 stycznia 2020 17:02
29 stycznia 2020 14:21

Te dwie anegdoty korespondują ze sobą. Właściwie to nawet korespondują z jego dzisiejszą działalnością.

Co do zdjęcia ze Święta Trzech Króli A.D. 2019 to faktycznie straszna spraw. Przebrali się w badziewne stroje. I do tego uśmiechnięci... Wydaje mi się, że są różne rodzaje duchowości, taki św. Jan Bosko hołdował uśmiechowi i nie bał się okazywać radości. Z drugiej strony w Polsce można spotkać sporo katolików, którym nawet powieka nie drgnie podczas Mszy, a podczas znaku pokoju też spoglądają jakby stalowym wzrokiem na bliźnich. Nie mnie oceniać. Liczą się owoce. 

 

zaloguj się by móc komentować

Jakub @qwerty 29 stycznia 2020 12:03
29 stycznia 2020 14:24

Po wódce to się samemu bełkoce, a niektórzy nawet bywają agresywni. Radzę nie próbować po trzeciej i liczyć, że do trzech razy sztuka. Oceny partii politycznych powinno się dokonywać na trzeźwo. 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @Jakub 29 stycznia 2020 14:21
29 stycznia 2020 16:09

Korwin ma z katolicyzmem tyle wspólnego, co Budka z charyzmą. A jeżeli przy owocach jesteśmy, to jedynymi jakie Konfederacja zebrała, to dołączenie do reszty opozycji w działaniach zmierzających do obalenia tego rządu, co w mojej ocenie - z punktu widzenia interesu Polski, a nie tylko PiS - jest totalną głupotą, gdyż oczywistym jest, że po sukcesie tego przedsięwzięcia nie Konfederacja będzie nadawała nowemu rządowi tonu. 

 

zaloguj się by móc komentować

zkr @przemsa 29 stycznia 2020 16:09
29 stycznia 2020 16:22

> po sukcesie tego przedsięwzięcia nie Konfederacja będzie nadawała nowemu rządowi tonu

obawiam sie, ze po sukcesie tego przedsiewziecia K. sie rozplynie jak grupa kieszonkowcow w tlumie na jarmarku ;)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 29 stycznia 2020 00:13
29 stycznia 2020 16:51

To prawda, trzeba robić swoje. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @zkr 29 stycznia 2020 16:22
29 stycznia 2020 16:53

Nie, nie. Będzie robić za prawicę postulującą obniżenie podatków (bez sukcesu) oraz pilnować (z sukcesem!) żeby nam ustawą 447 Polski nie rozkradli. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 29 stycznia 2020 16:53
29 stycznia 2020 19:34

No i fajnie; jak już demokratycznie "roznosimy państwo na ryjach", To warto by przypomnieć obietnicę wyborczą Andrzeja Dudy; że nie "spocznie, aż kwota wolna od podatku wynosić będzie 8000" Adrian Juda i jego obietnice, coś tam jeszcze o frankowiczach gadał, nie tak było?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 29 stycznia 2020 19:34
29 stycznia 2020 21:03

No i fajnie, a puenta? Wiesz, co z powyższego ma wynikać dla obywatela, który nie tylko nie planuje emigracji, ale jeszcze ma świadomość, że któryś z kandydatów zostanie niebawem prezydentem?  I że jeżeli nie będzie to Andrzej Duda, to zapewne Kidawa albo Kosiniak? 

 

zaloguj się by móc komentować


bendix @Jakub 28 stycznia 2020 16:08
30 stycznia 2020 07:28

"Tym bardziej jestem porażony tak nierealistycznym i niepoważnym podejściem do Konfederacji jakie tutaj panuje."

Nie odpowiedziałeś na wrzutkę o życiorysie korwina i co on tam robi? 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 28 stycznia 2020 16:49
30 stycznia 2020 07:32

"...bo być może uda się na tym ugrać dla siebie coś więcej, jest (moim zdaniem) skrajną głupotą. "

Delikatnie to napisałeś. Jak to się ma do ich narodowcowości i polski dla Polaków. Najłagodniej zdrada i oszustwo.

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 28 stycznia 2020 17:02
30 stycznia 2020 07:34

Proszę nie wrzucać anegdot tylko napisać dla kogo pracował uwalając lustracje?

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa
30 stycznia 2020 07:43

Ja po wysłaniu linka do Twojego wpisu do pewnych osób żeby się opamiętały otrzymałem zwrotnie coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=-pnacKMqrQ0&feature=youtu.be

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 30 stycznia 2020 07:34
30 stycznia 2020 07:57

To oczywiście do Jakub-a

zaloguj się by móc komentować

Jakub @przemsa 29 stycznia 2020 16:09
30 stycznia 2020 11:54

Myślę, że za wcześnie jeszcze na owoce po trzech miesiącach (chociaż i te już są - vide Biejat).

Rozumiem też, że katolicy mają problem z JKM, ponieważ jest darwinistą, kapitalistą, rozwodnikiem, wdowcem, libertynem, mizoginem i czym tam jeszcze. Słowem, katolicy mają z nim problem, że nie jest katolikiem. I to prawda. Nie zwalnia to jednak nikogo z uczciwego podejścia do tego człowieka. Więcej, należałoby się za niego modlić. Tym bardziej, że jest szansa (jak w każdym przypadku). Od kolegi wiem, że bywa na Mszy w Otwocku. Ponoć wychodzi po Komunii, nie przystępuje oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Jakub 30 stycznia 2020 11:54
30 stycznia 2020 11:56

A klęka kiedy wszyscy klękają? No i czy wstaje, jak wszyscy wstają?

zaloguj się by móc komentować

Jakub @bendix 30 stycznia 2020 07:34
30 stycznia 2020 11:58

Sądziłem, że lustracje uwalili ci, którzy mieli motyw. To znaczy ci, których by dotyczyła. Co takiego zrobił? Z tego co wiem to zgłosił uchwałę w momencie kiedy na sali nie było posłów ze stronnictwa wiadomego, którzy by ją odrzucili. Dlatego przeszła. 

zaloguj się by móc komentować

Jakub @Marcin-K 30 stycznia 2020 11:56
30 stycznia 2020 12:00

Tego nie wiem. Mogę spytać. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Jakub 30 stycznia 2020 11:54
30 stycznia 2020 12:02

Nie z tym mamy problem. Mamy problem z jego zleceniodawcami.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Jakub 30 stycznia 2020 11:58
30 stycznia 2020 12:04

Miło mi że jesteś idealistą (o ile jesteś) ale jeszcze jak widać musi trochę wody w Wiśle upłynąć żebyś na oczy przejrzał.

zaloguj się by móc komentować

Jakub @bendix 30 stycznia 2020 12:04
30 stycznia 2020 12:07

Proszę mi zaoszczędzić czasu i wyjaśnić. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Jakub 30 stycznia 2020 12:07
30 stycznia 2020 13:09

Mam wyjaśniać kim jest korwin? Jego miłośnikowi? To bezcelowe. Zwłaszcza po komentarzu z 11:58

Może Przemsa się na to zdecyduje. Ma cierpliwość.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 30 stycznia 2020 13:09
30 stycznia 2020 15:16

> Ma cierpliwość.

Zaprzeczam!

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 30 stycznia 2020 13:09
30 stycznia 2020 15:22

> To bezcelowe

Komentarz porfirogenety z 16:53 przypomniał mi, że wszelkie tłumaczenia nie mają najmniejszego sensu. Pewien typ osobowości i tak powie na przykład Duda otworzył Komorowskiemu drzwi do pałacu po Smoleńsku, więc nie można na niego głosować. A to, że jak nie Duda, to przecież Kidawa i tak dalej, nie ma żadnego znaczenia.  Prawdziwy Patriota™ ma na to - jak mówi młodzież - wyje.ane i rzeczywistości się nie kłania. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 30 stycznia 2020 15:22
30 stycznia 2020 16:01

W takim razie jego przypadek jest beznadziejny. Musi jednak ta woda Wisłą do Bałtyku popłynąć. A i to nie daje 100% pewności.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Jakub 30 stycznia 2020 11:58
30 stycznia 2020 16:24

Oprócz tych, co mieli motyw osobisty [uwalenia lustracji] są ci, co musieli być wykonawcami. Ktoś musiał wykonywać konkretne działania, inicjować.

Najlepiej, gdy jest to osoba, co do której nie ma podejrzeń lub brak dowodów motywacji osobistej. Mikke świetnie się do tego nadawał - a sterowanie nim nie musi być klasyczne (agent), ale wykorzystujące jego cechy i poglądy. W takiej sytuacji nie istnieje żadne formalne powiązanie - kandydat idealny. Trzeba go tylko wzmacniać i wykorzystywać zachowania typowe, cechujące danego osobnika. Po prostu wystarczy taką osobę stymulować, pomagać i wspierać - może się to odbywać nawet poza zakresem jej percepcji.

Mikke jest komunistą à rebours - ponieważ ma prostą odpowiedź na każde pytanie, wie wszystko i ma receptę na każdy problem - ustrój idealny, nierealizowalny w praktyce. W jego przypadku, w odróżnieniu od takiego np. Lenina - na szczęście nie ma możliwości praktycznej weryfikacji, tzn. nie jest w stanie doprowadzić do sytuacji, gdy jego pomysłu ustrój idealny wchodzi w konflikt z ludzką naturą - wtedy forsowanie założeń ustrojowych wymagałoby terroru.

Jedną ze świeższych koncepcji Mikkego jest postulat wolnego rynku religii, inspirowany USA. Korwin, jako piewca ustroju idealnego (komunista) nie rozumie, iż wolny rynek to idea, a nie świat realny, może funkcjonować w ograniczonych obszarach. W praktyce na rynku dochodzi np. do monopolizacji, wygrywa często nie produkt lepszy, a lepiej promowany i narzucony siłą - poddany kryterium prawdziwości produkt jej nie spełnia, jest fałszywy, drogi i niefunkcjonalny. Kryterium rynkowe jest nieadekwatne do oceny doktryny religijnej - co widać po USA, gdzie jest "szeroka oferta" i "urozmiacenie rynku" - ale więszość produktów to zamienniki, surogaty, wersje uproszczone, "szkodliwe przy spożyciu" etc.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Wolfram 30 stycznia 2020 16:24
30 stycznia 2020 16:26

> Mikke jest komunistą à rebours - ponieważ ma prostą odpowiedź
> na każde pytanie, wie wszystko i ma receptę na każdy problem - ustrój
> idealny, nierealizowalny w praktyce.

Celne.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 30 stycznia 2020 16:01
30 stycznia 2020 16:39

Odbierz maila zwykłego. Coś Ci posłałem.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Wolfram 30 stycznia 2020 16:24
30 stycznia 2020 16:44

Nie sądzę żeby korwin był tylko pożytecznym idiotą. Szczerze w to wątpię.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCyteczny_idiota

zaloguj się by móc komentować

bendix @Wolfram 30 stycznia 2020 16:24
30 stycznia 2020 16:51

Gdyby stał się cud i by wygrał wybory w 100% to po miesiącu wprowadzania jego pomysłów by była rewolucja na ulicach.

Ale młodych na to łapie i przez tyle lat robi rozpierduchę i kasę. A oni nie widzą że on się z nich śmieje.

Co do agenta to oczywiście "cybernetyk" rzecz Ci zapewne znana.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 30 stycznia 2020 16:44
30 stycznia 2020 16:59

Ja też nie sądzę by był nim teraz. Wcześniej, być może. Ale ma już swoje lata i głupi nie jest.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 30 stycznia 2020 16:51
30 stycznia 2020 17:00

> Gdyby stał się cud i by wygrał wybory w 100% to po miesiącu wprowadzania jego pomysłów

Jego pomysły to w większości mrzonki. Nie do wprowadzenia bez zmiany otoczenia politycznego i całej masy innych uwarunkowań.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Wolfram 30 stycznia 2020 16:24
30 stycznia 2020 18:29

"Mikke jest komunistą à rebours - ponieważ ma prostą odpowiedź na każde pytanie, wie wszystko i ma receptę na każdy problem - ustrój idealny, nierealizowalny w praktyce. W jego przypadku, w odróżnieniu od takiego np. Lenina - na szczęście nie ma możliwości praktycznej weryfikacji, tzn. nie jest w stanie doprowadzić do sytuacji, gdy jego pomysłu ustrój idealny wchodzi w konflikt z ludzką naturą - wtedy forsowanie założeń ustrojowych wymagałoby terroru."

Właśnie, dlatego działacze i sympatycy Konfy robią na mnie wrażenie Komsomolców, którzy w zapale rewolucji ideowej są gotowi zlikwidować wszystkich, którzy im przeszkadzają wcielić utopię w życie. Poraża mnie ich technokracyzm trącający o psychopatię i socjopatię.

W ogóle nie biorą pod uwagę jakichkolwiek uwarunkowań politycznych, psychologicznych, historycznych. To jest straszne.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 30 stycznia 2020 18:29
30 stycznia 2020 18:48

> W ogóle nie biorą pod uwagę jakichkolwiek uwarunkowań politycznych,
> psychologicznych, historycznych. To jest straszne.

Straszne i na swój sposób zabawne, gdy weźmie się pod uwagę, że lubią mienić się realistami.

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @tomciob 28 stycznia 2020 18:13
30 stycznia 2020 19:09

Poparcie trzeba tworzyć. Jawnie- przeciągając kontrkandydatów, ich program, wpływy, bądź tajnie- najczęściej wystawiając lipa-kandydatów, często przez służby itd. 

Widzę Dudę jako najbardziej skutecznego kandydata z zapleczem, które potrafi minimalizować skutki negatywne dla Polski.

Reszta sondażowa i bieżące opinie to anestezja. Jak możemy się anyżować 44% poparciem dla pDudy w styczniu, skoro Komorowski miał 63% w lutym ?! W takiej sytuacji sztab Dudy musi jechać ostro po głównym kontr i rozważnie w stosunku do dodatkowego elektoratu "drugiej tury". Żadnej żałosnej amatorszczyzny w stylu "bodajże 37-letni" , na co mogą sobie pozwolić oczywiście wrodzy Dudzie publicyści czy komentatorzy. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @ewa-rembikowska 30 stycznia 2020 18:29
30 stycznia 2020 19:24

Przy czym pisze Pani że z nimi sympatyzuje...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @bendix 30 stycznia 2020 19:24
30 stycznia 2020 20:00

Patrzę z sympatią. Tam jest masa młodych ludzi, z których być może część się wyprostuje. Oni potrzebują edukacji i doświadczenia życiowego. Na pewno nie hejtu i wrogości.  Raczej łagodnej perswazji. Korwin za moment będzie out, bo biologia zrobi swoje, więc nie ma co nim nim za bardzo ekscytować. On za chwilę będzie wyłącznie historią. Raczej trzeba się interesować tą osobą/osobami, która zastąpi Korwina. I nie odrzucać au bloc wszystkich ich pomysłów. 

Ja do żadnej partii nie podchodzę emocjonalnie i w sumie z żadną partią nie sympatyzuję. Dla mnie jedynym kryteriu wyboru jest to, czy przybędzie mi pieniędzy w kieszeni, czy nie. Jeśli nie, to w jakim tempie będą ubywać. Drugim kryterium jest podjęcie reformy sądów. Na razie z rebusa wychodzi, że przez najbliższe 4 lata musi rządzić PiS ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami oraz potrzebna jest reelekcja obecnego prezydenta.

A młodzi z Konfy niech się przez najbliższe 4 lata uczą, czytają, dyskutują, organizują koła, niech wchodza do samorządów, niech poznają zasady funkcjonowania władzy lokalnej i centralnej, niech organizują źródła finansowania swojej partii, zakładają fundacje... itd. Może kiedyś i na nich czas przyjdzie, jeśli wykażą się cierpliwością i pokorą.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 28 stycznia 2020 17:30
30 stycznia 2020 20:16

"Ze względu na usytowanie kompetencji Prezydenta RP wedle obowiązującej Konstytucji, nie ma wiekszego znaczenia, czy ktos na tej funkcji jest "merytoryczny". Ma on bowiem jedynie za zadanie płynnie wypowiadać ładnie brzmiące ogólniki oraz nie pozwalać na folgowanie  wyskokom własnej inteligencji (casus B. Komorowski).

Pomijam tu  kwestię, iż w realiach polskich  uważam za zbędne istnienie tego urzędu politycznego, podobnie jak  izby Senatu w Parlamencie (a w kazdym razie w jej obecnej formie)."

Ten urzad polityczny mialby sens gdyby utworzono na podstawie nowej konstytucji silny system prezydencki [jak w USA np.]

To z czym mamy do czynienia w Polsce od 30 lat to bledne kolo i ciagle spory kompetencyjne. Wszyscy ze wszystkimi za przeproszeniem trzymaja sie za jaja.

Upiekli w Magdalence gowno i kaza sie cieszyc ze mamy piernik.

Solidnie zacemnetowany uklad i nikomu nie zalezy na tym zeby to zmienic.

Nawet jak wprowadza zmiany w konstytucji, to bedzie tak "krakowskim targiem", jak nie przymierzajac z tymi wolnymi od handlu niedzielami.

Zamiast wprowadzic albo wolne od handlu wszystkie niedziele, albo handlowac we wszystkie, nasycili wilka i owce ocalili.

I oglupialy czlowiek gapi sie w kalendarz, nie wiedzac czy w  nadchodzaca niedziele mozna skoczyc do sklepu, czy tez machnac setke i pogapic sie w telewizor.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 30 stycznia 2020 20:00
30 stycznia 2020 20:20

"Korwin za moment będzie out, bo biologia zrobi swoje, więc nie ma co nim nim za bardzo ekscytować. On za chwilę będzie wyłącznie historią."

On juz jest praktycznie historia. Wystarczy popatrzec na niektore zdjecia, zrobione w sumie nie tak dawno:

Related image

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @Szczodrocha33 30 stycznia 2020 20:16
30 stycznia 2020 20:25

Polepszasz mi humor :)

Jak tu oceniać spory konstytucyjne, skoro trudności sprawia zwykły kalendarz. Na szczęście mamy setę. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @dziad-kalwaryjski 30 stycznia 2020 20:25
30 stycznia 2020 22:30

"Polepszasz mi humor :)

Jak tu oceniać spory konstytucyjne, skoro trudności sprawia zwykły kalendarz. Na szczęście mamy setę."

W Polsce czego sie nie dotknac to chore.

wiki:

"Od 3 kwietnia 2018 zgodnie z nowym regulaminem Sądu Najwyższego przewiduje się 120 stanowisk sędziowskich[61]. 31 grudnia 2016 w Sądzie Najwyższym orzekało 83 sędziów oraz okresowo 4 sędziów delegowanych."

W USA [320 milionow ludzi] - Sad Najwyzszy sklada sie z 9 sedziow.

W Polsce [38 milionow ludzi] - Sejm + Senat = 560

W USA - Izba Reprezentantow + Senat = 435

Etatyzm rozdety do rozmiarow wrecz tragikomicznych.

W Polsce instytucja czy urzad sluzy tylko jednej rzeczy: podzieleniu i rozprowadzeniu budzetu i obsadzeniu siebie i pociotkow na stolku.

I "spory kompetencyjne" czyli napierdalanka dzieci w piaskownicy:

powstaje rzad, premier juz krzyczy "damy rade!'

powstaje zaraz "rzad cieni", jedni oglaszaja reformy, drudzy ubieraja sie w togi i je uniewazniaja [reformy, nie togi]

przywodca "cieni" marszalek Nixon Grodzki sprowadza z Brukseli posilki

media oznajmiaja o teczce z hakami na Grodzkiego, itd itp.

Tak sie toczy polski swiatek.

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @dziad-kalwaryjski 30 stycznia 2020 19:09
31 stycznia 2020 06:22

> Żadnej żałosnej amatorszczyzny w stylu "bodajże 37-letni" , na co mogą sobie
> pozwolić oczywiście wrodzy Dudzie publicyści czy komentatorzy. 

Oh, ty profesjonalisto! Masz mnie! Wyszła nie tylko moja amatorszczyzna, ale i wrogość (wynikająca być może i ze zwykłej tępoty, a nie złej woli, ale co z tego...) wobec Dudy.
Tak czy siak, bez dwóch zdań zdemaskowałeś mnie - bodajże kalwaryjski - dziadzie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 30 stycznia 2020 20:00
31 stycznia 2020 06:23

> Dla mnie jedynym kryteriu wyboru jest to, czy przybędzie mi pieniędzy w kieszeni, czy nie.

To jednak trochę mało. Państwo może znacznie więcej niż tylko wpływać na zasobność portfela obywateli. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 31 stycznia 2020 06:23
31 stycznia 2020 08:51

Dlatego tak mało, bo przez ostatnich 6 lat doświadczyłam właśnie dobrodziejstw oddziaływania państwa wobec mojej skromnej osoby jako opiekunki 94 letniej babci i muszę stwierdzić, że w sprawach związanych z opieką medyczną i pomocą socjalną wobec pacjentów geriatrycznych, to ten odcinek szwankuje na całej swojej długości i szerokości niezależnie od miejsca zamieszkania (Warszawa, wieś kujawska). Obowiązuje zasada "a radź sobie sam". Ponieważ jednocześnie zostałam zmuszona do zetknięcia się z sądami, gdzie zostałam przewalcowana też wzdłuż i wszerz, bo interesy mafii od nieruchomości w Warszawie są priorytetem, więc nawet gdybym opisała to, to i tak by nikt nie uwierzył. Zapoznałam się również z działalnością w tej materii notariuszy, prokuratorów, inspekcji budowlanej, Komisji Nadzoru Finansowego oraz urzędników dzielnicy gminy. Tragedia. Do tej pory nie mogę dojść do siebie. Natomiast tak jak państwo jest niesprawne w ochronie zdrowia, opiece nad staruszkami, ochronie prawnej, tak jest niezwykle sprawne w poborze podatków od każdgo najmniejszego źródła zarobku, w rozwoju biurokracji i  w przewalaniu budżetów i finansowaniu chociażby wrogich działań propagandowych wobec Polski.

Póki co nie widzę, żadnych działań ze strony rządu, by faktycznie poprawić stan opieki geriatrycznej (co wymaga raczej przebudowy organizacji i procedur a nie pieniędzy), za to widzę działania na rzecz wyciśnięcia z podatników ostatniego grosza. Co do sądów, to jakakolwiek nawet kulawa reforma jest na plus.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 31 stycznia 2020 08:51
31 stycznia 2020 09:35

Ja odnosze się do tego, że (moim zdaniem) wybór rządu tylko pod kątem tego, jaki ten będzie miał wpływ na zasobność portfela to trochę mało. Z prostego powodu: rząd ma istotny wpływ na znacznie więcej aspektów życia obywatela. 

zaloguj się by móc komentować

Jakub @Wolfram 30 stycznia 2020 16:24
31 stycznia 2020 13:26

Dziękuję za wyjaśnienie. Myślę, że to wymaga głębszej analizy nocnej zmiany. Jeżeli Pan czuje się na siłach w tej tematyce to artykuł poruszający tę kwestię, w kontekście JKM, byłby świetną lekturą. Niewątpliwie Pan Janusz nadawałby się na wykorzystanie w takiej zawiłej grze operacyjnej. Tylko chyba zgodzimy się, że nie jest to ta sama hipoteza o tajemniczych mocodawcach jaką parę komentarzy wyżej chciał przedstawić Pan, który się ostatecznie wycofał. 

Co do prostych odpowiedzi, rozumiem zarzut. Myślę jednak, że jest to też w dużej mierze kwestia pytań. Zauważmy, że JKM brał w swojej karierze publicystycznej udział w masie programów telewizyjnych, w których sadzano go naprzeciw osoby o skrajne odmiennych poglądach, a poziom pytań i dyskusji był po prostu niski. Proste odpowiedzi na głupie pytania. Poza tym, który publicysta nie chce szokować? 

Kończąc, nie mogę się zgodzić z tym, żeby był komunistą à rebours. Jego hasłem nie jest raj na ziemi ale "przywrócić normalność". I tutaj krytyka jego poglądów powinna się skupiać na tym w jaki sposób definiuje tą normalność. Jest to jednak temat na inną dyskusję.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Jakub 31 stycznia 2020 13:26
4 lutego 2020 09:14

Właśnie Coryllus napisał jak to RAZ kolega korwina pobiegł do wyborczej po zamkniętym spotkaniu z Braunem. Poczytaj sobie o tym towarzystwie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować